FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1262728293034»
Ronnie03.04.2010 13:49

mama mama, offside cacalau. Ca si in tur, meciul este **** de arbitrii.

bogdanbog03.04.2010 13:52

Dar asta nu scuza jocul slab facut de united...

Chelsea a facut o prima repriza buna, iar a 2-a, a fost mai echilibrata datorita si lui Manchester, iesind si ea la joc.

Maye03.04.2010 14:30
Dar asta nu scuza jocul slab facut de united...

Chelsea a facut o prima repriza buna, iar a 2-a, a fost mai echilibrata datorita si lui Manchester, iesind si ea la joc.

Absolut de acord , dar peste timp o sa ramana doar offside-ul asta nenorocit si nu faptul ca Chelsea a inghesuit United in prima repriza.

mircea_1003.04.2010 14:38

bai scuzati-ma dar sunteti penibili...la fiecare meci pierdut de iunaitid va legati de arbitru...dar de hentul lui Macheda de ce nu ziceti nimic?

Maye03.04.2010 15:15

Hent?Eu nu am vazut hent.

Ce zici de faultul la Park din prima repriza?

Asa ca . bai , scuza-ma dar esti penibil.

Ronnie03.04.2010 15:17

Nu ne luam prietene de arbitraj, dar ne roade cand Chelsea castiga si in tur si in retur la limita, cu gol marcat din off-side.

MoWeed03.04.2010 15:18
la fiecare meci pierdut de iunaitid va legati de arbitru..

Exact acelasi lucru l-am zis si eu

 

 

@Ronnie

 

Ai de dat 69 de beri

Maye03.04.2010 15:32
Exact acelasi lucru l-am zis si eu

Cand s-a pierdut la Fulham , a zis cineva ceva?

Spune-mi ca ala la Drogba nu a fost offside si ma las de comentat.

MoWeed03.04.2010 15:39

Offside sau nu, United au fost azi mai slabi. Ce o tot dati pe arbitri?

 

Daca nu v-as cunoaste pe tine si pe ronnie, as zice ca si-a facut cont aici cioara batrana. Numai ala o da mereu cu arbitrii

valentin2day03.04.2010 15:40

n-am vazut meciu dar din moment ce ambele goluri au fost neregulamentare si Chelsea a fost mai buna nu inteleg care e problema

Maye03.04.2010 15:48
Offside sau nu, United au fost azi mai slabi. Ce o tot dati pe arbitri?

 

Daca nu v-as cunoaste pe tine si pe ronnie, as zice ca si-a facut cont aici cioara batrana. Numai ala o da mereu cu arbitrii

Pai ma , eu am recunoscut ca Chelsea a fost superioara , dar daca au castigat printr-un offside clar , ce rahat vrei sa spun?

In a doua repriza au fost inghesuiti in anumite momente de numa.

Plm , asta e , asa au castigat.

Oricum , ma doare in cur , mai ciuda imi e ca pierde Bradford la Bournemouth.

ytse jam03.04.2010 15:55

foarte tare meciul cu Manchester si Chelsea. pacat ca Man nu au scos macar un egal. chiar daca au fost greseli de arbitraj, personal cred ca arbitrul a fost echidistant cu ambele echipe. nu a favorizat pe nici una dintre ele, si nu a scapat nici macar o secunda jocul de sub control. sincer, a fost o lectie de arbitraj...

*Alecs*03.04.2010 16:08

Daca a fost hent la Macheda, a fost si la Malouda si trebuia acordat penalty pentru United.

 

Premier League

 

Manchester Utd 1 - 2 Chelsea

Arsenal 1 - 0 Wolves

Bolton 0 - 1 Aston Villa

Portsmouth 0 - 0 Blackburn

Stoke 2 - 0 Hull

Sunderland 3 - 1 Tottenham

19:30 Burnley - Manchester City

 

Championship

 

Bristol City 1 - 1 Nottingham

Coventry 0 - 1 Derby

Doncaster 1 - 2 Plymouth

Ipswich 2 - 1 Reading

Middlesbrough 1 - 1 Crystal Palace

Peterborough 2 - 3 Newcastle

Preston 1 - 1 Watford

QPR 1 - 1 Sheffield Wed

Sheffield Utd 0 - 0 Barnsley

19:20 Cardiff - Swansea

 

League One

 

