FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Box

«1202122232431»
gio_stgloria27.05.2012 08:58

Ca tot romanul cand ceva nu se intampla cum trebuie , gata a fost blat. Froch a reusit un meci mare, bravo lui , era de totul sau nimic pentru el si a dat totul. Ca a lovit ca taranul , sunt niste argumente de gradinita pe care voi le folositi, eu zic ca a luptat din suflet.

Raman inca la parerea ca meciul nu trebuia sa se dispute in Anglia.

Marius27.05.2012 08:59
Am vazut deja ca Direll a inceput sa isi bata joc. De parca el e cineva :)).

A luat si ala bataie o data de la Froch si acum se crede mare boxeur.

 

:wave:

Adrian27.05.2012 09:05
Ca tot romanul cand ceva nu se intampla cum trebuie , gata a fost blat. Froch a reusit un meci mare, bravo lui , era de totul sau nimic pentru el si a dat totul. Ca a lovit ca taranul , sunt niste argumente de gradinita pe care voi le folositi, eu zic ca a luptat din suflet.

Raman inca la parerea ca meciul nu trebuia sa se dispute in Anglia.

 

 

A luptat din suflet o.... sa nu mai zic ce.

 

Uita-te la toate meciurile lui Froch. Vei vedea ca asta e stilul lui. Froch nu a schimbat nimic pentru meciul cu Lucian. S-a prezentat, si-a plantat barbia de fier in fata adversarului si apoi a dat drumul la lovituri din fundul gradinii. Asta nu e suflet, e tactica lui. Fix despre asta am vorbit inainte de meci, verifica toate postarile si o sa vezi ca e adevarat.

 

Si de fiecare data am zis ca Lucian nu trebuie sa stea sa schimbe cu el, trebuie sa se miste, sa stea la distanta, sa lupte cu cap. Froch a facut exact ceea ce stia lumea despre el ca o sa faca. Lucian a surprins facand exact ceea ce nu se astepta lumea sa faca.

 

 

Marius27.05.2012 09:24

"A avut o strategie buna, m-a surprins, m-a lovit. Cand l-am asteptat pe corzi m-a lovit si acolo am pierdut meciul. Au fost lovituri puternice, croseele de la sfarsitul de reprize le-am simtit puternic. Am vrut sa-l atrag intr-o cursa, de aia l-am asteptat, am crezut ca pot sa-l surprind, l-am si prins o data, dar nu a fost suficient. Am avut insa impresia ca pot continua in ritmul asta. L-am prins si cu un upercut, dar n-a fost foarte puternic. A fost puternic, l-a simtit, mi-a zambit, dar n-a fost foarte puternic", a spus Lucian Bute.

 

E destul de clar. Bute credea ca Froch e vreun Mendy d-ala cu care poate sa discute lejer. Cand a inceput sa ia pumn dupa pumn s-a pierdut si a uitat tot. obreja a spus ca planul era sa se lase pe corzi abia din runda 7, el s-a dus din a doua.

 

Amuzant este ca doar specialistii lu' peste sunt surprinsi, ba mai au si nesimtirea sa spuna ca trebuia sa faca Bute. Ca doar ei stiu box, ei au luptat in sute de meciuri cu centura pe masa, ei l-ar bate pe Froch cu o mana la spate ca doar englezul e un taranete ajuns din intamplare campion mondial. De trei ori.

 

Specialistii lu' peste :)))))

*Alecs*27.05.2012 09:26

Exact ce spuneam...acum o dam cu a fost blat. De parca asta ar fi o scuza cu care sa fim impacati. Pai daca a fost asa, e mai rusinos decat sa fi pierdut pe bune.

 

Desigur, vorbim aici fictiune.

drvladyk27.05.2012 09:35
A fost un blat ordinar ce s-a intamplat ieri.

 

A avut manusile desumflate ma:))

Kellerman27.05.2012 10:23
Ca tot romanul cand ceva nu se intampla cum trebuie , gata a fost blat. Froch a reusit un meci mare, bravo lui , era de totul sau nimic pentru el si a dat totul. Ca a lovit ca taranul , sunt niste argumente de gradinita pe care voi le folositi, eu zic ca a luptat din suflet.

Raman inca la parerea ca meciul nu trebuia sa se dispute in Anglia.

