FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«123428»
red&blue_boy17.04.2010 10:25

@ Maye : sper sa treaca Avalanche de Sharks...Sunt una dintre cele mai constante echipe din ultimii ani din NHL...Go Avalanche ( ex Quebec Nordiques ) !!! :D

 

 

Maye17.04.2010 10:38

Asa ma , se pare ca Avalanche au cei mai multi fani pe aici :D

Tanaru` Young17.04.2010 14:48
Asa ma , se pare ca Avalanche au cei mai multi fani pe aici :D

Ei,va respect preferintele si ii doresc echipei cu care tineti sa aiba parte de performante notabile,dar eu unul,tin cu Detroit Red Wings...Asta de cand eram mai mic si ma jucam NHL la calculator.Ce echipa fenomenala aveau pe-atunci :Brandan Shanahan,Pavel Datsyuk,Zettenberg(?),Lidstrom,Kronwall...etc.

P.S.:Am o intrebare pentru pasionati,unde mai joaca finlandezii aia buni , cei 2 frati,Kapanen parca...Scuzati-ma daca am facut vreo eroare,dar trebuie sa recunosc ca nu m-am mai uitat de mult la un meci din NHL...Mea culpa !

 

red&blue_boy17.04.2010 15:07
P.S.:Am o intrebare pentru pasionati,unde mai joaca finlandezii aia buni , cei 2 frati,Kapanen parca...

 

 

Ultima data stiam ca unul dintre ei joaca in Rusia,pe la Kazan,iar celalalt in Finlanda....Stiam ca nu mai sunt in NHL...

f234567k17.04.2010 15:14

Ce a facut Crosby la golul 2 :))

Zettenberg(?)

Zetterberg

Tanaru` Young17.04.2010 20:42
Ce a facut Crosby la golul 2 :))

 

Zetterberg

eee...asa,firar,mi-a scapat...

P.S.:Si tu tii cu Red Wings ?

f234567k17.04.2010 22:51

Nu am o echipa favorita.Totusi am simpatizat cu pinguinii in finala sezonului trecut cu Detroit.. Mi-au ramas asa in suflet dupa ce am vazut un film cu Van Damme( nu mai tin minte numele filmului) in care impiedica o explozie la o finala a play-off-ului dintre Chicago si Pittsburgh. :D

Maye18.04.2010 00:15

Acum cand avalansele mele iti distrug rechinii , iti e rusine sa recunosti ca tii cu ei ma :D

f234567k18.04.2010 00:44

Vezi-ti ma de razboiul cu elba :D. Normal ca tin cu ei in meciul ala... doar ii am la NHL de 3 sezoane

Maye18.04.2010 01:09

Pana marti nu mai vad de elba ma :)

 

Deocamdata vad un meci superb intre Capitals si Canadiens , scor 2-4 cu 14 minute pana la sfarsit.

Maye18.04.2010 09:51

Azi noapte Capitals su castigat extraordinar in prelungiri cu Montreal Canadiens cu o a3a repriza superba!

 

Scor 6-5

Tanaru` Young18.04.2010 10:22

Maye,scuza-ma ca ma bag,cu cine au Avalanche urmatorul meci ?

Maye18.04.2010 10:24

O sa joace tot cu Sharks. E 1-1 la general in sferturile din play off.

 

Deseara in Pepsi Center :D

Tanaru` Young18.04.2010 15:17

Mersi mult.Va tin pumnii !

P.S.:Care ti se pare cel mai bun jucator al vostru ? Hejduk ? :naughty:

Maye18.04.2010 15:39

Paul Stastny :)

Maye18.04.2010 22:30

Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 2-4.

Coyotes conduce cu 2-1 la general.

 

 

Pun si un video , cu un hit dat de Sutton lui Leopold.

 

E hit-ul sezonului :

 

f234567k18.04.2010 22:36

Mi-ar place sa vad un asemenea hit pe Vakar Lajos din partea unuia de-al nostru

Maye18.04.2010 22:37

Iti dai seama ca ar rupe Secuimea.

red&blue_boy19.04.2010 06:14

Avalanche a invins Sharks cu 1-0 si au 2-1 la general...

Maye19.04.2010 06:57

Da , asa este , a fost un gol marcat de tanarul de 19 ani O`Reilly . In fapt a fost autogol , dar la hochei este creditat ultimul jucator al echipei care marcheaza si care atinge pucul.

 

Golul:

 

 

 

 

Penguins au castigat la Ottawa si conduc cu 2-1 la general , dupa un meci foarte frumos , in care am numarat 7 incaierari doar in prima repriza :)

 

Golul lui Crosby de aseara :

 

 

 

 

 

 

Alte rezultate de aseara :

 

 

Prelungiri Philadelphia Flyers 3 ( 1 1 0 1 )

New Jersey Devils 2 ( 1 1 0 0 )

 

 

Golul decisiv :

 

 

 

 

 

Chicago Blackhawks 2 ( 0 1 1 )

Nashville Predators 0 ( 0 0 0 )

 

 

 

La general :

 

Est

 

Washington Capitals - Montreal Canadiens 1-1

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 1-2

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1-1

Pittsburg Penguins - Ottawa Senators 2-1

 

Vest

 

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 1-2

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 1-1

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 1-1

Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 2-1

 

chodi do piče19.04.2010 07:42

Trebuie sa-i facem o statuie lui Anderson dupa meciul de aseara. Lui, dar si lui Banel ala de la Sharks:))

 

Go Avalanche!

 

 

 

Maye19.04.2010 10:03

:))

Ai si tu dreptatea ta! Desi nu credeam ca o sa treaca cineva de Sharks , se pare ca se poate .

Totusi linia canadiana cu Heatley , Thorton si Marleau este incredibil de puternica.

Sa vedem si sa speram :)

red&blue_boy19.04.2010 11:49

Oricum sunt stranse seriile,cam aproape dupa 3 meciuri in toate confruntarile si nu poti sa spui ca o echipa e favorita la calificare...Interesting !!! :D

Maye19.04.2010 11:58

Ca de obicei in NHL :)

Maye20.04.2010 06:41

Meciurile de aseara :

 

Montreal Canadiens - Washington Capitals 1-5 , la general 1-2

Boston Bruins - Buffalo Sabres 2-1 , 2-1

Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 5-3 , 2-1

«123428»