FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«1212223242531»
Adrian27.05.2012 12:43
Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea a tinut să-i transmită un mesaj de sustinere lui Bute, pe Twitter: "De obicei prefer să tin pentru mine ceea ce gandesc, dar acum trebuie să spun că Lucian Bute e campionul nostru! Te respectam, te admiram si te iubim foarte mult!!!", a scris Sorana pe reteaua de socializare.

 

 

Parca ma simt un pic mai bine acum ca stiu ca Romania nu-i plina chiar de tot de gaozari.

Marius27.05.2012 12:47

Gaozari d-aia care isi bat joc si terfelesc ca ultimii tigani un fost campion mondial roman, in speta Leonard Doroftei?

 

Intreb si eu, sunt curios daca sunt criterii de gaozeala.

Alexandru H.27.05.2012 12:51

Totusi, de ce il numesc unii de pe aici pe Froch "boxer prost"? Omul vad ca e deja la a treia centura castigata, a mers in Super Six unde chiar nu s-a facut de rusine si l-a facut si KO pe Bute fara drept de apel. Dupa lupta asta mi-e greu sa-l vad pe Bute mai bun decat Froch...

 

Ar fi de dorit si un pic de obiectivitate...

danimarcu27.05.2012 13:21

Eu vad altfel problema.

Am fost mereu contra comentariilor lui Doroftei,ele fiind in mod clar diluate de un procent semnificativ de frustrare.El nu va suporta niciodata ca alt boxer sa fie mai apreciat decat el...

Bute e mai bine crescut,mai inteligent si mai fair-play decat mosu,dar are si el momentele sale de "glorie",cum a fost aratatul obrazului bietilor suporteri care strigau impotriva lui Dragomir,dar si altele...

Pentru mine amandoi sunt niste campioni care merita aprecierea noastra,chiar asa cu micile lor defecte...

Nu o sa inteleg niciodata de unde atata ura intre doua tabere care nu au fost niciodata adversare!...

Adriane,tu pacatuiesti prin faptul ca jignesti la gramada oameni care au alta parere fata de tine...

Te-ai gandit vreodata ca daca nu ai face asta ai fi mult mai credibil si mai apreciat?

Adrian27.05.2012 13:36
Totusi, de ce il numesc unii de pe aici pe Froch "boxer prost"? Omul vad ca e deja la a treia centura castigata, a mers in Super Six unde chiar nu s-a facut de rusine si l-a facut si KO pe Bute fara drept de apel. Dupa lupta asta mi-e greu sa-l vad pe Bute mai bun decat Froch...

 

Ar fi de dorit si un pic de obiectivitate...

 

 

Froch este un brawler, un bataus. El, ca boxeur, e foarte limitat. Tehnica 0, viteza 0. Singurele lui puncte forte sunt pumnii grei si barbia de fier.

Asta e Froch si nimic mai mult. Obiectiv vorbind, fara urma de ura sau orice altceva. E slab. Nu degeaba chiar si expertii din Anglia il dadeau pe Lucian favorit in fata lui.

 

Ieri, comentatorii englezi atat l-au laudat dupa meci de parca a gasit leacul pentru cancer. Nu le venea sa creada ca asta l-a batut pe Bute. Au zis ca e cel mai bun meci facut de Froch in toata cariera, chestii din astea. Au cerut la un moment dat sa ii fie recunoscute meritele acestui boxeur care a fost "mult timp subestimat chiar in propria tara". Toti se asteptau sa o ia, asta e adevarul.

 

Daca si oamenii lui il vad slab, ce vrei?

 

Iar vad discutii despre super6.

Super6 a fost o competitie pe care au organizat-o niste baieti si unde au invitat ei niste boxeuri. Ca sa se dea smecheri, au zis ca e cea mai tare competitie din lume. Asa au zis ei, nu au sarit altii sa zica. Apoi au zis ca cei care nu lupta acolo sunt nasoli.