Leeds 0 - 3 Swindon

Leyton 1 - 3 Hartlepool

Milton Keynes 0 - 1 Charlton

Oldham 1 - 0 Gillingham

Southend 0 - 0 Yeovil

Stockport 1 - 1 Walsall

Wycombe 1 - 2 Huddersfield

Maye03.04.2010 16:26

League Two

 

Bournemouth - Bradford 1-0 :(

red&blue_boy03.04.2010 17:09

Astazi s-a vazut ca United e prea dependenta de Rooney...Pacat ca rezultatul a fost influentat si de arbitraj...Dupa rezultatul de astazi,Chelsea revine pe primul loc,dar lupta pentru titlu nu e incheiata...Doar daca batea United era cam gata...

 

 

RobYnho03.04.2010 20:56
League Two

 

Bournemouth - Bradford 1-0 :(

 

Da, ba. Pacat. A pierdut si Apata din divizia dublu S, seria -2.

Maye04.04.2010 07:31

Ete na , cine ma cunoaste stie de pasiunea mea pentru echipa aia :)

Arian04.04.2010 20:51

Birmingham City - Liverpool 1 - 1

Fulham - Wigan Athletic 2 - 1

Everton - West Ham 2 - 2

red&blue_boy05.04.2010 06:47

Frumos golul lui Gerrard la Birmingham.Surprinzator punctul scos de West Ham la Everton,avand in vedere forma slaba a ciocanarilor.

Maye05.04.2010 08:48

West Ham scapa :D

bogdanbog05.04.2010 08:55

Ar merita, pentru ca este o echipa de traditie, cu toate ca nu au un lot bun, dar decat hull sau burnley mai bine ei, dar asta ar insemna sa nu mai piarda niciun punct pana la sfarsitul sezonului, ceea ce e foarte greu dpmdv.

Maye05.04.2010 08:59

Au un punct in fata celor de la Hull , dar aia mai au o restanta.

 

Tre sa castige mai multe puncte decat Hull si scapa.

*Alecs*05.04.2010 11:15

clas33.jpg

 

Lupta pentru titlu

 

Chelsea

 

Bolton (H)

Tottenham (A)

Stoke (H)

Liverpool (A)

Wigan (H)

 

Manchester United

 

Blackburn (A)

Man City (A)

Tottenham (H)

Sunderland (A)

Stoke (H)

 

Arsenal

 

Tottenham (A)

Wigan (A)

Man City (H)

Blackburn (A)

Fulham (H)

 

Lupta pentru locul 4

 

Manchester City

 

Birmingham (H)

Man United (H)

Arsenal (A)

Aston Villa (H)

Tottenham (H)

West Ham (A)

 

Tottenham

 

Arsenal (H)

Chelsea (H)

Man United (A)

Bolton (H)

Man City (A)

Burnley (A)

 

Liverpool

 

Fulham (H)

West Ham (H)

Burnley (A)

Chelsea (H)

Hull (A)

 

Aston Villa

 

Everton (H)

Portsmouth (A)

Hull (A)

Birmingham (H)

Man City (A)

Blackburn (H)

 

Lupta pentru retrogradare

 

Wolverhampton

 

Stoke (H)

Fulham (A)

Blackburn (H)

Portsmouth (A)

Sunderland (H)

 

Bolton

 

Chelsea (A)

Stoke (A)

Portsmouth (H)

Tottenham (A)

Birmingham (H)

 

Wigan

 

Portsmouth (H)

Arsenal (H)

West Ham (A)

Hull (H)

Chelsea (A)

 

West Ham

 

Sunderland (H)

Liverpool (A)

Wigan (H)

Fulham (A)

Man City (H)

 

Hull

 

Burnley (H)

Birmingham (A)

Aston Villa (H)

Sunderland (H)

Wigan (A)

Liverpool (H)

 

Burnley

 

Hull (A)

Sunderland (A)

Liverpool (H)

Birmingham (A)

Tottenham (H)

Maye06.04.2010 11:40

Newcastle United a revenit in prima Liga. :)

0,,10278~8717918,00.jpg

red&blue_boy06.04.2010 22:26
Newcastle United a revenit in prima Liga. :)

 

 

E bine ca au revenit,ca nu s-au pierdut ca alte echipe de traditie dupa ce au retrogradat.Sper sa revina si Nottingham in prima Liga...

«1262728293034»