FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«1242526272831»
drvladyk29.05.2012 18:34

eu va consider penibili cu cearta voastra cu tot, a fost blat sau nu?dai in mortii lui de banoi pariati

eu am suferit acolo ca si altii la TV, ma *** in pariurile voastre

RedScorpyON30.05.2012 09:51

Ca tot ziceati ca totul a fost curat: presa internationala a scris ieri ca pe meciul Froch - Bute s-au pariat sume foarte mari in Rusia pe victoria lui Froch prin KO in rundele 4-5. Cota 36 bwin, 37 la celelalte case. Desi eu nu cred, sportul e sport, nu se fac d-astea la nivelul asta! Zice si Badea asa, ca e suparat ca a pirdut banii :))

red&blue_boy30.05.2012 10:54

"Eu am greșit in ring. A fost seara lui Froch și trebuie să recunosc asta, dar poate la meciul revansă va fi cu totul altceva.

Daca i-as fi luat frica s-ar fi intamplat in prima repriza. Froch este un boxer care loveste foarte puternic cu ambele brate. Eu dupa prima repriza am mers la coltul meu si i-am spus antrenorului meu ca totul e ok.

Nu mi-e frica de Froch si cu siguranta astept cu nerabdare un meci revansa. Nu stiu cand va fi, in momentul de fata e devreme sa vorbim despre acest lucru. In contract este o clauza foarte ferma si nu poate sa se eschiveze, el trebuie sa mi-o acorde 100%.

Absolut, cu siguranta va avea loc revansa. Va promit tuturor ca din punctul meu de vedere o sa dau totul pentru o revansa", a incheiat Lucian Bute declaratia data la DigiSport.

Lari30.05.2012 20:27

Avem in plan, eu si stafful meu, să urc in categorie. Deocamdată cred că pot continua la supermijlocie. Vreau să continuu aici, mai sunt doi-trei adversari pe care vreau să-i infrunt. Apoi aș schimba. Poate peste un an.

 

Nu a fost seara mea, Froch a invins pe merit

 

Cind mă voi intoarce la Montreal voi studia cu echipa mea meciul, să vedem unde s-a gresit

 

S-a intimplat ceva, dar nu inteleg ce. Froch nu avea cum să mă bată asa

 

Parcă eram hipnotizat! Nu trebuia să stau in corzile ringului, dar am stat ti nu pot să-mi explic

 

Există unii circotasi care cred că sunt terminat, că nu mai pot reveni. Doar iși dau cu parerea. Treaba lor. Eu sunt mindru de ce am facut, mindru că am purtat steagul Romaniei pe umeri

 

Nu vreau să imbatrinesc in box. Undeva pe la 35-36 de ani mă voi retrage. dacă mai pot face performanță incă doi-trei ani aș fi fericit

 

Lucian boxează pentru că iubeste acest sport. De aceea are atîția fani - Stephan Larouche, antrenor Lucian Bute

drvladyk30.05.2012 21:53

daca bataia aia de maidan a fost pe bune, revansa nu va mai exista. nu cred inca in blat, desi sunt mute probe, nu vreau sa cred, daca ala chiar l-a batut pe bune in halul asta nu cred ca va dori revansa nu cred ca si-o permite,, daca va fi revansa cu alta cota cu alt rezultat.... deja o sa imi pun intrebari, am urat mereu blatistii

predatorpulse731.05.2012 12:14

Legat de Badea, exagerarile sale(care totusi pornesc din niste adevaruri) provin mai ales din dezamagirea crunta provocata de "tactica" lui Bute, nu neaparat din cauza pariului(desi clar si ala conteaza). 150 milioane este o frectie la cat ia Badea pe luna, vorbim de vreo 3500 euro iar el ia vreo 7000(din auzite) pe luna doar de la In Gura Presei, nu mai vorbesc de ce presteaza la Zu si alte contracte de publicitate. Badea a fost fan Bute de multa vreme si a fost singurul care admonesta public televiziunile pentru fiecare meci al lui Lucian ce nu era receptionat in tara. Deci cum spuneam mare fan Bute, lauda mereu inteligenta stilului adoptat de Lucian si credea ca poate sa faca fata majoritatii celor din Super Six.

