FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«1678910115»
rezistenta_ultras23.10.2009 17:04

B.U.G. Mafia - In Anii Ce Au Trecut (Videoclip Oficial)

 

http://www.youtube.com/watch?v=EqRYfba1T4I

David23.10.2009 17:08

Ca in vremurile bune!

The Game01.11.2009 08:58

DJ Grass & Doc,Sisu,Cedry2k,Puya,Vlad Dobrescu,Cabron-Micul Mexic

 

http://www.youtube.com/watch?v=zX6IG1pIP3A

 

 

Mult mult prea smecher....

MoWeed06.11.2009 08:06
UNITI SUB TRICOLOR este un proiect muzical marca Noii Golani care aduna melodii cu mesaj civic si patriotic, din ce in ce mai prezente in peisajul hip-hop. Pe album se regasesc artisti din dreapta si din stanga Prutului, semn al unitatii spatiului cultural romanesc.

 

Participarea lor este pro-bono si in concordanta cu ideile exprimate in melodii si cu campanii precum Basarabia pamant romanesc, Eroii nu mor niciodata sau Salvati Rosia Montana, in care tinerii se implica activ.

 

incasarile obtinute in urma vanzarii albumului vor fi donate liceului romanesc din Tiraspol, ai carui elevi si profesori se lupta pentru a invata in limba romana. Un CD costa 10 RON. Aparitia CDurilor/lansarea albumului se va produce in momentul contabilizarii a 1 000 de comenzi.

 

Albumul UNITI SUB TRICOLOR cuprinde momentan 14 piese ale unor artisti cunoscuti din piesajul hip-hopului romanesc (numele lor vor aparea treptat pe site). Restul pieselor se vor alege prin vot, din randul celor trimise de vizitatorii siteului pana pe 9 noiembrie.

 

Comenzi si alte detalii: http://www.unitisubtricolor.ro

 

Umbland pe aici, am vazut ca nu scrie nimic despre albumul asta...

dragos_ghinea06.11.2009 14:22

Jupiter a ucis melodia - episodul 3

 

01.Jupiter - intr-o

02.Jupiter ft. Carbon - Spectacol

03.Jupiter ft. Cedry2k, Nimeni Altu - Solutii Extreme :X

04.Jupiter ft. Carbon , Yolo - Cat pot de bine

05.Jupiter ft. Carbon - Berceniu pe harta

06.Jupiter ft. Cedry2k - Prejudecata de apoi

07.Jupiter ft. Dragonu , Cedry2k - Cum am crescut :X

 

 

am inteles eu gresit sau azi in lanseaza Cedry2k albumul?????

AG09.11.2009 11:12
_yang09.11.2009 11:19
am inteles eu gresit sau azi in lanseaza Cedry2k albumul?????

 

 

Ai inteles gresit

rezistenta_ultras09.11.2009 23:33

B.U.G. Mafia / Concert / Sala Polivalenta / Bucuresti / 16 decembrie 2009 / ora 20:00 / Pret unic: 50 lei

 

 

Biletele pentru concertul BUG Mafia ce va avea loc in data de 16 decembrie 2009 la Sala Polivalenta din Bucuresti s-au pus in vanzare in reteaua magazinelor Diverta si on-line pe www.myticket.ro si www.ticketpoint.ro.

 

In urmatoarele zile biletele se vor putea gasi si la casieria Salii Palatului, la magazinul Muzica, in reteaua magazinelor Vodafone, in reteaua magazinelor Germanos si on-line pe www.bilete.ro, www.blt.ro, www.vreaubilet.ro si www.eventim.ro.

 

 

IMPORTANT - Primii 4000 sositi la Sala Polivalenta vor primi cadou un CD B.U.G. Mafia - "Viata Noastra Vol. 2". De asemenea, fanii vor putea cumpara din incinta Salii Polivalente editia de lux a albumului "Viata Noastra" (dublu CD + DVD) la pretul de 50 lei.

 

In deschiderea show-lui va fi invitat un alt rapper de calibru, binecunoscutul Grasu XXL, dar si invitați speciali, prieteni ai trupei: Villy, Mario și Jasmine.

bug_mafia_polivalenta_1_.jpg

AG10.11.2009 07:55
Ronnie10.11.2009 07:57

@AG

 

Fara link-uri spre torrente. Nu e voie. Politica forumului.

AG10.11.2009 08:02

my bad, ms k mi-ai spus :console:

 

Jupiter a ucis melodia - episodul 3

 

01.Jupiter - intr-o

02.Jupiter ft. Carbon - Spectacol

03.Jupiter ft. Cedry2k, Nimeni Altu - Solutii Extreme :X

04.Jupiter ft. Carbon , Yolo - Cat pot de bine

05.Jupiter ft. Carbon - Berceniu pe harta

06.Jupiter ft. Cedry2k - Prejudecata de apoi

07.Jupiter ft. Dragonu , Cedry2k - Cum am crescut :X

 

vreau si eu un link, ms

dragos_ghinea12.11.2009 19:33

link pentru ce??

daca pentru download, gasesti pe filelist.

daca vrei sa cumperi cauta pe google. gasesti mai multe siteuri, ai de unde alege...

