FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«1121314151631»
bogdinho'02.09.2011 07:48

Daca va castiga , va mai putea boxa cu castigatorul Super Six sau acest lucru era valabil doar daca acum in noiembrie boxa cu Kelly Pavlik ?

 

Am inteles ca pana la urma Bute se va bate in noiembrie cu Glen Johnson, jamaicanul acceptand oferta propusa de Interbox.
Marius02.09.2011 08:09
Partida revanșă trebuie să se desfășoare pină pe 2 septembrie, reprezentantii boxerilor urmind să negocieze in zilele urmatoare contractul meciului care va avea loc tot in Turcia, anunță boxingscene.com.

 

 

Adica azi trebuie sa se joace? :)

 

Slabuta traducerea... oricum, e ciudat ca WBC-ul a avut nevoie de un an ca sa dea rematch, mai ales ca toata lumea a fost de acord ca decizia din Turcia a fost furt pe fata.

vlad05.11.2011 05:30

Dupa o serie de negocieri cu mai multe televiziuni, meciul lui Lucian Bute va fi transmis de Money Channel (ora 4.00 dimineata in Romania)

 

Aflat in fata celui mai important moment al carierei, Lucian Bute a mai scapat de o grija Cu 36 de ore inaintea partidei cu Glen Johnson, partida in care isi va pune in joc pentru a noua oara centura de campion mondial IBF, televiziunea Money Channel a anuntat ca a cumparat drepturile de televizare ale confruntarii care va avea loc la Quebec, in Canada. Deranjat de faptul ca romanii nu se pot bucura alaturi de el pentru performantele pe care le realizeaza peste hotare, Lucian Bute si-a exprimat aceasta nemultumire si acum citeva zile, cind inca nu era stabilit nimic. "Cind vezi atita interes in SUA si in Canada, cind vezi ca s-au vindut 16.000 de bilete intr-o ora iar in Romania nu a cumparat nimeni acest meci, normal ca ma doare", a explicat campionul mondial intr-o interventie la Radio GSP.

 

 

 

 

 

"Multumim" celor care s-au implicat sa transmita acest meci. Iar daca ni se explica "ca nicio fapta buna nu ramane nepedepsita" ma duc la cel mai apropiat closet si-mi vomit si matele de nervi. Nu mai are acelasi impact asupra maselor de oameni acest meci,este greu ca multi batranei si fraieri sa se trezeasca la 4 dimineata si sa vada un meci care se pare ca este mai dificil decat cel anterior cu Mendy! Si este mult mai greu sa se faca hocus-pocus cu o suma de bani "destinati" unui eveniment sportiv. Luciane, suntem alaturi de tine si ne pare rau ca te doare de cum esti tratat astazi in raport cu mascarada din iulie.

 

Succes,Luciane!

 

PS: TU,ai tot dreptul sa spui "Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita" sau mai pe romaneste: "Facerea de bine e futere de mama!"

Virgil05.11.2011 05:59

Pe mine Bute nu m-a convins ca a castigat pe bune meciul cu Mendy de la Bucuresti.Multa lume crede ca fost un mare blat. Asa cum va fi si meciul de sambata spre duminica impotriva lui Glen Johnson. Bute a afirmat ca sunt buni prieteni. Asa cum a fost si cu Mendy cu care a petrecut dupa meci intr-un restaurant din capitala. Acelasi scenariu. Glen e bucuros sa ia cativa pumni in cap si unul definitiv in zona ficatului, pentru a castiga o suma bunicica.

 

Pana nu va boxa cu cei mai buni din categoria lui, nu mai cred in Bute.

Daniel-Ionut05.11.2011 09:53

 

Hai Bute, fa-ne mandrii inca o data ! steagro

f234567k05.11.2011 10:31

@ Virgil

 

Recunosc ca nici eu nu am fost impresionat de victoria dubioasa din primul meci cu Andrade sau de victoria de la Bucuresti cu Mendy, dar nu stiu de ce exista atata lume in Romania care il considera pe Glen Johnson doar un sparring partner pentru Bute din cauza varstei. Johnson a participat anul trecut in Super Six unde l-a batut pe Allan Green prin KO si a pierdut in semifinale la Froch prin decizie tehnica.