 

Teoria mea in legatura cu meciul este ca a fost "vandut" de echipa lui Bute. Banuiesc ca ei au scornit aceasta "tactica"pentru a-l contra pe Froch altfel nu imi explic tampenia lui Bute de a se baga singur in corzi.

 

De ce zic "vandut"? Prea multe lucruri nu se pupa.

 

Lucian si-a abandonat stilul de a lupta si s-a bagat singur in corzi, lucru pe care nu l-am mai vazut sa-l faca pana acum. De pe la mijlocul reprizei a 3-a efectiv a refuzat lupta, s-a bagat in corzi si a asteptat, eschivand din cand in cand insa fara sa-si loveasca adversarul care pur si simplu se distra cu el. Nu stiu unde vazusem o statistica in care se spunea ca Froch a dat 90 de pumni si Lucian 27. Lucian, care era dat favorit de majoritatea expertilor si caselor de pariuri, a adoptat exact "stilul" care sa-i permita oricarui adversar semi-decent sa-l faca pulbere si mai ciudat, un stil pe care nu-l adoptase niciodata timp de 30 de meciuri. Dupa cum spunea chiar Badea nepriceputul, contra pe care o astepta Bute(dupa declaratiile sale d-aia s-a dus in corzi, sa stea la bataie si sa prinda o contra) putea fi data foarte usor de pe centrul ringului, fara sa se expuna atat de mult si intr-un mod atat de stupid.

 

Mi-a placut ce a zis Doroftei(care e mai din topor dar de foarte multe ori rosteste adevarul in ceea ce priveste lumea boxului), un boxer eminamente ofensiv, si anume ca daca prindea orice adversar la corzi intra la rupere, abia astepta momentul ala. Ce cadou mai bun pentru Froch(un bun incasator dar lent) decat un adversar care se baga singur in corzi? Doroftei a mai zis un lucru cinic dar probabil corect : Lucian sa nu creada ca cei din echipa ii sunt prieteni, sunt doar niste tipi care incearca sa-si faca treaba(si sa scoata bani de pe urma lui) dar sar barca in orice moment, dand exemplul unor oameni din staff-ul sau care dadeau tarcoale unui adversar d-al lui Doroftei(nu mai tin minte care) dupa ce romanul pierduse lupta.

 

Parerea mea la final: fie echipa sa i-a bagat o tactica de 2 bani lui Bute pentru a-i minimaliza sansele la victorie(din varii motive) fie Bute a avut un moment de nebunie temporara cand s-a bagat in corzi si a ramas cu acea tactica pana a vazut stelute verzi. Nu pot sa cred ca Bute era blat pentru ca altfel lua una scurta la ficat si gata, nu statea la pumni. Primele 2 reprize au aratat ce trebuia sa faca Bute, a dat mai putine lovituri ca Froch dar mai clare, l-a tinut la distanta dar nu a refuzat lupta.

 

Am vazut ca se baga eternele texte "vai dar romanii tin cu x doar la victorie/e doar o infrangere" si tot asa. Nu, nu-i asa. Asta nu e o infrangere, este o umilinta imensa. In afara de locatie, Bute avea totul de partea sa, avea centura, tehnica,era neinfrant, dat favorit mai de toata lumea din box(deci nu de Gheorghe si Ioan de la coltul strazii) si totusi abia a rezistat 5 reprize in fata unui tip pe care ar fi trebuit sa-l faca terci din toate pc de vedere. Ca sa continui o analogie facuta de Badea, e ca si cum Barcelona(nu mai trebuie sa va vb de stilul ei, nu?) ar juca super defensiv in Cupa Spaniei cu o echipa de pe ultimele locuri din Primera. Doar daca ar face asta si ar castiga multi s-ar intreba de ce au facut-o insa daca ar pierde la scor multi s-ar gandi imediat la mafia pariurilor.

Alexandru H.31.05.2012 13:22

Hai sa zicem ca a fost blat. Chestia cea mai ciudata e ca incercam sa-l scoatem pe Bute nevinovat si sa dam vina pe echipa lui 100%. Si singurul argument e ca a luat prea multi pumni Bute ca sa fie o chestie aranjata... "ca deh, daca lua una in ficat si pica, era la fel"...

