Vorbeste Badea despre Bute acum pe zu , zici ca-l aud pe Kellerman.![]()
Pai de unde crezi ca are kellerman textele alea de santier.
Vorbeste Badea despre Bute acum pe zu , zici ca-l aud pe Kellerman.![]()
Pai de unde crezi ca are kellerman textele alea de santier.
Daca ala a intrat in ring inainte de final, staff-ul lui Lucian trebuie sa depuna contestatie. Ai incalcat regulile ai pierdut, britanicii inteleg asta f bine. Pe de alta parte, daca face asta, e o chestiune de onoare sa ceara revansa in secunda doi. Am citit declaratiile si am revazut meciul, cred ca e cum zice frog ala, Bute a luat niste lovituri urate, a simtit ca nu rezista, i-a prins frica cum s-ar zice. Ce nu inteleg inca este de ce nu a reactionat, un mare campion schimba tactica din mers cand vede ca se impute treaba. Probabil a fost foarte increzator, l-a subestimat, si cand l-a luat ala la ciocane cred ca s-a pierdut psihic, alta explicatie nu vad. Nu a mai gandit clar nici o secunda
Si care a fost tatica pentru meciul asta, sa devii sac de box cand incepe ala sa arunce avioane????
Se vorbeste de frica, de forta loviturilor de parca ar fi prima incercare a unui boxer de a trece la profesionisti si se sperie peste ce da??!!!!
Bute , vorba vine a boxat pentru ca nu a facut-o, el stie ce a facut dar de boxat nu, a intalnit un asa zis boxer care nu are nici un pic de tehnica, da cu pumnul ca taranul, ce lovituri surpriza, variatii, combinatii. Arunca avioane si atat.
Cum masa sa te surpinda, tu fiind campion mondial, un asa stil, adica datul din maini si nu vreo combinatie, variatii de lovituri, lovituri date cu viteza luminii etc. adica arsenalul unui boxer de super clasa?????
La asta nu era nimic de analizat, nu suprins cu nimic fata de ce boxa el si tactica este sa stai sa-ti care ala pumni????? Dupa care vii si spui ca ai vrut sa-l surprinzi stand la bataie?????? Sa-l traga in cursa fara sa dea din maini, fara sa dea O LOVITURA LA FICAT, sa-l ierte de nu stiu cate ori in primele doua reprize de parca il menaja???? Asta a fost tactica?????
Am vazut conferinta si un interviu dupa conferinta meciului ce a avut loc cu ceva timp inainte de meci. Il intreaba reporterul daca dupa Froch urmeaza Ward si Bute raspunde imediat, fara sa clipeasca, nu ma intereseaza Ward acum pentru ca dupa meciul din 26 iunie ma lupt tot cu Froch. Acum Bute vine si o da dupa copaci, ca sa vada daca se mai bate cu Froch, ca o fi ca o pati? Care e faza?????
Ce l-o fi schimbat pe omul asta in halul asta, sa uite boxul, sa uite de imaginea creata, sa se calce in picioare in halul asta? De la unificarea centurilor ajungi peste noapte in prostul prostilor. Gasiti vreo logica in toata poveste asta?
Daca voi da, e unul nu.
Vlad,
Cazutul psihic cade pentru ca Lucian si-a asumat prin declaratii "tactica adoptata", adica sa fie sac de box. A fost constient sac de box.
Ori e prost gramada, si iar nu are cum sa fie pentru un din calitatile lui recunsocute de specialistii boxului este felul destept si calculat in care boxeaza, ori e un neica nimeni in box, si iar cade pentru ca era campionul mondial in mama masii.
Adica omul asta a pacalit o Romanie intreaga pana acum??????
Pai de unde crezi ca are kellerman textele alea de santier.
Nu-s deloc fan Badea, dar am vazut acum explicatia lui despre meci, si cred ca e cel mai bun om comentator de box din afara boxului. Poate mai bun decat unii din box. Omul a explicat pe intelesul tuturor ce s-a intamplat... Si a avut mare dreptate.
pai si atunci ce explicatie gasesti? ca in aia cu blatul nu pot si nu vreau sa cred. mai ramane sa fi avut dreptate cei ce zic ca a avut adversari slabi si acum s-a vazut valoarea..
Nu-s deloc fan Badea, dar am vazut acum explicatia lui despre meci, si cred ca e cel mai bun om comentator de box din afara boxului. Poate mai bun decat unii din box. Omul a explicat pe intelesul tuturor ce s-a intamplat... Si a avut mare dreptate.
gasesc pe you tube? ca m-ati facut curios, eu de obicei sunt dezgustat de individ
Propun ca revansa, daca are loc, sa fie organizata de Udrea, comentata de Badea si arbitrata de Doroftei.
