Mariusica, tu nu trebuia sa vii cu linkurile alea catre ziarele canadiene care spuneau ca Bute i-a facut lui Kessler o oferta de rahat?
Daca Pavlik e alcoolic, cati bani vrea? 10 milioane?
Povestea lui Glen Johnson e doar o poveste. Din moment ce Pavlik lua 1 milion 300, e destul de improbabil ca Johnson sa fi primit o oferta cu mai mult de un milion de dolari mai mica.
Da. Si kessler, si pavlik, si johnson, toti sunt niste dobitoci fricosi. Daca erau asa super tari cum sustin, acceptau sa il sparga pe Bute. Doar ca stiu ca nu au cum sa castige o lupta cu el.
Pentru mine e destul de clar ca baietilor astora le e frica. Uitati-va ce scuze puerile baga.
Kessler a inceput zicand ca il sparge pe Bute, ca oricand se lupta cu el si a terminat cu scuza ca 3 milioane de dolari e 0 pentru el. Ok. Sa astepte pana ii face cineva o oferta de 30 de milioane.
Pavlik se batea cu pumnul in piept ca o sa-l sparga pe Bute si termina spunandu-ne ca el nu lupta in Canada pentru ca acolo trebuie sa castige toate rundele. Pai, cum vine asta? Adica in Canada nu il mai face KO pe Bute? Doar in SUA il poate face KO?
Din punctul meu de vedere Pavlik e un terminat. Da, un terminat. Cariera lui a luat sfarsit.
Singura lui sansa de relansare era un meci cu Bute. Aici putea demonstra, chiar si cu o infrangere, ca inca nu e terminat. Te bate Bute, un campion, la puncte, da, nu esti terminat. Il bati tu pe Bute, cu siguranta nu esti terminat. Dar sa te tragi pe cur bagand niste scuze penibile, e clar ca ti-e frica, e clar ca esti terminat si ca niciodata nu vei mai fi unde ai fost.
Glen Johnson e clar ca minte. Nu i-a facut nimeni oferta de a se lupta cu Bute pe gratis.