 

Ca sa fie clar, chiar si in conditiile in care a luat-o de nu mai putea duce, foarte multi considera ca meciul a fost blat. Pai daca era vorba doar de un pumn in ficat si un KO usor, va dati seama ca TOTI ar fi considerat meciul o facatura ordinara... daca as fi aranjat un blat cu unul gen Bute, pai nu i-as fi cerut sa pice ca mortul dintr-un biet cot... nu, i-as fi cerut sa reziste, sa se bage in corzi, sa incaseze ceva... ca doar nu o facea pe gratis si nu avea nimeni interesul sa suscite atatea acuzatii de blat.

 

Asa ca toti de pe aici ar trebui sa va ganditi: ce e mai bine pentru voi? Sa-l acuzati pe Bute si pe echipa sa de lucratura penala? Sau sa considerati ca Bute nu e chiar asa de umflat precum il dadeam inainte de meci? In primul caz, e un nenorocit ce si-a batut joc de talentul sau pentru bani; in al doilea, e un sportiv merituos ce a pierdut un singur meci.

Adrian31.05.2012 13:59

Badea e un tip care se implica mult si baga multe sentimente. Pune pasiune in ce face, in ce zice. De aceea el exagereaza de multe ori. E normal, doar e entertainer. De aceea a fost asa nervos, nu pentru ca a pierdut bani ci pentru ca a pus multa pasiune in meciul lui Bute.

 

Nu cred ca a fost blat. Nu stiu sigur. Dar eu nu cred.

N-ar fi exclus ca astia sa fi aruncat meciul in speranta ca un rematch le-ar aduce mai multi bani. E, pana la urma, si sportul asta un business. Nici dracu nu stie ce e in creierasul promoterilor.

 

Ma bucur totusi ca lumea si-a dat seama ca cel care a boxat cu Froch nu a fost Bute.

Ca a facut-o din cauza emotiei, a pregatirii, a vreunei posibile accidentari, etc., asta nu mai conteaza. Conteaza ca nu a fost Bute.

 

Eu vreau sa vad un meci Bute vs. Froch, nu un meci Froch vs. Sac de box.

 

Hai sa nu sarim sa tragem concluzii.

Alexandru H.31.05.2012 14:02

Si daca il batea Bute pe Froch iar fanii englezului ar fi spus "Asta nu a fost Froch. Froch l-ar fi invins...", ti-ar fi convenit?

Ronnie31.05.2012 14:05

Pe "The Money Channel", ala de se batea cu Froch semana izbitor cu Bute. E drept, avea un halat de gay la inceput si era senil de parca abia a fumat iarba.

Daniel-Ionut31.05.2012 14:20
Eu vreau sa vad un meci Bute vs. Froch, nu un meci Froch vs. Sac de box.

 

O sa vedem la revansa, si sunt convins ca Bute isi va recapata centura.

*Alecs*31.05.2012 15:49

A fost un sac de box costumat in Bute.

Adrian31.05.2012 18:39
Si daca il batea Bute pe Froch iar fanii englezului ar fi spus "Asta nu a fost Froch. Froch l-ar fi invins...", ti-ar fi convenit?

 

 

Hai prietene ca nu e chiar asa. Daca Froch ar fi boxat pe contra, cu miscare multa, lasand adversarul calare pe el, cu lovituri precise, nu din fundul gradinii si ar fi luat bataie, fii sigur ca toata lumea ar fi zis ca ala nu e Froch.

 

Froch e brawler, bataus, intelegeti odata. El a ajuns sus datorita fortei fizice extraordinare, a puterii de ko pe care o are in ambele maini, a barbiei extrem de puternice si a agresivitatii.

 

Tehnica nu l-a ajutat niciodata, nici viteza, nici tactica, nici nimic.

Asta e exact ca Morosanu. Se lasa in fata ca sa se pravaleasca peste adversar, tine capul inainte si da lovituri puternice de pumni la nimereala.