 

Prietene, tu vrei sa spui ca Bute care a castigat 30 de meciuri prin inteligenta, tehnica si viteza a fost aseara prost si dintr-o data le-a uitat pe toate ? esti dement, te intreb sincer ? a fost ceva necurat, altfel il arunca pe ala din ring in primele 3 reprize.

 

Culmea, ca s-a intamplat tocmai acasa la floci. Ce coincidenta, nu ? i-am urmarit interviul live de dupa meci din ring, omul si-a pregatit discursul de acasa, se stia cine va castiga. Teatru ieftin, nici la prostii de americani de la hollywood nu vezi chestii mai penibile. Ala a fost KO ma ? voi stiti ce inseamna un KO ? vai de capu lui floci si lui Bute, pentru ca da, e mai umilitor sa dai meciul decat sa pierzi corect.

 

Sa ii fie rusine lui Bute si tuturor din jurul lui care au contribuit la acest blat umilitor. Nu sunt eu mare specialist in box dar ca si in fotbal un blat se poate simti de pe orice planeta atunci cand miroase atat de puternic.

 

 

La revansa il va bate Bute pe merit si or sa vina haterii Marius si toti agaricii de aici sa spuna ca vai, i-a dat meciul lui Bute.

 

Sunteti penibili ma, duceti-va in bozgoria daca nici macar campionii nostri nu mai stiti sa ii respectati. Pupati-l in cur pe jegul de doroftei, care s-a facut beat manga aseara ca a pierdut Bute. Futui mortii ei de treaba.

red&blue_boy27.05.2012 10:30

Hai sa nu mai o tot dam pe asta cu a fost ceva aranjat, blat, cadem rau in ridicol.

 

Bute s-a cam pierdut , neasteptandu-se la un asa inceput din partea lui Froch. Cred ca l-a si subestimat putin pe englez, nu se astepta sa opuna asa rezistenta. Credea doar ca e un bun incasator, dar nu ca poate sa lupte asa ofensiv, sa loveasca asa puternic.

Apoi tactica a fost gresita, nu tu miscare in ring, a stat aiurea la lupta, cand mai prindea o lovitura nu o dubla nicicand, s-a bagat repde in corzi. Acum ramane de vazut, poate tactica sa fi fost alta si pur si simplu aseara Bute n-a fost in stare de mai mult, parca s-a blocat...

Ne place sau nu, o fi Bute peste Froch, dar aseara asta nu s-a vazut deloc. Rudimentar cum e, Froch a luptat cu mai mult curaj si ambitie, care la Bute nu le-am vazut deloc.

 

Acum, sa nu cadem nici in extrema cealalta, sa-l ponegrim pe Bute. Ma repet, la cati campioni avem noi in box si alte sporturi, nu ne prea permitem asta.

Alexandru H.27.05.2012 10:33
Sunteti penibili ma, duceti-va in bozgoria daca nici macar campionii nostri nu mai stiti sa ii respectati. Pupati-l in cur pe jegul de doroftei, care s-a facut beat manga aseara ca a pierdut Bute. Futui mortii ei de treaba.

 

Ironia e o arta complet straina lui kellerman.

 

Sa ii fie rusine lui Bute si tuturor din jurul lui care au contribuit la acest blat umilitor. Nu sunt eu mare specialist in box dar ca si in fotbal un blat se poate simti de pe orice planeta atunci cand miroase atat de puternic.

 

Mi se pare mai nerespectuos, ca tot vorbeai de necesitatea respectului, sa-l acuzi pe Bute de blat decat de faptul ca a pierdut o lupta pe cinstite. In primul caz, omul e un infractor; in al doilea, e un sportiv adevarat. Chiar, voi nu va dati seama ce implica existenta unui blat in meciul de aseara? Daca ar fi dovedit, Bute ar fi scos in suturi din lumea boxului, probabil ar fi fost si o increngatura penala (ca toti cei care au pariat l-ar fi dat un pic in judecata)... toate, dar absolut toate meciurile de pana acum ar fi considerate niste facaturi iar Bute un escroc de prima mana...

Ronnie27.05.2012 10:38

Cum, boxeorul nostru sa piarda pe bune? Nu, nu.. a fost blat. El nu poate sa piarda meciuri. Bute daca vroia castiga, doar ca nu a vrut.

