FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«18910111231»
danimarcu10.07.2011 11:15

Ma mir ca a lipsit ala cu stea in frunte de la un eveniment asa mediatizat!

Avea si el ocazia sa acapareze din nou toata atentia media de dupa meci,mai ales ca ar fi spus lucruri interesante,el fiind un geniu (si)al box-ului.Si probabil ca s-a si rugat pentru Bute,altfel nu-mi explic cum a reusit acesta victoria... :)

 

Cand nu ii avem, ii regretam. Unii meritati o tara fara nici un rezultat sportiv notabil. Macar asa nu veti mai avea cui sa ii gasiti nod in papura.

 

Mo, in cazul acela cu siguranta guvernul Boc ar fi de vina!... :))

MoWeed10.07.2011 11:24
Caline, nu vorbi la plural. Eu nu am minimizat nimic la nici unul din cei doi.

Asa este, nu ai minimizat. Dar nu are sens sa incepem acum cu discutii de genul "a lasat-o mai moale pe final" sau "a fost cascador cu Gatti". Daca unora le place sa vorbeasca asa, nu intra si tu in jocul lor.

Tare sunt curios cum o sa jubileze unii pe aici cand va pierde Bute centura(pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot o va pierde).

axl10.07.2011 11:29
Tare sunt curios cum o sa jubileze unii pe aici cand va pierde Bute centura(pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot o va pierde).

Sa speram atunci c-o va pierde cat mai tarziu.

vlad10.07.2011 11:36

Caline,nu cred ca se va bucura cineva pentru acest lucru. Poate doar Moshu'.

 

Doar daca-si pierde Elena virginitatea ne vom bucura! Atunci se va intrista altcineva :)

stockton10.07.2011 11:42

C-o mentine sau o pierde....eu vreau sa vad meciuri adevarate cu adversari seriosi...de-alde Mendy intalnise destui in primele 20-25 de meciuri la profesionisti. Daca Mendy era in top la IBF acum un an, e clar ce tare e centura asta.

red&blue_boy10.07.2011 11:52

Ar trebui sa incercam sa intelegem ca boxul profesionist nu mai este de mult doar un sport,sunt fel si fel de interese in joc,multe pe care n-avem cum noi sa le stim.Asa,ramai la boxul amator si te bati la un campionat mondial sau european cu cei mai buni.Nu depinde de Bute cu cine se bate.Eu nu cred ca el a refuzat sau ar refuza o lupta cu cei mai buni din categorie.Parca la alte categorii,versiuni sunt campioni doar cei care au batut pe toata lumea,pe cei mai buni.

 

Ok,hai sa zicem ca e asa,ca Bute s-a batut doar cu adversari slabi,ca a refuzat sa lupte cu mai stiu eu cine.Dar,pana la urma e un roman de-al nostru,care nu ne-a facut de ras,ne-a facut cinste chiar,iar pentru asta ar trebui sa fim mai temperati.Cati campioni mai avem noi in sportul asta amarat de la noi?Bine ca e apreciat de straini,iar noi stim doar sa cautam nod in papura.Bine ca merita mai mult respect unii cocalari din fotbal...

 

Si sa spunem ca se bate acum cu un adversar tare,din "super six" si pierde,gata,hai sa sarim pe Bute,hai sa-i dam in cap,ca e slab.Ganditi-va,e o performanta si sa ajungi sa te bati pentru o centura mondiala.Cati boxeri ajung sa se lupta cu titlul pe masa?Aia inseamna ca toti sunt panarame?...

 

Doroftei a avut momentul sau,acum ar fi fair din partea lui sa isi vada de treaba,nu e frumos ca tot il ataca pe Bute.Inseamna ca Bute nu e chiar asa slab,doar nu esti invidios pe cineva slab...

Nici nu e corect sa facem o comparatie sportiva intre ei,sa ne bucuram si pentru unul,si pentru celalalt.Cat m-am enervat cand am vazut meciul lui Doroftei cu Spadafora,cand n-a primit decizia...Dar ca persoana,ca om,Bute e mult peste.