 

De 9 ori din 10, tehnica bate forta. Garantez. Un pumn bine plasat face mai mult decat 1000 de pumni dati aiurea.

 

Nu stiu de ce va opuneti cu atata inversunare sa ascultati niste explicatii argumentate. Chiar atat de mult il urati pe Bute?

 

As intelege comportamentul vostru daca as da explicatii de genul "eu il pot bate pe ala, normal ca si Bute poate" sau "a zis cutare ca asta". Dar eu nu am dat citate din nimeni, eu am explicat argumentat ce si cum.

 

Iti iau fiecare din ultimele 30 de meciuri la profesionisti ale lui Bute si o sa iti arat in parte niste caracteristici ale boxeurului Bute si, poate, atunci vei observa un tipar. Vei observa ca boxerul Bute lupta la fel din meciul 1 pana in meciul 30.

 

Dar in meciul 31 Bute se decide sa intrerupa sirul si sa schimbe tactica castigatoare cu una care a avut rezultatul din weekend. Evident ca cel care a urcat in ring a fost Lucian Bute. Dar nu a fost acelasi Lucian Bute din primele 30 de partide.

 

Bute nu a luptat, doar s-a prezentat. Din punctul meu de vedere acolo a fost noncombat din partea lui, atat. A refuzat sa lupte. Acum, eu nu stiu din ce motive a refuzat sa lupte. Dar a facut-o.

Ronnie31.05.2012 19:27

@Adrian

 

E ca in fotbal. Chelsea contra lui Wigan ataca si inscrie 5-6 goluri. Cu Bayern si Barcelona nu poate sa-si faca jocul si sa atace, trebuie sa stea in aparare. La fel si Bute, cu Froch nu a mai putut face ce facea cu aia slabi. Daca joci de 30 de ori cu Wigan si castigi asta nu inseamna ca in meciul 31, cu Bayern, nu poti pierde.

Alexandru H.31.05.2012 19:28

Comentez pentru ca observ ca nu intelegi ca in sport castigi, dar si pierzi. Faci exact precum Badea, l-ai transformat pe Bute intr-un soi de mit - sportivul perfect, sportivul invincibil - si nu poti iesi din cliseul asta chiar dupa ce Bute ti-a demonstrat ca e doar un om. Adica un luptator extraordinar ce a prins o zi proasta. Si ca sa-ti pastrezi intacte credintele, inventezi (nu numai tu) tot soiul de scuze: blat din partea echipei lui Bute, ala nu era Bute etc...

 

Putin ma intereseaza cum au decurs celelalte lupte ale lui Bute. Daca vrei sa-ti amintesc macar de una pe tipicul infruntarii cu Froch, ti-o dau pe cea cu Andrade, in care numai norocul chior a facut ca romanul nostru sa nu si-o ia. Deci avem precedent suficient pentru a concluziona (desi e anormal ca trebuie sa o spun cu voce tare) ca Bute nu era nici inaintea luptei cu Froch invincibil.

 

Nu-l urasc deloc pe Bute. Doar as vrea sa invete cat mai multe din aceasta infrangere pentru ca in viitoarele lupte sa intre un pic mai pregatit. I-as face un deserviciu daca l-as convinge ca meciul cu Froch a fost un simplu accident; nu, sa priceapa, sa bage la cap ceea ce trebuie sa bage si sa-l reintalneasca pe Froch un pic mai dumirit...

Adrian31.05.2012 19:54
Comentez pentru ca observ ca nu intelegi ca in sport castigi, dar si pierzi.

 

Nu asta am dezbatut aici. Daca citesti ce am scris pana acum, vei vedea ca am chiar spus ca in sport totul e posibil, ca poti sa castigi dar si sa pierzi. Aici am dezbatut valoarea lui Bute. Si am explicat de ce boxeurul Bute e peste Boxeurul Froch.

Am facut-o argumentat in timp ce voi ati venit doar cu citate din alti baieti.

 

Faci exact precum Badea, l-ai transformat pe Bute intr-un soi de mit - sportivul perfect, sportivul invincibil - si nu poti iesi din cliseul asta chiar dupa ce Bute ti-a demonstrat ca e doar un om.

