Bute e un campion fabricat la cea mai slaba centura posibila...acest Mendy este slab, Doroftei a avut mereu dreptate.
Boxer fabricat... ce va mai place carcoteala.
PS: Mai sunt bilete? Preturi ceva ![]()
Bute e un campion fabricat la cea mai slaba centura posibila...acest Mendy este slab, Doroftei a avut mereu dreptate.
Parca WBO e mai slaba ca IBF.
Ca adversari, asa e, toti au fost foarte slabi pana acum, cel putin pentru pretentiile unui titlu mondial. Pavlik, cel de acum, nu face exceptie.
Cred ca s-a referit la categoria la care boxeaza Bute,nu la versiune....
N-ar fi rau sa mai avem cativa campioni "fabricati" precum Bute...
Cred ca s-a referit la categoria la care boxeaza Bute,nu la versiune....
N-ar fi rau sa mai avem cativa campioni "fabricati" precum Bute...
E vorba de centura, centura IBF.
Categoria supermijlocie e cea mai tare in momentul asta, cu cel putin 3-4 pugilisti spectaculosi si de valori apropiate.
Eu vreau sa-l vad pe Bute cu un adversar de calibru nu cu ce s-a batut pana acum.
O sa-l vezi cu Stieglitz cel mai probabil
)
E vorba de centura, centura IBF.
Categoria supermijlocie e cea mai tare in momentul asta, cu cel putin 3-4 pugilisti spectaculosi si de valori apropiate.
nici cei din Super Six nu aveau prea multe nume mari trecute in palmares inainte de inceperea turneului. cei mai buni adversari de pana acum ai lui Bute au cam fost Andrade, Bika si Miranda... care s-au dovedit oarecum mai greu de batut de catre Ward, Abraham sau altii din Super Six cu care s-au mai intalnit.
desi a ales calea sigura si nu s-a riscat pana acum foarte mult, are potential sa sustina niste meciuri foarte tari in urmatorii ani... si nu ma gandesc la Stieglitz, care este detinatorul centurii WBO si care a pierdut deja la Andrade si Berrio (si il evita de multa vreme pe Bute) ![]()
De ce nu intelegeti si voi,o data pt totdeauna,ca Bute nu se bate cu cine vrea piila lui. El se bate cu cine hotaraste televizunea cu care el a semnat impreuna cu federatia lui... De cande ne zice bute ca-l vrea cu el in rig pe castigatorul Super 6? A zis ca se bate cu orice campion al oricarei federatii,dar aia cu care s-ar putea bate,il evita! Erau o gramada de articole prin Canada aparute si pe la noi pe forumuri de profil in care Bute spunea ca,pt a nu mai fi asa contestat,vrea sa lupte pt o unificare,oricare ar fi ea... Mendy asta e slab,nu cred ca-i va pune probleme... Daca ii va pune,e clar ca nu mai are ce cauta in boxul mare.
De Gatti sau Spadafora auzise toate lumea....de ai lui Bute...
Bute si Mendy au trecut proba cantarului.
De Gatti sau Spadafora auzise toate lumea....de ai lui Bute...
Gatti a fost un luptator senzational iar meciurile facute de el intreceau si regiile din Rocky.
Pacat ca s-a stins intr-un mod stupid.
Lucian a depasit cel mai greu adversar de pana acum: greutatea!
Doroftei nu a avut vointa si se indopa cu sarmale si ciolan cu fasole inaintea meciului cu Miguel.
Doroftei s-a batut in state , asta spune tot prieteni, bute mai are pana acolo.
He, he... uite cum oamenii care nu stiu cu ce se mananca box-ul isi dau cu parerea despre adversarii slabi ai lui Bute. Tisc, tisc.
Redondo vad ca e acum si specialist in Box. Super tare. Nu cred ca este ce va ce sa nu stie baiatul asta.
In fine. Bute o sa-l bata pe asta. O sa-l bata si pe urmatorul. Si pe urmatorul. Si tot asa. Si daca e sa se bata cu Kessler sau Froch o sa-i bata si pe ei.
E om serios, e barbat, stie ce vrea.
Nu inteleg de ce lumea isi da cu parerea daca nu are legatura cu sportul respectiv. Daca nu ati facut in viata voastra un antrenament de box, nu mai comentati.
Daca nu ati luptat niciodata intr-un meci de box, nu va mai apucati sa spuneti ca adversarii lui Bute sunt slabi.
Ca, la un 1 la 1 cu oricare din slabanogii aia, sunt sigur ca voi ati lua-o in primele 3 secunde.
Va deranjeaza ca Bute lupta defensiv?
Tineti-o pentru voi.
