FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pleaca Protasov la Dnepr ?

«1234568»
iancu dragosh27.11.2005 19:30

Gigi spune multe prostii iin general si nu poate fi luat tot timpul in serios. Astfel incat este necesar pentru toata lumea cuvantul daca. ASadar, daca Gigi vorbeste serios si nu-i cere lui Oleg 150.000 de euro pentru ca nu si-a respectat contractul este clar se bucura deoarece scapa de niste indatoriri contracuale costisitoare, in loc sa fie deranjat ca ramane fara un antrenor foarte bun. ceea ce ma face sa cred ca varianta conform careia isi dorea sa scape de rus devine plauzibila. Pacat, mare pacat. Exact cand cainii nu mai aveau nici o speranta le aruncam noi colacul de salvare.

 

oricum interventia din aceasta seara a fost un mesaj clar pentru Protasov, daca vrei pleaca, chiar te rog.

I.N.Money27.11.2005 19:42

Inca odata Gigi isi bate joc de noi si de munca lui Protasov...Draga Oli...nu veni pe un loc pe care nu-l poti ocupa....daca echipa nu o sa mearga o sa fie vai de el...mai rau ca pe vremea cu celebrul hit:"Piti,Lasa-ne !!" :cry:

miru27.11.2005 19:47

sincer nu jtiu cum ar fi mai bine din pct d vdr financiar dar pt echipa e bine sa ramana pt ca omu asta jtie .. si dak ar pleca totusi dc l'ar aduce tocmai p Oli?

I.N.Money27.11.2005 19:51

Pentru ca in conceptia lui Becali "prietenul Oli" a adus anul trecut titlul... :roll:

iL Napoletano27.11.2005 19:54

eu unul astept mai intai sa plece Oleg..Oli era de mult la Steaua daca era dorit..asta vara eram in pana de antrenori si conducerea a decis aducerea unuia din strainatate..nu cred ca era vreo problema aducerea lui Oli din vara la Steaua..ma rog traim si vedem!

miru27.11.2005 19:55

pai si s simte dator? :roll: km prost Jiji. oricum yo tot sper sa nu plece .. poate cineva acolo sus ma asculta si p mine :)

iL Napoletano27.11.2005 20:06

poate ne asculta si pe noi :wink:

radustar27.11.2005 20:15

fratilor ,bine ar fi sa ramana pentru noi ,rau ar fi pentru el.

Bogdan4Steaua27.11.2005 22:09

Protasov are ocazia sa isi cosmetizeze CV-ul la Steaua. Poate bifa la sfarsitul sezonului un titlu cu Steaua si un parcurs lung in Cupa UEFA. Pacat ca alege sa mearga la o echipa mediocra din Ucraina, desi este clar ca din punct de vedere financiar ii va merge mai bine.

Totusi, daca alegerea este strict a lui, nu ii putem imputa nimic lui Becali. Nu il poate tine cu forta la club. Daca totul se confirma si Oleg pleaca, nu cred ca ne va fi bine cu Olaroiu. Avem nevoie de un antrenor strain cu o mentalitate de invingator. Asta a adus Walter nou la Steaua si acelasi lucru il face si Oleg.

Pe de alta parte, cel mai bine e sa asteptam. Poate totul e o aiureala. Adevarul il vom afla doar de la Protasov. Ramane de vazut. Eu unul sper sa ramana.

zipper28.11.2005 02:59

E clar ca Protasov nu va mai ramane din iarna pentru ca Dnepr e echipa lui de suflet si e idol acolo. Eu totusi zic ca si Oli va face treaba buna(sau cel putin sper) pentru ca sunt cativa jucatori in frunte cu Radoi, Para, Ogararu care isi vor da viata pe teren o data in plus pentru el.

Oricum om trai si om vedea! Ar fi bine totusi sa nu mai agitam si noi spiritele ca poate o sa fie bine...

 

PENTRU Steaua/ NE DAM VIATA!!!

Virgil28.11.2005 03:42

Posted: Tue Nov 22, 2005 10:29 pm Post subject:Protasov impins sa-si dea demisia ?

 

 

 

Virgil' date=' chiar nu crezi ca astia de la ziare si-au terminat subiectele in aceasta perioada? Alegerile FRF au trecut si au zis sa revina la vechile subiecte. Si cine nu citeste cand vede titlul: "Steaua face... Steaua drege..."?

 

ABERATII

 

 

Din moment ce mai toti am cazut de acord ca asta nu e decat o (deja clasica) intoxicare de presa' date=' propun inchiderea topicului.[/quote']

 

 

Din moment ce mai toti am cazut de acord ca asta nu e decat o (deja clasica) intoxicare de presa' date=' propun inchiderea topicului.[/quote']

 

 

Ai dreptate! L-am vazut azi pe Becali la TVSport si spunea acelasi lucru "Sunt inventii!"

