merci... iar nu dau astia pe Liverpool? ![]()
merci... iar nu dau astia pe Liverpool? ![]()
merci... iar nu dau astia pe Liverpool?![]()
Am verificat acum si Liverpool va fi maine pe DigiSport de la 22.
Liverpool - Stoke City , maine 22 , Digisport.
Meciurile din seara asta:
Sunderland - Chelsea 1-3
Wigan - Wolverhampton 0-1
Astazi se vor juca :
21:45 Birmingham C. - Portsmouth
21:45 Burnley - Manchester U. , Eurosport 2
21:45 Hull C. - Tottenham H.
22:00 Liverpool - Stoke C. , Digisport
Birmingham C. - Portsmouth 1-0
Burnley - Manchester U. 1-0
Hull C. - Tottenham H. 1-5
Liverpool - Stoke C. 4-0
Am vazut ultimele 8 minute din Barcelona - City.
Nu cred ca Manchester City se poate bate la titlu.Juniorii Barcei i-au tinut in propriul teren in toate aceste 8 minute.
City e departe de titlu ca si concitadina ei dupa jocul prestat in astea 2 etape.
Cel mult la un loc de Champions League daca se poate bate Manchester City,desi mai degraba cred ca la unul de Europa League.Si anul trecut ziceau ca trag la Champions League.Si au terminat parca pe 10.Desi as vrea sa ia Liverpool,favorita la titlu mi se pare Chelsea.
Din ce am vazut, Glen Johnson nu e peste Arbeloa
ei bine, sper ca ai vazut meciul de aseara...e greu sa joci din primul meci foarte bine, desi glen nu a jucat chiar asa de rau nici cu Tottenham, dar aseara el si Steven Gerrard au fost magistrali...
United mereu a inceput campionatul slab. Sezonul trecut in prima etapa a facut 1-1 acasa cu Newcastle.
Si acum 2 sezoane a inceput slab United.
Cred ca pe pozitiile de CL o sa fie tot cele 4 mari, in timp ce City, Tottenham, Villa se vor bate pentru locurile in Europa League
United de 2 sezoane incepe greu.Egaluri in prima etapa cu Derby County si Newcastle.Acum infrangere la Burnley.
Interesant este ca dupa ce au smuls puncte echipei campioane in runda inaugurala si Derby si Newcastle au retrogradat.
Urmeaza Burnely ? ![]()
ei bine, sper ca ai vazut meciul de aseara...e greu sa joci din primul meci foarte bine, desi glen nu a jucat chiar asa de rau nici cu Tottenham, dar aseara el si Steven Gerrard au fost magistrali...
Nu l-am vazut. In paralel era Burnley - Man United. Te cred ca o fi jucat bine, dar nici adversarul nu a fost unul puternic.
Nici Burnley nu a fost un adversar puternic Alecs.
Cu echipele astea se castiga campionatul.
Nu ma refeream la Liverpool, ci la Glen Johnson.
Am priceput ![]()
Eu ma refeream la Bikey ![]()
Nu l-am vazut. In paralel era Burnley - Man United. Te cred ca o fi jucat bine, dar nici adversarul nu a fost unul puternic.
a fost desemnat omul meciului
Day 3:
Sambata:
Arsenal - Portsmouth (ora 17, Eurosport 2)
Birmingham City - Stoke City
Hull City - Bolton Wanderers
Manchester City - Wolverhampton
Sunderland - Blackburn
Wigan - Man United(ora 17, DigiSport)
Duminica:
West Ham - Tottenham(ora 15:30, DigiSport Plus)
Burnley - Everton
Fulham - Chelsea(ora 18, Eurosport 2)
Luni
Liverpool - Aston Villa(ora 22, Eurosport 2)
Intrebarea zilei:
Se impiedica United si de Wigan? ![]()
Nu. United nu isi permite inca un pas gresit si mai ales la Wigan, echipa care nu a reusit sa castige vreodata vreun punct in fata elevilor lui Sir Alex. Au fost 8 intalniri in campionat si 1 in finala Cupei Ligii din 2006, toate castigate de Manchester.
In etapa asta cred ca Chelsea va fi cea care se impiedica.
Chelsea are meci greu , cu rivalul de o viata si de cartier Fulham.Au sanse sa se impiedice avand in vedere pasiunea si daruirea care va exista in jocul echipei de pe Craven Cottage.
United va avea un meci greu . In ciuda infrangerii cu Wolvs din etapa trecut , Wigan este o nuca tare.United trebuie sa joace altceva decat in deplasarea de la Bunrley , unde au jucat mizerabil.
Cei mai rapizi jucatori din Anglia.
WALCOTT 22.72 MPH
CAMPBELL 22.50MPH
DROGBA 22.27MPH
TORRES 22.27 MPH
ANELKA 22.05 MPH
FABREGAS 22.05 MPH
A.COLE 22.05 MPH
CLICHY 21.82 MPH
ROONEY 21.82 MPH
GERRARD 21.60 MPH
ROBINHO 21.60 MPH
Chiar nu stiam ca Drogba e atat de rapid.
Eu sunt curios ce Campbell e acolo.Ca Sol la anii lui imi e greu sa cred ca e asa rapid ![]()
Fraizer Campbell, ex-United de unde a fost mereu imprumutat, sezonul asta a semnat cu Sunderland.
Asa mai merge ![]()
5-0pentru Manchester si 4-1 pt Arsenal...scoruri clare pana acum...