Lari05.11.2011 13:04

"Sunt pregatit pentru sazboi. Pentru că sambată noapte stiu, sunt convins că va fi razboi din prima secunda Este cariera mea, este centura mea si este viitorul meu. Este mult prea important", a spus Bute, care pană la meci va manca putin, va asculta muzică si va ramane concentrat.

 

Lucian Bute a precizat că este pregatit pentru un meci de 12 runde: "În mintea mea este clar că vor fi 12 runde, dar mi-ar face placere dacă aș putea să il bat mai repede. Voi intra in ring cu o incredere incredibilă".

 

Glen Johnson s-a declarat nerabdator să il infrunte pe Bute. "Va fi un meci foarte bun. Va fi atractiv pentru oricine il va urmari. Nu trebuie să fii un fan al boxului, vei deveni unul la noapte, veti vedea. Abia astept să il bat pe Bute, iar apoi să il inving pe câștigatorul meciului Ward - Froch (Super Six)", a afirmat jamaicanul.

 

Pentru cei care au dubii referitoare la Bute, mai atasez inca o data 2 dintre ierarhiile boxrec:

post_511_1320431856.jpg

red&blue_boy05.11.2011 14:05

Ce bataie de joc, sa nu vrea nimeni dintre televiziunile importante sa transmita meciul, ca sa nu zic de cele de sport...Bine ca n-a luat meciul Cartoon Network sau Mtv...

vlad05.11.2011 15:08
Ce bataie de joc, sa nu vrea nimeni dintre televiziunile importante sa transmita meciul, ca sa nu zic de cele de sport...Bine ca n-a luat meciul Cartoon Network sau Mtv...

Totul este doar pe profit. La ora 4 dimineata nu se inghesuie firmele la reclame.De exemplu de unde scoate Pro TV-ul banii ? La ultima gala , Pro TV-ul a facut un spectacol de-a dreptul grotesc!Multi au savurat porcaria aia de show.

 

Intrebarea care ma macina pe mine in permanenta: Ce face,dom'le, TVR-ul ,adica Televiziunea Nationala? Cea care ne ia banii cu japca din buzunar! Adevarul este ca de cand au pus mana comunistii pe ea inseamna absolut ZERO! Poate doar admiratia pentru un prieten drag , salariat tvr, imi mai infraneaza pornirile. Macar o prima sau un salariu decent sa primeasca si el de la sefii de sus! :console:

 

 

Costul transmisiei se ridica la 150000 USD, asta asa ca fapt divers! Putini bani-putine voturi.

Virgil05.11.2011 15:56
Ce bataie de joc, sa nu vrea nimeni dintre televiziunile importante sa transmita meciul, ca sa nu zic de cele de sport...Bine ca n-a luat meciul Cartoon Network sau Mtv...

 

Consider ok hotararea Money Channel de a prelua meciul. Daca ar fi fost la Pro TV sau TVR 1 ar fi avut un alt impact? Nu! Ca m'est egal!

Eu prind Money Channel pe programul 406.

gio_stgloria05.11.2011 15:58

Meciul Bute - Johnson, televizat pe Money Channel (LIVE pe onlinesport.ro, in aceasta noapte, de la ora 5:00)

 

Meciul dintre Lucian Bute si Glen Johnson va fi transmis in direct pe The Money Channel incepand cu ora 5.00, in noaptea de sambata spre duminica, si in reluare duminica dupa-amiaza.

 

Postul, care apartine de trusul Realitatea, a platit aproximativ 90.000 de euro pentru drepturile de televizare.

 

In momentul in care s-a anuntat pe Realitatea TV ca partida va fi televizata, una dintre invitatele din studio a inceput sa planga in direct, de emotie, pentru ca il va vedea pe Bute chiar pe Money Channel.