 

Si totusi nu au fost nici aberatii,nici clasica intoxicare de presa,nici inventiile despre care mintzea Gigi...

A fost doar refuzul pornit din subconstientul unora de a discuta acest subiect.

Cel care abera,intoxica,inventa,era chiar finantatorul "mult iubit".

Virgil28.11.2005 03:46
eu unul astept mai intai sa plece Oleg..Oli era de mult la Steaua daca era dorit..asta vara eram in pana de antrenori si conducerea a decis aducerea unuia din strainatate..nu cred ca era vreo problema aducerea lui Oli din vara la Steaua..ma rog traim si vedem!

 

Oli,Hagi si Petrescu,au refuzat Steaua asta vara !

Oli era de altfel antrenorul Timisoarei,iar Hagi si Petrescu s-au temut probabil ca Gigi ii va da afara la jumatatea sezonului si ca se va baga in problemele lor.

sandilau28.11.2005 05:03

Este INCREDIBIL cum poate accepta conducerea plecarea lui Oleg.

 

Oleg este cu 2 clase peste Oli mai ales ca psiholog si mentalitate.

 

I afara de noul joc al Stelei care ne permite sa visam foarte departe, Oleg a constinuat munca lu' Zenga si i-a invatat pe jucatori sa se respecte si sa respecte fotbalul.

 

Nici un antrenor roman, poate doar Mircea Lucescu, nu are aceste calitati.

 

PS: Mai nou am citit ca vrea sa il aduca pe Dinu Todoran de la Faru', jucator de 27 ani.

 

PAREREA MEA PERSONALA ESTE CA NE INTOARCEM LA MEDIOCRITATE. :evil: :evil: :evil: :cry: :cry:

Ayrton28.11.2005 05:11
Si totusi nu au fost nici aberatii,nici clasica intoxicare de presa,nici inventiile despre care mintzea Gigi...

A fost doar refuzul pornit din subconstientul unora de a discuta acest subiect.

Cel care abera,intoxica,inventa,era chiar finantatorul "mult iubit".

 

Cine mai poate intelege ce se intampla la Steaua?? Avem sau n-avem performante, la Steaua sunt scandaluri dupa scandaluri!! Da, e foarte probabil sa ai dreptate cand spui ca Jiji l-ar determina pe Oleg sa renunte... Insa si varianta cu oferta foarte buna din partea lui Dnepr e plauzibila... In cazul primei variante, e posibil ca Jiji sa incerce sa musamalizeze si sa spuna ca, de fapt, Oleg a vrut sa plece... In conditiile astea, MM va pleca aproape sigur si atunci va fi clar cine e de vina pt situatia asta.

ulivius28.11.2005 05:15

Tot ce putem face este sa venim cu totii pe stadion miercuri si sa-i strigam numele ANTRENORULUI.

 

Oleg

 

Poate se intampla o magie ... MAGICA Steaua ...

sorin_77728.11.2005 06:24

Miercuri toata lumea striga: Oleg! Oleg!

 

Nu vreau sa ma gandesc ce vor face suporterii daca Oli vine la echipa si echipa nu da rezultate... va iesi urat rau de tot...

va fi inca un celebru dar de aceasta data:

 

 

Oli, Oli, Oli Lasa-ne! Lasa-ne!

Ramon Sanchez Pizjuan28.11.2005 07:35

In momentul asta, probabil ca Protasov se gandeste foarte serios ce sa faca. Nu uitati ca el este un om bogat. Are afaceri in Grecia, acolo unde are si familia. O sustinere mare a publicului la meciul cu Halmstadt il poate influenta, deoarece factorul material este important, dar nu decisiv in cazul lui. Eu cred ca el vrea sa mearga in Ukraina pentru ca (asa cum a tot spus, voalat de cateva ori) are o impresia proasta despre valoarea campionatului nostru si, in plus, considera ca Dnepr este o rampa de lansare catre Dynamo Kiev.

Asadar, tot ce putem face (in afara de a ne lamenta) este sa ii strigam numele miercuri.

juristcris28.11.2005 07:46

Protasov ne-a demonstrat ca este un om inteligent. Este genul de persoana calculata, flegmatica, care judeca cu creierul, nu cu sufletul. De aceea, nu cred ca va alege o echipa cvasinecunoscuta din Ucraina, fara nume in Europa. Daca va face performanta la Steaua ( de genul: titlu, sferturi sau semifinale in Cupa UEFA) va fi ofertat de echipe cu adevarat mari din Europa Occidentala sau macar din spatiul ex-sovietic, de genul Dinamo Kiev sau TSKA Moscova. Deci, daca e sa judecam logic, rusul nu va pleca. Insa, nu intotdeauna, fotbalul respecta canoanele logicii.

