Si uite cum vine momentul in care ii dau suta la suta dreptate lui Adrian...
Si uite cum vine momentul in care ii dau suta la suta dreptate lui Adrian...
Da ma, adita are dreptate
)
- Bute a facut blat cu Froch. Sau a luat bataie ca n-a fost el in ring. Ori a fost drogat, ori a fost vandut, ori l-au rapit extraterestrii.
- Toti cei care nu-s de acord cu variantele de mai sus habar n-au de box. Nu ca cei care sunt de acord ar avea prea mult, dar ei scriu mai mult si nu reactioneaza la mistouri. Poate si pentru ca mistourile sunt despre ei, dar asta e alta discutie.
- Froch ala e un taranete obosit pe care cel putin doi useri de pe fcsteaua, plus Mircea Badea, l-ar bate la orice ora. A castigat el trei titluri mondiale, dar a facut blaturi. Sau a avut noroc. Sau a fost ajutat de extraterestri.
- Bute o sa-l bata pe Froch la revansa. Pana atunci, e cu 3 clase peste Froch, chiar daca a fost facut KO. Pentru ca stim noi. Daca Bute o sa piarda revansa sau daca revansa n-o sa aiba loc, vorbim clar de blat. Pentru ca Bute e, evident, mai bun.
- Doroftei ala e un frustrat si un tampit. Si habar n-are de box, a devenit campion la fel ca Froch, cu ajutorul extraterestrilor.
- Englezii si americanii care au scris de Bute au fost clar platiti de adversari. Sau nu se pricep. Sau ambele.
- Bute insusi e un tampit si jumatate cu explicatiile alea cretine. E clar ca a facut blat. Sau ca a fost vandut de staff. Sau ca s-a drogat. Sa taca dracu', noi stim mai bine ca el.
- domnu' rudel e singuru' care a avut mereu dreptate. E cel mai mare specialist in box. Dupa aia trei de pe fcsteaua.ro, toti ilustrii practicanti ai acestui sport.
Am uitat ceva din lunga lista de penibilitati debitate aici?
Ca sa precizez:
Sfatul meu pentru toti utilizatorii seriosi ai acestui site e sa ii ignore pe acesti baieti. Ei intotdeauna vor avea ceva de zis, vor fi experti in toate domeniile, vor avea un motiv sa faca misto de tine, sa se dea superiori, etc.
Cu asta sunt de acord.
E plin de CTP mici pe aici. Abia astept Olimpiada, sa vad cum la fiecare medalie pe care o vom lua(si probabil vor fi putine) se vor gasi cativa care sa aiba ceva de comentat.
Ma indoiesc ca vor exista comentarii negative, chiar daca nu vom lua multe medalii.
Apropo, "argumentele" astea pro-Bute pot sa ti le folosesc, pe toate, ca sa iti demonstrez cat de bun e 2gi pentru Steaua.
@Marius
1. Poate a gresit staff-ul tactica, poate nu a respectat Bute indicatiile tactice etc. Explicatii rezonabile se pot gasi
2. Nimeni nu se pricepe la toate. Poti sa-ti dai cu parerea despre orice dar asta nu face ca parerea ta sa valoreleze mai mult de 2 parale.
3. Bute va castiga revansa. Daca nu imi fac mea culpa si o sa recunosc ca m-am inselat. Dar NU va fi asa.
4. Doroftei este frustrat, prost crescut si un mare badaran. Faptul ca ai fost sau esti un campion NU scuza lipsa de bun simt.
5. Bute da explicatiile in functie de ceea ce a simtit el in ring. Revin si spun ca daca nu te-ai batut in curtea scolii macar o data nu vei intelege explicatiile lui Bute(cand iti vin 2 pumni pe secunda spre mutra ta gandeste o explicatie logica)
6. Rudel Obreja este un om parsiv, priceput la box insa care face declaratie dupa interes. La fel cum fac marea majoritate a ziaristilor.
Ca sa precizez:
Cu asta sunt de acord.
