FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Deplasari Interne

«14567810»
albanezul13.11.2009 10:13

mda..am vazut ulterior ca au schumbat data.era prea frumos sambata.cred ca atunci cand s-a stabilit ziua de sambata nu intrebasera si clubul nostru.si normal ca nea Vali s-=a gandit ca luni o sa fim mult mai putini.dar a uitat ca e meciul seara si ca sunt 60 de km.asa ca hai cat mai multi.vorbiti si voi sa mergem multi.acum e timpul sa il lovim cel mai tare.mai ales ca duminica respectiva vor fi siu alegerile..e clar ca nu o sa aiba nici macar 3% dar ar fi bine sa dam in el si pe tema asta.sa venim cu un raspuns puternic dupa alegeri sa ii aratam ca lumea nu il voteaza ca e un cioban prost si niciodata nu o sa fie iertat.CU TOTII LA PLOIESTI!

AGRESSIVO198+113.11.2009 11:40

@albanezul

 

sustin ideea ta,ai perfecta dreptate,e cel mai bun moment de al lovi pe cioban dupa alegeri,va fii cu moralul la pamant.

cei care puteti mergeti si protestati,e una din putinele ocazii cand o veti mai putea face.

S.S.Lazio13.11.2009 15:58

si-ar merge un mesaj : pac-pac , nici acum nu te-am votat :) !

SteLuTzZz14.11.2009 08:10

eu ma gandeam la alta .."sceneta" .

sa vedem . mai e pana atunci .

 

Stanici14.11.2009 09:06

Cred ca asta e ultima deplasare in care o sa putem sa ne luam bilete, dupa aia trebuie organizatie a suporterilor recunoscuta de club. Situatia o sa fie nasoala, prevad eu.

bodanelu14.11.2009 09:23

mai e si Craiova..

albanezul14.11.2009 11:58

la Craiova e groasa ca sunt prieteni buni mititelu si Jiji..deci exista riscul sa nu putem intra la meci.asa ca ramane de vazut.gasesc ei un motiv.

la Timishuaua ne-au cerut garantie 300 de milioane si au intervenit suporterii pt noi..gest frumos.dar la Craiova nu sunt scaune in sectorul de oaspeti,asa ca vedem ce motiv ne baga.ma astept la ceva de genul: "nu aveti bilete..nu intrati in oras"

dar vedem..

ultras200414.11.2009 23:02

sper totusi sa mergem si sa putem intra, e cam ultimul meci pt mine anul asta.

S.S.Lazio14.11.2009 23:09

se aude ca s'ar juca la severin meciul cu Craiova !

pana una alta , sunt in stare de orice , si ei si jandarmeria .

Kustino16.11.2009 10:59

La Craiova putem face rost de bilete, la ultimul meci de acolo, cei din blue lions s-au oferit sa ne ajute cu bilete si cred ca si acum vor face la fel.

Stanici16.11.2009 11:21

La Ploiesti, cu biletele, se stie ceva? Ca ultima data i-am facut cifra de afaceri lu' Doroftei.

rezistenta_ultras17.11.2009 16:16

au schimbat ora meciului pt ploiesti...nu mai e la 20.00,e la 18.00.

lbj17.11.2009 16:36

ei sunt o forta, esti nebun...pisaneam pe tot fotbalul pizdii

albanezul17.11.2009 20:43

adita...pe gsp e tot ora 20.00..la fel si pe prosport.deci unde ai vazut tu ca e ora 18.00?

acum am vazut pe LPF.ro..ca e de la ora 18.00.mai asteptam.

Stanici18.11.2009 08:56

E si pe siteul oficial al Stelei. Uoof :( .

 

Partea frumoasa e ca i-am fentat pe gaozari si mi-am luat bilet la meciul cu Vaslui . :D

rezistenta_ultras18.11.2009 15:21

vad ca l-au mutat la ora 16.00 mai nou.

http://www.LPF.ro/etapa14.htm

 

in aceste conditii,cele mai bune variante de tren sunt:

-dus : personal,Bucuresti nord-ploiesti vest,pleaca la 14.11,ajunge la 15.24.

