FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«167891031»
vlad09.07.2011 20:50

Felicitari pentru victorie,Luciane! Nu este vina ta ca ai fost prins in "shoul" marca Pro TV. Asa fac toate televiziunile comerciale. Mai trebuia Jean de la Craiova sa cante imnul pe model manelizat si Maruta sa prezinte cu d-na Bamboi pe cei aflati langa ring. Remarc si faptul ca (,) costi ionita este mai vip decat Cozmin Guse,statea cu un rand mai in fata!

Meciul nu a avut nimic spectaculos,poate doar confeti si pancartele cu frunza !

Luciane,iesi repede din troaca asta si da-i bice in Canada sa te pregatesti pentru meciuri mai grele! Cred ca acum incep meciurile grele pentru tine.

axl09.07.2011 20:53

Scuze societatii virtuale daca gresesc dar victoria mi s-a parut artificiala.

In orice caz, felicitari Luciane.

stockton09.07.2011 20:57

Ti s-a parut? Normal ca da! Ca doar de 2-3 ani de zile vorbeste toata tara despre un fapt si anume ca Luci are adversari foarte slabi....ceea ce nu s-a vorbit niciodata despre Doroftei care fusese si un pugilist fantastic. Nu e nicio surpriza...ne batem joc de Doroftei fratilor, si omul ala era ceva rar intalnit.

Kellerman09.07.2011 20:59

Ă'ăăăăăăă Doroftei nu e ala ce a mancat ca porcu si a dat cu bata in balta la cantar ?

danimarcu09.07.2011 21:00

Oare de ce nu ma mir ca Redondo nu se impaca deloc cu bunul simt,cu modestia si cu valoarea?Redondo, fanul manelelor,al kitchului si non-valorii ,este suparat in seara aceasta pentru ca un mare sportiv roman a reusit o imensa victorie!

 

Rusine sobolanilor care s-au intristat in seara aceasta!

 

Felicitari,Bute! steagro

stockton09.07.2011 21:01

Asta e tot ce-ti amintesti tu de el copile? Vai de cultura ta sportiva.

 

Da Marcule? Stiai ca-mi plac manelele?! Progresezi domne in penibil....continua.

vlad09.07.2011 21:03
Ă'ăăăăăăă Doroftei nu e ala ce a mancat ca porcu si a dat cu bata in balta la cantar ?

 

Ala e Marian Iancu!

 

Credeti ca cei 400 de milioane de telespectatori de pe Mapamond au inteles care e treaba cu frunza? Vom mai avea loc de ei pe litoralul romanesc ?

Oameni buni,haiedeti sa nu fim rai cu Lucian care a ajuns in postura asta doar prin propriile forte, nu i-a bagat statul in fund sute de milioane de euro pt un stadion ca vedetelor noastre de la FRF.

Jalnica a fost prestatia autoritatilor care au facut din acest eveniment mascarada. Supararea mea este pentru ca nu pot uita cum ne-au lasat cu buzele umflate la un meci. Nu au fost in stare sa achite o amarata suta de mii de euro pt o transmisiune. Sa nu ne amagim ca toata aceasta valva creata in jurul acestui meci a fost pentru ca noi romanii sa ne bucuram de un mare campion.

 

Eu nu inteleg de ce nu se pompeaza bani pentru ca noi sa traim emotiile unui meci de box cu romani la mondiale sau olimpiade? Tin minte ca-mi venea sa plang de ciuda cum erau furati romanii de arbitrii de prin fostul spatiu sovietic sau tari asiatice. Ne bucuram de Vastag, fratii Simion si de ultimul boxer la amtori cu rezultate ,chiar Viorel Simion.

Adrian09.07.2011 21:04

E frumos sa vezi cum iubitele isi tin partea si sar sa se ajute una pe cealalta.

Va pup, fetelor.

Lasati ca Bute e campion, nu mai plangeti.

 

p.s.

Eu nu o sa zic niciodata nimic naspa de Doroftei, pentru ca il respect. A gresit cand s-a luat de Bute, mai ales ca si el are niste schelete in dulap. Dar nah...nu e vina lui. E vina televiziunilor si a ziaristilor. Dupa ce l-au dus la "muncesc pentru tine" sau cum dracu se numeau emisiunile alea unde veneau pitipoance si fraieri, i-au spalat creierul. Cand stai prea mult in mizerie, te murdaresti si tu.

gio_stgloria09.07.2011 21:14

Haideti sa nu ne mai certam si sa ne bucuram cu totii pentru Bute, adversar slab , puternic, e bine ca si-a pastrat centura si acum tinteste sus de tot.