E plin de CTP mici pe aici. Abia astept Olimpiada, sa vad cum la fiecare medalie pe care o vom lua(si probabil vor fi putine) se vor gasi cativa care sa aiba ceva de comentat.
a) Adrian e primul care nu-si respecta invatamintele. Si asta nu de acum, ci de cativa ani...
Eu am spus. Am vazut meciul, am vazut pe favorit luand bataie si am conchis ca Bute a pierdut cinstit. Ca in orice sport, a fost nevoie de un invingator si de un invins iar in noaptea aia Bute a fost invinsul. Tineam cu el dar nu a fost sa fie. Trecem mai departe, se antreneaza mai bine, schimba tactica si va incerca sa ia revansa.
Baietii de genul lui Adita si kellerman au luat-o in schimb la corazon. Ba ca a fost aranjata (desi si-au dat seama de prostia debitata si au inceput sa acuze doar staff-ul de asta... sunt curios cate meciuri trucate fara stiinta luptatorului s-au facut pana acum in istorie), ba ca Froch e un mediocru, ba ca l-ar fi batut ei singuri (Froch e probabil norocos ca s-a batut cu Bute si nu cu un utilizator al forumului fcsteaua), ba ca Doroftei e un nenorocit. Exact precum Mircea Badea, au investit atata capital emotional in el incat momentul socului s-a dovedit fatal. Au scapatat in niste indivizi artagosi si autosuficienti. Sa le fie de bine dar sa ma scuteasca de sfaturile lor... sa invete sa piarda; Bute ne-a aratat ca stie sa piarda, nu l-a numit pe Froch "loser" si nu a dat vina pe mafie. Va fi mai puternic cu ocazia revansei.
b) Un baiat de mai sus ne provoca sa ne aratam castigurile la pariuri. Eu nu joc la pariuri, am jucat cand eram tanar si prost. Dar mai stiu si eu niste reguli de baza din perioada aia. Una din ele era sa nu pariezi pe ala de care te simti legat emotional. In traducere, nu paria pe echipe favorite, atleti preferati, romani sau nu mai stiu eu cine. Ca in momentul ala intervin niste factori subiectivi ce-ti pun la indoiala logica aparent perfecta a alegerii. Aia care au votat cu Bute in numar asa de mare nu au votat pentru luptatorul Bute cat pentru romanul Bute. Au cazut in plasa mediatizarii exagerate si in loc sa parieze cu un ochi pe buzunarul propriu, au pariat pentru propasirea neamului romanesc in lume.
@Alexandru H
Nu provocam pe nimeni sa-si arate castigurile.Eram curios sa vad dintre cei care baga bani in pariuri:
1 Cati din cei care dau cu pietre acum l-au sustinut pe Bute inainte de meci si au pariat pe el.
2 Cati din cei care se dau mari specialisti au pus bani pe Froch.
A fost primul pariu din viata mea si l-am pierdut. O sa pun la revansa pe Bute sa-mi iau banii inapoi (2.5 RON
)
Baietii de genul lui Adita si kellerman au luat-o in schimb la corazon. Ba ca a fost aranjata
Prietene, inca o data te rog, arata-mi unde am zis eu ca a fost blat. Tot cu asta o dai dar eu nu am zis niciodata asa ceva. A zis Kellerman, ok. Dar nu ma baga in aceeasi oala cu el. Daca tot zici ca am zis ca Bute a facut blat, arata-mi unde am zis. Ti-am zis in privat? Ti-am zis pe alt site, in alt comentariu pe alt forum? Unde am zis? Ca aici cu siguranta nu am zis.
ba ca Froch e un mediocru, ba ca l-ar fi batut ei singuri
Am zis ca Froch e mediocru si am si argumentat de ce dar nu am zis ca il bat eu. Arata-mi unde am zis eu ca il bat, te rog. Iarasi imi pui in gura lucruri spuse de kellerman. Fa diferenta, eu nu sunt Kellerman.
Daca vrei sa te iei de el, ia-te de el. Nu mai folosi numele meu doar asa aiurea.
