Capitals - Canadiens 1-2 , la general 3 - 4 !!!
Si iata ca surpriza a devenit realitate. Mari favoriti,Capitals au fost eliminati de outsiderii din Montreal!Frumos!
Capitals - Canadiens 1-2 , la general 3 - 4 !!!
Si iata ca surpriza a devenit realitate. Mari favoriti,Capitals au fost eliminati de outsiderii din Montreal!Frumos!
Da , Capitals au fost eliminati de Canadiens pe teren propriu. Capitals au avut si superioritate 6 contra 4 in ultimele 2 minute , dar nu au reusit nimic , iar Halak a fost intr-o zi de gratie.
Pentru mine e o surpriza uriasaaaa !
Din pacate nu pot sa pun rezumatul , nu stiu nici eu de ce , dar o sa incerc si mai tarziu.
Penguins are drum liber spre apararea titlului.
Programul Play off-ului :
EST
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens
Philadelphia Flyers - Boston Bruins
VEST
San Jose Sharks - Detroit Red Wings
Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks
Da,e o surpriza mare eliminarea celor de la Capitals!Daca scot Canadiens si pe Penguins...Ar fi tare!Cine stie,totul e posibil....Disputa interesanta va fi si Red Wings-Sharks!
Un alt meci interesant o sa fie intre Flyers si Bruins.
Un derby ce tine din 1974 ![]()
Primele rezultate din semifinalele conferintelor:
Red Wings - Sharks 3-4
Canucks - Blackhawks 5-1
Canadiens - Penguins 3-6
Flyers - Bruins 4-5 .
Am fost plecat si nu am apucat sa vad nici un meci.
Dupa scoruri par niste meciuri memorabile!
Situatia la general in semifinalele conferintelor :
EST
Pittsburg Penguins - Montreal Canadiens 1-1
Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2-0
VEST
San Jose Sharks - Detroit Red Wings 2-0
Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 1-1
Sharks si Bruins au luat un avans considerabil...Credeam ca Flyers n-o sa aiba prea multe probleme,dar cred ca acum"they are flying away"!Ar fi ceva sa reuseasca surpriza Canadiens si cu Penguins...
Pai daca o sa castige si cu Penguins eu cred ca Stanley Cup o sa scrie pe ei!
Red Wings-Sharks 3-4 , general 0-3.
Canadiens-Penguins 0-2 , 1-2.
La Sharks e gata!
Da,Sharks sunt ca si in finala...
Maye,parca incepe saptamana asta si Campionatul Mondial?Asa parca am citit pe undeva...Pe cine mergi,Canada?
Maye,parca incepe saptamana asta si Campionatul Mondial?Asa parca am citit pe undeva...Pe cine mergi,Canada?
In hochei conteaza olimpiada ![]()
Aceste mondiale se vor tine in Germania si eu merg pe Rusia sau Slovacia.
Toate informatiile despre acest campionat :
http://www.iihf.com/channels10/iihf-world-...0/schedule.html
In hochei conteaza olimpiada
Aceste mondiale se vor tine in Germania si eu merg pe Rusia sau Slovacia.
Da,Olimpiada e mai aparte,e ceva mai special.Plus ca e si mai rar! ![]()
Eu as merge pe Canada sau Finlanda,desi asa as vrea SUA...
Nu stiu sigur ce jucatori participa , ca daca as stii probabil as avea o opinie mai elaborata.
Dar in timpul Olimpiadei , NHL a fost intrerupt , acum ...
Am gasit si echipele .
Sunt si ceva vedet si se pare ca va juca si Ovechkin.
Deci da , Rusia ![]()
Aseara :
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 1-4 , general 0-3
Vancouver Canucks - Chicago Blackhawks 2-5 , general 1-2
Montreal Canadiens 3
Pittsburgh Penguins 2 , general 2-2
Detroit Red Wings 7
San Jose Sharks 1 , general 1-3
Ce i-a batut Red Wings pe Sharks...Dar tot degeaba...
Canadiens-Penguins devine interesant...
Ce i-a batut Red Wings pe Sharks...Dar tot degeaba...Canadiens-Penguins devine interesant...
i-au*![]()
Rezultatele de pana acum in semifinalele conferintelor:
Sharks-Red Wings 4-1 la general,
Blackhawks-Canucks 3-2,
Bruins-Flyers 3-2,
Penguins-Canadiens 3-3 .
Ieri,Canadiens au invins Penguins cu 4-3 si au impins disputa in decisiv.Frumos,e de apreciat efortul celor de la Canadiens,care revin cand nu mai crede nimeni...In meciul decisiv totul e posibil,Penguins fiind totusi favoriti...
O sa fie extrem de interesant acest meci !
Blackhawks-Canucks 5-1 si 4-2 la general.Asadar,finala in Vest e Sharks-Blackhawks...Sa vedem si Estul!!!
Deseara e Penguins - Canadiens ![]()
Deseara e Penguins - Canadiens![]()
Go Canadiens !!! Ar fi ceva,ca din cea mai slab cotata echipa in Est,Canadiens sa scoata favoritele Capitals si Penguins.