 

E ca si cum mi-as face eu un grup pe yahoo, as invita cativa prieteni de la Poli sa discutam despre fizica cuantica si apoi ne-am autointitula cei mai savanti dintre savanti.

 

S-a spus ca in super6 au luptat cei mai grei dintre cei mai grei. Pe bune?

Competitia a inceput in 2009 si hai sa ii enumeram pe participanti:

1. Carl Froch

2. Mikel Kessler

3. Andre Ward

4. Andre Direll

5. Jermain Taylor

6. Arthur Abraham

 

Pe parcurs s-au accidentat cativa si au fost invitati:

7.Glen Johnson

8. Allan Green

 

Astia ar fi trebuit sa fie best of the best.

Asta desi Bute nu era printre ei si era deja de 2 ani campion IBF.

Stiti cine nu mai era printre ei? Bernard Hopkins.

Dar ei tot erau cei mai buni dintre cei mai buni.

 

Pana sa inceapa super6, ia interesati-va sa vedeti ce performante au avut astia 8. Apoi a inceput super6, Froch a luat bataie de la Ward si Kessler si a devenit peste noapte o forta a naturii, cel mai bun si cel mai smecher de la Ali incoace.

 

Kessler l-a batut pe Froch si a luat-o de la Ward, s-a retras din competitie si apoi s-a batut cu necunoscuti, dar asta nu l-a oprit in a deveni un smecher de nivel mondial.

 

Ward, care a castigat competitia asta, ar putea sa spuna ca merita sa fie numit smecher de nivel mondial. Dar avand in vedere ca primul lucru pe care l-a facut dupa castigarea competitiei a fost sa il refuze pe Lucian, ma cam indoiesc ca e un smecher adevarat.

 

Restul baietilor sunt restul baietilor. Necunoscuti toti care bat din gura desi nu s-au batut cu adversari mai puternici ca cei intalniti de Bute. Dar daca au participat la super6...

 

 

 

Danimarcu

 

1.

are si el momentele sale de "glorie",cum a fost aratatul obrazului bietilor suporteri care strigau impotriva lui Dragomir,dar si altele...

 

Bietii suporteri! Buhuhuhuhu... hai sa plangem si sa ne para rau de ei ca ei sigur plang si sunt alaturi de noi in lupta cu jegul. Buhuhuhuhu :((

Saracii suporteri olteni, cat sunt ei de saraci, ca au avut bani sa mearga la o gala de box in Anglia...

Atat sunt ei de saraci, saracii, incat nu i-am auzit sa sara la bataie cat stiinta era in a. Atunci nu protestau. Dar acum ca a fost retrogradata...ehehehei...

 

Auzi, da' suporterii Gloriei nu sunt si ei saraci? Oare cei ai Timisoarei?

Aia 3 suportei ai Sportului Studentesc nu meritau si ei o lacrima din partea noastra cand Sportul a fost dusa de pe loc de cupe europene in Liga secunda?

 

Hai sa lasam asta cu bietii suporteri olteni. Ok?

 

2.

Te-ai gandit vreodata ca daca nu ai face asta ai fi mult mai credibil si mai apreciat?

 

Nu stiam ca am vrut vreodata sa fiu credibil sau macar apreciat.

Spre deosebire de unii de aici(nu ma refer la tine-zic de acum, sa nu se interpreteze), pe mine ma doare-n cot de cum sunt vazut pe acest forum. De cateva saptamani bune le tot zic sa ma scoata de la redactori. Ca eu nu vreau sa fiu redactor, ca nu ma ajuta cu nimic. Asta in timp ce altii tin cu disperare de posturile de mozi si redactori, ca nu cumva sa le scada valoarea. E nasol sa nu ai numele scris colorat pe site.

 

Eu doar vorbesc despre acest sport, dezbat. Imi zic parerile.

Eu nu am venit aici sa educ oameni. Daca sunteti interesati de box, puneti mana si urmariti cat mai multe gale. Mai mult, cautati o sala si apucati-va de acest sport. Nu trebuie sa il faceti de performanta, doar pentru miscare, pentru voi. Atat. 3-4 ore de antrenament de box pe saptamana o sa adauge 5-6 ani de viata in plus. Poate chiar mai mult. Asa puteti invata care e diferenta intre un boxeur bun si unul slab.