 

TVR, principalul post care ar fi putut cumpara drepturile de televizare, ne-a cheltuit deja toti banii platiti pe abonamente si nu mai are fonduri pe final de an. Astfel, nu a putut intra in cursa pentru meci, zicand pas.

 

Ora tarzie in noapte la care se disputa meciul face ca veniturile din pubilicitate sa fie mici, estimate in jur de 10.000 de euro. De fapt, aceasta suma infima este oferita de Pro TV pentru a televiza partida.

 

Gala lui Bute incepe duminica dimineata de la ora 3:00 si este in direct pe onlinesport.ro.

 

____________________________________________________________________________

 

Melodia pe care ar trebui sa intre in ring

 

red&blue_boy05.11.2011 16:10
Totul este doar pe profit. La ora 4 dimineata nu se inghesuie firmele la reclame.De exemplu de unde scoate Pro TV-ul banii ? La ultima gala , Pro TV-ul a facut un spectacol de-a dreptul grotesc!Multi au savurat porcaria aia de show.

Corect!

Sa ramanem cu circul ala de la Lokal Kombat...

 

Consider ok hotararea Money Channel de a prelua meciul. Daca ar fi fost la Pro TV sau TVR 1 ar fi avut un alt impact? Nu! Ca m'est egal!

Eu prind Money Channel pe programul 406.

Totusi, la cati performeri avem noi in sport, ne batem joc si de astia putini. Fara suparare, dar sigur ar fi avut alt impact daca meciul era dat de TVR sau Pro TV.

Stii ce cred eu ca e mai deranjant, nu neaparat ca transmite meciul Money Channel sau mai stiu eu cine, ci faptul ca nimeni nu se inghesuie sa ia meciul din timp, doar pe ultima suta de metri. Ca si inainte cand a luat B1 meciul in ziua disputei, de multi nici nu au stiut asta...Ca daca ar fi luat Money Channel meciul de o saptamana-doua, ca ar fi dat mai multi banii ca alta televiziune, era altceva...

Virgil05.11.2011 16:33
Corect!

Sa ramanem cu circul ala de la Lokal Kombat...

 

 

Totusi, la cati performeri avem noi in sport, ne batem joc si de astia putini. Fara suparare, dar sigur ar fi avut alt impact daca meciul era dat de TVR sau Pro TV.

Stii ce cred eu ca e mai deranjant, nu neaparat ca transmite meciul Money Channel sau mai stiu eu cine, ci faptul ca nimeni nu se inghesuie sa ia meciul din timp, doar pe ultima suta de metri. Ca si inainte cand a luat B1 meciul in ziua disputei, de multi nici nu au stiut asta...Ca daca ar fi luat Money Channel meciul de o saptamana-doua, ca ar fi dat mai multi banii ca alta televiziune, era altceva...

 

Cine vrea sa vada meciul se trezeste la 4 dimineata. Eu voi fi unul dintre aceia si imi permit sa multumesc Money Channel.

 

vlad05.11.2011 16:39

Oare ce s-a schimbat in doar 4 luni? Cineva s-a implicat ca om sa-l aduca pe Bute in fata romanilor fara a cere nimic la schimb (blablabla...). S-au facut plecaciuni si s-au sarutat urmele pe unde calca fat(z)a de cal pentru ca am avut noi privilegiul sa vedem un meci de box. Totul s-a facut cu fonduri europene, fonduri pe care le platim cu totii la pret dublu-triplu. De ce nu s-a dat wonder-woman peste cap iar si la meciul acesta? Repet,un meci care pare mai dificil pentru Lucian decat cel cu Mendy. Fraierii aia care au platit milioane pe bilete si au huiduit erau dojeniti de catre multi stupefiati ca sunt ingrati si nu merg in genunchi prin fata mimozelor din primele randuri . Fluierau pe banii lor.

