FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1252627282934»
red&blue_boy25.03.2010 05:24

Dupa doua egaluri acasa,cu echipe accesibile,Aston Villa a cam iesit din lupta pentru locul 4...

*Alecs*27.03.2010 10:33

Etapa 32

 

Sambata

 

17:00 Birmingham - Arsenal , DigiSport

17:00 Chelsea - Aston Villa , Eurosport 2

17:00 Hull - Fulham

17:00 Tottenham - Portsmouth

17:00 West Ham - Stoke

17:00 Wolves - Everton

19:30 Bolton - Manchester Utd , DigiSport +

 

Duminica

 

14:00 Burnley - Blackburn , Eurosport 2

18:00 Liverpool - Sunderland , Eurosport 2

 

Luni

 

22:00 Manchester City - Wigan , Eurosport 2

red&blue_boy27.03.2010 20:21

Chelsea si United-victorii la scor!!!Chelsea-Villa 7-1,4 goluri Lampard,iar United a invins la Bolton cu 4-0...In schimb Arsenal a facut doar egal la Birmingham...

Maye28.03.2010 07:43

West Ham a pierdut 0-1 acasa cu Stoke si se apropie din ce in ce mai mult de retrogradare , mai ales ca Hull a castigat ieri cu Fulham.

In League One , Milwall a castigat cu 5-0 si este din ce in ce mai aproape de promovare.

Este tot mai posibil sa avem 2 meciuri joc in Championship , anul viitor.

 

S-a dovedit inca o data ca Utd si Chelsea sunt singurele candidate la titlu.

Vlad Bogdan28.03.2010 10:09

I-a ciuruit Lamps, exact ca Jiji :))

*Alecs*28.03.2010 15:07

Burnley joaca in continuare la fel de penibil si pierde acasa cu Blackburn 0-1. Championship se apropie si pentru ei.

 

Min 3: Liverpool - Sunderland 1-0, Torres inscrie un gol ce va candida cu siguranta la golul sezonului.

red&blue_boy28.03.2010 18:47

Liverpool-Sunderland 3-0,cu doua goluri Torres si unul Johnson.

*Alecs*01.04.2010 15:41

Sezon incheiat pentru Gallas, Fabregas minim 6 saptamani, Arshavin 3 saptamani, Rooney va fi apt pentru Cupa Mondiala, dar inca nu se stie cu exactitate cat va lipsi de la Manchester. Castigatoarea acestei saptamani : Chelsea

*Alecs*03.04.2010 09:13

Etapa 33

 

Sambata

 

14:45 Manchester Utd - Chelsea , Eurosport 2

17:00 Arsenal - Wolves , DigiSport + (posibil repr 2)

17:00 Bolton - Aston Villa , Eurosport 2

17:00 Portsmouth - Blackburn

17:00 Stoke - Hull

17:00 Sunderland - Tottenham

19:30 Burnley - Manchester City , Eurosport 2

 

Duminica

 

17:00 Birmingham - Liverpool , DigiSport

17:00 Fulham - Wigan

18:00 Everton - West Ham , Eurosport 2

 

Situatia in clasament

 

clas32.jpg

 

 

Ronnie03.04.2010 09:22

Ce meci tare va fi!

Daca Man.Utd castiga, campionatul s-a terminat. Daca Chelsea bate sau se termina egal, campionatul se joaca.

Maye03.04.2010 09:29

O sa fie D-E-M-E-N-T-I-A-L !

FERGIE280X390_1017972a.jpg

bogdanbog03.04.2010 10:28

O sa se simta lipsa lui rooney :D

 

C'mon Chelsea!!!

David03.04.2010 10:58

Ce meci.Asta si El Classico cred ca sunt cele mai frumoase de pe planeta.

bogdanbog03.04.2010 11:04

Si river-boca ;)

Ronnie03.04.2010 11:17

Fara Rooney si Drogba!

 

Manchester United: Van Der Saar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Flatcher, Carrick, Scholes - Valencia, Giggs, Berbatov

Chelsea: Cech - Ferreira, Alex, Terry, Zhirkov - Mikel - Lampard, Deco, Malouda, J.Cole - Anelka

 

Sa inceapa sarbatoarea!

David03.04.2010 11:41

N-are Chelsea ce discuta.

RobYnho03.04.2010 12:09

Superb golul lui Cole si asistul lui Malouda.

bogdanbog03.04.2010 12:10

0-1, gol J.Cole cu calcaiul in min 20

bogdanbog03.04.2010 12:22

Sigur Chelsea joaca cu United? :hmmm:

Ronnie03.04.2010 12:41

Greu fara Rooney, iar la Chelsea nici nu se simte lipsa lui Drogba. Asta arata cat de mare este diferenta intre cei 2.

Maye03.04.2010 12:44

N-a miscat Utd.

bogdanbog03.04.2010 12:50

@ronnie

 

Asta arata care echipa are un lot mai bun si nu sta doar intr-un jucator. Cei 2 sunt greu de comparat deoarece fiecare are alte calitati, si da-mi voie sa iti dau niste exemple: drogba bate foarte bine loviturile libere, in schimb, la rooney, nu am vazut acest lucru, drogba se bazeaza mai mult pe forta fizica, adica atacant de careu, iar rooney e ceva mai tehnic. Oricum este de discutat, iar despre meci, neville e depasit grav de ceea ce sa intampla pe teren.

bogdanbog03.04.2010 13:22

0-2, gol Drogba min 78

Din pacate, a fost din offside...

 

...

 

1-2, gol Macheda, min 81, un posibil hent.

Sa vedeti final de meci acum, ori 2-2, ori 1-3.

 

...

 

Manchester U-Chelsea 1-2 (Macheda 81'/J.Cole 20',Drogba 78'), si Chelsea face un pas urias catre titlu :bananadance:

*Alecs*03.04.2010 13:39

Si in tur si-n retur cu arbitrii..

Maye03.04.2010 13:48

Se vede ca a lasat-o Fergie mai usor cu arbitrii.

Iar si-au facut de cap.

«1252627282934»