Ca tot se poarta in campania electorala, ceva nou de la Vescan aici.
Ca tot se poarta in campania electorala, ceva nou de la Vescan aici.
Am ascultat melodiile celor de la CTC ( ex: secretul din atom, TV, etc), cele ale lui Cedryk ca Alchimia veninului, Solutii extreme, etc si am ramas impresionat. Mai corect, melodiile de pe www.suburban.ro
Din pacate pentru a intelege in profunzime mesajul acestor baieti ai nevoie de ceva informatii pentru a face legaturile necesare dar ..... pentru majoritatea romanilor aceste informatii nu exista (ele pot fi gasite pe INTERNET in loc sa fie gasite in cartea noastra de istorie de pe bancile scolilor, liceelor, facultatilor)....baietii astia canta de mult despre lucruri importante dar de neinteles pentru multi, prea multi.....
Printre altele ei canta despre controlul total care ne este pregatit omenirii, despre regimul comunist care inca continuua sa ne tina bocancii pe jugulara (dar cati stiu ce a insemnat comunismul cu adevarat pentru neamul romanesc?), despre masoni care controelaza lumea si "politica" de la noi, despre multe lucruri importante care pentru multi nu insemna nimic deoarece nu au "baza" necesara!
un album pe care nu am vazut sa il promoveze cineva... www.ryu.ro
cui ii place hip-hop-ul mai greu asa, cu dume si punch-uri de te pun in cap. Click pe site-ul mentiionat.
Nu sunt eu in masura sa-mi dau cu parerea despre hip hop deoarece ascult mai mult rock, dar ceea ce spune Marijuana imi suna a campanie electorala pro basescu. Citez din cea mai fidela fata:"Lasa-ma frate sa-mi spun si eu parerea, care e treaba in Romania cu puterea, legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi, nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte"...JENANT!!!
PS: Baietii de la Il-egal sunt chiar ok.
pai si n-are dreptate?
pai si n-are dreptate?
Are dreptate pana la un punct(ex:"legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi")...dupa aceea da cu oistea-n gard(ex:"nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte").
un album pe care nu am vazut sa il promoveze cineva... www.ryu.rocui ii place hip-hop-ul mai greu asa, cu dume si punch-uri de te pun in cap. Click pe site-ul mentiionat.
e destul de vechi el asa, dar e bun
il am bagat in cap d mult
Are dreptate pana la un punct(ex:"legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi")...dupa aceea da cu oistea-n gard(ex:"nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte").
Si acolo de ce nu are dreptate?
Daca nu-ti place nu inseamna ca "e slabut".M-am uitat pe lista ta si pot sa-ti spun ca albumul nu ti se adreseaza... Hai sa-ti fac si eu o lista : C.T.C. - Dificultati tehnice (2005), Carbon - Reactii adverse (2009), Cedry2k - Alchimia veninului (2007), Jupiter-A ucis melodia (episodul 3) - Solutii extreme (2008), Lecart & Phane - The precuts [volumul 3] (2009), Raku - Rezistenta (2009), S.D.S.T. - Mecanismul de modificare a mintii umane (2007).
Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.
"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"
Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.
"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"
cum poti ma sa zici asa ceva? eu ascult hip hop de la 8 ani si am ascultat tot de la brigada veche la vescan,rappy sau nane, frate totul evolueaza, unii prefera comercial, alti prefera under, de unde ai tras tu concluzia k el asculta de 2 ani ?? pai amice daca iti dau playlistul meu o sa zici k am toata istoria hip hop'ului in calculator, nu te mai grabi sa-ti dai cu parerea, daca tie nu iti transmite nimic ce canta oamenii aia e strict problema ta.
frustrati mai sunteti unii doamnee
Si acolo de ce nu are dreptate?
Pentru ca toti cei de la putere sunt vinovati pentru situatia in care a ajuns Romania. Ma rog...
@AG
Ai dreptate; o singura precizare am de facut. Hip-hopul, prin definitie, nu este un stil comercial de muzica
Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.
"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"
Eu nu ascult hip-hop... Cat despre cine,ce si de cand asculta n-am de gand sa ma apuc sa ma laud de cand si cat rap am bagat in mine.
N-am spus cu rautate ca nu ti se adreseaza, ci asta e adevarul...
"Nopti prea lungi", "Irefutabil", "Nici-o problema", "De cartier", "In dulcele stil clasic", "Cu alti ochi".
Din toate astea, doar cu "De cartier" am o problema... Si daca vrei sa ma contrazici cauta Replica - Live session (ca tot zici ca-ti place Cumicu).
pace...