PS: Plecarea lui Protasov ar fi pt romani cea mai mare teapa data de rusi ( ca si ucrainienii tot rusnaci sunt intr-un fel sau altul) din ultimii 50 de ani.

ultramario28.11.2005 08:16

Posibila plecare a lui Oleg anuntata de acesti vanatori de zvonuri si auto-intitulati jurnalisti incita spiritele si tulbura apele.

Totusi plecarea poate fi posibila daca antrenorul are o oferta mai buna, are un contract cu Steaua, acolo sunt si clauze, probabil ca i-a fost oferit ceva de cei din Dnepr, altfel fum fara foc....

Ce nu inteleg eu este de ce nu reusim sa pastram un antrenor cel putin doua sezoane si ii schimbam la cate 14-15 etape?

Unde este stabilitatea care implicit aduce performante si rezultate?

Poate judec gresit dar asta cred ca tine de Management si totodata de viziunea conducatorilor.

Simplu si trist totodata, Zenga...,Oleg....

Un simplu suporter.

I.N.Money28.11.2005 09:27

Incredibil..acest scandal izbucneste inaintea celui mai important meci al anului pentru noi.Sa vedem cum se prezinta echipa din punct de vedere moral..sper sa fie tari si sa ii bata rau pe suedezi ca sa-i arate lui Oleg ca poate face ceva in Europa anul asta...

Praetorium_8828.11.2005 09:45

Imi pare rau s-o spun dar tocmai cand se parea ca o ducem mai bine Jiji iar a dat cu bata in balta si vrea sa scape de Oleg :evil: ...contractu asta mi se pare mic in comparatie cu cea facut pentru Steaua. E adevarat a pierdut in supercupa si LC dar era imposibil avand in vedere ca nu cunostea foarte bine lotu(n-a fost vina lui pur si simplu n-a avut timp)sa faq mai multe...de foarte mult mult Steaua nu a mai jucat asa ofensiv si sigur in toate compartimentele...(parca n-am terminat avand jocu asta campionatu trecut),le-a dat la jucatori din calmu' lui, le-a dat incredere, le-a lasat libertate de exprimare si nu cred ca avem ce sa le reprosam nici jucatorilor si antrenorului in acest moment...Pacat mare pacat :( cu Oleg..luam campionatu la pas si faceam o figura mai frumoasa in UEFA cu un mijlocas si un atacant adusi in iarna. Mi-e rusine de modul in care Becali il trateaza pt ca el vrea sa-l dea afara si mi-e teama ca cel care va veni nu va reusi sa aiba aceleasi rezultate...sa dea Dumnezeu sa gresesc. Fac un apel la toti suporterii care vin miercuri sau la meciu cu FC Vaslui sa-i multumim lui Oleg Protasov...poate va ramane totusi. daca nu ii dorim mult succes la Dnepr

si sa stie ca va ramane in inimile noastre...FORZZA Steaua! :twisted: FORZZA Oleg speram totusi sa ramaiii!!!! :cry:

Bisquit28.11.2005 10:08

Un mercenar notoriu Oleg asta...N-are ce cauta la noi daca gandul i-i e in alta parte. Sa duca draq la rusii lui daca acolo se simte bine si sa munceasca in campionatul ala de kkt daca nu vrea in Europa. Rusine.....sa-i fie rusine....

Cat despre Oli...nu prea-l vad ca omul potrivit la locul potrivit. E totul o nebunie!!!!

Bogdan4Steaua28.11.2005 10:41

" Protasov către Gigi Becali: "99 la sută plec după meciul cu Hertha"

De circa 30 de minute, Oleg Protasov discută cu Gigi Becali in biroul acestuia de la stadionul din Ghencea. Martori la intîlnirea celor doi au dezvăluit că ucraineanul i-a spus la un moment dat patronului: "99 la sută voi pleca după terminarea turului Diviziei A și după meciul cu Hertha Berlin. Vreau să mă intorc acasă, cu familia mea" "

 

Din pacate se pare ca despartirea e inevitabila. Bine ca se produce dupa meciul cu Hertha; in acest fel echipa va avea timp sa se acomodeze cu noul tehnician. Totusi, se pare ca decizia ii apartine in totalitate lui Oleg(nu cred ca este fortat in vreun fel de Becali).

misha28.11.2005 10:42

"Secundul lui Oleg Protasov in Ghencea, Ștefan Stoica, spune că "am incercat să vorbeasc cu el, să-l fac să se răzgîndească și să rămînă la echipă, insă n-am reușit să-i schimb decizia" ww.gsp.ro

 

si totusi mai este acel 1% :cry: :cry: :cry:

Ayrton28.11.2005 10:48

Se pare ca decizia e finala! Din pacate, nici un antrenor din Romania nu se ridica la actualele pretentii ale Stelei... Nu vad cu ochi buni venirea lui Oli. Ne trebuie tot un antrenor strain!

«1234568»