Din ce vad eu, Alexandru H. analizeaza spusele lui Kellerman ca un raspuns dat mie. Asta o face ca ce? Ca sa ma provoace? Ca sa demonstreze siteului ca imi poate raspunde?
Pai nu poate raspunde la ce am zis eu, ca el face referire doar la ce a zis kellerman.
El imi pune mie vorbe in gura pentru a-si bate joc de mine. Asa simt. Caz in care i-as ruga pe moderatori sa actioneze. Ca eu nu am pus niciodata cuvinte in gura nimanui. Desi mi-ar fi foarte usor sa zic acum ca Alexandru H. mi-a zis pe privat ca am dreptate si ca o sa posteze aici doar de dragul de a posta.
a ca Doroftei e un nenorocit.
Lucru demonstrat chiar de Doroftei prin comportamentul sau. Poate sa nege cineva? Daca da, va rog argumentati.
Aia care au votat cu Bute in numar asa de mare nu au votat pentru luptatorul Bute cat pentru romanul Bute.
Asta e o presupunere, prietene. Sau o sa-mi zici acum ca poti sa citesti gandurile oamenilor?
Adrian e primul care nu-si respecta invatamintele. Si asta nu de acum, ci de cativa ani...
Eu nu ma bag in lucruri pe care nu le cunosc. Nu sunt expert in toate, ca voi. Discut doar despre ce stiu.
Am discutat despre fotbal, despre istorie, despre box si alte arte martiale. La astea ma pricep.
Nu cred ca m-ati vazut comentand despre tenis, volei, computere, literatura, etc.
De ignorat, o sa-l trec si pe Alexandru H. la ignore daca va continua sa se poarte ca un copilas si va alege sa raspunda doar acelor lucruri care ii convin lui. Nu asa se face intr-o dezbatere.
Alexandru H., ti-am scris mai sus niste lucruri peste care ai trecut cu vederea. Ti-am argumentat niste lucruri destul de serios dar ai ales sa nu le vezi. De ce?
De ce nu comentezi?
Mai sus am aratat ca nu ai vazut meciul lui Bute cu Andrade. De fapt, tu ai aratat asta. Ca ai vorbit din ce ai auzit pe aici, big mistake.
Asa ca, daca vrei sa te bagi cu mine in discutie, discuta cu mine, nu cu Kellerman dar facand referire la mine.
Daca nu ai argumente, atunci ai macar bunul simt sa nu ma mai incluzi pe mine in discursurile tale. Ne-ai zis ca Bute si-a acceptat infrangerea. Accepta si tu si taci, nu te folosi de tot felul de tactici de rahat in care spui ca eu am zis tot felul de lucruri pe care nu le-am zis.
@ Bodanel
Ca sa rezum putin ceea ce ai spus tu, Bute a pierdut nu pentru ca a fost mai slab, ci pentru ca s-a intamplat ceva (si aici gasim o explicatie rezonabila, de la blat la extraterestri), parerea mea nu valoreaza mai mult de doua parale, dar posibil ca a altora da, desi si aia nu fac decat sa exprime un punct de vedere, Bute va castiga, Doroftei e frustrat, explicatiile lui Bute nu sunt relevante si domnu' obreja se pricepe la box.
Pai nu e ce am scris eu mai sus?
Apropo, nu vad relevanta pariurilor. La pariuri pun cei care sunt impatimiti sau cei de genul mbadea, extrem de atasati de un sportiv sau o echipa si convinsi ca rezultatul nu poate fi decat unul.
Eu am scris aici cred ca de un an jumate ca Bute are sanse mari sa si-o fure de la Froch, daca se va bate cu el. Acum ce vrei, sa caut in arhiva si vin cu "v-am zis eu"? Sa imi dau palme ca n-am pus doi lei la pariuri? Nu-s parior, nu ma tenteaza sportul asta decat foarte putin, de 2,5 lei prefer sa-mi iau o timisoreana... Da, merit sa ucis cu pietre in piata publica.
Aaa, si mai cred ca Bute a fost si este in continuare supraevaluat. Merit sa fiu pus la zid, da.
