@ Maye : sper sa treaca Avalanche de Sharks...Sunt una dintre cele mai constante echipe din ultimii ani din NHL...Go Avalanche ( ex Quebec Nordiques ) !!! ![]()
@ Maye : sper sa treaca Avalanche de Sharks...Sunt una dintre cele mai constante echipe din ultimii ani din NHL...Go Avalanche ( ex Quebec Nordiques ) !!! ![]()
Asa ma , se pare ca Avalanche au cei mai multi fani pe aici ![]()
Asa ma , se pare ca Avalanche au cei mai multi fani pe aici![]()
Ei,va respect preferintele si ii doresc echipei cu care tineti sa aiba parte de performante notabile,dar eu unul,tin cu Detroit Red Wings...Asta de cand eram mai mic si ma jucam NHL la calculator.Ce echipa fenomenala aveau pe-atunci :Brandan Shanahan,Pavel Datsyuk,Zettenberg(?),Lidstrom,Kronwall...etc.
P.S.:Am o intrebare pentru pasionati,unde mai joaca finlandezii aia buni , cei 2 frati,Kapanen parca...Scuzati-ma daca am facut vreo eroare,dar trebuie sa recunosc ca nu m-am mai uitat de mult la un meci din NHL...Mea culpa !
P.S.:Am o intrebare pentru pasionati,unde mai joaca finlandezii aia buni , cei 2 frati,Kapanen parca...
Ultima data stiam ca unul dintre ei joaca in Rusia,pe la Kazan,iar celalalt in Finlanda....Stiam ca nu mai sunt in NHL...
Ce a facut Crosby la golul 2 ![]()
Zettenberg(?)
Zetterberg
Ce a facut Crosby la golul 2
Zetterberg
eee...asa,firar,mi-a scapat...
P.S.:Si tu tii cu Red Wings ?
Nu am o echipa favorita.Totusi am simpatizat cu pinguinii in finala sezonului trecut cu Detroit.. Mi-au ramas asa in suflet dupa ce am vazut un film cu Van Damme( nu mai tin minte numele filmului) in care impiedica o explozie la o finala a play-off-ului dintre Chicago si Pittsburgh. ![]()
Acum cand avalansele mele iti distrug rechinii , iti e rusine sa recunosti ca tii cu ei ma ![]()
Vezi-ti ma de razboiul cu elba
. Normal ca tin cu ei in meciul ala... doar ii am la NHL de 3 sezoane
Pana marti nu mai vad de elba ma ![]()
Deocamdata vad un meci superb intre Capitals si Canadiens , scor 2-4 cu 14 minute pana la sfarsit.
Azi noapte Capitals su castigat extraordinar in prelungiri cu Montreal Canadiens cu o a3a repriza superba!
Scor 6-5
Maye,scuza-ma ca ma bag,cu cine au Avalanche urmatorul meci ?
O sa joace tot cu Sharks. E 1-1 la general in sferturile din play off.
Deseara in Pepsi Center ![]()
Mersi mult.Va tin pumnii !
P.S.:Care ti se pare cel mai bun jucator al vostru ? Hejduk ? ![]()
Paul Stastny ![]()
Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 2-4.
Coyotes conduce cu 2-1 la general.
Pun si un video , cu un hit dat de Sutton lui Leopold.
E hit-ul sezonului :
Mi-ar place sa vad un asemenea hit pe Vakar Lajos din partea unuia de-al nostru
Iti dai seama ca ar rupe Secuimea.
Avalanche a invins Sharks cu 1-0 si au 2-1 la general...
Da , asa este , a fost un gol marcat de tanarul de 19 ani O`Reilly . In fapt a fost autogol , dar la hochei este creditat ultimul jucator al echipei care marcheaza si care atinge pucul.
Golul:
Penguins au castigat la Ottawa si conduc cu 2-1 la general , dupa un meci foarte frumos , in care am numarat 7 incaierari doar in prima repriza ![]()
Golul lui Crosby de aseara :
Alte rezultate de aseara :
Prelungiri Philadelphia Flyers 3 ( 1 1 0 1 )
New Jersey Devils 2 ( 1 1 0 0 )
Golul decisiv :
Chicago Blackhawks 2 ( 0 1 1 )
Nashville Predators 0 ( 0 0 0 )
La general :
Est
Washington Capitals - Montreal Canadiens 1-1
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 1-2
Buffalo Sabres - Boston Bruins 1-1
Pittsburg Penguins - Ottawa Senators 2-1
Vest
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 1-2
Chicago Blackhawks - Nashville Predators 1-1
Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 1-1
Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 2-1
Trebuie sa-i facem o statuie lui Anderson dupa meciul de aseara. Lui, dar si lui Banel ala de la Sharks:))
Go Avalanche!
![]()
Ai si tu dreptatea ta! Desi nu credeam ca o sa treaca cineva de Sharks , se pare ca se poate .
Totusi linia canadiana cu Heatley , Thorton si Marleau este incredibil de puternica.
Sa vedem si sa speram ![]()
Oricum sunt stranse seriile,cam aproape dupa 3 meciuri in toate confruntarile si nu poti sa spui ca o echipa e favorita la calificare...Interesting !!! ![]()
Ca de obicei in NHL ![]()
Meciurile de aseara :
Montreal Canadiens - Washington Capitals 1-5 , la general 1-2
Boston Bruins - Buffalo Sabres 2-1 , 2-1
Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 5-3 , 2-1