Astazi e derby-ul orasului Manchester,City-United !Sau bani vs traditie ! Cred ca bate United.
Cand auzi Manchester, te gandesti automat la Manchester United! Si asta nu o vor putea schimba arabii cu toate averile lor.
Astazi e derby-ul orasului Manchester,City-United !Sau bani vs traditie ! Cred ca bate United.
Cand auzi Manchester, te gandesti automat la Manchester United! Si asta nu o vor putea schimba arabii cu toate averile lor.
Cand auzi Manchester, te gandesti automat la Manchester United! Si asta nu o vor putea schimba arabii cu toate averile lor.
Da,exact la asta me refeream si eu...City a incercat prin marketing,prin reclame puse aiurea prin oras sa schimbe acest lucru,dar degeaba....Astia cu bani cred ca pot cumpara totul,dar uita ca traditia,prestigiul,renumele nu se cumpara,ci se castiga de-a lungul anilor...
By the way,am inteles ca idiotii aia de americani vand Liverpool...Cine stie ce arabi vor pune mana si pe cormorani...
By the way,am inteles ca idiotii aia de americani vand Liverpool...Cine stie ce arabi vor pune mana si pe cormorani...
Sirieni , mai exact.
Sirieni , mai exact.
Da?Nu stiam...Nah,tot de p-acolo sunt...Poate muta echipa la Damasc!!!
Sau poate muta Damasc-ul la Liverpool.
Sincer nu stiu daca o sa ma uit la meci , ca o sa ma enervez singur.
Azi se poate relansa campionatul sau se poate incheia. De asemenea, o echipa poate lua o optiune serioasa pentru locul 4. Tottenham si Chelsea au avantajul ca vor juca dupa derby-ul orasului Manchester.
In duelul din coada clasamentului, 4 echipe sunt implicate azi, toate joaca in deplasare. Sa vedem cine va pleca cu puncte.
14:45 Manchester City - Manchester United - Eurosport 2
17:00 Birmingham - Hull
17:00 Blackburn - Everton - Eurosport 2
17:00 Fulham - Wolves
17:00 Stoke - Bolton
17:00 Sunderland - Burnley
19:30 Tottenham - Chelsea - DigiSport
Cand auzi Manchester, te gandesti automat la Manchester United! Si asta nu o vor putea schimba arabii cu toate averile lor.
Nu e adevarat. Cand spui Manchester, spui Manchester City. City e echipa mai veche, e echipa de traditie a orasului si majoritatea tin cu City (asa cum a spus-o si comentatorul de astazi de pe eurosport2, city e echipa mai de traditie, iar suporterii englezi sunt cu traditia, performanta nu ii cumpara).
E ca la noi, CFR = United, U Cluj = City.
Asa este, majoritatea locuitorilor orasului Manchester tin cu city. United are foarte multi fani din afara Angliei.
O victorie norocoasa. Norocoasa deoarece au reusit sa marcheze in prelungiri, nu pentru ca ar fi fost dominati.
United a avut ocazii mai multe si mai clare.
Cu noroc sau nu,United i-a mai batut o data pe City.daca mai era nevoie sa confirme ca banii nu inseamna totul...
Nu e adevarat. Cand spui Manchester, spui Manchester City. City e echipa mai veche, e echipa de traditie a orasului si majoritatea tin cu City (asa cum a spus-o si comentatorul de astazi de pe eurosport2, city e echipa mai de traditie, iar suporterii englezi sunt cu traditia, performanta nu ii cumpara).
E ca la noi, CFR = United, U Cluj = City.
Mai terminati ma cu prostiile astea de 2 bani.
In oras proportia e egala si cu un simplu search o sa vedeti.Singura diferenta e ca City a fost si inca mai este echipa comunitatii , de altfel City of Manchester Stadium e construit din banii cetatenilor , deci si din banii celor de la United.
Si nu te mai lua dupa comentatorii de pe E2 , ca mai mult vorbesc din auzite si inca nu stiu ca e Oldham si nu Leyton!
LE: Si nu numai . Citez din comentatorul de pe Digi : "David Bentley cel care a venit de la Man United " ![]()
LLE : Acelasi : "Kaboul cel care a venit de la Auxerre"
Cat bulan sa ai... Gol min 90+3. Trebuia sa se termine in minutul 86 daca Tevez nu era asa de Nicolita la faza aia.
Mai bine un titlu castigat din "bulan" de cat un titlu castigat cu fluierasii.
Dodd isi intra in mana.
Hai da-le si un penalty din nimic.
Daca nu dadea aici penalty , era de scris in carti.
1-0 pt Spurs , Defoe.
Fantastic, cat a putut sa fure arbitrul asta in primele 15 minute la Tottenham-Chelsea. Un fault de ultim aparator al lui Terry + penalty facut de Mikel.
