FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«12334»
Maye15.08.2009 19:33

Astazi s-a dat startul unui nou sezon din , poate , cel mai puternic campionat din lume.

Mai jos afisez toate rezultatele zilei de azi :

Chelsea - Hull City 2-1

Aston Villa - Wigan 0-2

Blackburn - Manchester City 0-2

Bolton - Sunderland 0-1

Portsmouth - Fulham 0-1

Stoke City - Burnley 2-0

Wolverhampton - West Ham 0-2

Everton - Arsenal 1-6

 

Maine se vor mai disputa :

Manchester Utd. - Birmingham

Tottenham - Liverpool

 

Invit toti fanii acestui campionat sa isi exprime parerile aici.

Vlad Bogdan15.08.2009 20:59

Drogba si la 31 de ani e magnific

Azi a si ratat 6-7 ocazii clare dar a dat 2 goluri superbe ... al doilea clar poate concura la golul anului in premiership

 

Chelsea ia tot anul asta

Go Blues :thumbup:

Maye15.08.2009 21:19

Al doilea mai degraba poate concura la gafa anului.Slaba pozitionare a portarului , dar ce e drept a dat si Drogba bine.Sper ca ai vazut golul lui Rodallega , ca ala sigur o sa candideze la golul sezonului.

se7en15.08.2009 22:49

fabulos meciul lui Arsenal, nu m-ar mira sa se lupte la titlu tinant cont ca vin din pozitia de outsideri, dupa ce Toure si Adebayor au plecat spre City.

Maye15.08.2009 23:04

Au jucat fenomenal tunarii , dar si Everton mi s-a parut incredibil de slaba.

MoWeed16.08.2009 00:02

Tot Liverpool, United si Chelsea se vor bate la campionat.

KERATOCONUS16.08.2009 01:34
Tot Liverpool, United si Chelsea se vor bate la campionat.

 

Cred ca sezonul asta si Arsenal va avea un cuvant greu de spus in Premiership.

mircea_1016.08.2009 06:19

GO REDS!!! :D

Liverpool ia titlul anul asta...chiar daca nu a jucat senzational in amicale.

Maye16.08.2009 09:00

Daca se vor concentra bine pe parcursul sezonului si il vor reinventa pe Owen , United va castiga din nou Coroana Angliei.

D4v1dstelist16.08.2009 10:45

Arsenal,echipa proaspata,fara mari nume insa care impresioneaza.Anul trecut s-au prostit cu echipele mici!

Maye16.08.2009 12:50
Arsenal,echipa proaspata,fara mari nume insa care impresioneaza.Anul trecut s-au prostit cu echipele mici!

Echipa proaspata?E aceeasi echipa de anul trecut.Cu un singur fundas nou.

stelist8816.08.2009 13:37

Cine transmite anul asta? Pe Eurosport n-am vazut nimic despre Premier League.

The Game16.08.2009 13:47

^Eurosport 2 si Digi Sport.Chiar acum pe Eurosport 2 este Manchester United-Birmingham City.

**alex**16.08.2009 15:25

Man United - Birmingham City 1-0

 

Un meci bun facut de campioni in conditiile in care au lipsit Van der Sar, Neville, Ferdinand, Vidic, Carrick, Park plus cei doi plecati in vara, Ronaldo si Tevez.

 

Judecand valoarea loturilor, antrenorii si sumele investite in vara, ieri au fost rezultate destul de normale, mai putin victoria in deplasare a celor de la Wigan si scorul de tenis cu care a invins Arsenal.

 

La titlul se vor bate tot cele din Big Four, insa lupta in subsol cred ca va fi foarte stransa. S-au investit sume destul de maricele si la echipele mai mici. Sunderland cred ca va face o figura frumoasa.

 

P.S. Ronnie unde esti sa echilibram balanta sondajului?

P.P.S. La aceasta ora se joaca Tottenham-Liverpool, insa eu nu am reusit sa prind DigiSport Plus. Tot netul ramane de baza.

mircea_1016.08.2009 15:56

nu e transmis nici de digisport...

KERATOCONUS16.08.2009 16:46
nu e transmis nici de digisport...

 

 

Eu ma uit pe net la Tottenham - Liverpool(2 - 1 min.80). Meciul e pe digisport si e comentat in limba maghiara. :)

Ronnie16.08.2009 16:59

Meciul lui Liverpool am inteles ca a fost transmis pe Digisport Plus. Inca nu l-am cautat in grila de programe.

 

 

**alex**16.08.2009 22:12

Harry "Houdini" incepe sa faca treaba la Tottenham. Noroc cu Pepe Reina ca putea fi chiar 4-1. Din ce am vazut, Glen Johnson nu e peste Arbeloa si nici Lucas sau Aquilani nu cred ca o sa-l faca uitat prea repede pe Xabi Alonso.

MoWeed16.08.2009 22:16

Mare prostie au facut Liverpool cand l-au dat pe Alonso

**alex**16.08.2009 22:53

A fost mai mult dorinta jucatorului care l-a rugat pe Rafa sa-l lase sa plece. Altfel, se nasteau tensiuni si era posibil sa se ajunga ca in cazul lui Robbie Keane.

Maye17.08.2009 10:59

Redknapp face trupa la Tottenham.

Merita si ei un loc in sondaj.

**alex**18.08.2009 12:07

Astazi, etapa a 2-a din Premier League:

 

Sunderland - Chelsea (ora 21:45, Eurosport 2)

Wigan - Wolves

 

Mai sunt maine cateva meciuri, restul fiind amanate deoarece 4 cluburi au de jucat playoff-uri in UCL si UEL.

_yang18.08.2009 14:28

Mai exact :

 

Birmingham - Portsmouth 21:45

Burnley - Man Utd 21:45

Hull City - Tottenham 21:45

Liverpool - Stoke City 22:00

mircea_1018.08.2009 14:33

stiti careva care meciuri vor fi televizate? si pe ce post...

Maye18.08.2009 17:36

Astazi e Sunderland - Chelsea , 21.45 pe Eurosport 2 ,

iar maine de la aceeasi ora si pe acelasi canal , Burnley - Manchester United.

«12334»