FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«12328»
Maye11.04.2010 21:40

Avand in vedere ca avem chiar si un campionat de NHL , deschid acest topic , fiind convins ca sunt multi fani ai hocheiului si ai NHL-ului.

Vom discuta despre tot ce tine de NHL.

 

Eu personal , astept play off-ul unde vom avea niste dispute fenomenale.

Momentan , urmaresc NY Rangers vs Philadelphia Flyers. Scorul este 1-1 si meciul e in prelungiri.

Cine castiga prinde ultimul loc pentru play off in Conferinta de Est.

f234567k11.04.2010 21:45

Chiar era cazul sa apara un loc pentru a incrucisa crosele in liniste. :D

Maye11.04.2010 21:57

Flyers au castigat 2-1 , dupa loviturile de departajare si astfel si-au castigat locul in play off , calificandu-se de pe locul 7.

 

Voi reveni cu clasamentele si programul play off-ului.

Maye12.04.2010 13:25
Clasamentele la sfarsitul sezonului regulat si programul Play Off-ului :

est.JPG

vest.JPG

playoff.JPG

Daniel-Ionut12.04.2010 13:28

Ducks... :wanker: pe 11.

Maye12.04.2010 13:44

Liderii sezonului regulat :

 

 

scoring_leaders.JPG

RobYnho12.04.2010 14:44

Ia sa ma documentez. Nu prea sunt informat.

Maye13.04.2010 22:15

Maine incepe play off-ul.

 

Din pacate observ ca nu prea sunt multi fani NHL :(

f234567k13.04.2010 22:44

Imi pare rau pentru tine Maye dar vreau o finala intre pinguini si rechini:D

Maye13.04.2010 23:35

Sunt sanse anul acesta.

 

Sharks probabil ca va castiga conferinta.Bine , daca vor trece de Avalanche :D

 

In Est , o sa fie vesnica batalie Penguins-Capitals sau Crosby - Ovechkin :)

Maye15.04.2010 06:17

Primele meciuri din play off au fost senzationale.

Pinguinii au pierdut acasa cu senatorii , rechinii au fost invinsi acasa de avalanse :D iar Detroit (finalistii din anul trecut ) au pierdut la Phoenix.

 

Rezultate :

 

Pittsburgh Penguins 4

Ottawa Senators 5

 

New Jersey Devils 1

Philadelphia Flyers 2

 

Phoenix Coyotes 3

Detroit Red Wings 2

 

San Jose Sharks 1

Colorado Avalanche 2

psr15.04.2010 11:16

Ce urat si-a luat-o Fleury la al 3-lea gol :chair:

Maye15.04.2010 11:22

La "forma" in care se afla :happy:

Maye16.04.2010 08:34

Surprizele se tin in lant in play off.

 

Capitals au pierdut acasa , cu cea mai titrata echipa din NHL , dar totusi intr-o evidenta scadere.

 

Rezultatele de aseara :

 

Washington Capitals 2

Montreal Canadiens 3 (dupa prelungiri)

 

Buffalo Sabres 2

Boston Bruins 1

 

Vancouver Canucks 3

Los Angeles Kings 2 (dupa prelungiri)

Daniel-Ionut16.04.2010 08:38

Se mai transmit meciurile in direct pe sport 1? sau doar inregistrate :hmmm:

psr16.04.2010 08:44

Nu cred ca dau si in direct, doar inregistrari.

Maye16.04.2010 08:46

Nu am Sport 1 , deci nu stiu.

 

Stream-uri live pe net.

chodi do piče16.04.2010 11:33

Go Avalanche fular-campionii

Maye16.04.2010 19:15

Esti de-al meu :D

Maye16.04.2010 23:58

Andy Sutton de la Senators a dat hitul sezonului!

Victima lui a fost Leopold de la Penguins . Cred ca americanul mai e si acum in lumea viselor.

 

Incredibil cata putere a fost in acel hit!

 

LE: Fleury chiar e intr-o forma proasta.Incredibil de gafe face.

psr17.04.2010 06:38

Leopold doarme vreo 2 zile dupa hitul ala :wacko:

Cat despre Fleury, chiar e intr-o forma slaba si are mari probleme la suturile care revin din mantinela.

 

 

Pittsburgh Penguins 2 - Ottawa Senators 1 (General 1-1)

 

New Jersey Devils 5 - Philadelphia Flyers 3 (General 1-1)

 

Chicago Blackhawks 1 - Nashville Predators 4 (General 0-1)

 

Phoenix Coyotes 4 - Detroit Red Wings 7 (General 1-1)

 

San Jose Sharks 6 - Colorado Avalanche 5(OT) (General 1-1)

 

 

Maye17.04.2010 08:53

Doua zile e putin :D

 

Foarte echilibrat play off-ul :)

chodi do piče17.04.2010 09:58

Esti de-al meu :D

 

 

 

Incredibil meci aseara, am condus de 5 ori si au egalat aia de fiecare data, cu 3 goluri inscrise in ultimul minut al fiecarei reprize. Pacat. Urmeaza 2 victorii in Pepsi Center:D

 

Go Avalanche!

 

 

 

 

red&blue_boy17.04.2010 10:02

Echilibrate disputele pana acum...As merge pe o finala Penguins-Capitals in Est,si Avalanche-Red Wings in Vest...

Maye17.04.2010 10:08

@chodi

 

Disputa e mult mai echilibrata decat mi-as fi imaginat.

 

Cu 2 victorii in Denver , i-am pupat pe fraieri.

 

@Red&blue

 

Daca o sa treaca de Sharks , nimic nu o sa ii mai opreasca pe Avalanche.

«12328»