Imi cer scuze ca nu urmaresc fotbalul din Premier League de 15 ani ca tine. Si pana la urma... ce spun eu si ce intelegi tu...
Imi cer scuze ca nu urmaresc fotbalul din Premier League de 15 ani ca tine. Si pana la urma... ce spun eu si ce intelegi tu...
@Kellerman
Ce ar fi sa te documentezi tu mai bine , inainte sa vorbesti aiurea si degeaba?
United a fost infiintata in 1878 ca si Newton Heath LYR F.C. , iar City a fost infiintata in 1880 ca si St Mark's.
Care e mai veche echipa?
Proportia dintre fanii celor 2 echipe in oras e egala , nici una neavand o majoritate clara.
Se crede ca City are mai multi fani pentru ca a fost tot timpul echipa municipalitatii si cetatenii dadeau si dau bani pentru echipa aia.
Vorbiti si voi ca sa va bagati in seama.
Wigan - Arsenal 3 - 2
Dupa ce Arsenal a condus cu 2-0. Superba revenire a lui Wigan.
Bai esti nebun? ![]()
Am schimbat pe handbal in min 80 si era 0-2.
nt , nt , nt
Aranjament... ![]()
Portsmouth-Aston Villa 1-2...
Si Portsmouth va juca in Europa League la anul , ca finalista a Cupei , din Championship![]()
Portsmouth have seen their hopes of playing in Europe next season blocked by the Football Association and Premier League.
The South Coast outfit missed the deadline to apply for a UEFA club licence, but the club's administrator indicated they would appeal to be awarded authorisation to allow them to play in Europe.
However, the Fratton Park side have been told that any late application for a licence will not be considered due to their ongoing financial problems, with the 2008 FA Cup winners a staggering £120million in debt.
The decision means that the team who finish seventh in the Premier League - currently Liverpool - would play in the Europa League instead.
Pacat de Portsmouth...Era fain sa evolueze in Europa League,din Championship...
Portsmouth have seen their hopes of playing in Europe next season blocked by the Football Association and Premier League.The South Coast outfit missed the deadline to apply for a UEFA club licence, but the club's administrator indicated they would appeal to be awarded authorisation to allow them to play in Europe.
However, the Fratton Park side have been told that any late application for a licence will not be considered due to their ongoing financial problems, with the 2008 FA Cup winners a staggering £120million in debt.
The decision means that the team who finish seventh in the Premier League - currently Liverpool - would play in the Europa League instead.
plua mea , m-am crezut prea iute Nostradamus junior.
Etapa 36
14:45 Manchester Utd - Tottenham - Eurosport 2
17:00 Bolton - Portsmouth
17:00 Hull - Sunderland
17:00 West Ham - Wigan
17:00 Wolves - Blackburn
19:30 Arsenal - Manchester City - DigiSport
Manchester United 3-1 Tottenham
Golurile au fost marcate de Ryan Giggs de 2 ori din penalty-urile obtinute de Evra si Nani in minutule 58 si 86, plus Nani dupa o scarita superba in minutul 80. Pentru Tottenham a marcat King in minutul 70.
Acum titlul va depinde 99% de ceea ce se va intampla in meciul Liverpool-Chelsea de etapa viitoare.
Acum titlul va depinde 99% de ceea ce se va intampla in meciul Liverpool-Chelsea de etapa viitoare.
Cred ca vor face egal...Ce chestie,sa-i faca Liverpool campioni pe United! Doar sa nu fie blat,ca pe la noi ! ![]()
Locul 7 din Premier League duce in Europa?
E posibil,Fulham cred ca de acolo au venit.
Locul 7 din Premier League duce in Europa?
Se pare ca da,pentru ca Portsmouth,in calitate de finalista a Cupei Angliei,nu va fi lasata de Liga engleza sa evolueze in Europa League,probleme cu licenta...
Astazi,in primul meci al zilei,derbyul orasului Birmingam, Aston Villa-Birmingham City 1-0 ! ![]()
Chelsea - Stoke 7-0
Burnely - Liverpool 0-4
Slabi rau astia de la Chelsea...
Etapa viitoare e decisiva :
Liverpool - Chelsea
Daca-l castiga, inseamna ca Chelsea merita sa fie campiona. Oricum, meci greu, Liverpool e o nuca tare acasa.
Daca o sa treaca Chelsea de Liverpool , poate o sa uit de asistentii formidabili din tur si retur.
Da...Si cum mai ziceam,ce chestie ar fi ca tocmai Liverpool sa-i faca pe United campioni...Oricum,Chelsea are prima sansa,cu toate ca e meciul acasa la cormorani...
FANTASTIC!!! Cel mai tampit meci pe care il vad in viata mea. Cei de la Liverpool nici nu stiu cum sa paseze spre jucatorii lui Chelsea. Incredibil! Se vede ca nu se pricep deloc la blaturi. Rusinos! In frunte cu marele Steven Gerrard care de la mijlocul terenului paseaza spre portar.
Ha ha! Moare moldoveanca ![]()