FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«1171819202128»
Maye04.04.2011 11:58

Pistons au retras tricoul lui Dennis Rodman :

 

red&blue_boy10.04.2011 19:52

Orlando a pierdut cu Chicago . :(

Taurii merg fenomenal !

olfgob11.04.2011 08:10

Au asigurat locul 1 in conferinta.Asteptam primul titlu dupa o mare seceta. :punk:

red&blue_boy11.04.2011 08:34

Tot ce-i posibil,dar in playoff va fi altceva.Nu stiu daca pot trece intr-o serie de 7 meciuri de Boston sau Miami...

 

LE : Lakers au furat-o cu Oklahoma,iar Miami a invins Boston...Interesant!

Maye11.04.2011 12:42

Baieti, aceste meciuri nu prea mai conteaza.

Lakers are un streak de 4 infrangeri la rand, dupa ce au avut de la All Star Break 16 cu 1.

In mare parte, locurile sunt cam stabilite.

 

Sa inceapa nebunia de duminica ! :punk:

Maye14.04.2011 10:57

S-a terminat sezonul regulat din NBA.

82 de meciuri au trecut pe nesimtite.

 

Play Off-ul NBA 2011 arata astfel :

VEST

 

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets

Dallas Mavericks - Portland TrailBlazers

Los Angeles Lakers - New Orleans Hornets

 

westgraphic-0414.jpg

 

EST

 

Chicago Bulls - Indiana Pacers

Orlando Magic - Atlanta Hawks

Boston Celtics - New York Knicks

Miami Heat - Philadelphia 76ers

 

eastgraphic-0414.jpg

 

De departe capus de afis vine din Est : Celtics - Knicks. Ca un facut, cele doua echipe s-au intalnit aseara in ultimul meci al sezonului. Meciul a fost castigat de Celtics, 112-102.

Alte meciuri echilibrate : Magic - Hawks, Lakers - Hornets si OKC Thunder - Denver.

It`s gonna be fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunn.

 

Pana una alta, Rose for MVP ! Pustiul a dus in spate Bulls !

 

red&blue_boy14.04.2011 11:08

Da,tot respectul pentru Rose!

 

Se anunta dispute interesante,parca mi se pare mai interesant ce e in Est.

In Vest as merge pe o finala Spurs-Lakers . In Est e mai greu,as fi mers pe Boston-Miami cu ceva vreme in urma,dar iata ca Bulls le-au cam incurcat socotelile.Asadar,as merge pe Celtics-Bulls,desi mi-as dori sa fie Magic.

Vom vedea.Let the games begin !

Maye14.04.2011 11:25

Gata sezonul ! Sa curga clipurile !

 

 

 

 

 

 

 

 

olfgob14.04.2011 13:02

Ahaaa...da' Top Ten Derick nu este?sau cumva va e frica? :king:

Maye14.04.2011 13:08

Urmeaza !

 

Dar pana atunci am altceva pentru tine :

 

red&blue_boy14.04.2011 20:42

Pune ceva si cu un jucator de la Magic,cu Howard,cu cineva! :P

 

In NHL a inceput deja playoff-ul.Campionii cred ca vor iesi repede anul asta dupa ce-au dat peste Canucks.

Avalanche dezamagitor,n-au prins playoff-ul.

 

Maye14.04.2011 20:46
Avalanche dezamagitor,n-au prins playoff-ul.

Tu de ce crezi ca nu am mai pus nimic ? :D

red&blue_boy15.04.2011 04:23

La anul o sa fie in top Avalanche,o sa investeasca mult la vara in transferuri,15 milioane! :D

 

Lasa ca si New Jersey Devils sau St.Louis Blues s-au facut de cacao.Mai zicea cineva p-aici mai in iarna ca noi nu ne pricepem,ca St.Louis o sa ia titlul sau cel putin in finala ajung!

Maye15.04.2011 09:00

Pai eu recunosc, n-am mai urmarit NHL anul asta si am cam pierdut contactul.

red&blue_boy15.04.2011 09:09

Stai linistit,nu la tine m-am referit,unul Lemieux parca-l chema ne-a zis ca St.Louis sunt cei mai cei! :)

Maye16.04.2011 05:31

Pentru fani, pentru fani :D :

 

 

 

red&blue_boy16.04.2011 12:31

Multumim ! Asa mai merge! :)

Mama,sa-l fi avut Magic pe Rose langa Howard !!!...

red&blue_boy17.04.2011 06:43

Dupa primele dispute din playoff,si-au castigat meciurile Miami,Chicago,Atlanta si Dallas.