 

Alt lucru pe care l-ai vazut doar tu. Astept sa imi arati unde am zis eu ca Bute e luptatorul perfect.

 

Adica un luptator extraordinar ce a prins o zi proasta. Si ca sa-ti pastrezi intacte credintele, inventezi (nu numai tu) tot soiul de scuze: blat din partea echipei lui Bute, ala nu era Bute etc..
.

 

Pai Bute chiar e un boxeur exceptional. E foarte bun, unul dintre cei mai tehnici pe care i-am vazut de mult, mult timp. E mult mai bun ca Froch chiar daca a luat-o de la el. Si daca ar fi luptat la fel ca in celelalte meciuri(am explicat deja atat eu cat si altii: cu umarul in fata, cu miscare multa, cu lovituri pe contre, in centrul ringului, etc.) ar fi castigat. Dar el a ales sa se bage in corzi si sa stea sa incaseze, lucru pe care nu cred ca l-ai vazut sa il mai faca pana acum.

 

Eu nu am zis niciodata ca a fost blat. Ba chiar am zis ca nu cred ca a fost blat. Dar avand in vedere ca tu citesti printre randuri, inteleg de unde iti vin astfel de idei. Prietene, aici nu e suportersteaua.net ca sa iti dai pase cu prietenul redondo si sa va laudati reciproc. Daca vrei sa discutam, citeste ce scriu si nu mai inventa si o sa discut cu tine. Daca nu, zi de la inceput ca nu te intereseaza sa dezbati ceva cu mine si nu o sa mai pierd vremea aducand argumente care sa sustina ce spun eu.

 

 

 

 

Putin ma intereseaza cum au decurs celelalte lupte ale lui Bute. Daca vrei sa-ti amintesc macar de una pe tipicul infruntarii cu Froch, ti-o dau pe cea cu Andrade, in care numai norocul chior a facut ca romanul nostru sa nu si-o ia. Deci avem precedent suficient pentru a concluziona (desi e anormal ca trebuie sa o spun cu voce tare) ca Bute nu era nici inaintea luptei cu Froch invincibil.

 

Gresit! E destul de clar ca nu ai vazut meciul cu Andrade daca imi spui asta.

In primul meci cu Andrade, Bute a fost calare pe adversar, l-a facut varza pana pe final de meci cand, cu noroc, un Andrade umflat bine la fata a reusit sa il prinda pe Bute cu o lovitura norocoasa. In meciul ala Andrade a castigat o singura runda, cea in care l-a zguduit pe Bute.

Iar Bute nu e un mare incasator, nu o sa ma apuc sa spun asta, pentru ca nu e.

 

A fost zguduit, arbitrul l-a numarat, Andrade nu a respectat indicatiile arbitrului, arbitrul a urmat regulamentul, a intrerupt numaratoarea, l-a avertizat pe Andrade si apoi a continuat numaratoarea. Ca Bute si-a revenit intre timp, asta nu mai e problema mea sau a lui Lucian.

Nimeni nu l-a pus pe Andrade sa nu respecte indicatiile arbitrului.

 

E exact ca in meciul cu Froch. Probabil ati citit deja ca englezul putea fi descalificat pentru acel comportament. Astea sunt regulile in Box. Nu eu le-am facut, nici Bute.

 

Meciul cu Andrade nu a semanat deloc cu cel cu Froch. Ca tu il pui la precedente, asta imi dovedeste ca nici macar nu ai urmarit luptele lui Lucian.

 

Acum te intreb. Ce credibilitate ar trebui sa aiba in fata mea un om care nici macar nu a urmarit meciurile lui Lucian?

Te rog sa raspunzi sincer.

 

 

Nu-l urasc deloc pe Bute. Doar as vrea sa invete cat mai multe din aceasta infrangere pentru ca in viitoarele lupte sa intre un pic mai pregatit. I-as face un deserviciu daca l-as convinge ca meciul cu Froch a fost un simplu accident; nu, sa priceapa, sa bage la cap ceea ce trebuie sa bage si sa-l reintalneasca pe Froch un pic mai dumirit...