 

Ce bine ca Ali,Tyson,Lewis,Bowe,De la Hoya sau mai stiu eu cine nu sunt romani,ca sigur le-am fi gasit o hiba si lor...

axl10.07.2011 12:23

Feri Vastag despre Bute: "Cind lucra cu mine era un copil, acum e unul dintre cei mai valorosi boxeri din lume! Și-a ridicat tricoul si mi-a aratat abdomenul: «Uite, maistre, ce patrățele am facut!»"

SuperstaR1810.07.2011 12:40
C-o mentine sau o pierde....eu vreau sa vad meciuri adevarate cu adversari seriosi...de-alde Mendy intalnise destui in primele 20-25 de meciuri la profesionisti. Daca Mendy era in top la IBF acum un an, e clar ce tare e centura asta.

 

Esti incredibil. Alt scop in afara de a arunca asa cu noroi gratuit pe niste performante cat de cat importante (si extrem de importante pentru sportul romanesc, unde suntem la acelasi nivel cu georgia sau kirgistan sau mai stiu eu cine), alt scop mai ai? Sa arati ce potent esti tu si ce multe cunostinte ai in sport?

Bine B()$$, esti valoros!

Si la comparatia aia Mutu cu Hagi, ai reusit sa starnesti multe zambete. De mila...

Le reseau pansant10.07.2011 13:00

Acum cateva zile pe gsp a aparut un articol despre un student la arhitectura care si-a facut proiectul de diploma proiectand un stadion pentru Steaua/Ghencea. Ei bine, din 84 de comentarii cate are articolul cel putin 60 sunt fie mistoruri gen noua stana, oile nu au nevoie de asa ceva, e copiat dupa Allianz etc, doar doi sau trei au apreciat munca incredibila si rezultatul final.

 

Aseara un alt roman castiga un nou titlul mondial si in buna noastra traditie incercam sa gasim scuze la victorie, sa comparam tot felul de situatii sa fim nemultumiti.

 

De asta mi-e sila cateodata de voi si de faptul ca sunt roman, pentru ca nici nu face cineva ceva ca noi restul sarim pe el pozand in marii specialisti, si trist este ca multe pleaca si de la "filosofia" oltene, moldovene etc.

 

PS: Vreti sa va reamintesc cum a castigat Steaua Cupa Campionilor?

stockton10.07.2011 13:04

Unii ar trebui sa va-ntoarceti in comunism, sincer. Acum nu mai are voie omu sa spuna o parere? Si anume ca ala era slab? Asta inseamna sa arunci cu noroi in Bute?! Pai daca asta intelegi tu, ne pierdem vremea. Imi spui mie asa ceva dupa ce stii ca sunt destui care strambau din nas la orice performanta a Stelei de dupa 2003? Ideea e clara Boss, daca stii depre ce vorbesti just do it, zi-mi parerea ta si anume ca Mendy era valoros (daca asa crezi) si o accept ca atare....dar nu ma analiza pe mine Boss doar ca-mi spun parerea.

 

Daca e pe-asa Boss, sa fim informati oficial ca la orice performanta adusa de sportul romanesc (mai mica sau mai mare) nu avem dreptul de a critica nimic (nici jocul, nici adversarul) pentru a nu ataca de fapt performanta in sine...ca se poate percepe si asa. Uite, eu sunt fan Doroftei, ci nu Bute....si? Care e problema? Eu sunt mai prost si am fost convins de fapte ca Doroftei a avut alt tip de adversari...dar trebuia sa tac ca sa nu atac romanul cumva.

 

LRP...nu e buna comparatia cu Steaua 86 deoarece acolo era o tragere la sorti unde poti avea noroc sau ghinion de adversar. Steaua a avut noroc in anumite situatii, ca oricat de tare era Lahti si indiferent daca batuse pe Zenit sau Sarajevo era noroc sa pici in sferturi cu ei ci nu cu Bayern, Juventus sau Aberdeen. Aici Bute n-a avut noroc de adversar slab deoarece nu se trage la sorti...nu l-a evitat pe Ward la sorti.