Maye18.04.2011 13:02

Lakersi si Spurs au pierdut acasa !

red&blue_boy18.04.2011 19:57

Surprize,surprize !!!

Dar e abia inceputul,pana se incalzeste putin Kobe!

Maye19.04.2011 10:11

 

 

olfgob19.04.2011 16:13

Ori Indiana sunt pe steroizi,ori Bulls nu i-au luat in serios,ca tare greu isi cistiga meciurile.In alta ordine,multumiri Maye pt filmulete.

red&blue_boy26.04.2011 09:41

Dispute interesante in playoff!

 

In NBA,Celtics au trecut fara probleme de Knicks,cu 4-0 !

Din pacate,Orlando e aproape out cu Atlanta...

In Vest,Lakers au 2-2 cu New Orleans,iar San Antonio sunt condusi cu 3-1 de Memphis! What the f u c k !!!

 

In NHL , campionii de la Chicago au dus in decisiv disputa cu Vancouver,la fel ca disputele dintre Pittsburgh si Tampa Bay,Philadelphia si Buffalo.

S-au calificat pana cum San Jose,Washington,Detroit si Nashville.

Maye26.04.2011 12:24

It`s playoff time!!! :D

 

Am vazut cam 70 % din meciuri si iubesc sportul asta din ce in ce mai mult.

Dar sa luam pe rand disputele :D :

 

EST

 

Bulls vs Pacers 3-1 - Bulls au condus cu 3-0 si aveau sansa sa termine chiar la Indianapolis. Totusi, Derrick Rose a iesit accidentat in sfertul 2 si desi a revenit putin mai tarziu, asta s-a vazut. Bulls e o echipa oarecare fara D Rose. Disputa se reia la noapte la Chicago. Pronosticul meu : Bulls trece deseara de Indiana.

 

Boston Celtics - NY Knicks 4-0 - Serie fara istoric. Jucatorii lui Doc Rivers au trecut extrem de usor de Knicks. Knicks nu a beneficiat de aportul point guard-ului Chauncey Billups, iar Amar`e Stoudemire a avut o serie foarte slaba, terminand 3 din 4 partide cu sub 10 puncte inscrie. Melo Anthony a carat Knicks in spate, insuficient insa. Totusi, in sezonul viitor Knicks poate da lovitura, asta daca vor reusi sa gestioneze corect statutul vedetelor din lot. De partea cealalta, Celtics a dovedit inca o data ca are un lot extraordinar, poate cel mai bun, iar eu ii vad principalii candidati la castigarea titlului.

 

Miami Heat - Philadelphia 76ers 3-1 - Heat a pornit ca din pusca si a pus foarte repede un 3-0 confortabil pe scorul seriei.Elevii lui Collins au adus din nou in calcul pe 76ers, insa cred ca prea tarziu. Heat se vor califica in semifinale, dou-ul Wade - James conlucrand perfect. Pronostic : Seria se termina deseara.

 

Orlando Magic - Atlanta Hawks 1-3 - Cea mai echilibrata serie si-a respectat numele. Confruntarea dintre cele doua team-uri nu putea fi decisa in minimul de meciuri, iar eu unul cred ca se va ajunge cel putin in meciul 6. In aceasta serie se intalnesc individualitatile lui Magic (Howard, Richardson, Nelson) cu o echipa marca Hawks, fara super vedete dar foarte dispusi la efort. Jamal Crawford este pana acum omul seriei, fundasul ofensiv de la Atlanta Hawks venind mai tot timpul de pe banca si terminand ca lider al marcatorilor (tipic lui - el fiind desemnat 6th Man of The Yeay in 2010). Pana acum muncitorii lui Hawks - J Johnson, J Smith, Horford, Pachulia sau Hinrich completandu-se perfect. Vom vedea insa un meci interesant la noapte la Orlando, baietii lui Van Gundy vor da totul pentru a duce seria in meciul 6. Pronostic : Hawks se califica in meciul 6.