Marius27.05.2012 13:47
Apoi a inceput super6, Froch a luat bataie de la Ward si Kessler si a devenit peste noapte o forta a naturii, cel mai bun si cel mai smecher de la Ali incoace.

 

Kessler l-a batut pe Froch si a luat-o de la Ward, s-a retras din competitie si apoi s-a batut cu necunoscuti, dar asta nu l-a oprit in a deveni un smecher de nivel mondial.

 

De fapt, Froch i-a batut pe Taylor si pe Dirrell, meciuri in care si-a pus in joc titlul mondial WBC, apoi a luat bataie de la Kessler, dupa aia l-a batut pe Abraham si a recastigat titlul mondial, l-a batut pe batranelul Johnson si si-a luat-o de la Ward.

 

Ward i-a batut pe Kessler, Abraham si Froch.

 

Bute a luat bataie in primul meci important.

 

Bute e zeu, ceilalti sunt niste prostovani. Ca asa zice Adita. Ca el a facut box si stie mai bine ca "jegul" de Doroftei, fost campion mondial.

 

:stupid:

*Alecs*27.05.2012 13:58

Deci concluzia e ca Froch e un fel de Chelsea a boxului.

Adrian27.05.2012 13:58
"A fost cea mai urită seară din cite puteam avea. E o infringere dură pentru mine, dar si infringerile fac parte din box. Nu eram pregatit să fiu invins asa. Nu a mers cum imi doream si am fost dominat. M-a lovit puternic. Vreau să revad meciul inainte să incerc să gasesc explicatii de ce am fost invins. Principala mea greseală a fost că am stat prea mult si l-am asteptat incercind să-l prind in capcana pe care i-o pregatisem.

 

Antrenamentele au fost dure si acum vreau să mă odihnesc. Toti marii boxeri au pierdut la un moment dat. Cred despre mine că am un caracter puternic, cred că pot reveni". - Lucian Bute

drvladyk27.05.2012 14:05

Hai sa n-o luam asa Marius, are si Adrian dreptate, de ce l-au refuzat aia pana la urma? Si tu ai dreptate ca a luat bataie in primul meci important. Si ma deranjeaza cum a luat bataie... Da' nu mai comentez pana nu ma uit la meci pe TV ca poate sunt inca sub impresia serii de ieri si prea subiectiv. a fost o dezamagire enorma pentru noi, da-i in mortii lor de bani, da' milele batute, oboseala ( am plecat ieri la 14 si m-am intors la 4 azi dim), si speranta aia a noastra, in marea de englezoi, ca le inchide gura, si a iesit cum a iesit... Am plecat cu un gust extrem de amar, sincer, toti eram la fel de dezamagiti, credeti-ma cand esti acolo simti altfel, si poate de aia sa fiu subiectiv acum.

Si am fost si sofer, o bere n-am baut... mortii ei de treaba e prima data cand urlu pe stomacu gol

danimarcu27.05.2012 14:09

Nu am sa ma duc la sala,pe mine nu ma intereseaza foarte tare boxul!Il urmaresc fara sa fiu fanatic si inca nu am descoperit nici la varsta asta cine a fost penibilul care l-a numit "nobila arta"?Ce naiba are nobil sportul asta de brute?

 

Despre subiectul cu suporterii esti in eroare.Pe mine nu ma intereseaza daca suporterii aia erau cocalari ,olteni sau stelisti!Pe mine m-a deranjat gestul lui Bute,care mai bine tacea daca nu era de acord cu ei...

Este acelasi comportament pe care il au Mironica si ceilalti papagali care ii considera pe suporteri ca fiind utili doar pentru a le face trafic/vanzari,a merge la meciuri cat mai multi,a incuraja la meci neconditionat fara a injura,etc.

Eu asa am interpretat gestul lui...