Toata lumea ar fi happy. ![]()
pai si atunci ce explicatie gasesti? ca in aia cu blatul nu pot si nu vreau sa cred. mai ramane sa fi avut dreptate cei ce zic ca a avut adversari slabi si acum s-a vazut valoarea..
Tot asa ma gandesc si eu... ![]()
Nu-s deloc fan Badea, dar am vazut acum explicatia lui despre meci, si cred ca e cel mai bun om comentator de box din afara boxului. Poate mai bun decat unii din box. Omul a explicat pe intelesul tuturor ce s-a intamplat... Si a avut mare dreptate.
Bute a explicat cel mai bine ce s-a intamplat.
Badea e genul pulimii specialista in toate. Cum poate sa vina oricine si sa spuna ca Froch e slab, ca e rudimentar, ca e bataus, ca e un rahat in ploaie cum ar veni? Pai Froch are trei titluri mondiale castigate in ring, Froch are ultimele 8 meciuri disputate cu centura pe masa, Froch s-a batut pentru cele mai importante centuri, WBA, WBC si IBF, castigand doua dintre ele. Daca asta e boxer slab atunci e evident cat de multe cunosc specialistii astia de doi lei.
Aaa, ca din fotoliu e usor sa zici ca loviturile lui Froch sunt previzibile, ca de pe canapea ti se pare ca poti sa eschivezi fara probleme, ca din capul patului crezi ca poti sa tii centrul ringului cred si eu. Dar una e sa stai cu berea in fata si sa zici "ce taran e Froch ala, il bat cu o mana si legat la ochi" si alta e sa fii in Ring cu Froch, sa fii nevoit chiar tu sa blochezi, sa eschivezi, sa te bati si sa il bati.
Si ce e cel mai deranjant la putoii astia cu ifose de specialisti este ca vin imediat cu "argumentul" suprem: "TU nu stii ca n-ai facut box. Nici eu n-am facut, cel mult am fost la sala pentru un sparring cu alti pisati ca mine, dar EU AM DREPTATE". Nu zau? Pana la urma, singurii care au tot dreptul sa vorbeasca in deplina cunostinta de cauza sunt Doroftei si Leu. Amandoi si-au spus parerea iar unul a devenit invidios si jigodie iar altul pilot de raliuri ignorat de toti. Asta in timp ce lepadaturile gen Badea STIU MAI BINE ca bute insusi ce TREBUIA facut.
Pai daca avem atatia specialisti, de ce plm nu suntem o tara de campioni mondiali? Cat de greu sa fie? Froch e un boschetar amarat iar Badea STIE CEL MAI BINE ce si cum.
Noaptea mintii, vorba aia...
Nu-s deloc fan Badea, dar am vazut acum explicatia lui despre meci, si cred ca e cel mai bun om comentator de box din afara boxului. Poate mai bun decat unii din box. Omul a explicat pe intelesul tuturor ce s-a intamplat... Si a avut mare dreptate.
Da.. si la un moment dat a sugerat ca el l-ar bate pe Froch , avand viteza mai mare ca a lui. Daca si asta a inteles ce s-a intamplat..
Emisiunea: http://www.youtube.com/watch?v=QFkdJaC5pHs
Bute a explicat cel mai bine ce s-a intamplat.
Badea e genul pulimii specialista in toate. Cum poate sa vina oricine si sa spuna ca Froch e slab, ca e rudimentar, ca e bataus, ca e un rahat in ploaie cum ar veni? Pai Froch are trei titluri mondiale castigate in ring, Froch are ultimele 8 meciuri disputate cu centura pe masa, Froch s-a batut pentru cele mai importante centuri, WBA, WBC si IBF, castigand doua dintre ele. Daca asta e boxer slab atunci e evident cat de multe cunosc specialistii astia de doi lei.
Mariuse,
Tot Marius te saluta.
Tu ai vazut meciurile lui Bute? I-ai vazut pe aia bauti de Bute UMILITI IN HALUL ASTA????
I-ai vazut retragandu-se SINGURI in coltul ringului fara sa incerce sa eschiveze (excluzand momentele cand erau deja ametiti de lovituri), fara sa incerce sa se fereasca, sa riposteze????? Nici unul. Pe toti, Bute i-a tocat INTAI MARUNT si dupa aceaia le-a dat lovitura finala.
Dar Bute a facut fix cum a zis Badea, dupa jumatatea reprizei a 3-a a luat pozitia sacului de box. Cica i-a fost frica
), pai de frica eu stiu ca fugi, mai dai si tu una dar nu stai sa te bata ala in ultimul hal.
