FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«1101112131428»
lemieux198820.12.2010 22:19

Fratiilor...ce e aici? Autoservire? Fiecare vine cu echipa lui sa culeaga cupa Stanley? Ha! New York Rangers este o abureala ce nu se va califica in playoffs, Montreal Canadiens si-au dat portarul care i-a facut oameni (pe Halak...lui St. Louis Blues!!!) iar Colorado Avalanche o sa mai cistige cupa dar prin 2017-2018 incolo...Cit priveste Washington Capitals...astia imi creaza nopti albe dar in playoffs conteaza ambitia nu valoarea...ca la Marasesti cind nemtii au venit cu un atac numa unul si unul si tot nu ne-au dat gol...le-am spus ca pe la linia de 16 metrii nu se trece...am ramas si fara tricouri ca parca Ecaterina Teodoroiu era topless...stati ca incurc borcanele...e vina aluia de a mentionat Washington Capitals nu a mea!

 

 

 

Diseara meci tare, Vancouver Canucks joaca in deplasare cu St. Louis Blues. Daca nu postez nimic inseamna ca a iesit rau pentru echipa din Missouri...dar totusi vad un crunt si umilitor 6-2 pentru Blues, cu Vancouver conducind cu 2-0 dupa prima repriza...ca asa e in hockey...joci bine dar pe rind ca au facut aia o gheata asa alunecoasa ceva de speriat.

Maye21.12.2010 00:27

Orlando Magic si Phoenix Suns au facut un trade de zile mari :

 

Magic to Suns :

 

Vince Carter

Mikael Pietrus

Marcin Gortat

 

Suns to Magic :

 

Hedo Turkoglu

Jason Richardson

Earl Clark

 

Mi se pare ca Magic a iesit rau pe minus, mai ales ca Vince Carter ducea echipa dupa el in momentele in care Howard era iesit din forma.

 

Si ca sa fie totul complet si Washington Wizards si Orlando Magic au facut un trade :

 

Wizards to Magic :

 

Gilberto Arenas

 

Magic to Wizards

 

Rashard Lewis

 

Lewis era in forma in acest sezon, in timp ce Arenas nici nu stiam ca mai joaca :)

 

De asemenea , e interesant si cum vor juca Magic de acum , avand foarte multi fundasi valorosi: Arenas, Nelson , JJ Redick , J. Richardson si Duhon.

Probabil ca stie Van Gundy ce face .

red&blue_boy21.12.2010 05:32

Asa e,cam pe minus a iesit Magic...Nu prea inteleg mutarile astea,mai ales cedarea lui Carter...

Sper ca stie Van Gundy ce face...

 

@ lemieux1988 : mai glumim si noi p-aici,nu inseamna ca neaparat castiga Cupa Stanley Rangers,Canadiens,Capitals sau Avalanche,nu e vorba ca e autoservire... :dry:

Maye21.12.2010 07:45

Rezultatele s-au vazut aseara, cand in Philips Arena, Hawks au invins Magic :P

red&blue_boy21.12.2010 08:05

Nu mai ma astept sa faca mare lucru si sezonul asta Magic...Sper ca barem Lakers sa tina steagul sus!

Maye21.12.2010 12:19
Sper ca barem Lakers sa tina steagul sus!

E al naibii de greu cu Boston si Heat anul asta.

 

De Craciun o sa avem meci frumos : Lakers v Heat :D

 

Si inca un zvon : se spune ca , din sezonul viitor , Carmelo Anthony va ajunge langa Stoudemire la Knicks.

red&blue_boy21.12.2010 20:32

Sper sa nu fie cald de Craciun! :)

 

Pai am vazut ca Anthony si-a luat o ditamai casa in Denver,si ca nu vrea sa plece de-acolo.Cine stie...

Maye22.12.2010 12:48

In numai 2 zile Dallas Mavericks a spart balonul de sapun numit Florida.

 

Texanii i-au invins , in deplasare, atat pe Miami Heat , cat si pe Orlando Magic.

 

Momentan au 23-5 si sunt pe 2 in Vest.

 

Oficial ii trec in randul favoritilor anul acesta.

 

Kidd , Nowitzki si Marion se inteleg de minune.

 

Pe de alta parte, Lakers si-a furat-o acasa de la ... Bucks :)

Maye22.12.2010 12:54

Miami Heat - 7 recuperari ofensive consecutive

 

 

Blake Griffin candideaza, cu siguranta , la trofeul de cel mai spectaculos jucator din NBA :

 

 

Oklahoma City Thunder are cei mai talentati fani :

 

red&blue_boy22.12.2010 20:50

Naspa sa pierzi acasa cu Bucks. :)

 

Ce jucator e Jason Kidd!Nu inteleg cum a stat atatia ani la o echipa precum Nets.Sau mai exact,cum de n-a jucat la un nume mare din NBA...

Maye22.12.2010 21:25

Pai poate tocmai asta e farmecul lui. E un jucator mare, care duce echipele mici in spate. :)

red&blue_boy26.12.2010 17:45

A fost cald in LA de Craciun pana la urma,Miami Heat invingand Lakers! :) LeBron iarasi principalul marcator...