 

 

Marius27.05.2012 14:15
Hai sa n-o luam asa Marius, are si Adrian dreptate, de ce l-au refuzat aia pana la urma? Si tu ai dreptate ca a luat bataie in primul meci important. Si ma deranjeaza cum a luat bataie...

 

O avea Adita dreptate, dar nu poti sa spui ca Bute e cel mai tare si ca ceilalti sunt niste taranoi care cine stie cum au ajuns sa boxeze la nivel inalt. Nu poti sa spui ca Bute a facut blat doar pentru ca tu ai "mirosit" nu stiu ce cu nasul tau de specialist. Nu poti sa spui multe prostii care se spun in perioada asta...

 

Sigur ca Bute ar putea sa ceara revansa, dupa parerea mea e obligat de reputatia lui sa o ceara, si poate sa-l bata pe Froch. Niciodata n-am zis ca Bute e slab, ca un nimeni pe strada, ca pot sa-l bat si eu cu o mana la spate. Dimpotriva. Dar am si zis ca va avea mari probleme in momentul in care va intalni un adversar care sa reziste la bataie si care sa il loveasca la randul lui.

 

Oricum, Bute va avea o mare problema pe viitor. In revansa, va fi foarte greu sa-l puna jos pe Froch. Chiar daca va castiga, o victorie la puncte la Montreal e incoparabil mai mica, din punct de vedere al impactului, decat un KO in runda 5.

 

M-as bucura ca el sa revina in ring mai puternic, sa se bata si sa castige cu toti de la supermijlocie si apoi sa mature pe jos si cu aia de la semigrea. In momentul asta nu cred ca poate face lucrurile astea, dar cred ca il poate domina si il poate bate pe Froch, intr-o zi buna. Cand va face asta, il voi respecta mai mult decat il respect acum. Il voi respecta ca si in prezent, ca sportiv, ca fost campion al lumii, nu ca roman. Nu respect pe nimeni doar pentru ca s-a nascut intr-o tara, il respect pentru ceea ce a facut, ce face, cine e.

Adrian27.05.2012 14:16
Ce naiba are nobil sportul asta de brute?

 

Exact cum am zis. Majoritatea celor care comenteaza cred ca boxul inseamna doar aruncatul pumnilor. Dar nu e asa. Asta e doar 1% din acest sport. Eschivele, jocul de picioare, garda, pozitia capului, a umerilor, a corpului, etc. Sunt multe lucruri aici pe care voi nu le bagati in seama. Voi vedeti doar pumnul aruncat si nimic mai mult. Chiar nu e asa. Nu mai judecati acest sport din punctul de vedere al iubitorului de fotbal. Aici nu e vorba doar despre dat in minge.

 

Pe mine m-a deranjat gestul lui Bute,care mai bine tacea daca nu era de acord cu ei...

 

Pe mine m-a deranjat gestul lor. Ei, niste romani, s-au dus la gala lui Bute ca sa paraziteze. Nu s-au dus ca sa il sustina pe Bute, roman de-al lor, ci s-au dus ca sa ceara dreptate pentru Craiova.

Ai zis ca Bute mai bine tacea din gura.

Eu zic ca mai bine stateau ei acasa.

 

 

 

drvladyk27.05.2012 14:19
cine a fost penibilul care l-a numit "nobila arta"?

 

cred ca marchizul de Quensberry da' nu bag mana-n foc

drvladyk27.05.2012 14:24
Ei, niste romani, s-au dus la gala lui Bute ca sa paraziteze.

 

Asta da, perfect de acord, si eu puteam sa scriu pe un cearsaf **** Jiji da' nu de asta m-am dus acolo

danimarcu27.05.2012 14:38
Exact cum am zis. Majoritatea celor care comenteaza cred ca boxul inseamna doar aruncatul pumnilor. Dar nu e asa. Asta e doar 1% din acest sport. Eschivele, jocul de picioare, garda, pozitia capului, a umerilor, a corpului, etc. Sunt multe lucruri aici pe care voi nu le bagati in seama. Voi vedeti doar pumnul aruncat si nimic mai mult. Chiar nu e asa. Nu mai judecati acest sport din punctul de vedere al iubitorului de fotbal. Aici nu e vorba doar despre dat in minge.

