FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1232425262734»
Ronnie06.03.2010 13:09

Bai, iti place sa vorbesti aiurea? City a demonstrat in acest campioant ca banii investiti nu au fost aiurea aruncati. Inafara de infrangerea din minutul 96 cu Manchester United, nicio echipa din Big 4 nu a reusit sa invinga pe City. Mai mult, Chelsea si Arsenal nu au obtinut nici macar un punct. Pe langa asta, City are cele mai putine infrangeri din campionat, e pe locul 4 cu un meci mai putin decat Liverpool jucat si motivele pot continua.

 

Daca tu zici ca Birmingham joaca mai bine decat City inseamna ca esti prost, fara suparare.

bogdanbog06.03.2010 13:30

E frumos sa jignesti pe forum a? Nu iti voi raspunde pentru ca esti...cum esti, si daca tie ti se pare ca 1,2,3 meciuri sunt de ajuns ca sa zici de o echipa ca joaca bine si merita sa joace in UCL doar pentru ca nu a investit aiurea niste bani, vii cu argumente nu cu jigniri moldovene.

Si birmingham a pierdut doar 2 meciuri in deplasare cu echipele din big 4, cu man utd si Chelsea, doar ca mie mi s-a parut a avea un joc mai bun si mai constant decat city, fara asa zise ''vedete'' gen tevez si adebayor care joaca si ei fotbal doar cu echipe mari.

Inca o data iti zic:modereaza-te, plus ca mai esti si moderator...

Daniel-Ionut06.03.2010 13:45

:finger: echipelor englezesti daca incepeti sa va certati pentru City sau big 4 (care ma scoate mereu de la pariuri :) )

 

City are fata de Liga, si sunt sigur ca in 2-3 ani se va bate la titlu pana in ultima etapa... si mai mult ca sigur transferurile spectaculoase vor continua si in vara.

 

Anul asta ARSENAL castiga Premier League!

Ronnie06.03.2010 13:48

Cand vad ca zici de Birmingham ca este o echipa mai buna si mai constanta decat Man.City si nu este o ironie mi se pare ca vorbesti doar pentru a te afla in treaba.

 

Pai Birmingham City are cel mai prost atac din primele 15 echipe ale Angliei, prietene. Are 9 infrangeri in timp ce City are 4. Si tu zici ca Birmingham e mai buna...

 

Si de ce pui vedete intre ghilimele? Ti se pare ca Tevez sau Adebayor sunt jucatori de plus? Pai astia doi formeaza unul dintre cele mai bune atacuri din Anglia, si cel mai bun din istoria lui City. Mai ales Tevez. Si tu imi zici ca Birmingham e mai buna decat City...

 

Eu doar mi-am exprimat opinia, si oricine de pe forum daca zice ca Birmingham sau nu stiu ce echipa e mai buna si mai constanta decat City, il faceam prost.

 

PS: Sa nu crezi ca imi plac cei de la City sau ca simpatizez cu ei. Din contra, am o simpatie mai degraba pentru Man.Utd.

bogdanbog06.03.2010 13:55

Am vazut ca simpatizezi cu united, si tin sa iti spun ca eu cu Chelsea, asa ca nu vorbesc sa ma aflu in treaba. Daca nu poti raspunde civilizat nu mai raspunde asta am vrut sa zic.

Adebayor joaca cand are chef, a venit pentru bani la city, la fel si tevez, ce se va intampla pe viitor ramane de vazut, plus ca ei nu cred ca ar putea bate nici-o echipa mare din europa la ora actuala, doar daca ar aduce jucatori care sa joace pentru echipa si nu pentru bani, iar deocamdata nu vad pe nimeni care sa vina la city pentru ca e o echipa buna.

Ronnie06.03.2010 14:37

Bai nene, eu m-am luat de tine pentru ca spui de Birmingham ca ar fi nu situ ce mare echipa. Ca City nu ar bate nicio echipa mare din Europa la ora actuala, nu zic nu, zic doar Chelsea - City 2:4. Atat...