 

Cat de prosti pot fi unii sa ne creada si pe ceilalti la fel de prosti ca ei?

 

 

 

greenyes05.11.2011 21:57

Stie cineva un link unde poate fi urmarit meciul?

 

Va multumesc antcipat!

 

Marius

Lari05.11.2011 22:54

Cica AICI

Liviu: VPM05.11.2011 23:24

il da pe The Money Channel acum 1 an asa il aveam pe cablu pe urma l-au scos acum vad ca am iar programul! belea

gio_stgloria06.11.2011 09:14

Bute l-a rapus la puncte pe Johnson

 

Doi dintre cei trei arbitri l-au vazut pe Bute castigator in toate cele 12 reprize si doar unul singur a considerat ca Johnson a castigat o repriza. Este vorba de runda cu numarul patru. Scorul oficial al intalnirii a fost 119-109, 120-108 si 120-108, Bute fiind declarat castigator in unanimitate.

 

Lucian Bute, in varsta de 31 de ani, are acum 30 de victorii la profesionisti, din care 24 prin KO si nicio infrangere. Glen Johnson, in varsta de 42 de ani, are acum 51 de victorii, din care 35 prin KO si 16 infrangeri.

 

Primele reactii din partea lui Bute

 

"M-am pregatit foarte serios pentru acest meci. Imi cunosteam foarte bine adversarul si mi-am folosit bine stanga, care mi-a functionat. El a incercat sa-si plaseze dreapta, dar eu m-am miscat foarte bine in ring si cred ca am reusit un meci bun. Sunt multumit de rezultat, chiar daca am castigat la puncte. Este o etapa in cariera mea si trec acest meci la capitolul experienta".

 

"Am fost intr-o forma fizica foarte buna si acest lucru m-a ajutat foarte mult. Daca lasi bratele in jos, lovitura fatala vine intotdeauna. Nu a fost cazul din fericire, iar Johnson si-a aparat fata cu dreapta".

 

 

Virgil06.11.2011 17:46

Sub semnatura lui Michael Woods de la ESPN, sunt expuse 5 motive pentru care meciul dintre Bute si Johnson nu a fost unul spectaculos.

 

1. Inca nu stim dacă Bute e atat de bun pe cat o arata cifrele

A castigat titlul dupa ce l-a invins pe Alejandro Berrio, si apoi si l-a aparat impotriva lui William Joppy, Librado Andrade, Fulgencio Zuniga, Edison Miranda, Jesse Brinkley, Brian Magee si Jean-Paul Mendy, pana la Glen Johnson. Nu se poate spune ca este un star pană nu il va intalni pe Andre Ward, cel care va lupta cu Carl Froch pe 17 decembrie.

 

2. Sa fim prieteni, nu trebuie sa luptam

Bute si Johnson se cunosc din anul 2009, cand s-au imprietenit in timpul antrenamentelor pentru alte lupte. Daca vreau sa ma duc la o lupta si aflu ca cei doi sunt prieteni, nu ma mai duc. Credeti ca Bute ar fi lovit intr-un ritm mai rapid si ar fi incercat sa-l termine pe sportivul in varsta de 42 de ani daca nu erau prieteni? Eu cred ca da, mai spune Michael Woods.

 

3. La naiba cu Vegas, toate luptele sa fie de acum in Canada

Natiunea asta e indragostita de lupte. Se simte energia de langa ring la fiecare lupta. Bute, Jean Pascal - trebuie sa aiba mereu avantajul terenului propriu, sa simta fanii alaturi. Deci, sa se joace toate meciurile in Canada, si poate unul, doua meciuri pe an, la Madison Square Garden...

 

4. Sa vorbim si despre Cote

Nu am fost pregatit sa scriu si despre meciul Pier-Olivier Cote - Jorge Teron. Dupa ce am vazut insa KO-ul lui Cote cu Teron inaintea luptei lui Bute, cred ca o sa fiu mai atent mai degraba la acest luptator.

