Americanii anunță sfarsitul lui Bute: Pavlik il face KO in noiembrie!
Dan Ambrose, de la cunoscutul site dedicat sportului cu manusi - boxingnews24.com, e sigur că pugilistul nascut la Pechea va fi invins de Kelly Pavlik, in noiembrie.
Sub titlul "Pavlik il va invinge prin KO pe Bute, in noiembrie", Ambrose scrie: "Nu m-a impresionat niciodată Pavlik, dar am vazut destul ca să pot spune că-l va invinge pe Bute in noiembrie".
"Bute n-are nici puterea, nici viteza necesară pentru a invinge un sportiv precum Pavlik. M-am uitat la meciul lui cu Mendy si am vazut un luptator care a pierdut mult din jocul de picioare si care tine in continuare mana dreaptă jos. Singurul punct forte al lui Bute e mana stanga in rest nimic. Câștigă deoarece intalneste adversari slabi. De cand a pus mana pe centura romanul dă piept numai cu oponenti slab cotati", continuă acesta.
Ambrose merge mai departe si afirmă ca dacă intr-o luptă cu Pavlik ar avea ceva sanse, cu Ward sau Froch, boxerul roman ar pierde sigur.
"Andre Ward si Carl Froch il vor bate cu siguranță. Au o clasă peste el", a conchis ziaristul de peste Ocean.
Lucian Bute il va intalni, aproape sigur, pe Kelly Pavlik in luna noiembrie, intr-o luptă in care iși va apara pentru a 9-a oară titlul mondial IBF la categoria supermijlocie.
Va fi cea de-a 30-a luptă la profesionisti pentru Lucian Bute.
realitatea.net