 

Hai mai Adriane ca nu trebuie sa faci box 3-4 ore pe saptamana sau 5 ani de facultate ca sa il pricepi!

Hai sa nu ne dam mai destepti decat suntem.

Nu e un sport atat de complicat pentru privitor pe cat il faci tu sa para...

 

cred ca marchizul de Quensberry da' nu bag mana-n foc

Nimeni nu-i perfect!... :)

Kellerman27.05.2012 14:56

Aici te contrazic danimarcu. Boxul e un sport foarte greu de inteles, are multe multe chestii de luat in seama. E exact cum a spus Adrian. Nu trebuie doar sa imparti pumni. Degeaba dai un pumn din fundul gradinii si apoi cazi pe jos ca nu mai ai forta in tine.

 

 

Nu sunt eu mare specialist in box, dar recunosc un taran prost atunci cand il vad. Pe langa niste tarani prosti de pe acest forum, un mare taran prost natural este si Froch care habar n-are box. E doar un ciolanos care stie sa loveasca cu pumnul. Daca s-ar fi dus un jandarm si ar fi boxat cu Bute, rezultatul era acelasi, pentru ca Bute a fost sac de box ieri. Imi pare rau, nu ma intereseaza parerea altora, eu am vazut ce s-a intamplat. Bute a fost UN SAC DE BOX, si nu cred ca asa a vrut el. Ori i-a impus cineva sa dea meciul, ori a fost mafia pariurilor, ori ceva a fost. Il respect MULT pe Bute, dar si-a mai pierdut din acel mult respect dupa meciul de aseara. Repet, nu stiu a cui a fost vina pentru blat, mi-e greu sa cred ca Bute a avut initiativa, dar cert e ca a fost blat. SIGUR SIGUR. E imposibil sa joci cu atata inteligenta 30 de meciuri, cu adversari mult mai puternici decat floci si sa te lasi batut, E IMPOSIBIL. Ce tactica ai gresit frate ? era cat se poate de clar ca trebuia multa miscare si inteligenta, lucruri de care Bute DISPUNE dar nu le-a folosit.

 

Bute o sa il pise in freza in revansa, ii da KO in primele 15 secunde.

 

Doroftei si-a pierdut respectul meu si d'aia l-am facut jeg in momentul in care a pierdut cantarul si a pus o pata neagra pe tricolor. Asa cum acum Lacatus, Duckadam si majoritatea fostelor glorii steliste distrug echipa, uite asa il injur si eu pe Doroftei alaturi de criminalii astia care distrug Steaua.

danimarcu27.05.2012 15:03
Aici te contrazic danimarcu. Boxul e un sport foarte greu de inteles, are multe multe chestii de luat in seama. E exact cum a spus Adrian. Nu trebuie doar sa imparti pumni.

Unde am spus eu ca nu ar fi asa?

Repet: e destul de la indemana oricui sa inteleaga acest sport!

 

 

Adrian27.05.2012 15:05

Danimarcu

 

Nu e un sport atat de complicat pentru privitor pe cat il faci tu sa para...

 

Pentru ca tu te uiti la cum arunca cei doi boxeuri pumnii si nimic mai mult. Unii se uita si la jocul de picioare, tehnica, etc.

 

Sunt curios daca ai observat faptul ca Froch a boxat cu mainile jos. Tinea mainile jos si arunca pumni. Atat. Asta nu e box. Asta e bataie simpla, de strada.

El nu s-a aparat aproape deloc. Asta in timp ce Lucian a stat foarte bine in Garda. Si-a protejat ficatul, si-a protejat fata. Din pacate pentru el, nu a fost destul. Pentru ca toate astea trebuiau sa fie facute alaturi de miscare multa. In loc sa iasa in lateral atunci cand Froch sarea pe el, el dadea in spate pana ajungea in corzi. Si, odata ajuns acolo, acolo ramanea. GRESIT!