Pe 5 noiembrie va fi urmatorul meci al lui bute si probabil se va bate cu Pavlik, asa cum a sustinut chiar el.

stockton09.07.2011 21:20

Nu pot Vlad sa ma bucur asa cum spui tu cand imi dau seama ca a fost o mascarada si cand imi aduc aminte de marile meciuri ale lui Doroftei, om care este acum luat la misto ca spune adevarul. Ma bucur ca un roman a batut un frantuz....atata tot....si daca il batea la ping-pong era la fel pentru mine. Azi am batut si eu la ping-pong un frantuz si ma simt al naibii de mandru!

Nu e Luci vinovat, ci acesta firma nenorocita care-l reprezinta. Cat mai multi campioni la diferite centuri, marketingul creste...bani mai multi....20000 de campioni si totul e bine!

vlad09.07.2011 21:23

Ca sa ma enervez si mai rau de bataia de joc din partea autoritailor!

 

La finalul meciului dintre Bute si Mendy, cîștigat de roman prin KO in runda a patra, Rudel Obreja i-a transmis lui Bute să-i multumească Elenei Udrea in fata spectatorilor, dar acestia au huiduit copios cind au auzit numele Ministrului Dezvoltarii si Turismului.

red&blue_boy09.07.2011 22:16

Felicitari Bute !

Restul e can-can.

MoWeed09.07.2011 22:40

Asa e la noi, mereu trebuie sa se gaseasca nod in papura cand castiga vreun sportiv roman ceva. Orice!

 

Sincer sa fiu, nu vreau sa-mi fac vreun exercitiu de imaginatie si sa-mi inchipui cum ar fi vuit forumul asta la nota de 10 a Nadiei, la rezultatele lui Tiriac si Nastase, la meciul cu Milan din '89 sau la rezultatele de la mondialul din '94.

 

Partea cea mai trista este ca la acest circ participa televiziunile, fostii sportivi, ba chiar si sportivii insasi cateodata.

 

Cand o sa ajungem sa avem rezultate sportive mai slabe decat Kazakhstan sau Armenia, tare sunt curios care o sa fie parerea despre rezultatele de acum.

 

 

Cat despre meci, singurul lucru care e de retinut este regretul spectatorilor ca au platit atatia bani pentru 10 minute de lupte(ma refer la meciul "vedeta"). Ce sa-i faci daca francezul get-beget n-a rezistat mai mult....

red&blue_boy09.07.2011 23:00

Referitor la organizarea meciului,la organizarea acestuia la noi in tara,asta e singurul regret legat de Bute,ca si-a asociat imaginea,s-a compromis cu Udrea,frunza,etc...Desi,pe de alta parte poate fi si inteles,asta e pretul platit pentru a se organiza meciul in Romania.Bute si-a dorit mult sa boxeze acasa,iar posibil ca asta sa fi fost singura solutie...

Valoarea lui Mendy e scazuta,dar daca ar fi fost vorba despre un adversar mai cu nume,probabil nu s-ar fi organizat gala la noi.Asta a fost compromisul necesar pentru a se putea lupta la noi.Ca nu se lupta cu unul din "super six" la Bucuresti in nici un caz.

Sper sa urmeze meciuri si cu adversari mai bine cotati decat pana acum,pentru ca eu am incredere ca Bute ar putea iesi cu bine si dintr-o astfel de infruntare.Doar sa se inteleaga toti cei care pot face posibil un astfel de meci,ca nu depinde prea mult de Bute.Nu cred ca daca ar fi dupa el n-ar dori sa lupte cu cei mai buni.Sau n-a primit sa zicem oferta inspre a a avea un meci cu un nume mare si el sa dea inapoi.