Bute e matur, stie ce vrea, face ce vrea. Nu trebuie sa lupte cum vreti voi. Lupta cum vrea el. Daca el vrea sa stea in maini si sa dea cu picioarele, sta in maini si da cu picioarele. Care e problema?
Daca va plac doar meciurile lui Tyson, comentati doar meciurile lui.
Din cate imi aduc aminte atunci la meciul cu Calist, si nutritionistii lui au gresit. Spuneau ca il indopau ca sa elimine prin scaune greutatea.
Din cate imi aduc aminte atunci la meciul cu Calist, si nutritionistii lui au gresit. Spuneau ca il indopau ca sa elimine prin scaune greutatea.
Mai bine isi lua o manechinuita sa-i arate aia cum se baga degetele pe gat!
Ar fi fost senzational sa fi fost ca acum si pentru Doroftei. Sa fi purtat si el frunza Elenei. Ma intreb ce-ar fi iesit dupa proba cantarului.
Am uitat sa multumesc partidului pentru eforturile extraordinare (financiare) de a-l aduce pe Bute in Romania pentru un meci oficial. Daca a vrut s-a putut! Se pretau ei la 100.000 de dolari pentru un meci amarat cu Brinkley?
Desigur ca acolo ar fi platit din bugetul statului suma respectiva pentru transmiterea meciului. Acum finantarea se face din fonduri private,adica din buzunarul doamnei Elena!
Sfat: Nu lasati copiii la meci,risca sa fie furati de secta bulgareasca.
Ar fi fost senzational sa fi fost ca acum si pentru Doroftei. Sa fi purtat si el frunza Elenei. Ma intreb ce-ar fi iesit dupa proba cantarului.
La asta ma gandeam si eu
)) oricum, a vazut toata lumea ca Bute era rupt de foame si sete.
He, he... uite cum oamenii care nu stiu cu ce se mananca box-ul isi dau cu parerea despre adversarii slabi ai lui Bute. Tisc, tisc.
Redondo vad ca e acum si specialist in Box. Super tare. Nu cred ca este ce va ce sa nu stie baiatul asta.
In fine. Bute o sa-l bata pe asta. O sa-l bata si pe urmatorul. Si pe urmatorul. Si tot asa. Si daca e sa se bata cu Kessler sau Froch o sa-i bata si pe ei.
E om serios, e barbat, stie ce vrea.
Nu inteleg de ce lumea isi da cu parerea daca nu are legatura cu sportul respectiv. Daca nu ati facut in viata voastra un antrenament de box, nu mai comentati.
Daca nu ati luptat niciodata intr-un meci de box, nu va mai apucati sa spuneti ca adversarii lui Bute sunt slabi.
Ca, la un 1 la 1 cu oricare din slabanogii aia, sunt sigur ca voi ati lua-o in primele 3 secunde.
Va deranjeaza ca Bute lupta defensiv?
Tineti-o pentru voi.
Bute e matur, stie ce vrea, face ce vrea. Nu trebuie sa lupte cum vreti voi. Lupta cum vrea el. Daca el vrea sa stea in maini si sa dea cu picioarele, sta in maini si da cu picioarele. Care e problema?
Daca va plac doar meciurile lui Tyson, comentati doar meciurile lui.
1 la 1 cu slabanogii aia , da as lua-o in 3 secunde pentru ca eu nu practic boxul, dar asta nu are nici-o relevanta , ma faci sa rad.
Atunci cand o sa ia bute bataie, ce -o sa zici : "ce ba voi vorbiti , voi ati fi putut sa-l bateti ? voi n--ati fi rezistat 3 secunde "
Daca te uiti la cotele de pariuri , si daca stii cum se calculeaza astea , cota data lui bute in speta 1,05 ar fi cota pe care Barcelona ar avea-o intr-un meci pe camp nou cu Steaua.
Adrian se referea la el (caci e mare practicant de arte martiale), nu la Bute...el ne rupe in 3 sec, nu Bute.
Eu recunosc....imi dau doar cu parerea aici si daca cineva este avizat il invit sa ne informeze corect. Are dreptate Adrian...sa nu facem prostia de a vorbi fara sa stim cu ce se mananca acest sport, asa cum face chiar el in ceea ce priveste fotbalul.
Daca te uiti la cotele de pariuri , si daca stii cum se calculeaza astea , cota data lui bute in speta 1,05 ar fi cota pe care Barcelona ar avea-o intr-un meci pe camp nou cu Steaua.
sau cu vointa sibiu, ca-i acelasi lucru.
si n-are rost sa-l bagi in seama pe campionul ardelean, el traieste in lumea lui unde nimeni nu-l contrazice.
