FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«1111213141531»
stockton12.07.2011 11:00

1. Argument perfect de naivitate si de-asta dovedesti ca lumea isi pierde timpul cu tine. Am mintit si cand am spus ca nu Steaua a jucat finala republicanilor...tu ai avut dreptate, a iesit campionana! Numai ca ar trebui sa verifici topicul "Mirel Radoi" si vei vedea o mica parte din chestiile pe care eu le spuneam inca de acum 3 ani.

 

2. Era cam runda 4, nu inceputul meciului. In sfarsit, n-are rost.

Adrian12.07.2011 11:19

1. Ai mintit cand ai zis ca becalii a platit la timp toate salariile. Sau acum negi ca ai fi zis asta?

 

Mirel Radoi totdeauna a fost aproape de fani. Eu nu pun botul la faza cu "in anumite cercuri de prieteni". Cercurile alea de prieteni sa le pastrezi pentru tine. Cat despre faza cu chiria din Ghencea, nu e singurul stelist care a zis ca e mare. Si Duckadam a zis ca e mare. Si Iordanescu incearca sa faca treaba. Etc., etc.. Ei sunt fotbalisti, nu au ei treaba cu economia.

Nu-i bag eu in seama la treburi din astea. Dupa cum sunt sigur ca nici ei nu ma baga in seama la treburi legate de fotbal.

 

2. Cand un meci are 12 runde, runda a 4 e inca la inceputul meciului. Sau tu consideri doar primele 20 de secunde inceputul unui meci?

 

Runda a patra insemna 3 reprize scurse, adica 9 minute de lupta cu pauza la fiecare 3. Trecuse 30% din meci, era inca la inceput.

Marius12.07.2011 11:40

Adita, foloseste mana dreapta, ..., si "dai search", ca tot iti place asa mult. Daca nu esti capabil sa gasesti ce ti-am spus, si aici tre sa tii minte ca nu e vorba de forumuri sau de mirceabadea, cheama pe cineva in ajutor.

 

Mi se pare ca s-a sarit de multisor calul si ma tem ca o sa ajung iar la vechile discutii iar de alea chiar n-am timp. Abereaza in continuare pe-aici, am ajuns la concluzia ca nu e nicio diferenta intre tine si Robert Aeroth, doi specialisti "powered by google".

 

P.S. mai bine hater decat lover, ...

Adrian12.07.2011 12:34

Pai, tocmai, domnule Marius, ca nu am gasit ce ai zis tu. Am tot dat search la "Bute, Kessler, 1,5million $" asa cum ai zis tu. Gasesc tot aia cum ca Kessler a refuzat 3 milioane.

 

Mai bine Powered by Google decat utilizator inregistrat de imaginatie, asa ca tine.

joseph12.07.2011 13:47

eu inca astept sa se incumete un hater sa-mi zica si mie care sunt cei mai buni sportivi de la SMW si ce-i recomanda dpdv al palmaresului(cu 2-3 argumente serioase), pentru ca la Bute doar despre asta se discuta. si nu zic asta din cauza ca il vad pe Bute pe primul loc, dar o sa va arat cat de usor este sa gasesti motive de hater-eala si pentru ceilalti...

 

nici eu nu prefer sa-l vad pe Bute boxand cu Mendy in loc de Froch, dar nu pot sa nu inteleg notiunea de "mandatory opponent" sau motivele pentru care o cariera in boxul modern se construieste cu foarte mare grija(cu foarte mici exceptii)

 

si nu in ultimul rand... fara a vrea sa minimalizez performantele lui Doroftei, as vrea sa-mi explicati si mie de ce Raul Balbi vi se pare de alt calibru decat unii dintre adversarii lui Bute(si ma refer tot dpdv al palmaresului si nu al fetelor umplute de sange sau al spiritului de luptator)

vlad12.07.2011 14:04
... fara a vrea sa minimalizez performantele lui Doroftei, as vrea sa-mi explicati si mie de ce Raul Balbi vi se pare de alt calibru decat unii dintre adversarii lui Bute(si ma refer tot dpdv al palmaresului si nu al fetelor umplute de sange)

 

Si cand s-a intalnit Doroftei cu un adversar redutabil, a furat-o mai rapid ca Mendy.

 

Noi ne balacarim pe aici ca Bute face varza pe oricine la categoria lui iar ailalti de peste ocean spun ca o s-o fure de la un adversar mai de calibru.

Cand ma uit la toti ziaristii penibili care il ridica pe Lucian in slavi si-l blameaza pe Doroftei imi vine sa vomit. Cand Lucian o sa manance bataie ,poate printr-un KO ca Doroftei ,toti acesti ziaristi vor avea aceasi atitudine pe care o au acum fata de Doroftei. Sunt convins de asta.