 

Da' tu nu trebuie sa-i faci nimic lui Bute. El e om mare, vaccinat, stie ce are de facut. Nu trebuie sa mori tu de grija lui.

 

Adrian31.05.2012 20:06

 

 

Asta e o parte din meciul cu Andrade. Dati-va cu parerea. Sa imi spuneti de cate ori se opreste Lucian, se baga cu spatele in corzi si asteapta pumnii adversarului.

 

 

 

Am pus si videoul din meciul 2, meci in care Bute l-a facut KO pe Andrade in repriza a 4a. De asta cred ca il poate bate pe Froch in rematch.

 

Lucian e un boxeur care evolueaza de la meci la meci.

 

In primul meci cu Andrade, a cautat sa castige fiecare repriza si cand a fost prins pe final, a avut noroc. Andrade putea castiga daca statea cuminte in coltul lui. Nu a stat. Arbitrul a respectat regulamentul, Lucian a scapat.

 

In al doilea video sunt 2 momente de care trebuie sa tineti cont.

 

1. Lovitura scurta la barbie care l-a pus pe Andrade prima data la pamant.

 

Lucian a realizat ca e greu sa il faci pe asta KO. Pana atunci Andrade nu fusese niciodata facut KO. Luptase si cu Kessler si pierduse prin decizie unanima. Luptase cu Kessler pentru titlurile WBA si WBC. Asta pentru cei care ziceau ca Lucian a luptat doar cu panarame. Panarama asta a ajuns sa fie challenger pentru titlurile WBA si WBC. Intlegeti?

 

Sa revenim. In momentul in care Andrade s-a ridicat, Lucian a inteles ca nu are ce sa-i faca. Asta duce bine, e pus la punct cu fizicul, are barbie tare, etc.

 

Avand in vedere toate astea, Lucian avea 2 optiuni:

a) Sa joace la puncte. Sa traga sa castige fiecare repriza, fara sa riste si sa castige prin decizie unanima ca in primul meci. Lucian a castigat la puncte atunci pentru ca l-a dominat pe adversar in 95% din timp. Doar pe final a reusit Andrade sa il prinda si, sincer, nici nu sunt sigur ca l-a prins corect. Ca mexicanul dadea si cu capul. Lucru care se vede in video. A si fost avertizat de vreo 2 ori.

 

b) Sa incerce KO-ul.

 

Si ajungem la punctul 2:

 

2. Poti sa ai barbie tare, ca ficatul tot ficat e si nu se intareste.

Lucian a vazut ca n-are rost la barbie, i-a dat la ficat, specialitatea casei si l-a pus la pamant.

 

Am zis specialitatea casei pentru ca e important sa tineti cont si de asta. Librado Andrade sigur s-a pregatit pentru pumnii lui Lucian. Stia ca stanga la ficat e miscarea sa semnatura. Sunt sigur ca s-a pregatit bine de tot pentru asta. Ei bine, oricat de bine s-ar fi pregatit el, nu a facut fata unei lovituri venite in viteza, pe neasteptate.

 

Pentru ca majoritatea KO-urilor vin din lovituri pe care adversarul nu le vede. Cand vezi lovitura, te poti pregati pentru ea, te incorzi, nu are acelasi impact. Reusesti sa absorbi din tarie, sa rezisti. In momentul in care nu vezi lovitura, esti gata.

 

Uitati-va peste KO-ul din meciul cu Mendy. Ala nu a vazut lovitura. L-a prins fix in tampla. Oricine ar fi fost, ar fi fost facut KO. Chiar si Froch. E foarte greu sa scapi dupa o lovitura din aia, foarte, foarte greu.

 

Daca va ganditi ca vorbesc prostii, puteti sa mergeti sa intrebati antrenori de sporturi de contact. Sunt sigur ca fiecare dintre voi stie macar o sala de sporturi de contact prin zonele pe unde locuiti.

 

Asta e treaba. Asta e Lucian. Cu Froch a fost doar un baiat care a stat si a asteptat KO-ul.

