FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«17891011115»
Ronnie19.11.2009 14:50

Ca tot se poarta in campania electorala, ceva nou de la Vescan aici.

greenyes19.11.2009 15:17

Am ascultat melodiile celor de la CTC ( ex: secretul din atom, TV, etc), cele ale lui Cedryk ca Alchimia veninului, Solutii extreme, etc si am ramas impresionat. Mai corect, melodiile de pe www.suburban.ro

 

Din pacate pentru a intelege in profunzime mesajul acestor baieti ai nevoie de ceva informatii pentru a face legaturile necesare dar ..... pentru majoritatea romanilor aceste informatii nu exista (ele pot fi gasite pe INTERNET in loc sa fie gasite in cartea noastra de istorie de pe bancile scolilor, liceelor, facultatilor)....baietii astia canta de mult despre lucruri importante dar de neinteles pentru multi, prea multi.....

 

Printre altele ei canta despre controlul total care ne este pregatit omenirii, despre regimul comunist care inca continuua sa ne tina bocancii pe jugulara (dar cati stiu ce a insemnat comunismul cu adevarat pentru neamul romanesc?), despre masoni care controelaza lumea si "politica" de la noi, despre multe lucruri importante care pentru multi nu insemna nimic deoarece nu au "baza" necesara!

puyol19.11.2009 16:05

un album pe care nu am vazut sa il promoveze cineva... www.ryu.ro

cui ii place hip-hop-ul mai greu asa, cu dume si punch-uri de te pun in cap. Click pe site-ul mentiionat.

rezistenta_ultras19.11.2009 18:11
Nu sunt eu in masura sa-mi dau cu parerea despre hip hop deoarece ascult mai mult rock, dar ceea ce spune Marijuana imi suna a campanie electorala pro basescu. Citez din cea mai fidela fata:"Lasa-ma frate sa-mi spun si eu parerea, care e treaba in Romania cu puterea, legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi, nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte :gathering: "...JENANT!!! :sick:

 

PS: Baietii de la Il-egal sunt chiar ok.

pai si n-are dreptate?

KERATOCONUS19.11.2009 19:59
pai si n-are dreptate?

 

 

Are dreptate pana la un punct(ex:"legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi")...dupa aceea da cu oistea-n gard(ex:"nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte").

AG19.11.2009 23:53
un album pe care nu am vazut sa il promoveze cineva... www.ryu.ro

cui ii place hip-hop-ul mai greu asa, cu dume si punch-uri de te pun in cap. Click pe site-ul mentiionat.

e destul de vechi el asa, dar e bun :P il am bagat in cap d mult

Maye20.11.2009 00:07
Are dreptate pana la un punct(ex:"legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi")...dupa aceea da cu oistea-n gard(ex:"nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte").

Si acolo de ce nu are dreptate?

RaDoooI20.11.2009 02:57
Daca nu-ti place nu inseamna ca "e slabut".

M-am uitat pe lista ta si pot sa-ti spun ca albumul nu ti se adreseaza... Hai sa-ti fac si eu o lista : C.T.C. - Dificultati tehnice (2005), Carbon - Reactii adverse (2009), Cedry2k - Alchimia veninului (2007), Jupiter-A ucis melodia (episodul 3) - Solutii extreme (2008), Lecart & Phane - The precuts [volumul 3] (2009), Raku - Rezistenta (2009), S.D.S.T. - Mecanismul de modificare a mintii umane (2007).

 

Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.

 

"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"

AG20.11.2009 08:39
Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.

 

"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"

cum poti ma sa zici asa ceva? eu ascult hip hop de la 8 ani si am ascultat tot de la brigada veche la vescan,rappy sau nane, frate totul evolueaza, unii prefera comercial, alti prefera under, de unde ai tras tu concluzia k el asculta de 2 ani ?? pai amice daca iti dau playlistul meu o sa zici k am toata istoria hip hop'ului in calculator, nu te mai grabi sa-ti dai cu parerea, daca tie nu iti transmite nimic ce canta oamenii aia e strict problema ta.

frustrati mai sunteti unii doamnee

MoWeed20.11.2009 09:07
Si acolo de ce nu are dreptate?

Pentru ca toti cei de la putere sunt vinovati pentru situatia in care a ajuns Romania. Ma rog...

 

 

@AG

Ai dreptate; o singura precizare am de facut. Hip-hopul, prin definitie, nu este un stil comercial de muzica

_yang20.11.2009 10:24
Ti-am dat reply la ce ai postat tu. Ce asculti tu, "brigada Facem Records" nu mi se adreseaza. Se vede ca nu asculti HH decat de 2 ani maxim.

 

"Sunt dependent de beaturi grele, nu de tobe proaste, de bani adevarati pe ani de ganduri trase"

 

 

Eu nu ascult hip-hop... Cat despre cine,ce si de cand asculta n-am de gand sa ma apuc sa ma laud de cand si cat rap am bagat in mine.

N-am spus cu rautate ca nu ti se adreseaza, ci asta e adevarul...

 

"Nopti prea lungi", "Irefutabil", "Nici-o problema", "De cartier", "In dulcele stil clasic", "Cu alti ochi".

 

Din toate astea, doar cu "De cartier" am o problema... Si daca vrei sa ma contrazici cauta Replica - Live session (ca tot zici ca-ti place Cumicu).

