FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pleaca Protasov la Dnepr ?

«145678»
SteauaToronto28.11.2005 20:04

Nu pleaca nicaieri stire de ultima de ora dupa siteul oficail:

 

Avand in vedere stirea aparuta azi pe site-ul ziarului Gazeta Sporturilor, FC Steaua precizeaza: George Becali nu a avut nici o discutie cu Oleg Protasov. Punctul de vedere exprimat de acesta intr-o discutie cu Mihai Stoica si Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] a fost foarte clar: antrenorul Stelei nu pleaca nicaieri, nu ia in calcul ofertele primite si este cert ca va termina turul la Steaua.

 

 

VEDETI CE POATE FACE PRESA ASTA TAMPITA DIN Romania!?

Bogdan4Steaua28.11.2005 20:10

Comunicatul ne asigura ca nu pleaca pana la finele turului. Cred ca acest comunicat are menirea de a nu starni valva in sanul echipei tocmai in aceasta perioada.

FanSteaua4Life28.11.2005 20:24

SsssssssTttttttttt...Doarme Jiji...sa nu il trezim...ca poate viseaza ca il convinge pe Oleg sa ramana... :lol: :lol: :lol:

sirclaus28.11.2005 22:55

Tot ce pot sa spun e ca am mai pierdut un MARE antrenor...MULTUMESC Oleg PENTRU TOT CE AI FACUT PANA ACUM...chiar daca si acum imi dau lacrimile cand ma gandesc pe langa ce sansa am trecut.. o sansa cu care te intalnesti o data la 10 ani(rosenborg)

Bogdan4Steaua28.11.2005 23:44

"Luni, la ora pranzului, fostul finantator al Stelei, Gigi Becali, marturisea ca va vorbi cu Protasov pentru a vedea daca tehnicianul vrea sa dea curs ofertei venite de la Dnepr. Dupa mai bine de o ora de discutii, Becali s-a convins ca este nevoie sa-i caute un inlocuitor lui Oleg. "Cea mai buna solutie pentru Steaua este Olaroiu", a spus latifundiarul din Pipera.

 

"Daca omul vrea sa plece la el in tara, nu pot sa-l tin cu forta. Are o oferta de 1 milion de euro pe sezon, in conditiile in care lua de la Steaua 180.000. Nu pot sa nu-l las sa plece", a declarat Becali, care a tinut sa precizeze faptul ca nu doreste ca antrenorul sa-i plateasca 150.000, clauza de reziliere a contractului pentru ca "Oleg si-a facut treaba la Steaua".

 

 

La ora 14.30, seful Stelei ajunge la stadion si ii convoaca intr-o sedinta pe antrenorul Oleg Protasov, managerul Mihai Stoica si presedintele Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]. Se aduce chiar si o traducatoare. Se discuta, dupa care Becali cere sa ramana singur cu Protasov.

 

Cei doi mai zabovesc la negocieri cateva zeci de minute. Becali are alta versiune: 'N-avem ce discuta! Nu vreau sa plec de la cea mai frumoasa echipa din Romania', sustine Gigi ca i-ar fi spus tehnicianul. Dupa aceea, Protasov mai vorbeste pret de cateva minute cu Mihai Stoica si [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], apoi se prezinta la antrenamentul de la ora 17.00.

 

'Mi-a zis ca are oferta asta de la Dnepr, echipa sa de suflet, de doua luni si ca nu a negociat nimic pana acum. Mai mult, mi-a dezvaluit ca mai are doua oferte, carora nu le-a dat curs pentru ca vrea sa ramana la Steaua', spune Becali spre seara. Latifundiarul marturiseste: 'Toata ziua am vorbit maximum doua minute cu Oleg. N-a fost vorba de nici o discutie'.

 

'Secundul' Stefan Stoica a incurcat si mai mult itele cazului Protasov, avand o atitudine total diferita fata de cea a patronului: 'Am incercat sa-l fac pe Oleg sa se razgandeasca, insa degeaba'.

 

Protasov va mai ramane la Steaua pentru ultima etapa din campionat, impotriva Vasluiului si pentru cele doua meciuri din grupele Cupei UEFA, cu Halmstad, de maine, si cu Herta Berlin din 15 decembrie.

 

"Jucatorii vor evolua cu mai multa daruire, ca sa-i lase lui Protasov o zestre cat mai buna: locul 1 in campionat si calificarea in primavara europeana", a prevestit fostul patron al campioanei.

