FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«19394959697115»
iNsTiGaToR18.01.2012 19:06

Carbon si-a luat bataie de la jandarmi.

DOC si Deliric intrebati azi la It's Showtime unde erau cand Carbon si-a luat bataie :

Deliric : ''Doctoru isi lua si el..iar eu trageam niste gaz'' Ceva de genu, nu mai stiu exact cum a spus-o.

 

@Kellerman ala de la 00:06 dintre jandarmi ar fi Carbon.

 

 

 

Dacii LIBERI ... vrem sa fim liberi !!! N-avem nevoie de lideri!

 

 

 

Ar trebui sa se documenteze mai mult. Kanellos (cainele protestatar din Grecia) este defapt Loukanikos. Kanellos e un nume dat aiurea de un ziar englez.

KuzMaN18.01.2012 21:44
KuzMaN20.01.2012 14:47
KuzMaN21.01.2012 02:01
gio_stgloria24.01.2012 20:05

 

Superb !

cristy.steaua2124.01.2012 20:52
Liviu: VPM24.01.2012 22:48
Ronnie25.01.2012 06:46

Asta chiar imi place!

 

Joga Bonito25.01.2012 19:44

Peste ani. Sa zicem 150 de ani. Cand Romania va mai exista (sper) ca tara, istoricii nostri de atunci vor trage concluzia manelele si hip-hop-ul s-au inrudit si imbinat armonios de prin anii 2000.

 

Frate, deci ce canta Guess Who acum e de-a dreptul jignitor si profanator pentru cultura hip-hopista romaneasca (firimitura aia care a mai ramas...). Si mai sunt aia cativa zeci de ciumpalaci care au devenit autori muzicali peste noapte, care desi n-au deschis mai mult de 5 carti in viata lor, invita la demnitate si represiune plm etc. Probabil din astia s-au inspirat tovarasii conducatori cand au deschis noua asociatie de suporteri (intreb, nu dau cu parul).

 

Nu ma bagati in seama. Sunt un troll fiindca nu sunt in asentiment cu prostia.

Ronnie25.01.2012 20:08
nu sunt in asentiment cu prostia.

 

Te-as contrazice daca imi permiti.

 

In alta ordine de idei, din ce imi aduc eu aminte intr-un interviu Guess Who spunea ca el nu face hip-hop, lui ii place muzica. Si tipul e ok in opinia mea, face muzica buna, nu este hip-hop chiar dar in opinia mea canta misto si e pe filmul lui. Ca mai sunt si altii, orice padure are uscaciuni. Important este sa stim sa alegem ce este bun si ce ne place mai ales. Ca e hip-hop, ca e house, ca sunt manele, ca e dance nu cred ca are foarte mare importanta atata timp cat este muzica si este pe gustul tau.

 

Decat sa ne uitam la Guess Who si sa aruncam in el mai bine ne concentram pe prostitutia muzicala din Romania care a uitat sa cante in limba romana si fiecare piesa seamana una cu alta.

 

Si mai important. Decat sa aruncam cu pietre in altii si sa spunem cat de naspa sunt mai bine ne concentram pe ce ne place si promovam.

puyol25.01.2012 21:32

Joga Bonito, in caz ca ai auzit de Nate Dogg, sunt curios ce parere ai dspre el :)

KuzMaN26.01.2012 17:53
Ronnie26.01.2012 18:21

O fi postata azi pe youtube da' melodia chiar e de prin 2005 :)

pytycrys26.01.2012 21:15

Cam asa...Prima data era cu numele "Viata Voastra"...O super melodie.

KuzMaN26.01.2012 22:43

Era postata de cineva cu numele ala si era gresit. Am bagat varianta asta ca e de pe contul oficial si e varianta cea mai buna.

gio_stgloria27.01.2012 07:04

Desi nu-l suport deloc pe alex velea, melodia asta chiar imi place.

 

Ronnie27.01.2012 08:40

Eu am melodia in calaculator sub format mp3 de mult, mult timp. Probabil de prin 2006, 2007.

 

Liviu: VPM27.01.2012 23:47
AG01.02.2012 21:44

fa doamnelor.. mergeti vre-unu la dilated peoples ? anturati'va repede :))

KuzMaN03.02.2012 00:45
ebonyc03.02.2012 08:01
fa doamnelor.. mergeti vre-unu la dilated peoples ? anturati'va repede :))

 

A fost bestial aseara!

KuzMaN03.02.2012 11:12

 

EXTRAS DE ALBUMUL "IMAGINARIUM" / 2012

Instrumental: Phane

Texte / Voci: Serafim, Aforic

Inregistrat la Daw Studio, inginer de sunet: Dj Undoo

Mix/Master: Ortega

Art: Koma

KuzMaN03.02.2012 15:22
AG03.02.2012 19:38
A fost bestial aseara!

ce'ai ma fratioare... a fost.. criminal !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nNX2Vh4aN58...eature=youtu.be

pcsbb06.02.2012 11:58
«19394959697115»