AG12.11.2009 21:54

nu e pe file list, sau este dar nu gaseste, nu au filtru p filelist

dragos_ghinea14.11.2009 10:56

la search, selecteaza categoria "audio", apoi scrie "jupiter" si primul torent pe care il gaseste este "Audio Hip.Hop.Collection.Pack.2-FL".

 

de acolo selectezi la download "Jupiter - Cap III - Solutii extreme" si eventual daca vrei sa mai iei ceva...

AG14.11.2009 11:19

thnx

dragos_ghinea14.11.2009 11:58

cu placere

RaDoooI14.11.2009 12:34
Cel mai taree album de muzica hip-hop va si va ramane 2012 al celor de la Facem Records.Si nu uitati cumaprati originalul"Cumparat-ti viitorul in prezent" hai pace

 

Pe 21 octombrie 2009 nici nu aparuse albumul 2012. Cum poti sa zici ca-i cel mai tare? E slabut albumul, nu e cel mai tare. Daca 2012 e cel mai tare inseamna ca n-ai ascultat "Nopti prea lungi", "Irefutabil", "Nici-o problema", "De cartier", "In dulcele stil clasic", "Cu alti ochi". Toate astea sunt peste 2012.

 

P.S. Pana acum nu m-am bagat sa postez in topicul asta, desi asta e muzica pe care-o ascult in 90% din timpul in care ascult muzica, dar postul asta m-a "impresionat".

AG14.11.2009 12:51

"in dulcele stil clasic " se pisa pe multi

AG16.11.2009 09:52

După succesul pe care l-au avut anul trecut, Delinquent Habits revine in România pe 2 decembrie, in club Fabrica din Capitală, unde vor concerta incepând cu ora 20.00. În deschiderea evenimentului va evolua Bitză.

 

Delinquent Habits este o trupă care abordează genul hip hop latin. Stilul trupei Delinquent Habits, care are in spate peste 18 ani de experiență pe scenă, este foarte apropiat de cel al Cypress Hill și a fost, la jumătatea anilor ˜90, una din cele mai difuzate trupe la radiourile și posturile TV. Delinquent Habits este un grup de hip-hop chicano, acesta fiind un subgen al rapului care reflectă aspecte ale culturii de pe Coasta de Vest Americană și mexicană.

 

Piese precum "Return of the tres", care a cucerit topurile din România la momentul lansării, sau "Tres Deliquentes" se vor auzi din nou la București, pe 2 decembrie, in club Fabrica. Biletele pot fi achiziționate in rețeaua magazinelor Diverta, online, de pe site-ul ticketpoint.ro, și de la clubul Fabrica, la prețul de 25 de lei.

_yang16.11.2009 10:14
Pe 21 octombrie 2009 nici nu aparuse albumul 2012. Cum poti sa zici ca-i cel mai tare? E slabut albumul, nu e cel mai tare. Daca 2012 e cel mai tare inseamna ca n-ai ascultat "Nopti prea lungi", "Irefutabil", "Nici-o problema", "De cartier", "In dulcele stil clasic", "Cu alti ochi". Toate astea sunt peste 2012.

 

P.S. Pana acum nu m-am bagat sa postez in topicul asta, desi asta e muzica pe care-o ascult in 90% din timpul in care ascult muzica, dar postul asta m-a "impresionat".

 

 

Daca nu-ti place nu inseamna ca "e slabut".

M-am uitat pe lista ta si pot sa-ti spun ca albumul nu ti se adreseaza... Hai sa-ti fac si eu o lista : C.T.C. - Dificultati tehnice (2005), Carbon - Reactii adverse (2009), Cedry2k - Alchimia veninului (2007), Jupiter-A ucis melodia (episodul 3) - Solutii extreme (2008), Lecart & Phane - The precuts [volumul 3] (2009), Raku - Rezistenta (2009), S.D.S.T. - Mecanismul de modificare a mintii umane (2007).

AG17.11.2009 08:06

2012 rupe, deci , RUPE RUPE RUPE frate, super tare, respect facemrecords

rezistenta_ultras17.11.2009 17:39

Il-egal cu Marijuana-Romania acum(Videoclip full)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bi1IlGocleg

KERATOCONUS17.11.2009 20:50
Il-egal cu Marijuana-Romania acum(Videoclip full)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bi1IlGocleg

 

Nu sunt eu in masura sa-mi dau cu parerea despre hip hop deoarece ascult mai mult rock, dar ceea ce spune Marijuana imi suna a campanie electorala pro basescu. Citez din cea mai fidela fata:"Lasa-ma frate sa-mi spun si eu parerea, care e treaba in Romania cu puterea, legile le-ati facut doar pentru voi, stiti decat sa va folositi de noi, nu am nimic cu al nostru presedinte, doar cu aia ce nu-l lasa sa ne duca inainte :gathering: "...JENANT!!! :sick:

 

PS: Baietii de la Il-egal sunt chiar ok.

_yang17.11.2009 21:25

Cade mai bine pe beet Loredana decat Marijuana...

AG18.11.2009 07:07

piesa e dragutza, insa refrenul e de tot cacatul

«1678910115»