Lays01.06.2012 00:11
@Adrian

 

E ca in fotbal. Chelsea contra lui Wigan ataca si inscrie 5-6 goluri. Cu Bayern si Barcelona nu poate sa-si faca jocul si sa atace, trebuie sa stea in aparare. La fel si Bute, cu Froch nu a mai putut face ce facea cu aia slabi. Daca joci de 30 de ori cu Wigan si castigi asta nu inseamna ca in meciul 31, cu Bayern, nu poti pierde.

nu, nu e deloc ca in fotbal. in timp ce in fotbal rezultatul e mereu imprevizibil indiferent de ce echipe joaca, in box, la nivelul asta, aproape mereu favoritul castiga.

 

si Bute era si inca este favoritul intr-o lupta cu Froch. de ce? pentru ca pur si simplu este un boxer mai bun. tehnic, Bute planeaza peste Froch la orice capitol, singurul dezavantaj fiind toleranta 0 la lovituri. dar vorba aia, ''skills pays the bills''. sau ''styles make fights''. :D

 

''stilistic'' Froch ii se potrivea lui Bute ca o manusa, deci nu are sens sa spui ca nu l-a lasat sa isi faca jocul. e muuuult prea lent, pana si Bute dupa toti pumnii in cap pe care si-a luat, a spus ca ii vedea pumnii lui Froch venind. paradoxal, cand lupta se tinea in centrul ringului, Froch boxa ceva mai rapid, fara sa puna prea mult momentum in lovituri, si totusi Bute se descurca.

 

acum, ce crucea ma-sii s-a intamplat, nu cred ca vom afla niciodata. cert ( pentru mine ) este ca nu trebuia sa se intample. eu astept cu nerabdare rematch-ul, daca va avea loc vreodata, logic. plm.

Ronnie01.06.2012 06:52
si Bute era si inca este favoritul intr-o lupta cu Froch. de ce? pentru ca pur si simplu este un boxer mai bun.

 

Stiu, am auzit placa asta de sute de ori de cand s-a terminat meciul. Bute e mai bun ca Froch. E ca-n melodia lui Margineanu, "Bute nu moare, Bute se transforma".

Adrian02.06.2012 21:12
"A spus că vine să vorbim cand trece prin Ploiesti, dar o ia tot timpul pe varianta.. Are nevoie de sfaturile mele, avea nevoie incă de la inceput. Poate că nu mai ajungea aici dacă mă asculta", a spus Droftei.

 

"Dacă era baiat destept, Bute trebuia să vină cand era campion si să-mi dea o lectie de fair play", a mai spus Doroftei.

 

Dupa cum am zis, Doroftei isi taie singur craca de sub fund. Baiatul e innebunit dupa atentie. Si nu numai atat. Vad ca simte in continuu nevoia sa se compare cu Bute si sa arate ca ii este superior. Desi e cu mult sub Bute, cu foarte mult.

RedScorpyON02.06.2012 23:09

@Adrian

Te lupti cu morile de vant. Scrii posturi kilometrice incercand sa explici ceva ce e evident pentru oamenii obiectivi. Eu am observat unn lucru aici pe forum:

eu ma cert cu tine, si tu cu X. Daca X zice cea mai mare tampenie, eu il aprob, pt ca e certat cu tine. Daca tu spui ca 1+1 fac 2, eu sar si spun ca pana nu il aduci pe Euclid aici, eu nu cred etc., pt ca m-am certat cu tine.

Uite, exemplul lui Ronnie, care a venit si a spus niste absurditati, facand o comparatie hilara, doar de dragul de a se certa cu tine. Eu zic sa o lasi usor, pana la revansa, unde probabil Bute i-o da KO lui Froch. Si daca i-o da pana in repriza a 5-a, va fi blat. Daca ii da KO de la rep 5 in colo, e mai slab ca Froch, care l-a dat in repriza a 5-a. Plus ca Forch nu e cine stie ce boxer. Sa-ti aduci aminte de ce am scris aici, sa vezi ca asa va fi...

