FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1272829303134»
RobYnho07.04.2010 12:34

Cred ca va izbuti si Boro sa promoveze.

*Alecs*07.04.2010 13:34

Cred ca ai vrut sa spui West Brom :)

 

Echipa al carui nume nu vreau sa-l pronunt este la 6p de playoff-uri cu 4 etape ramase de disputat.

*Alecs*10.04.2010 18:35

Doua meciuri foarte importante azi:

 

West Ham - Sunderland 1-0

Hull - Burnley 1-4

 

Lupta pentru salvare continua, clasamentul s-a strans, nimeni nu cedeaza.

 

In Championship, West Brom au promovat in Premier League pentru a 4-a oara in ultimii 9 ani.

red&blue_boy10.04.2010 20:43
In Championship, West Brom au promovat in Premier League pentru a 4-a oara in ultimii 9 ani.

 

 

Si la anul iar cad in Championship...Gabita Tamas are ce sarbatori acum! :D

Maye10.04.2010 20:51

Chelsea s-a calificat in finala Cupei Angliei dupa 3-0 cu Aston Villa.

red&blue_boy10.04.2010 21:24

Pacat de Villa...Daca se califica si Tottenham,va fi o finala interesanta!

Maye11.04.2010 00:02

Portsmouth a retrogradat oficial azi , ca urmare a victoriei lui West Ham , 1-0 acasa cu Sunderland.

red&blue_boy11.04.2010 00:07

Sper sa scape West Ham,mai ales ca Hull a pierdut...

Maye11.04.2010 00:15

Pai a pierdut Hull , dar a castigat Burnley.

 

Oricum lupta la retrogradare e foarte dura si ea.

 

14 Wolverhampton 33m 32pct

15 Bolton 33m 32pct

16 West Ham 34m 31pct

17 Wigan 33m 31pct

........................................................

18 Burnley 34m 27pct

19 Hull 33m 27pct

20 Portsmouth 33m 14pct

Maye11.04.2010 14:35

United face 0-0 la Blackburn si lupta la titlu se cam incheie.

 

La retrogradare Wolves au terminat 0-0 acasa cu Stoke si mai castiga 1 pct important.

red&blue_boy11.04.2010 14:46
United face 0-0 la Blackburn si lupta la titlu se cam incheie.

 

 

Cam asa e...Dar depinde ce fac Chelsea si Arsenal...

Daniel-Ionut11.04.2010 15:54

Liverpool - Fulham 0-0

*Alecs*11.04.2010 17:40
Portsmouth a retrogradat oficial azi , ca urmare a victoriei lui West Ham , 1-0 acasa cu Sunderland.

 

Ieri retrogradati, azi calificati in finala Cupei Angliei dupa prelungiri, 2-0 impotriva celor de la Tottenham. Spiritul de lupta britanic nu moare niciodata.

Maye11.04.2010 18:07
Ieri retrogradati, azi calificati in finala Cupei Angliei dupa prelungiri, 2-0 impotriva celor de la Tottenham. Spiritul de lupta britanic nu moare niciodata.

Si Portsmouth va juca in Europa League la anul , ca finalista a Cupei , din Championship :)

Daniel-Ionut11.04.2010 18:37

Incredibil :)

 

Parca Portsmouth a mai castigat o cupa in Anglia acum 2-3 ani nu?

Maye11.04.2010 18:49

In 2008 i-au invins pe Cardiff City cu 1-0 in finala de pe Wembley.

red&blue_boy11.04.2010 19:28

De asta e frumos fotbalul britanic...Bravo celor de la Portsmouth.Chiar nu credeam sa aiba sanse cu Spurs.

Maye13.04.2010 20:34

Chelsea conduce cu 1-0 pe Bolton in meciul restanta de pe teren propriu.

Pana acum londonezii au facut vreo 2 henturi in careu , din care unul foarte -al naibii- sa moara ma-sa de clar.

 

Sper ca nu sunt singurul care se uita la meci , ca sa nu se spuna ca infloresc eu , pentru ca ma iubesc cu altii.

red&blue_boy13.04.2010 21:01

Chelsea-Bolton 1-0,rezultat final...Gol Anelka...Meci destul de slabut facut de Chelsea,dar au obtinut trei puncte si sunt mai aproape de titlu...

Maye13.04.2010 21:02

Hent , ha?

Henturi , ha?

red&blue_boy14.04.2010 04:39
Hent , ha?

Henturi , ha?

 

Da...Dar trebuie sa mai ia si Chelsea titlul,ce face si Abramovic,Liga iar n-a luat-o... :)

Arian14.04.2010 20:57

Aston Villa - Everton 2 - 2

Wigan Athletic - Portsmouth 0 - 0

Tottenham - Arsenal 2 - 1

 

E clar. Chelsea se indreapta cu pasi repezi si siguri spre cucerirea titlului in Premier League.

red&blue_boy14.04.2010 21:01

Da....Chelsea e ca si campioana....Frumoasa victoria lui Tottenham,intr-un meci cu un final interesant....A revenit la Arsenal dupa o accidentare de durata Van Persie,un jucator adevarat.

red&blue_boy17.04.2010 06:50

Astazi e derby-ul orasului Manchester,City-United !Sau bani vs traditie ! Cred ca bate United.

Maye17.04.2010 08:51

Oricum titlul l-au decis arbitrii acum cateva etape.

«1272829303134»