Marius27.05.2012 10:45
Sunteti penibili ma, duceti-va in bozgoria daca nici macar campionii nostri nu mai stiti sa ii respectati. Pupati-l in cur pe jegul de doroftei, care s-a facut beat manga aseara ca a pierdut Bute.

 

"Jegul" de Doroftei macar stie ce vorbeste, a facut box la cel mai inalt nivel, a castigat un titlu mondial... tu, in schimb, esti doar un agarici, ca tot iti place cuvantul, cu ifose de cunoscator.

 

Si nici mintea nu te prea ajuta :)

drvladyk27.05.2012 10:55

Bai, suntem 10-15 romani care vorbim despre un campion al nostru( bun rau cum o fi), ce p mea si aici trebuie sa iasa cu cearta?

Marius27.05.2012 11:12

"Nu este el de vina ci oamenii din anturajul lui care l-au lasat să se bată cu un asemena boxer. Au profitat de el, au vrut să facă bani pe seama lui, si-au batut joc de el. Nu poti să vii din Liga a II-a să te bati in Liga Campionilor.

 

Bute a clacat, dar poate iși va reveni. Îmi pare rau că a simtit pe pielea lui valoarea pe care o are. Nu poti să te bati ca un amator, cu un tavalug. Nu ai cum să te lupti nepregatit.

 

 

Eu m-am batut cu astfel de campioni si am vazut cum e. Am simtit pe pielea mea cum este să te lupti si am fost nesimtit la ultimul meci, din carieră că am acceptat să mă bat.

 

Eu nu am fost niciodată in asemenea stare să incasez astfel de lovituri asa cum le-a luat Bute. În repriza a 4-a, Bute fugea de Froch fară să-l loveasca Unde ai mai vazut asa ceva, in ce film? Eu zic că Froch era de batut. Dacă se pregateste bine la rejucare eu zic că-l poate invinge.

 

 

Cand a vazut ce lovituri incasează Bute, antrenorul sau, Stephane Laroche, a cerut să fie oprit meciul. Dacă nu ar fi fost corzile, Lucian ar fi cazut. Cand ti se vorbeste in pauzele dintre reprize, nu mai intelegi prea multe, chiar dacă ti se explica", a spus Leonard Doroftei la Dolce Sport.

 

Doroftei a continuat: "Dacă Bute ar fi câștigat, veneam, puneam capul in pamant si spuneam: Gata domnule, este cel mai bun. Dar asa, ce pot să fac?

 

Nu ai cum la valoarea ta de "Mister KO" să pierzi in asa hal. Asta se intamplă cand lupti numai cu boxeri pe care ii pui repede jos".

 

 

red&blue_boy27.05.2012 11:14

Nu suntem romani pana la capat daca nu ne certam intre noi, daca nu ne jignim...

Uitam ca Bute e roman ca si noi, a fost si e un motiv de mandrie pentru unii dintre noi, a pierdut aseara un meci, pana la urma si asta face parte din sport. Noi ne intindem prea mult, vedem tot timpul fel de fel de conspiratii.

Ce naiba, aseara a fost de nerecunoscut, a pierdut clar meciul, Froch l-a batut categoric, ce e asa greu de acceptat?...

Adrian27.05.2012 11:27

Hai sa nu o dam cu blaturi si meciuri aruncate, ca nu cred ca e asa. Sunt o mie de lucruri care se pot intampla intr-un meci de box care sa iti dea peste cap tot planul, toata tactica stabilita inainte de meci.

 

Daca Froch l-a prins pe Lucian cu o lovitura puternica chiar la inceput, e posibil ca minutul ala de pauza sa nu fi fost destul pentru a-si reveni.

 

Boxul e un sport foarte solicitant. Dupa cum am mai zis, te consuma enorm. Nu doar pumnii primiti ci si pumnii pe care ii dai tu pe langa. Cred ca Lucian s-a speriat cand a vazut ca l-a prins pe Froch de cateva ori cu lovituri puternice atat la corp cat si la fata iar acesta nu a dat nici un semn cum ca ar fi lovit.

 

Adaugati la sentimentul asta de neputinta durerea pe care probabil ca o simtea el in urma loviturilor lui Froch si oboseala si avem deja reteta perfecta pentru ca un sportiv sa-si piarda calmul. De aici s-a ajuns foarte repede la KO.