Alexandru H.27.05.2012 15:20
Doroftei si-a pierdut respectul meu si d'aia l-am facut jeg in momentul in care a pierdut cantarul si a pus o pata neagra pe tricolor.

 

Ai niste standarde tare ciudate. Nu ai respect pentru Doroftei din acele considerente dar nici gand sa-l respecti mai mult decat pe Bute, care, dupa spusele tale, a blatuit un sport nobil si si-a batut joc de milioane de romani si canadieni ce-si pusesera speranta in calitatile lui.

 

Doar observatia asta am vrut sa o fac pentru ca in rest pedalezi in propria ta lume...

 

red&blue_boy27.05.2012 15:28
Daca in Canada o sa revina la ceea ce a aratat inainte, va castiga.

Nu stiu ce sa spun, am dubii cu privire la asta...

Cred ca va fi si mai greu decat aseara pentru Bute, acum presiunea mare e pe el...

 

 

Sigur ca Bute ar putea sa ceara revansa, dupa parerea mea e obligat de reputatia lui sa o ceara, si poate sa-l bata pe Froch.

E obligat sa o ceara, nu are alta varianta. Daca nu, risca sa se compromita total.

 

 

Sunt curios daca ai observat faptul ca Froch a boxat cu mainile jos. Tinea mainile jos si arunca pumni. Atat. Asta nu e box. Asta e bataie simpla, de strada.

Pfff, nu lupta prea "elegant" Froch, insa daca asta i-a adus victoria inseamna ca a procedat bine. Si Vitali Klitschko lupta cu mainile jos, fara garda.

 

El nu s-a aparat aproape deloc. Asta in timp ce Lucian a stat foarte bine in Garda. Si-a protejat ficatul, si-a protejat fata. Din pacate pentru el, nu a fost destul. Pentru ca toate astea trebuiau sa fie facute alaturi de miscare multa. In loc sa iasa in lateral atunci cand Froch sarea pe el, el dadea in spate pana ajungea in corzi. Si, odata ajuns acolo, acolo ramanea. GRESIT!

Tocmai, atunci ce ne mai tot contram intre noi pe tema asta?

Ne surprinde pe unii dintre noi infrangerea de aseara, modul in care s-a produs, dar infrangerea a fost meritata, clara.

Iar la ora actuala nu prea mai putem spune ca Froch e chiar asa slab. Daca era asa, il batea Bute si fara tactica, fara miscare sau mai stiu eu ce...

Adrian27.05.2012 15:46

red&blue boy

 

Nu stiu ce sa spun, am dubii cu privire la asta...

Cred ca va fi si mai greu decat aseara pentru Bute, acum presiunea mare e pe el...

 

Trust me. Bute e peste Froch. Dar trebuie sa fie Bute, nu Froch sau un sac de box sau oricine altcineva. Trebuie sa fie acelasi Bute din primele 30 de meciuri.

 

Au zis multi ca eu vorbesc prostii, ca nu sunt expert ca Doroftei, ca nu stiu ce vorbesc.

Diferenta dintre mine si oamenii astia e ca eu am adus niste argumente ca sa arat de ce il consider pe Bute mai bun ca toti guralivii ceilalti. In schimb, baietii care zic ca eu nu stiu ce vorbesc se folosesc de un singur argument: asa a zis Doroftei.

Daca Doroftei nu zicea, ei nu existau.

 

 

Pfff, nu lupta prea "elegant" Froch, insa daca asta i-a adus victoria inseamna ca a procedat bine. Si Vitali Klitschko lupta cu mainile jos, fara garda.

 

Nu a procedat bine Froch. A procedat prost Bute.

Despre Klitschko gresesti. El foloseste mult jabul. Asta e o arma perfecta atat pentru a-ti tine adversarul la distanta cat si pentru a-l face KO. E dovedit stiintific. Multe jaburi au acelasi efect ca un upercut sau o directa. Mai ales ca jabul ala e dat cu forta, chiar daca pare doar o mana aruncata. Are forta in spate, manusa e si ea grea si adauga la greutatea mainii, face pagube.