-intors : accelerat,ploiesti vest-Bucuresti nord,pleaca la 18.19,ajunge la 19.01.

lucvald-190218.11.2009 15:36

sa ma *** in televiziunile p.... ! Ce tot jongleaza cu ora ?...sau poate JiJigodia spera sa fim cat mai putini cei care vom face deplasarea !

 

IPR18.11.2009 15:42

cred ca pana luni o sa il puna la 8 dimineata, ca sa mergem cat mai putini.

rezistenta_ultras18.11.2009 19:24

apropo de deplasarea la ploiesti...

 

Aberant! Astra Ploiești le cere fanilor dinamoviști 60.000 de lei garanție pentru scaune!

Articol publicat de Mihai Nejneru in Cupa Romaniei | 18.11.2009 | 20:01 .Suporterii lui Dinamo au intrat la mijloc in războiul psihologic dintre Astra Ploiești și Dinamo, echipe ce vor juca mâine pentru calificarea in semifinalele Cupei României. Astfel, oficialii ploieștenilor au incercat să impiedice prezența ultrașilor la meci printr-o serie de cereri cel puțin aberante. Pentru a li se elibera cele 200 de bilete solicitate, fanilor li s-a cerut drept garanție suma de 60.000 de lei. Banii ar fi urmat să acopere eventualele daune produse de bucureșteni. Solicitarea a fost refuzată, ultrașii preferând să iși procure singuri biletele. "Nu este neapărat o problemă financiară, suntem din București, avem bani. Este vorba de abordarea aleasă de ei. De aceea am refuzat. Dacă oficialul lor fugea la bancă cu ordinul de plată? Trebuia să ni se ofere și nouă un camion cu furaje de la domnul Niculae drept garanție și nu cred că ar fi vrut", a declarat Adrian Lungu, unul dintre liderii suporterilor.

 

Au cerut și actele asociației suporterilor, in original

Garanția bancară pentru cele 200 de scaune ce urmau să fie ocupate de ultrași, nu este singura doleanță a responsabililor Astrei. Aceștia au cerut fanilor să le procure și actele originale ale asociației suporterilor clubului Dinamo, respectiv persoana juridică ce poate răspunde penal in cazul producerii unor eventuale incidente. "Această a doua cerere imi este greu să o comentez. Pentru că pur și simplu nu am mai auzit de așa ceva. Este o aberație a clubului Astra, care incearcă cu orice preț să impiedice prezența noastră. Dar e clar că nu au cum să reușească acest lucu, iar noi vom fi prezenți la meci", a continuat reprezentantul ultrașilor lui Dinamo.

 

Fanii Știnței nu au fost lăsați la meciul cu Astra

Strategia clubului Astra a mai fost folosită in acest campionat, victimile fiind suporterii Universității Craiova. Accesul acestora la meciul direct a fost blocat de forțele de ordine, fanii neavând posibilitatea de a-și cumpăra tichetele de intrare la aceea partidă. De aceea, 400 de susținători ai Științei au fost nevoiți să facă cale intoarsă către casele lor, străbătând un total de 700 de kilometri fără să poată vedea măcar un minut din partidă.

 

Azzido20.11.2009 12:54

fax de la Astra

fax_astra.jpg

noname20.11.2009 13:38

raspuns AISS:

 

2528293910102609427S500x500Q85.jpg

SteLuTzZz20.11.2009 20:44

ba chiar s-a reprogramat .. la ora 16

 

Stefan8820.11.2009 21:31

Chiar le-ati trimis mesajul ala celor de la astra???

audiopixel20.11.2009 21:33

N-ar fi mai ok sa le dam 60000 lei garantie dupa ce se lamuresc care-i treaba cu "membrii asociaiei sa aiva"?

Ca vad cum ne raspund cu stima.Ce ti-e si cu stima asta...

rezistenta_ultras20.11.2009 21:50

e corect si "aive" dar se foloseste la singular.cel mai corect era "aibe" in contextul asta.

«14567810»