FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«123434»
mircea_1018.08.2009 17:51

merci... iar nu dau astia pe Liverpool? :|

Maye18.08.2009 18:16
merci... iar nu dau astia pe Liverpool? :|

Am verificat acum si Liverpool va fi maine pe DigiSport de la 22.

Liverpool - Stoke City , maine 22 , Digisport.

Maye18.08.2009 20:50

Meciurile din seara asta:

Sunderland - Chelsea 1-3

Wigan - Wolverhampton 0-1

Maye19.08.2009 10:34

Astazi se vor juca :

21:45 Birmingham C. - Portsmouth

21:45 Burnley - Manchester U. , Eurosport 2

21:45 Hull C. - Tottenham H.

22:00 Liverpool - Stoke C. , Digisport

Maye19.08.2009 21:00

Birmingham C. - Portsmouth 1-0

Burnley - Manchester U. 1-0

Hull C. - Tottenham H. 1-5

Liverpool - Stoke C. 4-0

Maye19.08.2009 22:27

Am vazut ultimele 8 minute din Barcelona - City.

Nu cred ca Manchester City se poate bate la titlu.Juniorii Barcei i-au tinut in propriul teren in toate aceste 8 minute.

City e departe de titlu ca si concitadina ei dupa jocul prestat in astea 2 etape.

red&blue_boy20.08.2009 06:03

Cel mult la un loc de Champions League daca se poate bate Manchester City,desi mai degraba cred ca la unul de Europa League.Si anul trecut ziceau ca trag la Champions League.Si au terminat parca pe 10.Desi as vrea sa ia Liverpool,favorita la titlu mi se pare Chelsea.

mircea_1020.08.2009 06:36
Din ce am vazut, Glen Johnson nu e peste Arbeloa

 

ei bine, sper ca ai vazut meciul de aseara...e greu sa joci din primul meci foarte bine, desi glen nu a jucat chiar asa de rau nici cu Tottenham, dar aseara el si Steven Gerrard au fost magistrali...

Ronnie20.08.2009 09:10

United mereu a inceput campionatul slab. Sezonul trecut in prima etapa a facut 1-1 acasa cu Newcastle.

MoWeed20.08.2009 09:17

Si acum 2 sezoane a inceput slab United.

 

Cred ca pe pozitiile de CL o sa fie tot cele 4 mari, in timp ce City, Tottenham, Villa se vor bate pentru locurile in Europa League

Maye20.08.2009 10:15

United de 2 sezoane incepe greu.Egaluri in prima etapa cu Derby County si Newcastle.Acum infrangere la Burnley.

Interesant este ca dupa ce au smuls puncte echipei campioane in runda inaugurala si Derby si Newcastle au retrogradat.

Urmeaza Burnely ? :)

*Alecs*20.08.2009 20:31
ei bine, sper ca ai vazut meciul de aseara...e greu sa joci din primul meci foarte bine, desi glen nu a jucat chiar asa de rau nici cu Tottenham, dar aseara el si Steven Gerrard au fost magistrali...

 

Nu l-am vazut. In paralel era Burnley - Man United. Te cred ca o fi jucat bine, dar nici adversarul nu a fost unul puternic.

Maye20.08.2009 20:41

Nici Burnley nu a fost un adversar puternic Alecs.

Cu echipele astea se castiga campionatul.

*Alecs*20.08.2009 20:43

Nu ma refeream la Liverpool, ci la Glen Johnson.

Maye20.08.2009 21:05

Am priceput :)

Eu ma refeream la Bikey :D

mircea_1021.08.2009 06:40
Nu l-am vazut. In paralel era Burnley - Man United. Te cred ca o fi jucat bine, dar nici adversarul nu a fost unul puternic.

 

a fost desemnat omul meciului

*Alecs*22.08.2009 09:16

Day 3:

 

Sambata:

Arsenal - Portsmouth (ora 17, Eurosport 2)

Birmingham City - Stoke City

Hull City - Bolton Wanderers

Manchester City - Wolverhampton

Sunderland - Blackburn

Wigan - Man United(ora 17, DigiSport)

 

Duminica:

West Ham - Tottenham(ora 15:30, DigiSport Plus)

Burnley - Everton

Fulham - Chelsea(ora 18, Eurosport 2)

 

Luni

Liverpool - Aston Villa(ora 22, Eurosport 2)

Maye22.08.2009 10:45

Intrebarea zilei:

Se impiedica United si de Wigan? :)

*Alecs*22.08.2009 11:12

Nu. United nu isi permite inca un pas gresit si mai ales la Wigan, echipa care nu a reusit sa castige vreodata vreun punct in fata elevilor lui Sir Alex. Au fost 8 intalniri in campionat si 1 in finala Cupei Ligii din 2006, toate castigate de Manchester.

 

In etapa asta cred ca Chelsea va fi cea care se impiedica.

Maye22.08.2009 11:17

Chelsea are meci greu , cu rivalul de o viata si de cartier Fulham.Au sanse sa se impiedice avand in vedere pasiunea si daruirea care va exista in jocul echipei de pe Craven Cottage.

United va avea un meci greu . In ciuda infrangerii cu Wolvs din etapa trecut , Wigan este o nuca tare.United trebuie sa joace altceva decat in deplasarea de la Bunrley , unde au jucat mizerabil.

gio_stgloria22.08.2009 12:12

Cei mai rapizi jucatori din Anglia.

 

WALCOTT 22.72 MPH

CAMPBELL 22.50MPH

DROGBA 22.27MPH

TORRES 22.27 MPH

ANELKA 22.05 MPH

FABREGAS 22.05 MPH

A.COLE 22.05 MPH

CLICHY 21.82 MPH

ROONEY 21.82 MPH

GERRARD 21.60 MPH

ROBINHO 21.60 MPH

 

 

Chiar nu stiam ca Drogba e atat de rapid.

Maye22.08.2009 12:33

Eu sunt curios ce Campbell e acolo.Ca Sol la anii lui imi e greu sa cred ca e asa rapid :)

*Alecs*22.08.2009 13:01

Fraizer Campbell, ex-United de unde a fost mereu imprumutat, sezonul asta a semnat cu Sunderland.

Maye22.08.2009 13:26

Asa mai merge :)

mircea_1022.08.2009 15:49

5-0pentru Manchester si 4-1 pt Arsenal...scoruri clare pana acum...

«123434»