P.S. Renoul meu face lejer la 400 de metri o dacie berlina stock. Dar renoul meu o sa fie facut franjuri de un slr. Cam asa si cu Bute, tehnic, rapid, cel mai bun din lume in fata unor adversari dubiosi. Mai putin bun cand se bate cu aia buni.
Putine persoane au fost echidistante pe tema meciului Bute- Froch. Adrian a tinut-o mult timp pe a lui ca Bute sparge si pietre cu capul daca vrea si Froch e un taran care stie sa se bata doar pe strada, iar pe de alta parte unii l-au ponegrit pe Bute , spunand ca asta e valoarea lui si ca Doroftei a avut dreptate. Nu sunt de acord nici cu unii , nici cu altii. Froch este cu siguranta un boxer bun, la fel cum este si Bute, numai ca cel din urma s-a aflat intr-o zi proasta. Ganditi-va ca un singur pumn luat in figura poate conta foarte mult, la fel cum a fost si in meciul lui Bute.
Ce faceti voi aici este rezultatul unor dispute mai vechi intre voi.
PS: Eu joc la pariuri de obicei , dar in acea zi am preferat sa joc amicale din fotbal , lucru de evitat de obicei , decat sa joc pe un meci ce mie mi s-a parut periculos pentru pariori.
Adriane eu zic sa o lasi balta. Multi din astia care comenteaza aici nu s-au batut nici macar o data in curtea scolii cand erau copii ca nu e frumos, ca asa fac numai copiii obraznici etc. Cum pana mea sa inteleaga ei boxul?
Din cate am observat eu cei care comenteaza o fac cu argumente logice.
Bute a pierdut cu Froch - fapt real.
Bute e mai slab decat Froch - concluzia.
N-a fost Bute, a fost cineva deghizat in el. Bute e mai bun ca Froch - logic?
A fost blat - posibilitate.
Bute 100% o sa-l bata pe Froch la revansa - fapt real? Daca da, atunci imi fac mea culpa.
Daca te-ncalzeste, am luat ceva la viata mea in figura. Am facut vreo 2 anisori de kick box, de curand, daca se pune, da' nu o zic acum pe fiecare topic si la fiecare 5 posturi spre deosebire de altcineva. Sau cu asta trebuia sa incep?
Nu trebuie sa fii mare campion in box ca sa comentezii pe fcsteaua.ro. E un forum liber, avem tot dreptul sa ne dam cu parerea.
Oameni buni, nu va mai aprindeti atata. Nu-mi aduc aminte sa fi zis cineva acuma ceva timp ca Bute e u jeg de boxeor, ca e praf, ca e paralel cu sportul. Tot ce s-a spus a fost ca Bute nu a avut adversari pe masura si ca este foarte posibil sa fie umflat de presa. Atat. Si altii au spus ca nu e asa, ca Bute isi merita statutul.
Si de aici tragem doua concluzii.
Unu, Bute a intalnit in sfarsit un adversar de valoare apropiata si, cum e in box, a pierdut. Rusinos, as adauga.
Doi, Froch e o alta panarama de boxeor, ca si alti adversari de-ai lui Bute de pana acum si, Bute, inexplicabil, a pierdut.
Si, ca sa impacam si capra si varza, fortez o a treia exlicatie si spun ca Bute este intradevar boxeorul excelent vazut de altii, adversarii pe care i-a intalnit pana acum au fost demni de el, INCLUSIV Froch, si Bute a pierdut inexplicabil, a avut o zi proasta, a avut Froch o zi buna, etc.
Apropo, nu vad relevanta pariurilor. La pariuri pun cei care sunt impatimiti sau cei de genul mbadea, extrem de atasati de un sportiv sau o echipa si convinsi ca rezultatul nu poate fi decat unul.
N-ai inteles ce am vrut eu sa spun. POate nu m-am exprimat eu clar. Obreja desi se pricepe la box poate sa spuna un lucru doar pentru ca serveste intereselor lui nu neaparat ca este adevarat.