 

Aseara Bute nu s-a folosit de arma asta. Daca o folosea, Froch nu avea cale libera sa sara pe el cand voia.

 

Dupa cum am zis. Boxul nu e chiar asa simplu cum cred unii.

 

 

Daca era asa, il batea Bute si fara tactica, fara miscare sau mai stiu eu ce...

 

Am explicat deja ca boxul nu e fotbal. Daca ala duce bine, ce poti face?

 

Hai sa dau exemplul Valuev. Ala vi se parea mega boxeur? Mie nu mi se parea asa. Dar era mare si asta il ajuta si ii castiga meciuri. Ce sa faci cu un tip de peste 2 metri si vreo 150 de kile?

Stanici27.05.2012 16:04

Bai, incep prin a spune ca nu sunt de loc specialist in ale boxului. Dar, parerea mea de ageamiu este ca Lucian nu a fost invins intr-un meci de box aseara. A fost batut. De parca s-ar fi luat prin oras de gagica lui Froch si s-a intamplat ca ala sa-l prinda fix in ring, duminica dimineata la 1. Si atunci l-a batut. Nu l-a invins, nu a fost mai bun. L-a batut. Scurt.

 

Si urmeaza o intrebare catre Adi: "bah! in box nu conteaza, pana la urma, cine isi bate adversarul? Sau e ca la patinaj, trebuiau amandoi sa prezinte cate un program, pe rand, de demonstratie a virtuozitatii tehnice iar arbitrii sa dea note la final?!". Adica, pulamea, sunt de acord cu tine, conteaza foarte mult inteligenta, tehnica, etc, etc. Dar, daca inteligenta aia nu e dublata de rautate si de darzenie, se poate sa ti-o iei. La propriu, chiar.

 

Pentru cei care au vazut mai multe meciuri ale lui Lucian: "baiatul e in stare sa bata? Adica, sa bata, frate, sa dea si el cu rautatea pe care a avut-o englezoiul?"

 

In alta ordine de idei, parca de la inceput, de la intrarea in sala, am vazut o oarecare diferenta intre combatanti. (In fine, nici nu eram chiar in starea mea). Dar mie mi s-a parut Lucian ca fiind un gospodar d-ala, de treaba, un om bun, care nu vrea sa fac rau nimanui. Asta inca de la inceput. Plus ca aparea cam hilar in halatul ala. Parerea mea e ca l-a subestimat pe ala iar ala, exact ca o fiara salbatica, atunci cand este incoltita si lupta pentru viata(cariera) sa, a dat 110%. Astept cu nerabdare meciul retur :D .

 

 

P.S. Vad ca s-au format tabere pro-Mosu si pro-Bute. Abtineti-va la a jigni pe vre-unul dintre ei, ambii sunt pugilisti de mare valoare, ambii ne-au facut mandri ca suntem romani si, pana la urma, mergeti si faceti cate un meci cu ei inainte de a-l judeca pe vre-unul dintre ei.

*Alecs*27.05.2012 16:13
Sigur ca Bute ar putea sa ceara revansa, dupa parerea mea e obligat de reputatia lui sa o ceara, si poate sa-l bata pe Froch.

 

E obligat sa o ceara, nu are alta varianta. Daca nu, risca sa se compromita total.

 

Legat de revansa

 

Froch: "Lucian Bute has got a rematch clause, whether or not he's going to want to execute that, I don't know. I don't know if he can because of being stopped for the title so we'll probably defend it against whoever's next in line, there'll be a mandatory at some stage. If not, the fight I really want is Mikkel Kessler."

Kellerman27.05.2012 18:24

Pe Kessler il bat eu, Bute se joaca cu el.

Alexandru H.27.05.2012 18:26
Pe Kessler il bat eu, Bute se joaca cu el.

 

3871557_700b.jpg

«1212223242531»