 

VEST

 

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 1-3 - Cu siguranta, marea surpriza a play off-ului. Jucatorii lui Greg Popovich par a fi hipnotizati de front court-ul "ursilor" - Randolph - Gasol. Grizzlies s-au detasat foarte repede in aceasta serie, daca e sa luam in calcul si faptul ca nu beneficeaza de aportul super vedetei, Rudy Gay. Texanii nu au putut conta in primul meci pe Manu Ginobli, iar asta s-a vazut repede, ei pierzand primul meci, chiar in AT & T Arena. Chiar daca Manu a revenit, el nu este la capacitate maxima, iar trio-ul de baza al texanilor, Parker-Ginobli-Duncan nu a mai functionat la maxim. Pronostic : in aceasta serie, eu mizez pe un meci decisiv la San Antonio.

 

Los Angeles Lakers - New Orleans Hornets 2-2 - Un lucru e cert : cand Chris Paul este la 100 % din capacitate si prinde o zi fenomenala, nimeni nu ii poate opri pe Hornets. Paul a prins niste partide fenomenale in aceasta serie, exact in meciurile pe care team-ul lui le-a castigat. Conducatorul de joc al "albinelor" a terminat ambele partide castigate cu + 30 la puncte, ba mai mult in meciul 4 de la New Orleans, Paul a reusit un triple double din puncte, recuperari si pase decisive. De partea cealalta, californienii au stat intr-un singur om, Kobe Bryant. Pau Gasol, Andrew Bynum, Ron Artest, Derek Fisher sau Lamar Odom nereusind sa se ridice la nivelul asteptarilor. Ba mai mult, Fisher a fost depasit clar de CP 3 in toate meciurile, semn ca retragerea conducatorul de joc de la Lakers nu mai trebuie amanata mult. Poate totusi Fisher ar trebui sa se dedice doar muncii de la presedintia Asociatiei. Nu stiu daca am mai spus aici, dar daca Lakers vor reusi sa aduca un point guard bun, nimic nu ii mai poate opri. Totusi, in aceasta serie team-ul lui Phil Jackson mai are mult de tras sa se califice. Daca tripleta din front court , Bynum-Gasol-Odom, isi vor da drumul la joc, atunci Lakers isi vor usura munca. Pronosticul meu : Lakers o sa treaca in 6 meciuri de Hornets.

 

Dallas Mavericks - Portland TrailBlazers 3-2 - Meci extrem de echilibrat. Super vedetele Nowitzki, Marion si Kidd vs echipa bataioasa a lui Brandon Roy. Este singura serie in care s-a disputat meciul 5. Ba mai mult, in meciul 4, Blazers au revenit de la -23 si au castigat partida. Este imposibil de dat un pronostic exact, dar eu cred ca si aici se va ajunge in decisiv.

 

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 3-1 - Aceasta serie pornea drept cea mai echilibrata din intreg paly off-ul. Asta pentru ca se intalnea o echipa foarte tanara din OKC cu o echipa in constructie din Denver. Totusi, cu ajutorul lui Durant, Westbrook, Harden, Ibaka sau Perkins , Oklahoma s-a distantat repede in serie, iar victoria de aseara a celor de la Denver doar lungeste seria. Denver este o echipa in constructie, o echipa ce a primit o alta jumatate de echipa dupa trade-ul prin care l-au cedat pe Melo Anthony la Knicks. Astfel la Denver au ajuns Danilo Gallinari, Raymond Felton sau Wilson Chandler. Toti foarte promitatori. Daca isi vor mentine acelasi lot, in cateva sezoane e posibil sa detina cu cuvant de spus. Totusi, o teorie americana spune ca daca nu ai un superstar in playoff nu poti castiga. Asta ramane de vazut. De partea cealalta, chiar daca Durant a prins un play off slab pana acum, ceilalti jucatori au facut diferenta. Pronosticul meu : OKC se califica in urmatoarea partida.

 

Astfel, dupa pronosticul meu vom asista la urmatoarele semifinale : Bulls - Hawks, Boston - Heat si Spurs - OKC , Lakers - Dallas.

 

Si acum gata cu vorba, ceva distractieeeee :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

More to follow.

Maye26.04.2011 22:05

Series Recap. Celtics - Knicks

 

«1171819202128»