Nici eu nu ma uit la emisiunile lui Badea. Singura la care m-am uitat, undeva pe youtube a fost cea in care a scos in evidenta calitatile lui Bute si faptul ca Bute s-a baut la randui cu multi adversari avuti atat de Froch cat si de Ward, diferenta ca Bute i-a batut pe aia prin KO in timp ce marii boxeri doar la puncte.
In cazul de fata, din pacate, Badea expune exact ce s-a intamplat. Uitati-va la meci din nou si o sa vedeti fix ce spune Badea. In cazul de fata, ma repet, Badea nu poate fi acuzat ca vorbeste aiurea pentru ca expune fix ce s-a intamplat in timpul meciului faza cu faza, minut cu minut....pacat pentru Bute.
Mariuse, tu nu l-ai creditat niciodata pe Bute ca fiind bun.
Poti tu as spui cu mana pe inima ca in meciul cu Froch l-ai revazut pe Bute din meciurile trecute, mai ales din meciurile cu Andrade (ala castigat categoric cat si primul meci excluzand ultimele secunde), sau cu Miranda, Zuniga, etc...????
Mariuse, Bute are o problema. O sa incerc sa dau un exemplu din fotbal, sper sa ma fac inteles.
Daca eu, Marius, ma duc pe un teren sintetic si joc un unu-la-unu cu mitea, am sanse destul de mari sa nu ma fac de ras, chiar daca scorul o sa- fie favorabil lui. Daca pe acelasi teren eu joc impotriva lui Messi, e aproape imposibil sa nu fiu umilit.
Bute a luptat numai cu adversari abordabili, la el acasa. In mod logic, Bute din meciul cu Jean-Paul Mendy nu poate sa fie Bute din meciul cu Froch. Pentru ca Froch nu e Mendy, nu e Brinkley, nu e Magee. Iar Bute presupun ca pur si simplu nu a fost pregatit pentru un meci cu adevarat tare...
Eu nu pot sa cred cum teoria blatului e mai acceptata decat cea a lipsei de pregatire. Nu spun neaparat lipsa de valoare, pentru ca nu oricine ajunge campion mondial, insa pentru a te bate cu cei mai buni iti trebuie o alta pregatire, trebuie sa ajungi la alt nivel...
Hai sa revin tot la mine. Daca eu joc fotbal cu colegii de birou si sunt cel mai bun, ei imi spun ca sunt cel mai bun, administratorul terenului imi spune ca sunt cel mai bun, asta nu inseamna ca nu ma voi face de tot rasul cand ma voi duce sa dau probe de joc la o echipa profesionista. Pentru ca una e sa fii cel mai bun avand adversari care nu te intrebuinteaza mai deloc si alta e sa fii cel mai bun in fata unor oameni de top.
Cam asta e problema lui Bute, e cam ce-a patit Otelul galati in Champions League.
P.S. Am uitat ceva. Vineri seara, cu 24 de ore inainte de meci, pe internet a aparut o poza cu iubita/sotia/logodnica lui Bute in chiloti, cu centura lui Lucian. Presupun ca in camera lui de hotel. Daca asta inseamna pregatire, atunci nu mai spun nimic...
Nu-s deloc fan Badea, dar am vazut acum explicatia lui despre meci, si cred ca e cel mai bun om comentator de box din afara boxului. Poate mai bun decat unii din box. Omul a explicat pe intelesul tuturor ce s-a intamplat... Si a avut mare dreptate.
M-am uitat si eu la emisiune dupa ce am vazut ca s-au facut comentarii pe aici si am vazut ca Badea a zis exact aceleasi lucruri despre care am vorbit si noi. A exagerat in stilu-i caracteristic cu blaturile si alte treburi dar ce a zis despre meci si despre boxeuri a zis bine.
Nu trebuie, oricum, sa fii expert ca sa iti dai seama ca Bute din meciul cu Froch nu a fost Bute cel de pana acum.
"În repriza a treia l-am surprins, l-am curentat si el a spus asta si a recunoscut că din acest motiv am atitea KO-uri. Nu asta a fost strategia noastra Nu imi pot acuza antrenorul. Tactica era să stau in mijlocul ringului, să boxez cu el. După repriza a treia am crezut că il pot atrace intr-o cursă să il contrez cu lovitura de stinga. Dar nu am reusit."