Daniel-Ionut06.03.2010 14:46

Apropo de Birmingham, a luat bataie de la Portsmouth cu 2-0 (Piquionne F. 67' 70')

bogdanbog06.03.2010 15:08

@ronnie

Zic doar atat:locul 1..

Ronnie06.03.2010 15:10

Locul 1 ce? Nu inteleg ce vrei sa spui.

bogdanbog06.03.2010 15:16

Ca deocamdata Chelsea e pe primu loc.

Maye06.03.2010 15:42
Apropo de Birmingham, a luat bataie de la Portsmouth cu 2-0 (Piquionne F. 67' 70')

In Cupa Angliei.

 

O sa vedeti la sfarstiul campionatului daca Birmingham sau City au fost mai constanti.

Cel mai simplu.

Maye06.03.2010 17:30

Arsenal 3 - 1 Burnley

Tunarii nu au fata de campioana.

 

 

West Ham U. 1 - 2 Bolton W.

Londonezii se afunda singuri.

 

Acum se joaca Wolves - United.

 

United fara Rooney si Owen.Meci greu.

 

 

LE : United a invins greu cu 1-0 prin golul lui Scholes.

Arian07.03.2010 23:14

Everton - Hull City 5 - 1

 

Cupa Angliei

 

Chelsea - Stoke City 2 - 0

Reading - Aston Villa 2 - 4

RobYnho08.03.2010 11:05
Reading - Aston Villa 2 - 4

 

Dupa ce a condus Reading cu 2-0.

red&blue_boy08.03.2010 12:18
Dupa ce a condus Reading cu 2-0.

 

 

Bine Villa !!! Cine stie cum joaca in semifinale...Sper ca nu cu Chelsea...

Ronnie08.03.2010 13:28

Ba da, Chelsea-Villa e in semifinale.

*Alecs*08.03.2010 17:25

Da. Chelsea - Aston Villa si Portsmouth - Fulham/Tottenham sunt meciurile din semifinalele ce se vor disputa pe Wembley.

 

Azi, Wigan - Liverpool, ora 22:00, DigiSport.

red&blue_boy09.03.2010 08:15
Ba da, Chelsea-Villa e in semifinale.

 

 

Naspa...Sanse mici sa prinda Villa finala...

 

Aseara in campionat Wigan - Liverpool 1-0...Sanse slabe sa mai prinda cormoranii locul 4.

Arian09.03.2010 21:46

Portsmouth - Birmingham City 1 - 2

Sunderland - Bolton 4 - 0

Burnley - Stoke City 1 - 1

Daniel-Ionut14.03.2010 08:06

Tottenham - Blackburn 3-1 (Defoe, Pavlyuchenko 2 / Samba)

Birmingham - Everton 2-2 (Jerome, Gardner / Anichebe, Yahubu)

Bolton - Wigan 4-0 (Elmande, Davies, Muamba, Taylor)

Burnley - Wolves 1-2 (Thompson / Jarvis, Carlisle[A] )

Chelsea - West Ham 4-1 (Alex, Drogba 2, Malouda / Parker)

Stoke - Aston Villa 0-0

Hull - Arsenal 1-2 (Bullard / Arshavin, Bendtner)

Ronnie14.03.2010 15:29

Manchester United 3-0 Fulham (Rooney 2, Berbatov)

 

Si diavolii revin pe primul loc...

RobYnho14.03.2010 20:55

Manchester City dezamageste din nou. O egalare in min 90+.

 

Sunderland 1 - 1 Manchester City

Arian14.03.2010 21:06

Sunderland - Manchester City 1 - 1(K.Jones 9'/A.Johnson 90')

 

Manchester City se afla la trei puncte de ultimul loc care duce in preliminariile Champions League, dar cu doua meciuri mai putin disputate.

 

@Ronnie...Chelsea mai are un meci restanta...daca il castiga, trece din nou pe primul loc.

Maye14.03.2010 21:46
@Ronnie...Chelsea mai are un meci restanta...daca il castiga, trece din nou pe primul loc.

Degeaba il castiga daca pierde in meciul direct. :)

*Alecs*14.03.2010 23:23

clas30.jpg

 

Luni: Liverpool - Portsmouth

 

Marti: Wigan - Aston Villa

«1232425262734»