 

pace...

KERATOCONUS20.11.2009 11:39
Si acolo de ce nu are dreptate?

 

Atata timp cat partidul care-l sprijina pe actualul presedinte al Romaniei, a fost la guvernare si cu liberalii si cu comunistii, pardon, socialistii, nu poti spune ca nu a fost lasat sa ne duca inainte, avand aproape toate parghiile de a face ceva pentru acesta tara prin oamenii din ministere importante precum ministerul transporturilor(unde sunt autostrazile promise???). Dar hai sa nu politizam acest topic.

 

on topic:

 

Ca tot veni vorba de actualul presedinte al Romaniei, am si eu o dedicatie pentru el:

 

http://www.youtube.com/watch?v=p1UdfgVogJk

AG21.11.2009 07:39

Gata, asteptarea a luat sfarsit, s-a lansat mixtapeul Ap 71 , il puteti asculta aici pe blog deocamdata! Iar de pe 6 decembrie va fi disponibil pt download (in acelasi timp cu concertul de lansare din Silver Church).

 

http://blog.agresivmusic.com/categorie/mixtape

 

AGRESIV

Ronnie21.11.2009 08:15

O cheama Lisa... :)) Foarte tare mixtapeul.

AG21.11.2009 08:55

e bestial, tocmai am terminat de ascultat, sunt decis sa merg la lansare, Eugen e genial p mix :))

 

ceva mai vechi dar delect :

 

http://www.youtube.com/watch?v=77nrCC0200c de la 3.58 e rupere

Ronnie27.11.2009 07:24

http://www.spike.ro/news/albumul-ramanem-p...decembrie-2009/

 

 

Albumul Ramanem Prieteni se lanseaza pe 8 Decembrie 2009

Publicat pe 26 November 2009

 

 

 

Dupa trei ani de munca, trei amanari si doua videoclipuri, va anuntam ca pe data de 8 Decembrie 2009, albumul Ramanem Prieteni semnat Spike va fi lansat de InsideMusicManagement si Cat Music prin intermediul Gazetei Sporturilor (GSP). Albumul va fi distribuit in toata tara intr-un numar de 40.000 de exemplare si va fi disponibil timp de cateva zile la toate punctele de distributie a presei, la pretul de 9 Ron! Speram ca in acest fel toti veti avea ocazia sa puteti achizitiona acest material.

 

Pe langa piesele Banii si Tu care au beneficiat deja de cate un videoclip, materialul contine 17 piese noi produse de Spike si Agresiv. Pe acest material, Spike a colaborat cu Guess Who, Grasu XXl si Nicalai.

 

Coperta albumului:

 

copertaalbum.jpg

 

Tracklist:

 

1. intr-o

2. Panica Rau

3. Banii

4. Mai departe (featuring Nicalai)

5. Bum

6. Niciodata

7. Util

8. Cine Vine

9. Tango

10. 90 sec. de viata

11. Ramanem Prieteni

12. Spune NU (featuring Grasu XXL)

13. Vara asta (Skit)

14. Tu (featuring Guess Who)

15. Visam

16. Scandal

17. Realitate

AG27.11.2009 08:05

super tare

Maye27.11.2009 08:41

Bai...dar Cedrea cand scoate album?

MoWeed27.11.2009 08:53

Stim toti ca de fapt tu astepti noul hit de la Guta

puyol27.11.2009 09:04

maye, in toate forum-urile si site-urile de specialitate au aparut afise care anunta concertul de lansare al noului album cedry2k.. :)

Maye27.11.2009 09:13
Stim toti ca de fapt tu astepti noul hit de la Guta

Ala nu il mai astept.L-am primit aseara cadou :D

Dar tu esti un taran , numai Guta ai in cap...de dimineata pana dimineata.

 

maye, in toate forum-urile si site-urile de specialitate au aparut afise care anunta concertul de lansare al noului album cedry2k.. :)

Multumesc mult de informatie , dar eu nu prea frecventez chestii de specialitate.Sunt mai simplist asa.

pda27.11.2009 13:08

Albumul lui Spike chiar merita cumparat chiar daca vine cu gsplm. 8 decembrie

Ronnie27.11.2009 14:11

@Maye

 

Albumul lui Cedrea apare pe 13 decembrie. Poate faci si tu un efort si il cumperi nu il downloadezi iar. Pardon, il rogi pe eu sa ti-l trimita pe mess.

 

Veste mare! Guess Who scoate si el album cu GSP tot marti, 8 decembrie. http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/viewVideo1.php?video_id=29392 Din cate am inteles la GW vor fi 4-5 piese noi + "Locul potrivit" (clipul si piesa).

 

Deci marti vor scoate primii 2 din hip-hop-ul romanesc albume: Guess Who si Spike.

 

Ambele albume vor costa: 18 RON.

Daniel-Ionut27.11.2009 14:28

:hmmm: Si de ce tii mortis sa il cumpere, si sa nu il downloadeze?

In viata mea n'am cumparat un CD, DVD... doar alea cu Steaua d la gsp cu finala de la sevilla.... :blush:

Ronnie27.11.2009 14:31

Pentru ca artistul sa mai scoata si dupa un album.

«17891011115»