Am zis de mai multe ori pana acum. Sunt o mie de chestii care te pot da peste cap intr-un meci de box
Poti sa stai 2 ani si sa pregatesti un meci, sa lucrezi in fiecare zi, sa studiezi adversarul la perfectie, sa faci mii de ore de sparring, etc. In momentul cand intri in ring, o lovitura bine plasata poate sa iti stearga intr-o secunda din minte mii de ore de pregatire.
Si nu e nevoie neaparat de o lovitura a adversarului. E destul sa te afecteze starea emotionala. Poate te grabesti prea mult, poate esti prea relaxat, poate nu esti atent la meci, sunt atat de multe lucruri.
Lucian e om, a gresit, asta e. A pierdut. Daca boxa asa cu Mendy sau cu oricine altcineva, rezultatul ar fi fost acelasi.
Intelegeti, Lucian nu a boxat. El doar a stat si a incasat. Atat.
Nici cei mai mari contestatari de-ai sai nu pot sa nege asta. Oricat ar zice ei de Bute ca nu e de nivelul "celor 3 grei", cel din ring nu a fost Bute deloc.
Din punctul meu de vedere, Bute inca nu a luptat cu Froch, Kessler sau Ward.
"În ultimii 4 ani m-am intors cu centura acasa de această data din nefericire am venit fară ea. Simbată seara am pierdut-o. Am pierdut o luptă nu un razboi. Cind? Vom vedea. Vreau să mă linistesc, am nevoie."
"A fost un cantonament greu si lung, iar acum sunt obosit si trebuie să mă odihnesc. Trecuseră 7 luni de cind nu am boxat, nu pot să pun infringerea pe seama acestui factor. A fost seara lui Froch si trebuie să recunosc asta. Am fost la finala Super Six si vroiam să boxez cu cîștigatorul. Andre Ward a refuzat nu stiu din ce motiv."
"Atunci am ales să boxez cu Froch. I-am facut o propunere să boxam la Montreal, iar el a refuzat. Apoi i-am zis să imi facă el ofertă si vin să boxez la Nottingham. Am crezut că pot să cîștig acest meci, din acest motiv am acceptat să boxez la el acasa A fost o presiune foarte mare, emotiile si ele foarte mari, am crezut că il voi invinge, dar din pacate am acceptat să stau in corzi."
Aici poate sa fie cheia. Cantonamentul lung.
E foarte greu sa te trezesti in fiecare zi timp de cateva luni si sa faci 3 antrenamente dure pe zi. Si asta doar pentru un meci de cateva zeci de minute. Te macina.
Daca ii mai pui aici si pe guralivii care nu fac altceva decat sa te conteste desi tu ti-ai aparat centura de 9 ori, daca mai pui si injuraturile si jignirile lor care apar peste tot, in ziare, pe internet, la TV, si ei mai si refuza sa lupte cu tine, desi se dau mari ca te bat... ce stare de spirit credeti ca avea Bute inainte de acest meci?
Sunt curios sa aflu parerile voastre.
Ward a urlat ca e slab dar a refuzat sa lupte cu el.
Froch a refuzat sa lupte cu el in Canada si, dupa ce s-a rezolvat meciul din Anglia, si-a facut plan de retragere. Froch, cat avea el gura de mare, se gandea ca pierde meciul.
Bagati-va la cap chestiile astea. Aici se vede adevarul din vorbele papagalilor astora.
Ward il injura dar refuza sa lupte cu el. Desi asta era pasul normal dupa castigarea super6ului.
Kessler il injura dar refuza sa lupte cu el apoi urca in categorie.
Froch il injura si se da mare ca e mega tare dar isi face plan de rezerva. Daca esti asa tare si esti sigur ca il spargi pe adversar, nu te gandesti la retragere.
Imi pare rau pentru Lucian ca s-a facut de rusine in weekend. Singur s-a facut de rusine. Nu l-a umilit ala. Comportamentul sau din acest meci o sa le dea apa la moara mult timp papagalilor.
Ati si vazut ca ratatul de Direll a sarit sa vorbeasca desi el e un nimeni.
Mariuse, Bute are o problema. O sa incerc sa dau un exemplu din fotbal, sper sa ma fac inteles.
Daca eu, Marius, ma duc pe un teren sintetic si joc un unu-la-unu cu mitea, am sanse destul de mari sa nu ma fac de ras, chiar daca scorul o sa- fie favorabil lui. Daca pe acelasi teren eu joc impotriva lui Messi, e aproape imposibil sa nu fiu umilit.
Bute a luptat numai cu adversari abordabili, la el acasa. In mod logic, Bute din meciul cu Jean-Paul Mendy nu poate sa fie Bute din meciul cu Froch. Pentru ca Froch nu e Mendy, nu e Brinkley, nu e Magee. Iar Bute presupun ca pur si simplu nu a fost pregatit pentru un meci cu adevarat tare...