Pana atunci,eu spun sa fim cat de cat mai retinuti in a-l ataca pe Bute,sa fim mandri ca avem si noi un campion mondial.Ca la in ce hal a ajuns sportul la noi,e mare lucru.Sau ce,abunda sportul nostru de medalii,de campioni mondiali?Hai sa fim bucurosi in primul rand ca e un roman de-al nostru acolo sus,chiar daca nu top of the "super six" cum ar vrea unii. :) Nici comparatia cu Doroftei nu mi se pare corecta,fiecare a avut momentul sau de glorie,in perioade diferite.Poate in zilele noastre Doroftei nu ar mai fia juns asa sus,nu poate nimeni stii.Asa,putem spune ca nici Balbi nu era mare boxer,iar cu Spadafora,care nu mi s-a parut nu stiu cat de puternic,n-a facut un meci mare nici Doroftei.Cu un boxer de top,precum Gatti,n-a prea avut sanse.Astfel,discutiile pot continua la nesfarsit,in functie in primul rand de simpatiile fiecaruia...

Sper ca Bute sa reziste cat mai mult in top.

Felicitari inca o data!

Lari10.07.2011 00:22
Bute e un campion fabricat la cea mai slaba centura posibila...acest Mendy este slab, Doroftei a avut mereu dreptate.

 

Retarzii aia de la "The Ring Magazine" spun ca papagalu' de Bute e al treilea ca valoare din toate categoriile posibile de supermijlocie. Ce idioti! :punk:

 

L'Equipe

 

Eurosport

 

Sports.fr

 

Pe aceeasi tema

MoWeed10.07.2011 00:29

Lari, nu e nimeni mai specialist decat romanul. Mai ales cand vine vorba de critici.

Lari10.07.2011 00:51

Pai atunci sa le spunem specialistilor ca Mendy a fost CHALLENGER OBLIGATORIU, nu l-a ales Bute/IBF/Interbox/evreii/Al-Qaida/Clubu' Bilderberg, etc, etc, etc

vlad10.07.2011 04:01
Retarzii aia de la "The Ring Magazine" spun ca papagalu' de Bute e al treilea ca valoare din

 

Lari,

Nu valoarea lui Bute este problema ci valoarea unor luptatori care au incercat sa-i ia centura. Asta e ,nu pot fi toti campioni.

Ne intrebam daca mai detineau toate centurile fratii Klitschko daca luptau in aceasi perioada cu unul dintre Evander,Lenox,Tyson sau Foreman.

Iar ca Lucian sa ne inchida gura definitv trebuie sa sa lupte si-n afara Canadei sau Romaniei. S-ar putea sa intampine probleme si din partea arbitrilor la fel cum a patit-o Doroftei cu Spadafora. Interesele sunt mari si la americani.

 

Stilul lui Bute mi se pare asemanator lui Mayweather Jr. Asta s-ar putea sa-i scoata din minti pe unii dintre oponenti.

 

@ Adrian,daca imi doream sa piarda Bute nu cred ca ma mai trezeam ca tampitul la 4 dimineata sa-i vad meciurile din Canada sau sa fiu revoltat ca cei din tara noastra nu vor sa plateasca un rahat de bani pentru un campion mondial. Cred ca multi dintre cei care au fost la gala sau au privit la TV show-ul protevist nu au vazut nici macar in reluare meciurile lui Bute. De ce nu intelegi ca cei din tara s-au folosit de dorinta mare a lui Bute pentru un meci Romania?

Romane,"fereste-te de greci, chiar si atunci cand iti fac daruri"!

PS Nu pe Bute sunt eu suparat.

 

Maye10.07.2011 05:56

Udrea e de vina !

Terminati, sunteti penibili !

 

Asta conteaza :

 

presa_de_afara_este_cucerita_de_ko_ul_lu

vlad10.07.2011 06:40
Udrea e de vina !

Terminati, sunteti penibili !

 

Asta conteaza :

 

presa_de_afara_este_cucerita_de_ko_ul_lu

N-am personal cu Udrea nimic,ea s-a nimerit sa conduca ministerul organizator al evenimentului. Putea sa fie si prostanacul,cand ni se arunca praf in ochi, reactionam.

 

 

Te mananca pielea! Ai tinut de frunza la Romexpo? V-au dat bilete la organizatii?

Ca s-o parafarazez pe o clasica: "Deocamdata ciocul mic(ma refer la mine),noi suntem la putere acum! ".

 

 

SuperstaR1810.07.2011 07:40

FELiCiTARi BUTE! Pacat ca nu mai stim sa ne bucuram la niciun fel de performanta....