Castiga Mendy. Voi nu intelegeti ca am eu o presimtire?! =))
1 la 1 cu slabanogii aia , da as lua-o in 3 secunde pentru ca eu nu practic boxul, dar asta nu are nici-o relevanta , ma faci sa rad.Atunci cand o sa ia bute bataie, ce -o sa zici : "ce ba voi vorbiti , voi ati fi putut sa-l bateti ? voi n--ati fi rezistat 3 secunde "
Daca te uiti la cotele de pariuri , si daca stii cum se calculeaza astea , cota data lui bute in speta 1,05 ar fi cota pe care Barcelona ar avea-o intr-un meci pe camp nou cu Steaua.
Prietene, tu crezi ca Boxul e ca fotbalul?
Unde in fotbal se dau pumni in gura?
Voi habar nu aveti ce inseamna 3 minute de lupta. Habar nu aveti.
Bai, oamenilor, in 90 de minute Bute poate sa fuga 30 de kilometri, nu 11 ca Banel.
Va garantez eu ca dupa un meci de fotbal, Bute ar mai putea juca unu'. Si nu s-ar plange ca dobitocii de fotbalisti daca ar juca meciuri o data la 3 zile.
Ca toti necunoscatorii, voi aveti impresia ca o lupta tine doar numarul ala de reprize. Dar nu e asa.
Ia uitati-va ce antrenamente fac sportivii astia.
Fizic, tehnica sparing. - 3 antrenamente pe zi. Stau aia mai multe ore in sala de antrenamente decat ati stat voi la scoala. Si asta tine cu lunile. Ca nu se apuca nimeni de pregatire doar cu 2 saptamani inainte de lupta.
Sa compari boxul cu fotbalul e penibil.
Voi aveti impresia ca adversarii aia ai lui Bute, doar pentru ca sunt mai slab cotati, nu lovesc la fel de tare sau ca sunt handicapati sau nu stiu ce.
Exista oricand posibilitatea ca Mendy sa loveasca mai puternic ca Bute. Dar nu doar asta conteaza intr-un meci de box. Conteaza si precizia loviturii, conteaza tehnica, tactica, pregatirea fizica.
Ia mergeti si faceti o lupta intr-o sala de box. Sa vedeti cat va consuma un simplu pumn dat PE LANGA ADVERSAR! Si ala consuma energie, chiar foarte multa. Daca mai pui si loviturile pe care le primesti, dupa 20 de secunde sunt sigur ca majoritatea de aici nu ar mai avea aer. Ce majoritatea, toti. Ia mergeti voi si dati cativa pumni intr-un meci de box, sa vedeti daca mai puteti tine sus mainile dupa 1-2 minute.
Dar e usor sa vorbesti.
Adversari slab cotati. Pai toti luptatorii incep ca adversari slab cotati. Apoi il bat pe unu' si altu' si ajung favoriti, campioni, etc.
Abia astept sa il faca Bute varza pe Mendy, sa va vad cum va zvarcoliti pe aici de ciuda si de invidie.
Au ajuns sa vorbeasca casele de pariuri pentru un meci de box .... aahhahahahahhaha.
Intr-un sport in care un pumn poate insemna sfarsitul meciului voi credeti ca statisticile conteaza?
Si stati voi linistiti, ca nu e cota asa de mica pentru ca e mendy slab. E mica pentru ca Bute e neinvins in 28 de meciuri si ca si-a aparat centura de 7 ori pana acum.
p.s.
Am vazut pe mai multi pe diferite siteuri cum comentau ca lui Bute o sa-i fie greu sa dea jos ....pppffff... niste prosti.
Pai Bute are programul stabilit deja. Stia de mult in ultima saptamana cate kile va avea si stia cum le va da jos.
Unii erau stresati ca Bute avea 2,5 kile peste cantar luni sau marti. Vai, ca nu face categoria, ca bla bla bla. Niste dobitoci. 2,5 kile le dai jos in somn, la propriu.
Unii au impresia ca Bute slabeste cele 2,5 kile. Nu inteleg ce inseamna a da jos. Asta este. Sportul e greu. Nu e pentru toti.
*, tu realizezi ca inafara de Nadia, Bute, Doroftei, Steaua si Hagi nimeni n-a mai auzit de Romania ? doar asa aude lumea de noi.
Mai sunt niste anonimi gen Vuia, Coanda, Odobleja, Poenaru, Karpen, Paulescu sau Cantacuzino.
Tu realizezi asta? ![]()
Mai sunt si altii, am dat niste exemple mai clare. Faza era ca Romania este cunoscuta doar prin sport, si acolo odata la nustiu cati ani. Momentan nu prea sunt sportivi care sa tina steagul sus, Bute e poate cel mai bun exemplu, si cel mai important e ca nu a uitat de unde a plecat.