N-am zis ca nu te pricepi ci doar ca noi suntem amatori in comparatie cu ei si asta inseamna ca parerea noastra poate sa nu fie cea corecta.
Cu pariurile am vrut sa scot in evidenta faptul ca la pariuri cei care comenteaza si joaca la pariuri tot pe Bute au pariat si nu pe Froch.
Daca te-ncalzeste, am luat ceva la viata mea in figura. Am facut vreo 2 anisori de kick box, de curand, daca se pune, da' nu o zic acum pe fiecare topic si la fiecare 5 posturi spre deosebire de altcineva. Sau cu asta trebuia sa incep?
Nu trebuie sa fii mare campion in box ca sa comentezii pe fcsteaua.ro. E un forum liber, avem tot dreptul sa ne dam cu parerea.
SUnt de acord ca fiecare are dreptul la o parere pe forum. Doar ca nu este neaparat cea corecta.
Daca te-ai simtit jignit imi cer scuze, nu m-am referit la tine. Daca am ceva de spus cuiva am grija sa fie vizibil.
Din cate am observat eu cei care comenteaza o fac cu argumente logice.
Eu am vazut si aberatii pe topicul asta
Si am uitat sa spun, explicatii gen "Bute nu a fost Bute" sunt pur sentimentale, nu-si au locul la nivelul profesionist la care boxeaza Bute. Bute a fost Bute. Si spui "Bute nu a fost Bute", adica apelezi la sentimentalisme, atunci cand nu mai gasesti explicatii logice, sau gasesti dar nu se potrivesc cu ce-ai spus pana acum.
Bodanel
Nu prea are rost sa te chinui sa le explici unora de aici ce si cum.
Ei impart boxul in cei care lupta in super6 si restul.
Cei din prima categorie sunt boxeuri de foarte mare valoare in timp ce restul sunt niste mizerii.
Ei considera ca Bute nu merita sa fie considerat boxeur valoros tocmai pentru ca nu a luptat in supersix. Dar refuza sa accepte faptul ca nu e de parca Bute a refuzat. Pur si simplu nu a fost invitat. Asa cum nu a fost invitat nici Bernard Hopkins, alt mare boxeur a carui valoare nu cred ca poate fi contestata.
Ei vad in Direll, un nimeni care nu a castigat nimic niciodata, un boxeur de mare valoare pentru simplul fapt ca a luat bataie de la Froch in super six. Asta e mai bun actor decat boxeur(Vedeti lupta lui cu Abraham si modul jenant in care baiatul ala a ales sa castige) dar tot e considerat mai tare ca Bute. Asta desi Lucian si-a aparat centura de foarte multe ori.
Pentru ei boxeuri sunt doar kessler, froch si ward. Daca te-ai batut cu astia, esti boxeur. Daca nu, esti un rahat.
Dar ei uita ca Ward a refuzat sa lupte cu Bute. Asa tare cum se da el, in loc sa-l provoace pe Lucian imediat dupa supersix, a ales sa bata doar din gura si sa refuze provocarile venite de la Lucian.
Lucian l-a provocat pe Kessler, asta a refuzat zicand ca ia mai multi bani daca lupta in Danemarca. Pai atunci sa astepte sa isi faca seicii federatie de box si sa il cheme sa lupte cu Florin Al-Salam pe 10 milioane de euroi.
Spre deosebire de Kessler, Lucian a avut coaiele sa mearga acasa la Froch si sa lupte pe mai putin decat a primit in meciul cu Mendy. Ce campion se duce acasa la un challenger ca sa lupte cu el?
In locul lui Lucian eu nu as fi acceptat asa ceva niciodata.
Sa vina ei la mine, ca eu am ce vor ei. Ei nu au ce vreau eu.
Dar Lucian tot s-a dus. Pentru ca el e un sportiv, nu un baiat mort dupa bani.
Putea sa stea frumos in Canada si sa lupte cu cine ii aducea IBF-ul. Facea bani multi, poate nici nu era invins si isi pastra centura, toate erau bune pentru el.