 

Lucian trebuia sa se miste mult, sa stea in centrul ringului, sa il tina la distanta pe Froch si sa loveasca pe contre. Te misti, eviti, lovesti. Asta trebuia sa faca. Dupa cateva reprize englezul ar fi fost obosit si atunci pumnii lui Lucian ar fi contat mai mult. Insa el a vrut sa il faca KO rapid. A vazut ca nu poate, s-a speriat, a pierdut. Nu a luptat cu cap. Asta cred eu. Nu blaturi sau meciuri vandute.

 

 

Despre Doroftei... pacat ca s-a murdarit acum la batranete. Caracterul lui nu ii face cinste si demonstreaza ca e un om mic si invidios. E pacat pentru el. Bute, si sa fie un sportiv inferior lui, a fost colegul sau. S-au antrenat impreuna, au fost prieteni. Macar pentru asta ar trebui Doroftei sa taca. Dar doar pentru ca ai fost un mare sportiv nu inseamna ca esti un barbat sau un om adevarat.

 

Acum inteleg de ce s-a si dus Doroftei sa faca emisiuni la Pro TV. Asta e felul lui de a fi. Nu o sa-l schimbe nimeni.

 

Cand el s-a facut de rusine la cantar, toata lumea a fost alaturi de el. Nu a invatat nimic din asta. Minusuri doar pentru el.

 

Cat despre hateri, astia abia au asteptat sa piarda Lucian. Daca nu pierdea acum si pierdea peste 5 ani, ziceau atunci ca e slab. Deci nu are rost sa ne pierdem vremea cu ei.

Multi din cei care vorbesc, vorbesc din auzite. Bag mana in foc ca 99% din cei care jubileaza acum au urmarit aseara primul meci al lui Froch. Asta daca intr-adevar au urmarit meciul. Ca se poate sa fi dormit si sa fi citit ziarele dimineata. Asadar oameni care nu conteaza.

 

Performanta lui Lucian ramane. A castigat o centura, si-a aparat-o de 9 ori. E inca tanar, poate sa mai castige multe meciuri de acum inainte.

 

In sport nu poti doar sa castigi. Mai si pierzi. Au pierdut oameni ca Ali si Tyson, nu e tragedie ca a pierdut Bute. Dupa meciul asta Lucian se poate ridica mai puternic.

drvladyk27.05.2012 11:33
ce e asa greu de acceptat?...

 

Pentru mine de neacceptat este modul in care a pierdut, l-a tocat ala ca pe maidan, asta nu inteleg inca, astept acum sa mi se descarce de pe fl, sa vad mai in detaliu. Ce argumente mai sunt impotriva vorbelor lui Doroftei dupa meciul asta, ca as vrea sa gasesc si nu pot?

Marius27.05.2012 11:47
Ce argumente mai sunt impotriva vorbelor lui Doroftei dupa meciul asta, ca as vrea sa gasesc si nu pot?

 

Pai iti zic nationalistii de duzina:

 

"Doroftei e un jeg care a primit un titlu mondial cadou si care oricum nu stie nimic despre box. Si chiar daca stie ceva, e hater, da-l in plm. Eu il bat pe Froch oricand. A fost blat clar!"

Adrian27.05.2012 11:53
Ce argumente mai sunt impotriva vorbelor lui Doroftei dupa meciul asta, ca as vrea sa gasesc si nu pot?

 

 

Doroftei vorbeste de parca el s-a batut doar cu Tyson in toate meciurile sale. Da' nu-i asa.

El nu s-a batut cu 10 de mii de adversari super puternici. S-a batut cu 2-3. L-a batut pe Balbi de 2 ori, a facut egal cu Spadafora si a luat-o de la Gatti, dupa care s-a retras.Sa nu credeti ca se injura Doroftei zilnic cu Mayweather, ca nu e asa.

 

Nu mai tot dati copy paste la ce zice un om care moare de invidie.

 

Am vazut si eu declaratiile lui Doroftei. Nu a facut altceva decat sa se laude ca, vezi Doamne, s-a batut el doar cu greii greilor si sa il intepe pe Bute. Comportament de frustrat si nimic mai mult.

 

p.s.

Si daca Doroftei tot vorbeste de pregatirea proasta a meciului lui Bute, sa nu uite cat de bine a pregatit el meciul cu Calist.