Eu nu pot sa cred cum teoria blatului e mai acceptata decat cea a lipsei de pregatire. Nu spun neaparat lipsa de valoare, pentru ca nu oricine ajunge campion mondial, insa pentru a te bate cu cei mai buni iti trebuie o alta pregatire, trebuie sa ajungi la alt nivel...
Hai sa revin tot la mine. Daca eu joc fotbal cu colegii de birou si sunt cel mai bun, ei imi spun ca sunt cel mai bun, administratorul terenului imi spune ca sunt cel mai bun, asta nu inseamna ca nu ma voi face de tot rasul cand ma voi duce sa dau probe de joc la o echipa profesionista. Pentru ca una e sa fii cel mai bun avand adversari care nu te intrebuinteaza mai deloc si alta e sa fii cel mai bun in fata unor oameni de top.
Cam asta e problema lui Bute, e cam ce-a patit Otelul galati in Champions League.
P.S. Am uitat ceva. Vineri seara, cu 24 de ore inainte de meci, pe internet a aparut o poza cu iubita/sotia/logodnica lui Bute in chiloti, cu centura lui Lucian. Presupun ca in camera lui de hotel. Daca asta inseamna pregatire, atunci nu mai spun nimic...
Salutare din nou,
Dupa ce am scris mesajul initial am intrat si pe celalalt topic si am scris si scolo ce umreaza sa rezum aici ![]()
Se poate verifica de oricine, si zic eu ca nu trebuie sa aiba cunostinte prea mari in ale boxului, ca Bute a avut ac de cojocul lui Froch pana la jumatatea reprizei a 3-a.
In primele 2 reprize desi a boxat slab in comparatie cu ce poate el, a castigat a doua repriza, iar in prima a pierdut la limita.
Vine repriza a 3-a. Bute OCUPA mijlocul ringului, il tine pe ala la distanta PRIN PUMNII DATI, si chiar a semanat cu Butele pe care l-am asteptat toti. Froch nu are replica, chiar incaseaza lovituri bine date de Lucian.
Si deodata, jumatatea reprizei, Lucian ataca, ala reusesete sa raspunda, Lucian se da putin in spate sa se fereasca, momentul cand lasa garda jos in mod ostentativ. Se vede pe imagini cum Froch e la distanta suficienta sa nu prezinte un pericol pentru Lucian. Dupa care Lucian se baga in corzi?????? Desi, ma repet, se vede pe imagini, Froch nu-l forteaza cu nimic. Si, Froch vine, si incepe sa arunce cu lopetile. Bute ce face, schimba doar corzile si ignora spatiul liber din ring. Momentul lasarii garzii jos il prinde pe Lucian oarecum aproape de stanga ringului din pozitia in care vedem noi ringul pe imagine. Avea toata tarlaua din dreapta, dar el s-a dus in stanga, in corzi, In momentul ala Lucian nu era afectat de nici o lovitura super fantastica. Se vede si asta pe imagini.
S-a vehiculat teoria pumnului puternic primit de Lucian. Orisicine poate verifica ca pana la jumatatea reprizei a 3-a Lucian nu a primit nici un pumn devastator. Se vede clar, din pacate, cum Lucian, se baga singur in corzi.
Dupa care Lucian continua ce facut din momentul cand a decis sa nu mai folsoeasca tactica de succes folosita pana la dumatatea reprizei a 3-a ci trebuie sa devina sac de box pana cand e facut KO.
Toate aceste aspecte pot fi verificate de orisicine, daca doreste.
Adica, aproape trei reprize ai antitodul, functioneaza, asta nu te pune in pericol cu nimic, si deodata, renunti!!!!????? Fara ca adversarul sa te forteze. Asta se vede pe imagini, nu e fantezia mea.
Am incercat si in comentariile mele anterioare sa dau un exemplu de boxeur fantastic care pe mine m-a impresionat dar nu-mi venea numele sau in minte. E Oscar de la Hoya. Recunosc ca uitandu-ma la ce a spus Badea mi-a revenit numele sau in minte, ca la mentionat si Badea in nu tiu ce context. Pai l-am vazut pe eurosport acum cativa ani intr-un meci si am ramas fascinat. Tehnica, viteza, eschive, lovituri curate, ficat, croseu, tot arsenalul. Atunci am inteles si eu de ce boxul e o arta. Pt un astfel de boxeur chiar ca trebuie sa fii spirt, zbir. Sau Arturo Gatti, Dumenzeu sa-l odihneasca, dar Froch......