Dar el a ales sa mearga in Anglia sa lupte pe 1,5 milioane de dolari si a avut doar de pierdut.
Iar acum ne zic expertii ca el a boxat doar cu panarame.
Pai cu panaramele cu care a boxat Lucian au boxat si cei 3 magnifici. Atunci panaramele nu erau panarame. Au devenit panarame doar dupa ce i-a batut Lucian.
Pentru expertii de aici Lucian o sa fie intotdeauna mai slab pentru ca ei dau copy/paste la ce zic niste frustrati si fricosi, Doroftei, Ward, Direll, Froch(acum Froch a zis ca Bute e un mare campion. Imediat ce l-a batut, Lucian nu mai e o panarama, e un mare campion. Ce-mi place cum merg astea). Atat stiu ei din box.
Imi place de Adita, care o arde casual cu liste de ignore, dar raspunde fix celor ale caror posturi nu le-ar vedea.
Pai sa nu-ti crape obrazul de atata ipocrizie? ![]()
Surpriză de proporții: Bradley l-a invins pe Pacquaio
Rezultat șoc pentru lumea boxului profesionist, sambată noapte, in MGM Grand Hotel din Las Vegas, unde americanul Timothy Bradley l-a invins la puncte după 12 reprize pe filipinezul Manny Pacquaio, deținatorul centurii mondiale WBO la categoria semi-mijlocie.
Doi dintre judecatorii de margine l-au dat invingatori pe Brdley, ambii cu 115-113, in timp ce un al treilea l-a vazut câștigator pe Pacquaio, scor 115-113.
Bradley a inceput mai bine lupta și a controlat autoritar prima repriza Americanul a fost mai rapid și a avut un poziționare defensivă care i-a pus probleme celui supranumit Pac Man.
A doua repriză a inceput tare pentru Bradley, insă Pacquaio a dat la randul sau drumul la brațe și a replicat puternic, fară insă a-l intimida pe adversarul sau.
Repriza a treia l-a avut pentru prima dată pe Pacquaio in prim planul acțiunii, campionul filipinez avand mai mult inițiativa.
Bataia intre cei doi a continuat și in reprizele urmatoare după același scenariu, Bradley intrand la lupă directă cu un adversar recunoscut pentru rezistența sa in ring.
Pacquaio a controlat repriza a șasea, iar Bradley a raaspuns cu aceeași monedă in a șaptea. Meciul a scazut in intensitate spre final, iar Pacquaio a parut pugilistul mai proaspat din punct de vedere fizic.
Pentru Pacquaio, 33 ani, a fost a treia infrangere a carierei, in timp ce Bradley, 28 ani, a obținut victoria cu numarul 29 din cariera
Onlinesport.ro
Nu a fost Pacquaio. A fost un sac de box deghizat in Pacquaio.
A fost blat, un blat mai evident ca ala de la Froch - Bute.
Lol, Pacquaio l-a batut in toate reprizele mai putin una si tot Bradley a casigat.
Dar normal, habarnistii Marius si Ronnie incep cu ironiile in loc sa vada ce s-a intamplat.
in loc sa vada ce s-a intamplat.
Pai ce s-a intamplat? N-a fost blat?
Marius si Ronnie
) Cei mai mare hateri si frustrati de pe fourm
) Voi ar trebui sa intrati la categoria oamenilor care intretin atmosfera pe aici, un fel de Nae Lazarescu si Vaseile Muraru, varianta noua. Desi aia doi chiar faceu glume bune ![]()
De fapt da, eu sunt devina, am ajuns sa vorbesc despre box cu ... Marius, plm, o merit.
Cei mai mare hateri
circula o vorba celebra: "in the end, haters gonna chill"
De fapt da, eu sunt devina, am ajuns sa vorbesc despre box cu ... Marius, plm, o merit.
Ba, tot e mai bine decat sa vorbesti cu... vocile?
Apropo, pe la serei, sepepe, setese sau unde mai visezi saptamana asta ca lucrezi cum e? Tot cald? Ce zice lumea de Bute? Blat sau aranjament?