Adrian03.06.2012 06:54

RedScorpyON

 

Eu sunt de ceva vreme pe siteul asta si ii cam cunosc pe toti de pe aici. Stiu ce le poate capul si mai ales ce nu le poate. De aceea pe unii i-am pus la ignore si, orice ar scrie ei, ca mi se adreseaza sau nu, eu nu pot sa vad.

axl, ronnie, Marius - astia sunt pusi la ignore la mine. Am vazut ca au scris mult pe aici, majoritatea postarilor lor venind imediat dupa postari de-ale mele. Sunt sigur ca erau postari in care ei se chinuiau sa faca misto de mine pentru ca asa sunt ei, atat pot. De aceea i-am si ignorat. Si va sugerez si voua sa faceti la fel, ca nu aveti ce discuta cu baieti ca astia.

 

Ce am postat eu aici a fost pentru oameni pe care chiar ii intereseaza boxul, care nu vorbesc de pe wikipedia sau youtube.

 

In timp s-a vazut clar ca unii de pe aici, cum a fost cazul lui Alexandru H., nici macar nu s-au uitat la meciurile lui Bute, toate argumentele lor venind de la ce au zis altii. Si prin altii ma refer la Doroftei, ca el e sursa principala de informatii anti Bute.

 

Sfatul meu pentru toti utilizatorii seriosi ai acestui site e sa ii ignore pe acesti baieti. Ei intotdeauna vor avea ceva de zis, vor fi experti in toate domeniile, vor avea un motiv sa faca misto de tine, sa se dea superiori, etc. Si daca te certi cu ei nu ai cum sa iesi bine pentru ca au prieteni acolo sus, printre moderatori. Pe un alt topic unul din acesti baieti a injurat un utilizator, l-a provocat, n-a patit nimic. Daca utilizatorul respectiv i-ar fi raspuns, cu siguranta ca ar fi primit macar avertizare.

 

Repet, ignorati-i, ei o stiu doar pe-a lor si nimic mai mult. Nu am citit nici o postare de-a lor de pe acest topic dar, daca o fac, bag mana in foc ca nici una nu e argumentata serios iar declaratiile lui Doroftei ar fi citate la greu. Faptul ca tu imi spui ca ronnie face comparatii aiurea vine sa imi confirme ceea ce am zis.

 

Din pacate, nu inteleg de ce moderatorii lasa asemenea postari pe un topic unde unii chiar vor sa discute serios. O fi politica siteului.

Ronnie03.06.2012 14:04

@RedScorpyON

 

Imi cer scuze alteta ca n-am aceiasi parere ca tine si Adrian. Daca mie un rahat mi se pare maro, eu il vad maro, nu zic ca de fapt rahatul era deghizat sau stiu eu ce alte tampenii de-ale voastre.

 

Si cauta in postarile vechi sa vezi care-i parerea mea despre Bute si nu mai vorbi doar de dragul de a vorbi. Adrian ma are la ignore, de ce as posta doar sa ma cert cu el?!

gio_stgloria03.06.2012 16:40

O sa va rog sa continuati cu discutii normale si la subiect , mai exact despre BOX. Disctutati in privat neintelegerile dintre voi.

 

Ultimele 3 postari sunt offtopic (RedScorpyon , Adrian , Ronnie).

Bodanel04.06.2012 05:54

Adriane eu zic sa o lasi balta. Multi din astia care comenteaza aici nu s-au batut nici macar o data in curtea scolii cand erau copii ca nu e frumos, ca asa fac numai copiii obraznici etc. Cum pana mea sa inteleaga ei boxul? N-oi fi eu Mike Tyson dar mai gandesc un pic.

 

Din astia toti care spuneti ca Froch este peste Bute cati dintre voi ati pariat pe Bute? Doar la una din agentiile de pariuri din Bucuresti au fost peste 1000 de pariuri pe BUTE. Cate agentii de pariuri sunt in Bucuresti? Dar cati ati pariat impotriva lui? La aceasi agentie de pariuri a fost 1 (unu) singur pariu impotriva lui Bute la meci intreg.

 

Eu unul am pariat pe Bute KO in repriza a 6 si tot pe Bute pariez si la revansa.

 

OFF-TOPIC

 

Ca sa fiu putin cinic. M-am amuzat de lupta cu morile de vant pe care o duci.

«1242526272831»