MoWeed10.07.2011 13:17
PS: Vreti sa va reamintesc cum a castigat Steaua Cupa Campionilor?

Stai linistit, ca sunt destui in Romania care spun ca nu erau echipele englezesti sau alte prostii de genul asta. La comentat din fotoliu suntem campioni. Si apoi ne miram de ce ne pleaca valorile prin strainatate...

Marius10.07.2011 13:47

Extraordinar Mendy. Un adversar redutabil, foarte puternic si exceptional la capitolul tehnica.

 

Personal, desi a pierdut acum, cu mult ghinion, il vad in primii 5 la supermijlocie. N-are decat 38 de ani, are timp sa mai creasca.

vlad10.07.2011 13:55
Extraordinar Mendy. Un adversar redutabil, foarte puternic si exceptional la capitolul tehnica.

 

Personal, desi a pierdut acum, cu mult ghinion, il vad in primii 5 la supermijlocie. N-are decat 38 de ani, are timp sa mai creasca.

 

Marius,

Ce meci ai vazut tu????? Mie mi s-a parut destul de slab in comparatie cu ceilalti adversari pe care i-a avut Lucian. In fine,poate tu ai vazut alt meci.

stockton10.07.2011 13:57

Era ironic Vlade....

gio_stgloria10.07.2011 13:58

eu cred ca glumea :)

vlad10.07.2011 14:04
Era ironic Vlade....

 

STIU! :)

 

Am vazut pe unul care a facut un calcul logic dupa declaratia celei care ni l-a adus pe Lucian in Romania cu privire la cele 4,5 milioane de telespectatori de aseara. El zicea ca este vorba despre 4,5 milioane de aparate TV la care s-a vazut meciul. Pai daca facem o medie de 100 spectatori/TV aflati la terase, cluburi,nunti samd cred ca se ajunge la cifra de 400 milioane de privitori care au urmarit meciul lui Bute cu francezul.

 

A zis sa mai asteptam si cifrele de afara. O sa vina Baconschi cu cifrele din diaspora . S-ar putea sa avem chiar 600 de milioane de telespectatori! Totul este posibil,important este sa faca adunarea miss Romania.(fosta)

Marius10.07.2011 14:06
Marius,

Ce meci ai vazut tu????? Mie mi s-a parut destul de slab in comparatie cu ceilalti adversari pe care i-a avut Lucian. In fine,poate tu ai vazut alt meci.

 

vlad, a boxat superb! ce daca a avut garda aia aproximativa, ce daca trimitea croseele atat de larg ca si un neofit ca mine ar fi eschivat in jumatate din cazuri, ce daca ii lipseste miscarea corecta in ring? ce, Mendy nu s-a antrenat?

 

acum serios, gluma de meci cu o gluma de adversar, adversar pe care l-am vazut cu o mare durere de cuc inca de cand a venit in Romania.

 

urmeaza Pavlik, care cu siguranta e mai bun acum decat era atunci cand lua titlurile mondiale. nu conteaza ca vine dupa 2 ani de betie crunta si a urcat in categorie pentru ca n-a fost capabil sa slabeasca, PAVLIK E UN NUME URIAS !!!

joseph10.07.2011 14:08

nici Kessler nu mai vede bine dupa accidentare, iar Ward si Froch se vor uza prea mult in meciul dintre ei... deci rezulta ca nu-i mai ramane oricum nici un adversar credibil la categoria lui...

 

slab, slab... nici documentare, nici argumente... nici haterii nu mai sunt ce-au fost :(

vlad10.07.2011 14:11
PAVLIK E UN NUME URIAS !!!

 

E numele polonez al lui Paul francez??? Adica un fel de Pavel de la noi?

Marius10.07.2011 14:13
nici Kessler nu mai vede bine dupa accidentare, iar Ward si Froch se vor uza prea mult in meciul dintre ei... deci rezulta ca nu-i mai ramane oricum nici un adversar credibil la categoria lui...