Sincer, ai vazut tu la Froch ceva inafara de aviaone aruncate spre un Lucian imobil, care doar satea in garda????? Asta intamplandu-se dupa ce Bute a luat pozitia sacului de box. Si asta nu doar in meciul cu Bute, dar si-n cel cu Ward.
Ca sa se fi putut face o apreciere a nivelului scazut a lui Lucian cauzat de valoarea scazuta a adversarilor (si Ward si Froch au batut la puncte si chinuit in cazul lui Froch adversari pe care Bute i-a spulberat) el trebuia sa bata asa cum il stia toata lumea din meciurile anterioare. Daca s-ar fi batut tot meciul asa cum stia el, adica asa cum a devenit campion iar Froch il naucea cu stilul sau de boxer din alta lume, s-ar fi putut spune, ba, ce poate Bute nu corespunde cu cerintele superioare.
Dar Bute nu facut-o dar, si mai rau. A boxat cat de cat cum stia el, si culmea culmilor, a dat roade, si imaginele o dovedesc, si la un momendat, Lucia renunta si se transforma benevol in sac de box.
Pentru mine explicatia lui, ca a vrut sa-l atraga intr-o capcana stand in corzi cade, e lipsita de orice logica iar imaginele o dovedesc cu varf si indesat. Jumatate de repriza, a 3-a, Lucian ocupa mijlocul ringului, il tine pe asta la distanta cu lovituri adevarate, chiar ii cara cativa pumni bine plasati care-l zdruncina bine, Froch nu are replica, pentru ca nu e lasat, e fortat de ce face Bute sa sta in banca lui, si DEODATA Bute schimba ce da rezultate cu tactica supriza, sinicigasa, pozitia sacului de box.
Eu nu stiu ce se intampla cu el ca se umple de penibil. Cand am auzit explicatia asta am ramas nauc avand in vedere ca explicatia lui e demontata de desfasurarea meciului.
El sa fie sanatos, tot noi ca prostii ne agitam, mai ales cei care au crezut in el neconditionat.
Plus aplauzele frenetice din partea lui cand s-a dat decizia, faza cu steagul nu am vazut-o dar si asta lasa un gust amar. Daca ce ai spus tu legat de poza nu e inventie ...... ramai perplex.
@Marius
Opreste-te in a mai fi asa hater. Aduci argumente puerile, ca e usor sa vorbesti din fotoliu. Acum te iei de Badea ca e expert in toate, pe cine plm intereseaza? Badea a vorbit despre box si Bute (CU ARGUMENTE) cel mai bine dintre toti oamenii neimplicati si mai bine decat a vorbit, dupa parerea mea, Simion, campion mondial la box amator. Noi, oamenii care au pareri diferite despre Bute, dezbatem ceva, si apari tu cel mai mare hater si ii tot zici nasoale, ca mi-e greu sa si citesc... Zici ca ai ceva personal cu Bute, asa te zbati. Toata lumea a vazut ceva aiurea la meciul asta! Daca vedeai O SINGURA LUPTA a lui Bute iti dadeai seama ca s-a intamplat ceva. Cum in primele doua reprize i-a dat lectie de Box lui Froch, mega-boxerul asta de s-a batut pt toate titlurile si nu castigase nimic pana acum, iar apoi se sincuide, ca exact asta a facut? Daca ii dadea Forch una din senin si il facea KO,sau il batea la puncte, nu aveam nimic de spus, ci doar ca Bute a pierdut pe valoarea lui Froch, dar in conditiile de fata, mi-e greu sa cred ca asta e diferenta dintre ei.
Zici tu acolo de lipsa de pregatire
Aici e noaptea mintii
Pai Bute a avut cel mai lung cantonament dintre toate pana acum, a avut o tactica perfecta timp de doua runde, iar apoi s-a dus singur in corzi si a facut ce-a facut (a explicat Badea perfect). Pai asta e lipsa de pregatire? Tu si cei ca tine, sunteti (intreb), sanatosi la cap? Cum plm poate un boxer care cu adversarii aia abordabili ai lui Bute are rezultate mai proaste decat ale lui Bute, sa-l faca mascreze in asa hal? Daca era lipsa de pregatire, Bute obosea prin rep 10-11-12 si pierdea la puncte. Nu se poate spune nici ca a gresit tactica, pentru ca n-am vazut sa isi pastreze stilul de box si sa incerce altceva. Pur si simplu a schimbat stilul de box. E ca si cum s-ar apuca de maine Valuev sa boxeze ca Floyd Mayweather. Si asta n-are legatura cu nimic din lumea pugilistica.