PS1: Eu nu inteleg totusi de ce anumiti trolli care isi traiesc viata pe forum doar ca sa se contrazica cu ceilalti(marii know-it-all) nu primesc ban. Cand intru pe acest forum, ma astept sa citesc niste articole bune, completate de cateva comment'uri spuse cu cap. Nu sa vad cum se cearta niste nick-name-uri pe Internet si cum incearca din rasputeri sa iasa in evidenta cu niste cunostinte despre sport copiate de pe wikipedia (scrisul din ultimul rand este copyright "baiatul din targoviste" care ne-a innebunit cu 1000000000 de posturi in cateva luni). Nu vorbesc despre acest topic neaparat, ci in general. Si cred ca mai sunt altii care gandesc asa.

PS2: Vlad, imi place "semnatura ta" :D cu rezultatele la BAC ale celui mai civilizat judet din tara (ca doar asa se auto-intituleaza ei). Marii civilizati, descendenti ai austriecilor, care s-au grabit sa ii dea la UE lui Funeriu si sistemului, uitand ca ei sunt niste pustani care stau cu gandul doar la benveuri, pariuri sportive, combinatii si pitipoance.

Daniel-Ionut10.07.2011 08:02

Bravo, felicitari Lucian Bute !

Momentul imnului, FANTASTIC, mandru ca sunt ROMAN ! steagro

 

09072011083.jpg

 

09072011111.jpg

vlad10.07.2011 08:10
PS2: Vlad, imi place "semnatura ta" :D cu rezultatele la BAC ale celui mai civilizat judet din tara (ca doar asa se auto-intituleaza ei). Marii civilizati, descendenti ai austriecilor, care s-au grabit sa ii dea la UE lui Funeriu si sistemului, uitand ca ei sunt niste pustani care stau cu gandul doar la benveuri, pariuri sportive, combinatii si pitipoance.

 

Nu-mi place mie sa comentez ce se intampla prin alte parti ale tarii. Slabciuni sunt peste tot in tara . Tara a fost impartita in prosti si buni doar de cei care se considera fruncea. Uite ca fruncea a stat mai prost ca umerii!(greul intotdeauna cade pe umeri). Am vazut reportaje sfasaietoare cu familii care se vedeau la chip noaptea doar la lumina lumanarii. Multe dintre aceste cazuri se intamplau in Moldova. Asta nu ne da dreptul sa radem de ei.

Sper sa nu il revolt iar pe amicul meu. ;)

stockton10.07.2011 08:26

Nimeni nu l-a criticat pe Bute, ci doar s-a spus ca adversarul acesta a fost prea slab...atat. Este pacat ca Lucian este dependent de Interbox. Am ascultat azi la TV un comentariu de bun simt al unui specialist, Adrian Fetecau si exact asta a spus. Eu nu pot sa ies in strada precum sarbii in cazul lui Djokovic, caci ala la sportul lui i-a batut pe cei mai buni. Ce-l recomanda pe acel francez? Un 28-0? Pai sunt multi fratilor care au asa ceva LA INCEPUT pana incepe sa se cearna sita...si Leu avea 26-0, apoi s-a dat accidentat cand au inceput meciurile adevarate. Ce e asa de greu de inteles ce critica lumea si Doroftei? Omul ala se batea cu elitele categoriei, in vreme cu Bute se bate cu asemenea cascadori. Spun eu asta? Spune Doroftei? Pai uite ca spune toata tara. Nu mai suntem indoctrinati ca-n comunism doar sa aplaudam ca asa ni se cere...avem si noi dreptul la o opinie. Doroftei de altfel a si spus ca Mendy e luptator pana ajunge la ring...n-a fost prea departe. Inca o data....nimeni nu-l critica pe Bute caci nu ne putem inca da seama de valoarea lui. Dar pot spune ca e un campion fabricat de Interbox.

Adrian10.07.2011 08:30

Vlad

 

1.De la inceput iti spun ca nu m-am referit la tine cand am zis faza cu crapatul fierei.

 

b) Mai lasati faza asta cu "Bute si-a asociat imaginea cu pdl-ul" ca stiti foarte bine ca nu a facut-o pentru ca e de acord cu rahaturile facute de aia ci pentru ca atlfel nu se putea. Sa nu transformam un topic despre Box si Bute intr-unul despre politica, va rog.

 

 

p.s.

Jean Paul Mendy e unul din cei mai inspirati sportivi pe care i-am vazut in viata mea.

Omul a stiut clar in ce se baga. Nu degeaba a ales ca melodie de intrare "Highway to hell" :))

 

 

p.p.s.

Cred ca redondo nu a dormit toata seara din cauza durerii de la fiere :))

«167891031»