 

Care a fost bursa lui Mendy pentru acest meci?

axl12.07.2011 20:17
@axl,mai citeste o data fraza,te rog :D

 

Mutumesc!

Ai dreptate, cred ca devin senil. Scuze.

red&blue_boy05.08.2011 04:18

Si Pavlik refuza sa se bata cu Bute, motivand ca bursa pentru meci propusa de Interbox e prea mica .

Urmatorul adversar se pare ca va fi Glen Johnson .

Daniel-Ionut05.08.2011 06:19
Urmatorul adversar se pare ca va fi Glen Johnson .

 

Fotbalistul :D

Adrian05.08.2011 06:27

L-a platit Bute si pe ala ca sa se retraga. Nu e nici o problema. E normal. Doar asta face Bute, nu?

Glen Johnson? Ala e prea batran. Bute isi alege adversarii. Ii e frica sa lupte cu fratii Klitschko!

Robert Aeroth05.08.2011 07:06
L-a platit Bute si pe ala ca sa se retraga. Nu e nici o problema. E normal. Doar asta face Bute, nu?

Glen Johnson? Ala e prea batran. Bute isi alege adversarii. Ii e frica sa lupte cu fratii Klitschko!

 

 

 

 

Nu stiu cum rezista Mosu sa mai priveasca toate meciurile astea contrafacute ca tigarile din ukraina

 

Chiar au fost unii care au votat ca cel mai greu meci a fost cu Mendy ?:)) Andrade la facut ko pe al nostru in ultima repriza in primul meci si doar the referee la salvat :)

red&blue_boy05.08.2011 14:14
Fotbalistul :D

:)) Nu , nu !

Adrian13.08.2011 07:15
După Mikkel Kessler si Kelly Pavlik, Glen Johnson este cel de-al treilea pugilist care este pe cale să refuze oferta de a boxa impotriva lui Lucian Bute.

 

Boxerul jamaican al carui nume fusese cel mai des vehiculat pentru a-l inlocui pe Kelly Pavlik pentru meciul din 5 noiembrie nu a fost multumit de oferta financiară pe care i-au facut-o cei de la Interbox si evită să spună dacă o va accepta sau nu.

 

Al doilea refuz din motive financiare

 

Glen Johnson este cel de-al treilea nume care se adaugă pe lista celor care nu vor să-l infrunte pe Bute. Jamaicanul a declarat pentru site-urile americane (fightnews.com si boxingnews24.com) că nu stie dacă va accepta oferta celor de la Interbox, motivind că intentia clubului canadian este ca acest meci să nu se dispute.

 

Chiar dacă nu au dezvaluit suma care le-a fost oferita membrii echipei lui Glen Johnson au precizat că aceasta a fost mai mică cu mai mult de un milion decit i se oferise primului adversar, Kelly Pavlik.

 

Nu vor ca această luptă să aibă loc!

 

Jamaicanul care se află pe locul 7 in clasamentul mondial al categoriei supermijlocii a vorbit despre discutiile care au avut loc in aceste zile cu staff-ul lui Lucian Bute si a explicat de ce crede că cei de la Interbox nu iși doresc cu adevarat ca el să fie urmatorul adversar al campionului mondial IBF.

 

Cred că ne-au facut o ofertă sub asteptari, pentru că nu vor ca această luptă să aibă loc. S-au gindit că nu vom accepta si au procedat asa in loc să spună: nu vrem să boxam impotriva lui Glen Johnson. sunt de atita timp in această lume ca să stiu cind o propunere este serioasa Cred că Lucian iși doreste acest meci, dar promoter-ului sau ii este teamă să-i ridice nivelul. Își doresc să-l mentină in siguranță. Nu au incredere in el asa cum ar trebui. Este un luptator foarte bun. Are nevoie de acest meci pe care poate il va cîștiga sau poate il va pierde..este pregatit pentru un asemenea meci, a declarat jamaicanul.

 

Bute stie in ce directie se indreaptă lucrurile. Știu că poate concura foarte bine si el stie asta. Ne cunoastem foarte bine si sintem constienti că nu este o luptă usoara Cred că promoter-ul sau ar trebui să aibă mai mult curaj. Bute ar trebui să vorbească cu oamenii lui. Știu că vrea acest meci, a adaugat Johnson.

 

Leon Margules, promoter-ul jamaicanului, a vorbit despre situatia cu care se confrunta precizind că este momentul ca Bute să boxeze in fata unor adversari cu adevarat periculosi: Oamenii lui stiu că o luptă cu Glen ar fi pe viață si pe moarte. De aceea au facut o ofertă atit de mică.