 

 

 

Si inca ceva.

Faptul ca toti ratatii astia sar acum sa zica nasoale de Bute, arata cat de frica le-a fost de el.

Ward, daca era bazat, se asigura ca dupa meciul cu Froch, urmatorul e Bute.

Nu a fost asa. S-a tras pe fund. Dar macar e activ in ringul de social media.

 

Cat despre Direll, care e un nimeni.... E UN NIMENI! Doar a luat bataie de la Froch, atat. Daca asta te face mare boxer, inseamna ca sfarsitul lumii e aproape. Cum naiba a ajuns ratatul asta sa vorbeasca despre Lucian, asta nu o sa inteleg niciodata.

red&blue_boy27.05.2012 12:00
Performanta lui Lucian ramane. A castigat o centura, si-a aparat-o de 9 ori. E inca tanar, poate sa mai castige multe meciuri de acum inainte.

Asta spuneam si eu altadata, asta e esentialul.

Si daca de-acum nu mai castiga nici un meci, si daca nu mai recastiga centura, si tot trebuie sa gasim puterea de a aprecia ce-a facut Bute. Ca adversarii au fost mai slabi sau mai buni, ca si-a ales meciurile pana acum, bravo lui, nu e de lepadat sa tii centura atat timp, sa o aperi in atatea meciuri.

 

 

 

Pentru mine de neacceptat este modul in care a pierdut, l-a tocat ala ca pe maidan, asta nu inteleg inca

Nu la asta m-am referit, ci la faptul ca ne certam intre noi si cautam tot felul de motive fanteziste, aranjamente sau mai stiu eu ce, sa acceptam pana la urma infrangerea.

 

In rest, si pentru mine e de neacceptat modul in care a pierdut, nedemn de un campion, stau si ma gandesc si acum ce s-a intamplat cu adevarat, tactica gresita, a cedat Bute si mental, a cazut, nu se astepta la o asa ofensiva din partea lui Froch.

Am ajuns sa ma intreb si care e valoarea reala lui Bute. Din pacate, el a aratat aseara mai rau decat Mendy in disputa cu el... :(

 

 

Despre declaratiile lui Doroftei prefer sa nu zic prea multe, dar nu e fair-play, acum cu ceva timp in urma spunea ca e totul ok intre ei, ca e un mare boxeur Bute, iar acum parca a asteptat infrangerea asta ca un motiv sa isi dea drumul iar la atacuri de genul ca el a fost mai bun. Asta tot incearca sa spuna...

drvladyk27.05.2012 12:01

Adrian, nu am fost de acord cu Doroftei si am mai zis-o, si nu fac nici o comparatie, ma refer doar la ce a zis despre adversarii de pana acum ai lui Bute, atat. Uite ce s-a intamplat la primul cat de cat bunut, daca pierdea la decizie, sau lua o perversa mai ziceam, dar asa? Sincer, cum iti explici? Oare nu ne putem gandi ca poate, Bute nu e atat de bun pe cat credeam noi? Asta nu-i sterge meritele cu nimic oricum

 

 

 

Si dragi moderatori cred ca ar trebui sters sondajul de la inceputul topicului ca nu mai este de actualitate:))

Adrian27.05.2012 12:09
Adrian, nu am fost de acord cu Doroftei si am mai zis-o, si nu fac nici o comparatie, ma refer doar la ce a zis despre adversarii de pana acum ai lui Bute, atat. Uite ce s-a intamplat la primul cat de cat bunut, daca pierdea la decizie, sau lua o perversa mai ziceam, dar asa? Sincer, cum iti explici? Oare nu ne putem gandi ca poate, Bute nu e atat de bun pe cat credeam noi? Asta nu-i sterge meritele cu nimic oricum

 

 

Dar uiti, prietene, ca nu Bute si-a ales adversarii. Mai mult, uiti ca Bute chiar a vrut sa boxeze cu Kessler iar asta l-a refuzat. Cat era Kessler de smecher, n-a vrut sa boxeze cu Lucian.

 

A urmat Ward, care a castigat supersixul doar pentru a gasi scuze penibile sa nu lupte cu Bute. "Bute trebuie sa se bata cu boxeri mai tari pana sa ma bat eu cu el." Hai, pe bune, asta e motiv sa nu te lupti cu el?