Si acolo de ce nu are dreptate?
Atata timp cat partidul care-l sprijina pe actualul presedinte al Romaniei, a fost la guvernare si cu liberalii si cu comunistii, pardon, socialistii, nu poti spune ca nu a fost lasat sa ne duca inainte, avand aproape toate parghiile de a face ceva pentru acesta tara prin oamenii din ministere importante precum ministerul transporturilor(unde sunt autostrazile promise???). Dar hai sa nu politizam acest topic.
on topic:
Ca tot veni vorba de actualul presedinte al Romaniei, am si eu o dedicatie pentru el:
Gata, asteptarea a luat sfarsit, s-a lansat mixtapeul Ap 71 , il puteti asculta aici pe blog deocamdata! Iar de pe 6 decembrie va fi disponibil pt download (in acelasi timp cu concertul de lansare din Silver Church).
http://blog.agresivmusic.com/categorie/mixtape
AGRESIV
O cheama Lisa...
Foarte tare mixtapeul.
e bestial, tocmai am terminat de ascultat, sunt decis sa merg la lansare, Eugen e genial p mix ![]()
ceva mai vechi dar delect :
http://www.youtube.com/watch?v=77nrCC0200c de la 3.58 e rupere
http://www.spike.ro/news/albumul-ramanem-p...decembrie-2009/
Albumul Ramanem Prieteni se lanseaza pe 8 Decembrie 2009
Publicat pe 26 November 2009
Dupa trei ani de munca, trei amanari si doua videoclipuri, va anuntam ca pe data de 8 Decembrie 2009, albumul Ramanem Prieteni semnat Spike va fi lansat de InsideMusicManagement si Cat Music prin intermediul Gazetei Sporturilor (GSP). Albumul va fi distribuit in toata tara intr-un numar de 40.000 de exemplare si va fi disponibil timp de cateva zile la toate punctele de distributie a presei, la pretul de 9 Ron! Speram ca in acest fel toti veti avea ocazia sa puteti achizitiona acest material.
Pe langa piesele Banii si Tu care au beneficiat deja de cate un videoclip, materialul contine 17 piese noi produse de Spike si Agresiv. Pe acest material, Spike a colaborat cu Guess Who, Grasu XXl si Nicalai.
Coperta albumului:

Tracklist:
1. intr-o
2. Panica Rau
3. Banii
4. Mai departe (featuring Nicalai)
5. Bum
6. Niciodata
7. Util
8. Cine Vine
9. Tango
10. 90 sec. de viata
11. Ramanem Prieteni
12. Spune NU (featuring Grasu XXL)
13. Vara asta (Skit)
14. Tu (featuring Guess Who)
15. Visam
16. Scandal
17. Realitate
super tare
Bai...dar Cedrea cand scoate album?
Stim toti ca de fapt tu astepti noul hit de la Guta
maye, in toate forum-urile si site-urile de specialitate au aparut afise care anunta concertul de lansare al noului album cedry2k.. ![]()
Stim toti ca de fapt tu astepti noul hit de la Guta
Ala nu il mai astept.L-am primit aseara cadou ![]()
Dar tu esti un taran , numai Guta ai in cap...de dimineata pana dimineata.
maye, in toate forum-urile si site-urile de specialitate au aparut afise care anunta concertul de lansare al noului album cedry2k..![]()
Multumesc mult de informatie , dar eu nu prea frecventez chestii de specialitate.Sunt mai simplist asa.
Albumul lui Spike chiar merita cumparat chiar daca vine cu gsplm. 8 decembrie
@Maye
Albumul lui Cedrea apare pe 13 decembrie. Poate faci si tu un efort si il cumperi nu il downloadezi iar. Pardon, il rogi pe eu sa ti-l trimita pe mess.
Veste mare! Guess Who scoate si el album cu GSP tot marti, 8 decembrie. http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/viewVideo1.php?video_id=29392 Din cate am inteles la GW vor fi 4-5 piese noi + "Locul potrivit" (clipul si piesa).
Deci marti vor scoate primii 2 din hip-hop-ul romanesc albume: Guess Who si Spike.
Ambele albume vor costa: 18 RON.
Si de ce tii mortis sa il cumpere, si sa nu il downloadeze?
In viata mea n'am cumparat un CD, DVD... doar alea cu Steaua d la gsp cu finala de la sevilla.... ![]()
Pentru ca artistul sa mai scoata si dupa un album.