 

Pavlik: Nu merg să mă lupt pe alune cu un stingaci

 

În urmă cu o saptamina Kelly Pavlik a facut un anunț-șoc cu două două zile inaintea partidei pe care ar fi trebuit să o dispute pe 6 august in fata conationalilor sai cu Darryl Cunningham. Americanul a declarat că nu mai vrea să boxeze si că renunță si la meciul cu Lucian Bute, motivind că nu este multumit de oferta care i-a fost facuta Nu merg să mă lupt pe alune cu un stingaci. Dacă meciul s-ar fi tinut in America, poate că aș fi acceptat. Nu mă duc să mă bat cu Bute la Montreal pe 1,3 milioane de dolari. Ar fi o prostie din partea mea să accept asa ceva. Acolo ar trebui să-l bat mar timp de 12 reprize pentru a fi desemnat câștigator, a afirmat fostul campion mondial, adaugind că promoterii lui l-au considerat o marionetă.

 

E destul de clar acum ca Bute sperie. E o sperietoare pentru toti baietii astia care, din cate vad eu, stiu sa dea doar din gura.

Pavlik s-ar fi batut cu Bute pentru 1,3 milioane $ si nu a vrut pentru ca stie cat de periculosi sunt stangacii. Acum Glen Johnson ne spune ca nu vrea sa se bata pentru ca i-a fost oferit cu mai mult de un milion mai putin decat lui Pavlik. Pai, ce dracu? I-au oferit aia lu' Johnson sa se bata pe gratis?

 

Astea-s povesti! Ori vor sa primeasca mai multi bani, ori le e frica sa lupte cu Bute. Sau poate amandoua.

Marius13.08.2011 08:34

Normal.

 

Si Kessler si Pavlik si acum si Johnson sunt niste dobitoci fricosi care de fapt se pisa pe ei daca primesc un pumn in cap.

 

Bute e cel mai tare, le-a facut cele mai bune oferte din carierele celor 3 iar ei au refuzat. De frica binenteles pentru ca nici Kessler, nici Pavlik si nici Johnson nu au mai luat bataie pana acum si toti 3 s-au batut pana in momentul asta numai cu putoi, nu ca Bute care a intalnit semizeii boxului.

 

Nu prea e cusuta cu ata alba treaba asta?

 

Bun, vii si zici ca ii e frica lu' Kessler. Dupa 4-5 luni vii cu aceeasi placa si spui ca si alcoolicul ala de Pavlik (care pana in momentul ala era prezentat ca unul care se pisa la orice ora pe Mayweather de ex.) se teme. Mai trece o luna si dai de alt fricos, Glen Johnson.

 

Lasa ca s-o gasi un superstar gen Mendy sau un Brinkley destul de curajos incat sa se bata vreo 7-8 reprize cu Bute iar al nostru sa ramana invincibil pana in primanava, cand ar trebui sa aiba loc lupta cu Froch/Ward.

 

Asta daca nu i-o fi frica si lu' ala care castiga SuperSixul.

Adrian13.08.2011 09:50

Mariusica, tu nu trebuia sa vii cu linkurile alea catre ziarele canadiene care spuneau ca Bute i-a facut lui Kessler o oferta de rahat?

 

Daca Pavlik e alcoolic, cati bani vrea? 10 milioane?

Povestea lui Glen Johnson e doar o poveste. Din moment ce Pavlik lua 1 milion 300, e destul de improbabil ca Johnson sa fi primit o oferta cu mai mult de un milion de dolari mai mica.

 

Da. Si kessler, si pavlik, si johnson, toti sunt niste dobitoci fricosi. Daca erau asa super tari cum sustin, acceptau sa il sparga pe Bute. Doar ca stiu ca nu au cum sa castige o lupta cu el.

 

 

Pentru mine e destul de clar ca baietilor astora le e frica. Uitati-va ce scuze puerile baga.

Kessler a inceput zicand ca il sparge pe Bute, ca oricand se lupta cu el si a terminat cu scuza ca 3 milioane de dolari e 0 pentru el. Ok. Sa astepte pana ii face cineva o oferta de 30 de milioane.

Pavlik se batea cu pumnul in piept ca o sa-l sparga pe Bute si termina spunandu-ne ca el nu lupta in Canada pentru ca acolo trebuie sa castige toate rundele. Pai, cum vine asta? Adica in Canada nu il mai face KO pe Bute? Doar in SUA il poate face KO?

 

Din punctul meu de vedere Pavlik e un terminat. Da, un terminat. Cariera lui a luat sfarsit.

Singura lui sansa de relansare era un meci cu Bute. Aici putea demonstra, chiar si cu o infrangere, ca inca nu e terminat. Te bate Bute, un campion, la puncte, da, nu esti terminat. Il bati tu pe Bute, cu siguranta nu esti terminat. Dar sa te tragi pe cur bagand niste scuze penibile, e clar ca ti-e frica, e clar ca esti terminat si ca niciodata nu vei mai fi unde ai fost.

