N-o sa-i scoata Canadiens pe Capitals...Desi speram la o surpriza... ![]()
N-o sa-i scoata Canadiens pe Capitals...Desi speram la o surpriza... ![]()
Ultimele rezultate :
Avalanche-Sharks 1-2 ,general 2-2 . ![]()
Red Wings-Coyotes 3-0 , 2-2
Predators-Blackhawks 4-1 , 2-1
Flyers-Devils 4-1 , 3-1.
Canadiens-Capitals 3-6, general 1-3.
Bruins-Sabres 3-2, 3-1 .
Capitals sun ca si calificati , avand in vedere ca urmeaza meciurile de la Washington . Bufallo mai are putin de tras.
Azi se joaca si Sharks - Avalanche , un meci care poate fi decisiv.
Victorie Avalanche ! ![]()
Victorie Avalanche !
Se anunta o avalansa puternica azi in San Jose, California. Asa ca toti cei care mai cred in existenta unor rechini sunt rugati sa stea cuminti la locurile lor sau sa incerce sa se ascunda pentru ca se prevad pagube enorme. Sunt informatii ca resedinta unui anumit Nabokov se afla exact in locul unde avalansa va lovi decisiv. Deci pazea! ![]()
Go Avalanche!
Sharks - Colorado 5-0 , 3-2
Penguins - Senators 3-4 , 3-2
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 0-3 , 1-4
Nashville Predators - Chicago Blackhawks 0-3 , 2-2
Philadelphia Flyers e prima echipa calificata in semifinale.
Flyers are flying ! ![]()
Greu va fi pentru Avalanche sa intoarca rezultatul...
Aseara :
Buffalo Sabres - 4
Boston Bruins - 1 , general 2-3
Rezumat:
Washington Capitals - 1
Montreal Canadiens - 2 , general 3-2
Rezumat :
Vancouver Canucks - 7
Los Angeles Kings - 2 , general 3-2
Rezumat :
Phoenix Coyotes - 1
Detroit Red Wings - 4 , general 2-3
Rezumat :
Meciurile de astazi si situatia la general :
Chicago Blackhawks
Nashville Predators , general 2-2
Ottawa Senators
Pittsburgh Penguins , general 2-3
Colorado Avalanche
San Jose Sharks , general 2-3
Washington Capitals - 1Montreal Canadiens - 2 , general 3-2
Hai Canadiens cu surpriza! ![]()
Ultimele rezultate:
Penguins - Senators 4-3 , general 4 - 2 .
Predators - Blackhawks 4 - 5 , general 2 - 3 .
Sharks - Avalanche 5 - 2 , general 4 - 2 . ![]()
Penguins si Sharks merg mai departe...
Ieri:
Chicago Blackhawks - 5
Nashville Predators , - 4 general 3-2
Ottawa Senators - 3
Pittsburgh Penguins - 4 , general 2-4
Colorado Avalanche - 2
San Jose Sharks - 5 , general 2-4
Penguins si Sharks s-au calificat mai departe.
Am postat la fel , numai acum vad ![]()
Oricum ziua de ieri a fost predestinata pe toate planurile si pana in septembrie pauza scrie pe mine .
Nu e nimic ! ![]()
Maye,mai departe cu cine mergi,cine vrei sa castige Stanley Cup?
As vrea sa castige cineva din Vest , dar nu se poate si de aia as prefera sa castige Capitals.
TU?
Poate castiga Sharks din Vest...Realist vorbind,as vedea o finala Sharks-Capitals....Asa,neavand pe Rangers in playoff,Canadiens aproape eliminati de Capitals,iar Avalanche eliminati,as vrea sa castige Flyers...
Oricum prima data sa vedem finala din Est , Penguins - Capitals ![]()
Da,Penguins-Capitals ar fi fost poate si finala adevarata,daca n-ar fi fost ambele in aceeasi conferinta...We'll wait and see! Poate va fi finala in est Penguins-Flyers! ![]()
Nu prea cred eu , dar pana la urma totul e posibil in acest minunat sport.Inclusiv sa paraseasca competitia Capitals. ![]()
Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 2-5 , general 3-3.
Se va juca decisiv la Phoenix.
Si cei de la Vancouver Canucks s-au calificat mai departe , dupa ce au invins pe Los Angeles Kings cu 4-2 , iar la general scorul a fost tot 4-2 pentru canadieni.
Ptiu,nu credeam sa scoata Canucks pe Kings...De scot si Coyotes pe Red Wings,mi se dau toate pronosticurile din Vest peste cap...
Red Wings au castigat cu scorul de 6-1 la Phoenix si astfel s-au calificat pentru semifinalele Conferintei de Vest.
Scor general : Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3-4.
Rezumatul meciului de aseara :
Echipele calificate pana acum :
-Est :
- Pittsburgh Penguins
- Boston Bruins
- Philadelphia Flyers
-Vest:
- San Jose Sharks
- Chicago Blackhawks
- Vancouver Canucks
- Detroit Red Wings .
Astazi se ca cunoaste si ultima echipa din semifinale , in urma disputei dintre Washington Capitals si Montreal Canadiens . Acest meci decisiv se va juca la Washington.
In urma calificarii de aseara a celor din Detroit s-au format si semifinalele Conferintei de Vest . Ele sunt :
San Jose Sharks vs Detroit Red Wings
Chicago Blackhawks vs Vancouver Canucks .
Hai Canadiens!Interesant,au impins disputa in decisiv!Dar meciul e la Capitals acasa...
In vest in semifinale nu trebuiau sa joace Canucks cu Red Wings si Sharks cu Blackhawks?...Asa stiam...
Nu.
E putin mai complicat sistemul la ei si nu se merge tipic , dar din cate mi-am dat seama in semifinale joace echipele care au terminat pe locurile 1,2,3 si 5 in sezonul regulat.Si le-au imperecheat astfel : 1vs 5 si 2 vs 3. Deci ai priceput si tu logica ![]()
Nu.E putin mai complicat sistemul la ei si nu se merge tipic , dar din cate mi-am dat seama in semifinale joace echipele care au terminat pe locurile 1,2,3 si 5 in sezonul regulat.Si le-au imperecheat astfel : 1vs 5 si 2 vs 3. Deci ai priceput si tu logica
Aha...Nu mai stiam sigur...Da,e putin mai ciudata "imperecherea" in Nhl!
Merci pentru explicatie!