 

Daca Ward era bazat, tacea din gura, lupta cu Lucian si il batea si isi mai adauga o centura. Dar nu a vrut. De ce nu a vrut? Ca e Bute prea slab?! SERIOS? Pune cineva botul la scuza asta?

 

Unde plm ati mai intalnit voi in istoria boxului ca un campion care si-a aparat centura de 9 ori sa se roage de adversari sa lupte cu el si, mai mult, sa accepte sa mearga acasa la adversari pentru a lupta cu ei?

 

In locul lui Bute eu le aratam degetul mijlociu si le ziceam clar ca sunt niste ratati cu gura mare, care nu stiu sa boxeze. Dar el e un baiat cu prea mult bun simt.

El s-a dus in meciul cu Froch ca sa demonstreze ceva ce nu trebuia sa demonstreze.

El s-a dus acolo ca sa arate ca stie boxa. Nu trebuia sa faca asta. Trebuia sa mearga sa castige.

De fapt nu trebuia sa mearga. Ca nu are ce cauta campionul mondial sa se roage de un baiat fara centura sa lupte cu el.

 

 

A gresit, Froch l-a batut, asta este. Se intampla.

Daca Lucian il batea, toti ar fi sarit sa zica despre Froch ca e un taran prost care nu stie sa boxeze si ca e si terminat, mai ales daca asta isi anunta retragerea.

 

 

Toti supercampionii au prins acum glas si zic de Bute dar nici unul nu a vrut sa lupte cu el. Fantastic!

red&blue_boy27.05.2012 12:18

Eu cred ca la "revansa" o sa ne lamurim mai bine asupra situatiei.

Bate Bute clar, prin KO, atunci a fost un accident aseara. Bate la puncte si unii dintre noi tot putem avea dubii asupra valorii sale. Pierde Bute iar, indiferent cum, KO sau la puncte, si e cam nasoala treaba.

Marius27.05.2012 12:20
In locul lui Bute eu le aratam degetul mijlociu si le ziceam clar ca sunt niste ratati cu gura mare, care nu stiu sa boxeze.

 

Deocamdata, toti ratatii aia au avut dreptate. Binenteles, aia doar se bat pentru titluri mondiale, nu-s specialisti d-astia de pe fcsteaua.ro. care n-au facut box, da' stiu ei cum e sa faci box si cum se pregateste un meci cu centura pe masa.

 

:))

 

 

Adrian27.05.2012 12:33
Eu cred ca la "revansa" o sa ne lamurim mai bine asupra situatiei.

Bate Bute clar, prin KO, atunci a fost un accident aseara. Bate la puncte si unii dintre noi tot putem avea dubii asupra valorii sale. Pierde Bute iar, indiferent cum, KO sau la puncte, si e cam nasoala treaba.

 

 

In box se poate intampla orice.

Sunt unii care sunt construiti in asa fel incat, oricat ai da in ei, nu cad. Asta e darul lor si, daca lupti cu ei trebuie sa o faci cu cap. Practic, intr-un astfel de meci, trebuie sa realizezi ca partea de KO ti-a fost luata si sa incerci sa castigi meciul la puncte.

 

Asta e Froch. Oricat ai da in el, nu cade. Asta nu-l face boxeur bun. Va pot arata multe exemple in care un boxeur l-a dominat pe celalalt tot meciul doar pentru a fi facut KO cu un pumn aiurea luat pe final.

 

Ca duci mai bine ca adversarul nu inseamna ca esti boxeur bun.

 

Bute a dat-o-n bara cu strategia. Daca era Bute din meciul cu Johnson, Froch era terminat. Dar Lucian a facut pe sacul de box si l-a lasat sa dea. Daca in Canada o sa revina la ceea ce a aratat inainte, va castiga.

gio_stgloria27.05.2012 12:34
Sa ii fie rusine lui Bute si tuturor din jurul lui care au contribuit la acest blat umilitor.

 

Sunteti penibili ma, duceti-va in bozgoria daca nici macar campionii nostri nu mai stiti sa ii respectati. Pupati-l in cur pe jegul de doroftei, care s-a facut beat manga aseara ca a pierdut Bute.

 

Tu de care parte esti , ori il respecti pe bute , ori nu ? Ia ceva , un calmant ca ai luat-o rau de tot pe campii.

«1202122232431»