 

Glen Johnson e clar ca minte. Nu i-a facut nimeni oferta de a se lupta cu Bute pe gratis.

Marius13.08.2011 14:06

da ma, adita, am uitat ca tu esti "cel mai in masura" sa comentezi :)))

 

probabil ca te si imbolnavesti, ti-am zis sa-ti cauti singur linkurile alea, daca nu reusesti nu e vina mea ca esti corigent la folosirea pc-ului. munca voluntara nu mai fac de multisor.

 

sa recapitulam deci. kessler e fricos si mincinos. pavlik e alcoolic, fricos si mincinos. johnson e fricos si mincinos.

 

bine bah ca mai exista lumea asta alde mendy, miranda si zuniga, oameni curajosi si cinstiti care fac cinste boxului :D

Adrian13.08.2011 15:04

Le-am cautat, prietene, nu le gasesc. Mai multi le-au cautat si nu le gasesc. Doar tu le-ai gasit. Le-ai gasit ca un ziarist roman adevarat ce esti, in propriile tale vise. Dar nu-i problema. Nu esti singurul frustrat ciudos care inventeaza rahaturi doar pentru a demonstra ca are dreptate si nici nu e prima data cand o faci ca doar "majoritatea erau Il-uri".

 

Pana una, alta, baietii astia au demonstrat ca doar gura e de ei. Cand zici ca esti gata sa te bati...nu... sa il bati pe Bute oricand, oriunde, pe orice suma, dar refuzi bagand tot felul de scuze copilaresti, mie mi se pare ca esti doar o curva mica. La fel ca cei care inventeaza articole doar pentru a-si justifica incompetenta.

Marius13.08.2011 16:31
Le-am cautat, prietene, nu le gasesc. Mai multi le-au cautat si nu le gasesc.

 

Da-mi cateva exemple de multi :)

Adrian13.08.2011 17:30

Cauta pe topicul asta si vei vedea. Ca doar nu esti corigent la folosirea pc-ului, nu?

red&blue_boy17.08.2011 20:28

Am inteles ca pana la urma Bute se va bate in noiembrie cu Glen Johnson, jamaicanul acceptand oferta propusa de Interbox.

Adrian18.08.2011 05:51
"După ce Pavlik a renuntat, am mers in SUA si am vorbit din nou cu Mikkel Kessler. Am plusat la oferta financiara dar tot nu a vrut. Este frustrant atit pentru noi, cit si pentru fani. Vrem să luptam cu cei mai buni, dar nu avem ce să facem cind ei dau inapoi. Nu tine totul de noi", a declarat Jean Bedard, presedintele Interbox.

 

UPS!

 

Intr-adevar, Bute isi alege adversarii. Pacat ca ei nu il al eg pe el.

Robert Aeroth19.08.2011 12:32

 

Motivul pentru care Ali a ajuns o mumie, de departe cel mai rezisten boxer, stanga devastatoare si suflet cat cuprinde domnilor si drogatilor JOOOOOOOE FRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZZZZIIIIIIER !!

 

Doar pentru cunoscatori. In opinia mea cel mai bun boxer ever.

Lari01.09.2011 17:38

JoJo Dan va boxa din nou cu turcul Selcuk Aydin, invingatorul urmind să se bată pentru centura WBC la categoria semimijlocie.

 

 

Cei doi s-au mai intilnit in iunie, cind turcul a cîștigat pe teren propriu partidei in urma unei decizii controversate, administrindu-i astfel lui JoJo prima infringere la profesionisti. Partida revanșă trebuie să se desfășoare pină pe 2 septembrie, reprezentantii boxerilor urmind să negocieze in zilele urmatoare contractul meciului care va avea loc tot in Turcia, anunță boxingscene.com.

 

Învingatorul va deveni challengerul numarul unu pentru centura WBC si se va bate cu cîștigatorul supermeciului dintre campionul Victor Ortiz si Floyd Mayweather.

 

gsp

Adrian01.09.2011 18:06

FAN-TAS-TIC!

 

Sa dea Dumnezeu sa vedem un Jojo Dan vs. Mayweather!

 

 

Jojo Dan a ajuns destul de sus. Sunt curios cat va trebui sa treaca pana cand romanii vor incepe sa isi bata joc si de el, asa cum au facut de Bute.

 

Sper sa isi ia revansa in fata turcului si sa se bata apoi cu Mayweather jr, care, dupa parerea mea, e cel mai bun din lume pound for pound.

 

Oricum, daca ajunge sa se bata cu americanul, Jojo Dan o sa fie un om bogat.

red&blue_boy01.09.2011 18:22

Cred ca o sa-l bata pe turc in rematch.

Insa cu Mayweather jr. nu are sanse.Si nu ma refer strict doar la valoarea sportiva.

«1111213141531»