 

5. Seamana Bute cu un luptator de matineu? Nu mai folositi cuvantul asta!

Lucian Bute a fost descris ca fiind un luptator de "matineu". Sincer, ce inseamnă cuvantul asta? Niciun om care are sub 40 de ani nu va intelege aceasta expresie.

 

 

Continui sa nu am incredere in valoarea lui pana la proba contrarie. Adica un meci in afara Canadei, eventual pentru unificarea centurilor.

Kellerman06.11.2011 18:55

O sa vin sa va zic IN YOUR FACE cand o sa ii dea la buna doamna lui floci sau ward.

 

1. Inca nu stim dacă Bute e atat de bun pe cat o arata cifrele

A castigat titlul dupa ce l-a invins pe Alejandro Berrio, si apoi si l-a aparat impotriva lui William Joppy, Librado Andrade, Fulgencio Zuniga, Edison Miranda, Jesse Brinkley, Brian Magee si Jean-Paul Mendy, pana la Glen Johnson. Nu se poate spune ca este un star pană nu il va intalni pe Andre Ward, cel care va lupta cu Carl Froch pe 17 decembrie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=z8N-roARkNo

 

 

Lari07.11.2011 00:43

Doroftei:

 

"A fost un meci bun. Mi-a placut ce am vazut, am vazut un Bute care a stat aproape de adversar, cu lovituri din toate partile. Mi-a placut, chiar mi-a placut ce am vazut si pentru asta il felicit. A fost cu totul altceva, a stat aproape de advesar la schimburi de lovituri, mi-a placut! Probabil a avut o pregatire supraomeneasca a muncit mult si iată că roadele se vad acum. O să intre in America si acolo să dea Dumnezeu să le rupă capul la toti".

Marius07.11.2011 05:29

"Bute si Johnson s-au imprietenit cand s-au antrenat impreuna pentru alte lupte in 2009. Imi pare rau, dar daca tot cumpar lupte, daca aflu ca cei doi sunt prieteni in afara ringului, nu mai cumpar acea lupta. Credeti ca Bute ar fi lovit intr-un ritm mai rapid si ar fi incercat sa-l termine pe sportivul in varsta de 42 de ani daca nu erau prieteni? Eu cred ca da!"

 

prosti astia de la ESPN, ce stiu ei de box?

f234567k07.11.2011 06:57

Vad ca toata lumea se astepta ca Bute sa se duca ca o avalansa peste Johnson. Atata timp cat Lucian e un boxeor defensiv nu o sa se avante in halul ala la atac nici daca ar lupta cu Marcel Popa si Fane Dediu.

 

De ce nu zic astia de la ESPN si de faptul ca batranelul Glen a fost batut in iarna anului trecut de guralivul Froch in semifinalele Super Six printr-o decizie in care doi arbitrii l-au dat castigator pe englez iar unul a dat egalitate?

 

Ce mare sperietoare e Froch asta de trebuie Bute sa se bata cu el ca sa isi demonstreze valoarea? L-a batut pe Johnson cu un punctaj mult mai echilibrat ca la meciul lui Lucian, a pierdut cu Kessler(asta a refuzat sa se bata cu Bute) si l-a batut pe Magee.

 

Multi dintre Super Six-isitii astia au boxat cu multi dintre adversarii lui Bute. Sa inteleg ca atunci cand boxau ei erau super-adversari iar cand boxeaza Bute cu ei devin slabi?

red&blue_boy07.11.2011 07:26

Ce tupeu si pe Bute asta!

Inca e campion mondial, ii bate pe toti, cel putin pana acum,se roaga de altii cu gura mare sa se bata de el, e un nesimtit ca nu se bate in SUA...

 

Marius07.11.2011 08:56

"Conform statisticilor, Johnson l-a lovit pe Bute de 47 de ori. Cred ca am dormit la 46 dintre lovituri, pentru ca eu am vazut doar una" - Montreal Gazette.

 

'uameni' rai dom'ne :D

«1121314151631»