 

"Am discutat si cu Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si cu Mihai Stoica si daca pleaca Protasov cred ca va veni Olaroiu. El este cam singura varianta in acest moment", a spus Becali.

 

Speriat sau cu dor?

 

Ucraineanul le-a marturisit unor persoane din conducerea Stelei ca nu a reusit sa se adapteze la viata din Romania si ca se simte stingher, izolat si fara prieteni. Mai mult, acesta s-a simtit amenintat cu demiterea in perioada mai grea prin care a trecut Steaua, cand nu a reusit sa inscrie in patru meciuri si crede ca, la urmatoarea sincopa a formatiei sale, sigur va fi dat afara.

 

In cercuri restranse, Protasov s-a aratat terifiat de oamenii care se invart in jurul lui Becali si care-i soptesc acestuia la ureche vrute si nevrute despre el. "

 

Sursa: Onlinesport

FortuneTeller29.11.2005 03:24

Aplauze pentru Protasov, pentru tot ce a facut, inca sper sa ramina. Dar daca nu ramine atunci nu este sfirsitul lumii, Steaua va continua sa fie acelasi club serios si iubit de suporteri. Nu cred ca Olaroiu are stofa de Steaua, a dat rasol peste tot unde a avut obiective de top. Jiji ar merge mai bine pe mina lui Meme, caci pina acum a "produs" 2 antrenori buni: Zenga si Protasov.

Virgil29.11.2005 05:01
"... In cercuri restranse, Protasov s-a aratat terifiat de oamenii care se invart in jurul lui Becali si care-i soptesc acestuia la ureche vrute si nevrute despre el. "

 

E foarte probabil.

In plus Oleg chiar arata ca un tip stingher.

juristcris29.11.2005 10:18
"... In cercuri restranse, Protasov s-a aratat terifiat de oamenii care se invart in jurul lui Becali si care-i soptesc acestuia la ureche vrute si nevrute despre el. "

 

E foarte probabil.

In plus Oleg chiar arata ca un tip stingher.

Ai dreptate. Rafinamentul si calmul ui Oleg nu are absolut nimic in comun cu pornirile instinctuale ale lui Gigi. Se pare ca e prea mare diferenta de IQ dintre cei doi pt a mai putea colabora inca sase luni.(sper ca nu am cazut in capcana dezinformarilor de presa).

Sunt sigur ca Protasov nu s-ar gandi la plecare daca ar simti sprijinul total al conducerii.

Poate maine il va simti pe cel al suporterilor!!!

Daca tot l-am aclamat zgomotos anul trecut pe Zenga la fiecare meci din Ghencea, haideti sa facem acelasi lucru si Protasov la meciul cu suedezii. Omul asta chiar merita!

reddog29.11.2005 10:52
auzi si tu? Andone  :P  :P  

las mai bine sa ia o pauza si sa faca un tur al tarilor arabe. Tot vine iarna... :wink:

 

 

Bineinteles ca va legati de Andone acum ca am piedut din nou locul 1. Dar cand voi ati pierdut doua meciuri consecutiv nimeni nu a spus ca al vostru drag antrenor este bun de copil de mingi.

Pentru mine Ando ramane cel mai potrivit antrenor pentru Dinamo. Mai bine v-ati gandi ce faceti cand vine Olaroiu la voi, ca din cate vad eu, Oleg va cam pleca din iarna...Pe bani mai multi si la el in tara, la o adica ar fi si prost sa nu o faca.

Teoctist29.11.2005 11:37
"... In cercuri restranse, Protasov s-a aratat terifiat de oamenii care se invart in jurul lui Becali si care-i soptesc acestuia la ureche vrute si nevrute despre el. "

 

E foarte probabil.

In plus Oleg chiar arata ca un tip stingher.

 

Sunt sigur ca Protasov nu s-ar gandi la plecare daca ar simti sprijinul total al conducerii.

... Omul asta chiar merita!

 

Corect.Daca ar fi stimulat cu inca 800.000 Euro anual,ar fi sanse sa ramana.Ar mai trebui sa-l lamurim cu dorul de casa.

I.N.Money29.11.2005 11:37

Zicea ca pleaca ca e bolnava maica-sa si vrea sa fie aproape de ea..nu din cauza banilor...hmm...sa-l credem oare?? :roll:

Teoctist29.11.2005 11:43

Sunt curios cum ar fi procedat daca ar fi fost antrenor la Real sau Barca.