Sa fie bucurosi ca au primit penalty la hentul lui Terry.
Vad ca Terry s-a obisnuit sa faca henturi in careu si sa nu il sanctioneze nimeni.
Cei din Bolton stiu mai bine.
Nu e adevarat. Cand spui Manchester, spui Manchester City. City e echipa mai veche, e echipa de traditie a orasului si majoritatea tin cu City (asa cum a spus-o si comentatorul de astazi de pe eurosport2, city e echipa mai de traditie, iar suporterii englezi sunt cu traditia, performanta nu ii cumpara).
E ca la noi, CFR = United, U Cluj = City.
Hai ba, lasa frustrarile. Hai du-te afara si intreaba un simplu om daca a auzit de Manchester si iti raspunde de United. Sau scrie pe google Manchester si vezi ce gasesti.
Lasa-ma cu ce spun baietii de la Eurosport 2.
GOOOOOL 2-0 Tottenham!!!
Spurs joaca senzatie!
Parca vad ca ma scot nepotii astia la 1 milion si ceva.
Mdea... oricum ramane un punct avans.
Mdea... oricum ramane un punct avans.
Da,dar Chelsea mai are si la Liverpool...Mi se pare cam fragil punctul asta...Oricum,frumoasa victoria lui Spurs!!!Sper sa ramana pe locul 4,in fata lui City.
Premier League
Manchester City 0 - 1 Manchester Utd
Birmingham 0 - 0 Hull
Blackburn 2 - 3 Everton
Fulham 0 - 0 Wolves
Stoke 1 - 2 Bolton
Sunderland 2 - 1 Burnley
Tottenham 2 - 1 Chelsea
Parerea mea e ca United va lua toate cele 9p ramase in joc, iar Chelsea 6p din cele doua meciuri de acasa. Meciul in care se va decide campioana va fi Liverpool-Chelsea, peste doua etape. Tot atunci cred ca se va decide si ocupanta locului 4, cele doua intalnindu-se in meci direct pe White Hart Lane. La retrogradare, Bolton se pare ca s-a salvat. Faptul ca Hull are un meci mai putin, mentine suspansul si pentru Wolves si Wigan.
Championship
Blackpool 3 - 1 Nottingham
Coventry 1 - 1 Preston
Derby 1 - 1 Crystal Palace
Ipswich 1 - 1 Doncaster
Leicester 4 - 1 Watford
QPR 0 - 1 Cardiff
Reading 6 - 0 Peterborough
Scunthorpe 3 - 0 Bristol City
Swansea 3 - 1 Barnsley
West Brom 2 - 0 Middlesbrough
Nottingham Forest, Cardiff si probabil Leicester in playoff. Mai ramane un loc, Swansea(cel mai slab atac al campionatului!) sau Blackpool.
League One
Bristol Rovers 0 - 0 Brentford
Carlisle 1 - 2 Oldham
Charlton 0 - 1 Norwich
Gillingham 3 - 2 Leeds
Hartlepool 3 - 1 Colchester
Leyton 2 - 0 Stockport
Milton Keynes 2 - 3 Wycombe
Southend 0 - 1 Brighton
Swindon 1 - 1 Walsall
Tranmere 3 - 1 Exeter
Yeovil 0 - 1 Southampton
Au inceput sezonul cu o infrangere acasa, 7-1, insa au castigat campionatul si revin in Championship dupa doar un an: Norwich. Pentru locul 2, lupta este fantastica. In Anglia e nebunie cu Southampton care face o cursa de urmarire senzationala pentru a obtine un loc in playoff. Marti se pot apropia la 5p, le va fi greu, dar macar au luptat pana la capat. Daca nu aveau 10p penalizare, se bateau pentru promovare. La fel si cu Wycombe e agitatie, pareau retrogradati, au obtinut 3 victorii consecutive si iata-i la 5p de salvare.
De asta e frumos fotbalul britanic, spiritul de lupta nu moare decat atunci cand nu mai exista nicio sansa din punct de vedere matematic. Pana atunci, se joaca pana la ultima secunda.
Pfff, MU daca batea la Blackburn erau campioni.
Acum ne punem sansele in Liverpenis!
)
Bah, ronnie, mai bine taci. De cand urmaresti tu fotbalul englez? da, United e mai cunoscuta in Europa, etc, dar in orasul Manchester exista o singura echipa, care e Manchester CITY, pentru ca Man UTD nu este defapt din Manchester, documenteaza-te. Si ala oricum nu e un motiv, dar majoritatea oamenilor din Manchester au echipa favorita City pentru ca e mult mai veche decat United, si pana la urma e de acolo din oras.