Vorba lui Badea: Joaca Barcelona cu Everton(sa zicem) si pierde cu 6-0(meci in care Everton a avut alte 4 bare si 25 de suturi pe poarta) Poti sa-mi spui vreodata ca au fost prost pregatiti? Ca au gresit tactica? Ca s-au speriat de englezii mari si rai?
Incearca sa fii, macar o data, obiectiv.
Acceptati calea de mijloc si in acelasi timp cea reala, Bute n-a fost intr-o zi buna si Froch nu este un boxeur slab ,sau taran cum a fost catalogat de unii. Sa auzi pe aici si la TV idiotenii precum si "eu l-as fi batut pe Froch", sau ca "Bute nu are valoare" sau "a fost blat" mi se pare total deplasat.
Simion a vorbit destul de urat despre Bute, e adevarat, dar eu nu cred o iota din ce a zis baiatu asta , informati-va ce relatii a avut familia Simion cu Bute in trecut si o sa vedeti de ce a spus acele vorbe. Simion e invidios pe succesul lui Bute.
Nu va mai luati dupa ala si ala , ne batem joc de Bute si in acelasi timp acelasi lucru fac si Froch sau Ward prin declaratii. Practic unii au intrat in tabara dusmanilor unui campion roman , singurul care inca ne reprezinta intr-un sport cu adevarat popular. Sa se realizeze revansa asta si o sa avem din nou campion mondial , acum stie unde a gresit si nu o va comite si a doua oara.
Acceptati ca a fost un accident , se intampla, mai ales cand ala vine tavalug spre tine si o sala intreaga de englezi zbiara de euforie.
"Modul in care am boxat n-a fost strategia. Ar fi trebuit sa stau in mijlocul ringului si sa-mi folosesc alonja. Nu trebuia sa accept lupta corp la corp. Din pacate, l-am lasat sa domine lupta si am stat prea mult in colturile ringului."
Fiecare intelege ce poate, insa e suficient de clar ca unii ii dau mai mult credit unui maimutoi ca Badea decat lui Bute insusi. Ma astept ca, daca va intalniti cu Bute pe strada, sa-l acuzati de cine stie ce matrapazlacuri aducand ca argument suprem "asa a zis Badea".
@RedScorpyON
Imi place ca te dai cunoscator in box, dar scrii tampenii. "mega-boxerul asta de s-a batut pt toate titlurile si nu castigase nimic pana acum." Froch castigase de doua ori pana acum titlul mondial WBC la supermijlocie. Prima data l-a batut pe Jean Pascal si a doua oara l-a batut pe Arthur Abraham.
Si cu asta inchei, nu stiu care dintre noi doi e mai hater si cine il terfeleste mai rau pe Bute inventand tot felul de conspiratii.
Nu mai aplecati urechea la tot ce zic oamenii care vorbesc din invidie. V-am zis, Simion si Doroftei se vor curata singuri in timp. Caracterul adevarat al omului intotdeauna iasa la suprafata. Al lui Doroftei s-a vazut la Pro TV. Al familiei Simion... ![]()
L-am sustinut pe Doroftei atunci cand s-a batut pentru centura si el, in primul rand ca era roman de-al meu. Imi placea ambitia cu care lupta, curajul nebun, desi uneori parea un fel de Morosanu in ring. Insa cu timpul am descoperit la el un caracter dublat de un comportament care nu-mi plac.
Si acum, stiind ce inseamna sa iei pumni la greu, sa pierzi un meci mare, trebuia sa fie printre primii care-i iau apararea lui Bute. Dar invidia e mare...
De multe ori imi pare rau ca m-am trezit si pentru el in miez de noapte, sa-i vad meciurile...
Despre Simioni ce e de zis, cu tot talentul lor, pentru mine n-au avut o imagine de sportivi, mai degraba de interlopi...
Acum vad reluarea emisiunii lui .Badea
Cand pierzi 150 de milioane pe Bute, e oarecum normal sa incepi cu blaturi si alte tampenii. Sa fii hater, intr-un cuvant la moda acum ![]()
@Marius
Nu ma dau cunoscator in box, iar la faza cu centurile ma refeream ca Froch a pierdut toate meciurile cu boxeri mai importanti, in afara de asta cu Bute.
Cat despre teoria conspiratiei, mi se pare penibil ca voi, oameni cu varste respectabile si, cred eu, cu neuronii functionali, chiar credeti ca inca mai exista un sport 100% curat. Mai ales boxul, sportul unde se trucau meciuri inca de cand fotbalul se juca de placere. Mafia pariurilor este prezenta in box inca de pe vremea lui Al Capone. Desi nu cred ca aici a fost vorba de pariuri, ci de televiziune. Ward n-o sa vrea nici acum sa boxeze cu Bute, n-ar fi vrut nici daca Bute il batea pe Froch. Deci, dupa mine, o victorie a lui Bute in fata lui Froch, ar fi transformat supermijlocia intr-o afacere gen Bute vs restul.