 

pai lu' kessler, ward si froch le e frica de se pisa noaptea in pat, asa mi-a spus adita.

 

pariul meu e uriasa unificare de centuri IBF - WBO, cele mai apreciate din boxul mondial. rezulta ca lucica e cel mai bun si se va retrage la fel ca mayweather, cu mentiunea ca ala a fugit de un singur adversar, nu de trei ca al nost' :D

 

p.s. uitam sa-i multumesc DOAMNEI nuti pentru EXCEPTIONALA gala de la romexpo, niciodata 2 milioane de euro n-au mai fost oferite unei societati FARA LICITATIE pentru a fi folositi in folosul intregii Romanii! MULTUMESC DISTINSA DOAMNA !

 

 

vlad10.07.2011 14:16
p.s. uitam sa-i multumesc DOAMNEI nuti pentru EXCEPTIONALA gala de la romexpo, niciodata 2 milioane de euro n-au mai fost oferite unei societati FARA LICITATIE pentru a fi folositi in folosul intregii Romanii! MULTUMESC DISTINSA DOAMNA !

 

Stii care-i faza pe care nu au priceput-o unii? Erau contrariati ca cei din sala au huiduit-o pe doamna. Adica ea l-a adus pe Bute din banii de buzunar iar aia o huiduiau! Ce nesmtiti si aia! Adica aia au dat cel putin 600 pe bilet sa vada un meci de box nu un act caritabil si n-au voie sa zica nimic! Eu care credeam ca au intrat pe gratis!

 

Ce calcule isi fac cate unii! am avut 4,5 milioane aici ( ponderea cea mai mare barbati) ,mai vine 1 milion de afara! Mai ma imbrac in ilic si itari pe la o serbare campeneasca sa ma iubeasca si femeile si strang vreo 7-8!

Suficient!

Marius10.07.2011 14:19
Eu care credeam ca au intrat pe gratis!

 

pai aia care au intrat pe moca n-au huduit, ba chiar s-au aratat contrariati de reactie, vezi exemplul lu' maye. ca doar numai aia au intrat gratis, oamenii cu salarii ciuntite si afectati de criza si-au platit tichetele alea.

stockton10.07.2011 14:19

D-na Nuti poate oricand sa-ti zica cate ceva si despre cum sunt primiti sportivii in Norvegia de catre presedinte.

vlad10.07.2011 14:22

Tare mi-e teama ca dupa meciul asta nu mai gasesc un loc pe litoral. Iar sunt nevoit sa ma duc ca boul in Grecia sau Turcia! N-ai loc ,frate, in tara ta de straini!

Se suceste Ceausescu in mormant. Pardon, Vlad Tepes!

joseph10.07.2011 14:23

oricum, eu am impresia ca problema e mai mult politica decat sportiva, dar n-am chef sa intru in subiectul asta nici macar timp de 5 secunde.

 

1. challenger obligatoriu la titlu ar trebui sa va spuna ca n-a avut de ales in ceea ce-l priveste pe adversarul sau. si daca renunta la centura pierdea la negocierile pentru meciurile urmatoare

 

2. legat de Kessler, s-a tot vehiculat zvonul ca se va bate el cu Stieglitz(nici nu vreau sa ma gandesc cat de las era facut Bute daca indraznea sa-l provoace pe cel mai slab campion din categorie). asa are inca un meci de tune-up, ii ia centura neamtului si pe urma se bate cu Bute pentru unificare... iar castigatorul dintre ei cu cel din Super Six pentru unificarea tuturor centurilor.

 

3. la cati pumni isi iau intr-o cariera, nu cred ca se pune problema de frica... dar inca nu s-a ajuns la un acord dpdv financiar pentru a se intampla meciurile pe care ni le dorim. lucrurile sunt mult mai complicate decat par la prima vedere si asa cum in cazul unora putem accepta ca oferta a fost prea mica fata de riscuri, nu vad de ce nu i-am acorda si lui Bute acelasi alibi si sarim imediat sa-l facem slab sau las

«18910111231»