Dupa doua egaluri acasa,cu echipe accesibile,Aston Villa a cam iesit din lupta pentru locul 4...
Dupa doua egaluri acasa,cu echipe accesibile,Aston Villa a cam iesit din lupta pentru locul 4...
Etapa 32
Sambata
17:00 Birmingham - Arsenal , DigiSport
17:00 Chelsea - Aston Villa , Eurosport 2
17:00 Hull - Fulham
17:00 Tottenham - Portsmouth
17:00 West Ham - Stoke
17:00 Wolves - Everton
19:30 Bolton - Manchester Utd , DigiSport +
Duminica
14:00 Burnley - Blackburn , Eurosport 2
18:00 Liverpool - Sunderland , Eurosport 2
Luni
22:00 Manchester City - Wigan , Eurosport 2
Chelsea si United-victorii la scor!!!Chelsea-Villa 7-1,4 goluri Lampard,iar United a invins la Bolton cu 4-0...In schimb Arsenal a facut doar egal la Birmingham...
West Ham a pierdut 0-1 acasa cu Stoke si se apropie din ce in ce mai mult de retrogradare , mai ales ca Hull a castigat ieri cu Fulham.
In League One , Milwall a castigat cu 5-0 si este din ce in ce mai aproape de promovare.
Este tot mai posibil sa avem 2 meciuri joc in Championship , anul viitor.
S-a dovedit inca o data ca Utd si Chelsea sunt singurele candidate la titlu.
I-a ciuruit Lamps, exact ca Jiji ![]()
Burnley joaca in continuare la fel de penibil si pierde acasa cu Blackburn 0-1. Championship se apropie si pentru ei.
Min 3: Liverpool - Sunderland 1-0, Torres inscrie un gol ce va candida cu siguranta la golul sezonului.
Liverpool-Sunderland 3-0,cu doua goluri Torres si unul Johnson.
Sezon incheiat pentru Gallas, Fabregas minim 6 saptamani, Arshavin 3 saptamani, Rooney va fi apt pentru Cupa Mondiala, dar inca nu se stie cu exactitate cat va lipsi de la Manchester. Castigatoarea acestei saptamani : Chelsea
Etapa 33
Sambata
14:45 Manchester Utd - Chelsea , Eurosport 2
17:00 Arsenal - Wolves , DigiSport + (posibil repr 2)
17:00 Bolton - Aston Villa , Eurosport 2
17:00 Portsmouth - Blackburn
17:00 Stoke - Hull
17:00 Sunderland - Tottenham
19:30 Burnley - Manchester City , Eurosport 2
Duminica
17:00 Birmingham - Liverpool , DigiSport
17:00 Fulham - Wigan
18:00 Everton - West Ham , Eurosport 2
Situatia in clasament
Ce meci tare va fi!
Daca Man.Utd castiga, campionatul s-a terminat. Daca Chelsea bate sau se termina egal, campionatul se joaca.
O sa fie D-E-M-E-N-T-I-A-L !

O sa se simta lipsa lui rooney ![]()
C'mon Chelsea!!!
Ce meci.Asta si El Classico cred ca sunt cele mai frumoase de pe planeta.
Si river-boca ![]()
Fara Rooney si Drogba!
Manchester United: Van Der Saar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Flatcher, Carrick, Scholes - Valencia, Giggs, Berbatov
Chelsea: Cech - Ferreira, Alex, Terry, Zhirkov - Mikel - Lampard, Deco, Malouda, J.Cole - Anelka
Sa inceapa sarbatoarea!
N-are Chelsea ce discuta.
Superb golul lui Cole si asistul lui Malouda.
0-1, gol J.Cole cu calcaiul in min 20
Sigur Chelsea joaca cu United? ![]()
Greu fara Rooney, iar la Chelsea nici nu se simte lipsa lui Drogba. Asta arata cat de mare este diferenta intre cei 2.
N-a miscat Utd.
@ronnie
Asta arata care echipa are un lot mai bun si nu sta doar intr-un jucator. Cei 2 sunt greu de comparat deoarece fiecare are alte calitati, si da-mi voie sa iti dau niste exemple: drogba bate foarte bine loviturile libere, in schimb, la rooney, nu am vazut acest lucru, drogba se bazeaza mai mult pe forta fizica, adica atacant de careu, iar rooney e ceva mai tehnic. Oricum este de discutat, iar despre meci, neville e depasit grav de ceea ce sa intampla pe teren.
0-2, gol Drogba min 78
Din pacate, a fost din offside...
...
1-2, gol Macheda, min 81, un posibil hent.
Sa vedeti final de meci acum, ori 2-2, ori 1-3.
...
Manchester U-Chelsea 1-2 (Macheda 81'/J.Cole 20',Drogba 78'), si Chelsea face un pas urias catre titlu ![]()
Si in tur si-n retur cu arbitrii..
Se vede ca a lasat-o Fergie mai usor cu arbitrii.
Iar si-au facut de cap.