Multi sunt foarte curiosi ce se va intampla in revansa din toamna. Parerea mea e ca nu va fi in toamna. Bute se va bate cu un boxer mai slab, il va manca pe paine, Froch la fel, si apoi va fi marele meci, la care se vor uita miloane de oameni in ppv si alte cateva milioane in free TV. Sper sa ma insel si sa fi fost totul pur pe linie sportiva, dar pana la 21 de ani am vazut prea multe si am auzit si mai multe, ca sa cred ca sportul de masa e pe bune.
Acum vad reluarea emisiunii lui .Badea
Cand pierzi 150 de milioane pe Bute, e oarecum normal sa incepi cu blaturi si alte tampenii. Sa fii hater, intr-un cuvant la moda acum
Deci e adevarat, ca asa mi-a spus si mie un prieten, dar n-am apucat sa verific. Pai normal ca e suparat, a pus ca un novice oricum, o fi auzit el sa pui pariuri single, dar nu atatia bani pe cota aia de nimic. Mai ales ca era si in deplasare si primul lui meci cu un adversar de top.
Acum simtiti nevoia sa va dati cu parerea despre banii lui Badea?!
Multe pareri aveti si observ ca sunteti experti in absolut toate.
Omul a anuntat de mai bine de un an ca o sa puna o suma mare pe Bute si a pus. A pierdut, asta e, sunt banii lui. Nu vad ce va mananca pe voi.
Pentru mine aia sunt bani multi. Pentru Badea nu cred ca sunt multi, ca nu punea, daca erau.
Din cate am inteles, oricum, banii aia voia sa ii doneze.
a pus ca un novice oricum,
Genial. De parca exista jucatori profesionisti de jocuri de noroc.
Deci e adevarat, ca asa mi-a spus si mie un prieten, dar n-am apucat sa verific. Pai normal ca e suparat, a pus ca un novice oricum, o fi auzit el sa pui pariuri single, dar nu atatia bani pe cota aia de nimic. Mai ales ca era si in deplasare si primul lui meci cu un adversar de top.
El acum a dat-o in vrajeli cu donatii... nu-i nimic, si eu promit acum ca o sa donez 50.000 de euro cand voi avea un salariu de 100.000 de euro pe luna.
Dume d-astea prind numai la fanii lui, aia care o tot dau inainte cu blatul ![]()
Genial. De parca exista jucatori profesionisti de jocuri de noroc.
Daca tu crezi ca a paria inseamna sa alegi cate meciuri iti trec tie prin cap, cu orice fel de cota si cu o suma oarecare, te inseli.
Nici nu stii cat analize, tehnici si strategii de a paria exista.
Si apropo de asta, la poker nu sunt jucatori profesionisti? De ce vedem la mesele finale mereu aceleasi fete? S-au rasturnat cand erau mici in butoiul cu noroc, este?
Pentru mai multe detalii, ofera Google consultatii. Nu ma intind cu offtopicul aici ca stiu ca iti place sa-ti cauti parteneri de cearta cu care sa umpli 2-3 pagini si am lucuri mai importante de facut.
P.S. De din astea cu blaturi sunt satul, cunosc cativa care atunci cand rezultatul e in favoarea lor zambesc pana la urechi, iar la final daca pierd urla ca aaa foooost blaaaat, niste neeenoooroociti etc
Jocul de noroc e joc de noroc.
Da, poti sa te uiti la statistici, poti sa verifici, sa iti faci strategii, etc. Dar daca realul ia bataie de la o echipa de Liga a patra, cu ce te ajuta statisticile? Cu nimic.
Daca se intampla sa nu intre mingea in poarta intr-un meci, degeaba ai tu cei mai tari golgeteri si o medie de 13 goluri pe meci. Astea sunt jocurile de noroc.
Eu nu ma uit la poker asa de mult, deci nu imi pot da seama daca sunt aceeasi sau nu. Dar, din ce am vazut eu la acest joc, ca sa intri la nivelul ala serios, trebuie intai sa ai bani si sa iti cumperi intrarea.
Ma gandesc ca poate nu are toata lumea zeci sau sute de mii de dolari la indemana.
De asta cred eu ca ii vedem tot timpul pe aceiasi oameni. Ca nu stiu ce poate sa faca Daniel Negreanu daca ii vin doar 2 si 3.