Crezi ca ar mai fi motivat ca se desparte pentru a fi mai aproape de mama sa?

Si Zenga a avut probleme cu tatal sau si s-a dus acolo cu cateva zile inainte sa moara.

Probabil ca sunt mai multe motive la mijloc.

I.N.Money29.11.2005 11:46

Eu cred ca daca Olaroiu era inca la Poli nu se punea problema plecarii lui Protasov...este o dorinta prosteasca a lui nea Jiji..

Teoctist29.11.2005 11:48

Dorinta "prosteasca" de a nu a mai plati cu mai mult de 120.000$ + primele,un antrenor,pentru castigarea campionatului si atingerea optimilor UEFA Cup.

reddog29.11.2005 11:51
Eu cred ca daca Olaroiu era inca la Poli nu se punea problema plecarii lui Protasov...este o dorinta prosteasca a lui nea Jiji..

 

Eu sincer nu prea am inteles ce legatura are plecarea lui Oli de la Poli cu plecarea lui Protasov de la Steaua. Nu vad legatura...

I.N.Money29.11.2005 11:55

Pai....Protasov e oarecum fortat sa plece...Jiji vrea sa scape de el ca sa-l aduca pe Oli...parerea mea 8)

dbd29.11.2005 14:53

mie unu nu mi-a placut Protasov...adica nu am nimic cu el...si daca pleaca si daca nu , nu ma intereseaza...dar important e sa vedem cine vine...

redandblue29.11.2005 16:23

Protasov ca Protasov dar nici cum joaca echipa nu-ti place?

Ariel29.11.2005 18:37

Este buna ideea cu bannerele, cu un singur amendament: limba in care trebuiesc redactate sa fie ucraineana si nu rusa. Nu uitati de nationalismul ucrainean si de parerea destul de proasta a lor despre rusi.

radustar29.11.2005 19:23

stiti ce ma supara cel mai tare?nu faptul ca Oleg ar pleca , daca asa vrea el ii respectam decizia,iar daca ramane ne bucuram.Dar de ce se face tot tam tam-ul asta si practic numirea lui Oaroiu deja de Gigi din moment ce Protasov nu a luat inca decizia finala.Voi ce a-ti face in locul lui daca vedeti ca deja conducerea si-a ales deja antrenor?

radustar29.11.2005 19:25
Zicea ca pleaca ca e bolnava maica-sa si vrea sa fie aproape de ea..nu din cauza banilor...hmm...sa-l credem oare?? :roll:
da ,asta asa este din cauza familiei ,pentru ca n nu a primit o oferta clara de la cei de la Dnepr.
radustar29.11.2005 19:29
Eu cred ca daca Olaroiu era inca la Poli nu se punea problema plecarii lui Protasov...este o dorinta prosteasca a lui nea Jiji..
si eu asta zic.de cand a plecat Oli de la tm era de asteptat ca Protasov sa fie inlocuit cu el la prima greseala pe care o facea,dar se pare ca lucrurile s-au aranjat altfel.Si sincer ,mai bine sa plece Oleg daca are o oferta serioasa decat sa ramana pe mana lui Gigi si sa fie dat afara mai tarziu.
bebeto30.11.2005 08:14

diseara tot stadionul sa strige Oleg,Oleg.s-ar putea sa conteze mult in decizia pe care o va lua daca se simte dorit de suporteri cel putin.

cit despre baner,ruseste nu stiu dar va spun cum se zice in greaca la ,,nu pleca Protasov"--,,min figis Protasov'' :D .se citeste ghi nu gi.

bogodan30.11.2005 08:31

Bai eu zic ca daca pleaca am belito rau de tot!!tocmai acim cand ne mergea atat de bine!spar sa nu plece Protasov!aricum FORTA STEAU pentru astazi!!

 

I.N.Money30.11.2005 12:42
Eu cred ca daca Olaroiu era inca la Poli nu se punea problema plecarii lui Protasov...este o dorinta prosteasca a lui nea Jiji..
si eu asta zic.de cand a plecat Oli de la tm era de asteptat ca Protasov sa fie inlocuit cu el la prima greseala pe care o facea,dar se pare ca lucrurile s-au aranjat altfel.Si sincer ,mai bine sa plece Oleg daca are o oferta serioasa decat sa ramana pe mana lui Gigi si sa fie dat afara mai tarziu.

Stii ce e amuzant?? ca nu a facut nici o greseala...ba a recuperat 5 puncte in 2 etape... :roll:

«145678»