FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«1234528»
red&blue_boy20.04.2010 09:47

N-o sa-i scoata Canadiens pe Capitals...Desi speram la o surpriza... :(

red&blue_boy21.04.2010 06:37

Ultimele rezultate :

Avalanche-Sharks 1-2 ,general 2-2 . :(

Red Wings-Coyotes 3-0 , 2-2

Predators-Blackhawks 4-1 , 2-1

Flyers-Devils 4-1 , 3-1.

red&blue_boy22.04.2010 04:49

Canadiens-Capitals 3-6, general 1-3.

Bruins-Sabres 3-2, 3-1 .

Maye22.04.2010 09:07

Capitals sun ca si calificati , avand in vedere ca urmeaza meciurile de la Washington . Bufallo mai are putin de tras.

 

Azi se joaca si Sharks - Avalanche , un meci care poate fi decisiv.

red&blue_boy22.04.2010 09:11

Victorie Avalanche ! :D

chodi do piče22.04.2010 16:44

Victorie Avalanche ! :D

 

Se anunta o avalansa puternica azi in San Jose, California. Asa ca toti cei care mai cred in existenta unor rechini sunt rugati sa stea cuminti la locurile lor sau sa incerce sa se ascunda pentru ca se prevad pagube enorme. Sunt informatii ca resedinta unui anumit Nabokov se afla exact in locul unde avalansa va lovi decisiv. Deci pazea! :tomato:

 

Go Avalanche!

 

 

 

 

Maye23.04.2010 09:32

Sharks - Colorado 5-0 , 3-2

Penguins - Senators 3-4 , 3-2

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 0-3 , 1-4

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 0-3 , 2-2

 

Philadelphia Flyers e prima echipa calificata in semifinale.

red&blue_boy23.04.2010 09:51

Flyers are flying ! :D

Greu va fi pentru Avalanche sa intoarca rezultatul...

Maye24.04.2010 09:21

Aseara :

 

Buffalo Sabres - 4

Boston Bruins - 1 , general 2-3

 

Rezumat:

 

 

 

 

Washington Capitals - 1

Montreal Canadiens - 2 , general 3-2

 

Rezumat :

 

 

 

Vancouver Canucks - 7

Los Angeles Kings - 2 , general 3-2

 

Rezumat :

 

 

 

 

Phoenix Coyotes - 1

Detroit Red Wings - 4 , general 2-3

 

 

Rezumat :

 

 

 

 

Meciurile de astazi si situatia la general :

 

Chicago Blackhawks

Nashville Predators , general 2-2

 

Ottawa Senators

Pittsburgh Penguins , general 2-3

 

Colorado Avalanche

San Jose Sharks , general 2-3

 

 

red&blue_boy24.04.2010 15:18
Washington Capitals - 1

Montreal Canadiens - 2 , general 3-2

 

 

Hai Canadiens cu surpriza! :D

red&blue_boy25.04.2010 07:20

Ultimele rezultate:

Penguins - Senators 4-3 , general 4 - 2 .

Predators - Blackhawks 4 - 5 , general 2 - 3 .

Sharks - Avalanche 5 - 2 , general 4 - 2 . :(

 

Penguins si Sharks merg mai departe...

Maye25.04.2010 07:20

Ieri:

 

Chicago Blackhawks - 5

Nashville Predators , - 4 general 3-2

 

Ottawa Senators - 3

Pittsburgh Penguins - 4 , general 2-4

 

Colorado Avalanche - 2

San Jose Sharks - 5 , general 2-4

 

 

Penguins si Sharks s-au calificat mai departe.

 

 

 

Am postat la fel , numai acum vad :))

 

Oricum ziua de ieri a fost predestinata pe toate planurile si pana in septembrie pauza scrie pe mine .

red&blue_boy25.04.2010 07:23

Nu e nimic ! :D

 

Maye,mai departe cu cine mergi,cine vrei sa castige Stanley Cup?

Maye25.04.2010 07:23

As vrea sa castige cineva din Vest , dar nu se poate si de aia as prefera sa castige Capitals.

 

TU?

red&blue_boy25.04.2010 07:28

Poate castiga Sharks din Vest...Realist vorbind,as vedea o finala Sharks-Capitals....Asa,neavand pe Rangers in playoff,Canadiens aproape eliminati de Capitals,iar Avalanche eliminati,as vrea sa castige Flyers...

Maye25.04.2010 07:29

Oricum prima data sa vedem finala din Est , Penguins - Capitals :D

red&blue_boy25.04.2010 07:35

Da,Penguins-Capitals ar fi fost poate si finala adevarata,daca n-ar fi fost ambele in aceeasi conferinta...We'll wait and see! Poate va fi finala in est Penguins-Flyers! :D

Maye25.04.2010 07:38

Nu prea cred eu , dar pana la urma totul e posibil in acest minunat sport.Inclusiv sa paraseasca competitia Capitals. :D

Maye25.04.2010 21:04

Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 2-5 , general 3-3.

 

Se va juca decisiv la Phoenix.

Maye26.04.2010 10:32

Si cei de la Vancouver Canucks s-au calificat mai departe , dupa ce au invins pe Los Angeles Kings cu 4-2 , iar la general scorul a fost tot 4-2 pentru canadieni.

red&blue_boy26.04.2010 11:08

Ptiu,nu credeam sa scoata Canucks pe Kings...De scot si Coyotes pe Red Wings,mi se dau toate pronosticurile din Vest peste cap...

Maye28.04.2010 08:27

Red Wings au castigat cu scorul de 6-1 la Phoenix si astfel s-au calificat pentru semifinalele Conferintei de Vest.

 

Scor general : Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3-4.

 

 

Rezumatul meciului de aseara :

 

 

 

 

Echipele calificate pana acum :

 

 

-Est :

 

- Pittsburgh Penguins

- Boston Bruins

- Philadelphia Flyers

 

 

-Vest:

 

- San Jose Sharks

- Chicago Blackhawks

- Vancouver Canucks

- Detroit Red Wings .

 

 

Astazi se ca cunoaste si ultima echipa din semifinale , in urma disputei dintre Washington Capitals si Montreal Canadiens . Acest meci decisiv se va juca la Washington.

 

In urma calificarii de aseara a celor din Detroit s-au format si semifinalele Conferintei de Vest . Ele sunt :

 

San Jose Sharks vs Detroit Red Wings

Chicago Blackhawks vs Vancouver Canucks .

red&blue_boy28.04.2010 09:01

Hai Canadiens!Interesant,au impins disputa in decisiv!Dar meciul e la Capitals acasa...

In vest in semifinale nu trebuiau sa joace Canucks cu Red Wings si Sharks cu Blackhawks?...Asa stiam...

Maye28.04.2010 09:36

Nu.

E putin mai complicat sistemul la ei si nu se merge tipic , dar din cate mi-am dat seama in semifinale joace echipele care au terminat pe locurile 1,2,3 si 5 in sezonul regulat.Si le-au imperecheat astfel : 1vs 5 si 2 vs 3. Deci ai priceput si tu logica :)

red&blue_boy28.04.2010 09:42
Nu.

E putin mai complicat sistemul la ei si nu se merge tipic , dar din cate mi-am dat seama in semifinale joace echipele care au terminat pe locurile 1,2,3 si 5 in sezonul regulat.Si le-au imperecheat astfel : 1vs 5 si 2 vs 3. Deci ai priceput si tu logica :)

 

Aha...Nu mai stiam sigur...Da,e putin mai ciudata "imperecherea" in Nhl! :D Merci pentru explicatie!

«1234528»