FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vezi cum arată noul echipament al Stelei! Îți place?

«14567»
Ronnie24.06.2011 09:56

Nu, echipamentul Stelei se schimba de la an la an. Asa cum se intampla la majoritatea echipelor. Din 2013 inceteaza contractul cu nike daca nu ma insel.

Bogdan24.06.2011 10:19

s-au tot schimbat. intr-un an ala de rezerva, intr-un an ala principal...

Marius24.06.2011 10:32

eu tin minte ca anuntase durbac undeva ca anul asta o lasa asa ca sa faca ceva "nemaivazut" la anul.

The_Foxes24.06.2011 12:24
astea imi plac

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/...y.jpg?width=610

 

 

Crede-ma , echipamentul ala daca-l vedeai nu-ti mai placea.L-am prins la 2 meciuri, unu a fost in 2000 (de la meciul asta e si poza ) , javrele ne-au batut 3-2 si au luat titlu ( " meciul " lui t. lung scapa mingea cade-n fund ) si al 2-lea la in 2002 era semifinala cupei, o miercure senina de mai, perfecta pentru un asa meci(o alta amintire neplacuta ).A fost ultimu echipament adidas din pacate. Chiar aveam echipamente frumoase pe atunci, dupa mine cel mai frumos fiind >>

tricou_2000.jpg

Razvypitesti24.06.2011 12:48
Crede-ma , echipamentul ala daca-l vedeai nu-ti mai placea.L-am prins la 2 meciuri, unu a fost in 2000 (de la meciul asta e si poza ) , javrele ne-au batut 3-2 si au luat titlu ( " meciul " lui t. lung scapa mingea cade-n fund ) si al 2-lea la in 2002 era semifinala cupei, o miercure senina de mai, perfecta pentru un asa meci(o alta amintire neplacuta ).A fost ultimu echipament adidas din pacate. Chiar aveam echipamente frumoase pe atunci, dupa mine cel mai frumos fiind >>

din pacate am amintirea doar meciului cu Dinamo, unde imi amintesc cum imi curgeau lacrimile....cele mai placute ochiului erau cele facute de adidas

Bogdan24.06.2011 13:41

dar la meciul ala cu Dinamo nu s-a jucat cu tricoul ala cu galben?

Razvypitesti24.06.2011 13:58
dar la meciul ala cu Dinamo nu s-a jucat cu tricoul ala cu galben?

ba da

red&blue_boy24.06.2011 15:47
Din 2013 inceteaza contractul cu nike daca nu ma insel.

Sper sa inceteze.

Ar fi frumos sa revenim la Adidas.

Kellerman24.06.2011 17:46

nu inteleg de ce vorbiti de echipamentele echipei FC Steaua 2003. :)

 

 

Le reseau pansant24.06.2011 18:21
nu inteleg de ce vorbiti de echipamentele echipei FC Steaua 2003. :)

altul care sufera fara sa il doara nimic. Vorbim de echipamentele Stelei pentru ca este echipa noastra, chiar daca in momentele de fata este condusa pompieristic de un gunoi, echipa tot a noastra ramane chiar daca rezultatele, atitudinea, comportamentul celor de la club lasa de dorit Steaua ramane echipa noastra.

 

Revenind la acel celebru meci cu Dinamo, pierdut de noi cu 3-2, imi amintesc superba prima pagina din prosportul din ziua meciului in care erau niste poze alb neguru cu multi dintre jucatorii lotului de cand erau copii, iar titlul era ceva in felul urmator, "asa aratau stelistii actuali la ultima victorie a lui Dinamo in fata Stelei". Sarea si piperul acelui titlul fiind o poza cu Eric Linkar (nr 5 un fotbalist foarte iubit) care era era pe undeva prin clasa intai, a doua.

Ronnie25.06.2011 17:55

Acesta mi se pare cel mai frumos echipament din ultimii ani

 

nicolae_dica1.JPG

Daniel-Ionut21.07.2011 06:15

FC Steaua Bucuresti si Nike va invita la prezentarea echipamentelor de joc pentru sezonul 2011-2012.

La eveniment vor fi prezenti jucatorii: Florin Gardos, Ciprian Tatarusanu, Iulian Rosu si Raul Rusescu.

Conferinta de presa va avea loc in magazinul Nike din Plaza Romania, joi, 21 iulie, ora 14:30.

bogdinho'21.07.2011 06:27

Urataniile alea de echipament. Tare curios sunt cum va arata cel de rezerva. Cred ca o sa radem in hohote !

red&blue_boy21.07.2011 06:48

Echipamentul ca echipamentul,mai rau e ca nu-l merita cei ce-l imbraca...

*Alecs*21.07.2011 08:56

Daca e vorba despre echipamentul aparut in presa cu ceva timp in urma, in primul rand eu cand ma uit la el am impresia ca vad reprezentat un bar chart, iar in al doilea rand culoarea parea mai mult spre grena si nu spre rosu, ceea ce ma face sa cred ca e tricoul celor de la West Ham sau Aston Villa.

bogdinho'21.07.2011 09:09

Sper sa nu fie acela , e oribil !

Kellerman21.07.2011 10:17

Eu sper sa fie alb-rosii, sa moara toti taranii de inima rea. :D

bogdinho'21.07.2011 10:23

Pai numerele de pe spate am inteles ca vor fi albe :)))

danimarcu21.07.2011 10:24
Eu sper sa fie alb-rosii, sa moara toti taranii de inima rea. :D

 

La finala din '86 albe cu rosu au fost tricourile noastre! :)

 

On: Chiar nu cred ca mai conteaza foarte tare in momentul de fata tricourile pe care le vor purta jucatorii.E ca si cum m-ar interesa daca rahatul e ambalat in hartie maro sau in staniol.

 

 

Razvypitesti21.07.2011 11:15
La finala din '86 albe cu rosu au fost tricourile noastre! :)

 

On: Chiar nu cred ca mai conteaza foarte tare in momentul de fata tricourile pe care le vor purta jucatorii.E ca si cum m-ar interesa daca rahatul e ambalat in hartie maro sau in staniol.

mare dreptate ai

bogdinho'21.07.2011 11:26

Urate mai sunt, exact cum se anuntase in urma cu cateva zile !

*Alecs*21.07.2011 11:32

Da, deci jucam cu tricourile de matematicieni/statisticieni inspirate din nu stiu ce piata de flori din Barcelona si din Burj Khalifa.

 

P.S. Macar fontul pentru nume si numar parca e mai frumos, seamana cu unul vazut prin Premier League.

Ronnie21.07.2011 11:35

Cat de urat este, Dumnezeule! Doamneee!

bogdinho'21.07.2011 11:37

Pe spate au aceeasi forma ca cele de la Manchester United :)))

south-side21.07.2011 11:44

Eu nu inteleg culorile, numai ros-albastre nu par.

«14567»