Barem Magic a invins Celtics , in ritm de "Bass"!!! :)

Maye26.12.2010 18:23

Speram sa nu spuna nimeni de meciurile de aseara :D

joseph28.12.2010 11:59

alte 2 faze spectaculoase din ultima saptamana.. si Griffin nu putea sa lipseasca :)

 

Maye28.12.2010 12:03

Griffin asta o sa ajunga mare.

Maye28.12.2010 22:13

Ieri noapte in New Jersey :

 

red&blue_boy29.12.2010 01:48

Super tare!!! :)

Maye29.12.2010 14:31

Lakers au pierdut aseara in A T & T Arena, impotriva celor de la San Antonio Spurs. Scorul a fost 97-82 pentru gazde. Lakers a facut un meci ingrozitor de slab, Fisher, Gasol si mai ales Bryant arantand ca sunt completi iesiti din forma.

Bryant a avut 21 de pct, insa a aruncat de 34 de ori spre cos.

Dupa mult timp , Bryant are mai putin puncte decat suturi.

Cifrele sale : 2p - 8/27 ; 3p - 3/7 ; Libere - 2/2

 

Lakers au ajuns la a treia infrangere consecutiva si au deja 10 infrageri in acest sezon, dupa 31 de meciuri. In ultimele 3 sezoane Lakers au avut urmatorul numar de infrangeri ,in sezonul regulat : 2007-08 : 25 ; 2008-09 : 17 (!!!) ; 2009-10 : 25. .

 

Lakers se afla in fata unui sezon extrem de greu, iar singura achizitie din vara , Matt Barnes , e la ani lumina distanta fata de ceea ce a aratat la Magic in sezonul trecut. Californienii au neaparat nevoie de intariri, mai ales un nou conducator de joc. Fisher arata ca nu mai poate ca odinioara, iar Odom si Artest dispar mult din joc. Cu un Rose si cu un Griffin am rezolva situatia :D

 

Top 10 de aseara (care contine si dunk-ul lui Stoudemire peste LeBron James :bananadance: )

 

Maye30.12.2010 12:10

In sfarsit, prima victorie pentru Lakers !!!

 

Victorie la fostul lider din Vest, New Orleans Hornets, 103-88.

 

D-Wade e intr-o super forma! Daca marti noapte a reusit un season high cy Knicks , 40 de p, aseara in Houston si-a revizuit season-highul cu 45 de puncte! Miami e in forma!

 

Top 10 - 29.12.2010

 

red&blue_boy30.12.2010 20:40

I love Stoudemire !!!

 

Spurs merg bine,parca au cel mai bun record sezonul asta,cel mai bun procentaj!

 

Isi revine Kobe pana la playoff!Acolo conteaza mult!

 

Miami isi da drumul la motoare tot mai tare!

Maye03.01.2011 15:51

Daca tot a trecut 2010., hai sa vedem si topurile pe 2010 :

 

Top 10 Plays

 

 

Top 10 Dunks

 

 

Top 10 Kobe Bryant

 

 

Top 10 LeBron James

 

Bogdan03.01.2011 20:38

Pustiul asta, Blake Griffin ajunge mare. E in sezonul de debut in NBA (nu-l pun pe cel trecut ca a stat accidentat) si deja face furori. SI mai are si 21 se ani...

 

de pe wikipedia:

 

Los Angeles Clippers (2009-present)

 

On April 7, 2009, Blake Griffin declared for the NBA Draft after his sophomore year. A press conference announcing his decision was aired nationally on ESPNews. He was selected as the first overall pick by the Los Angeles Clippers in the 2009 NBA Draft.[27] Griffin played for the Clippers in their 2009 Summer League Team and was one of the stars of the tournament, being named Summer League MVP. However, the day before the 2009"10 NBA season started it was confirmed that Griffin had a stress fracture in his left knee, delaying his NBA debut.[28]

 

On January 13, 2010, after tests revealed that Griffin's knee was not recovering properly, it was reported that Griffin would require surgery to repair the fracture, and he did not play at all in the 2009-10 NBA season.[29] In the off season Griffin spent a great deal of time working out with San Francisco-based trainer Frank Matrisciano. [30]

 

On October 27, 2010, Blake Griffin scored 20 points and registered 14 rebounds in his debut for the Los Angeles Clippers.[31] On November 20, 2010, he recorded a Clippers rookie record for points scored with 44 in a home loss to the New York Knicks. He also added 15 rebounds and 7 assists. Griffin was named the NBA Western Confrence Rookie of the Month for November.

red&blue_boy03.01.2011 21:01

Mai e si Derek Rose de la Bulls...El si cu Griffin vin tare din urma...

olfgob03.01.2011 21:16

Rose sa faca bine sa ramina acolo unde e...de prea mult timp Bulls nu au mai fost sus.Dar nu despre asta voaim sa intreb(desi nu-i tocmai topicul potrivit):iese X la Sharks cu Vancouver?

red&blue_boy03.01.2011 21:19

Bate Vancouver ! :)

 

Ar mai fi nevoie de cineva pe langa Rose ca Bulls sa fie cu adevarat iar sus.

«1101112131428»