Nu mi se pare chiar asa hiper senzational. ![]()
Nu mi se pare chiar asa hiper senzational. ![]()
Cea mai tare mi se pare "Deschide ochii". Cea mai slaba "N-are cine ce sa ca sa". Per totaL un album bun si imi place mai mult decat albumul lui Doc.
Haarp Cord au rupt la lansare la Deliric.
<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/rtVAoPz9AeY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Interesant clip.
n-as fi vrut sa fiu in pielea lui deliric ,ca la el la lansare, cedry2k sa fie mult mai ovationat ca el ![]()
Mie unu' mi se pare mai bun albumul lui Deliric decat cel al lui Doc...si da, pana acum, e cel mai bun album de pe anu' asta ![]()
e cel mai bun album de pe anu' asta![]()
A murit celcareuraste?
A murit celcareuraste?
Pai pana atunci era cel mai bun..acum ascultand si itp imi pare mai bun asta.
Poate cand va aparea si albumul de la nimeni altu, mi se va parea mai bun ala...
A murit celcareuraste?
Doua melodii imi plac de pe Celcareuraste.
Hai trei.
Albumul lui Cheloo mi se pare slab rau. N-am apucat sa-l ascult de 2 ori.
Mai degraba albumul lui Sisu sa fie mai bun. Si ca parere subiectiva, Specii e tot pe-acolo.
trecand peste faptul ca toti astia is niste comerciali non undergounrd care se *** in cur pt bani pentru ca si-au scos albumele la vanzare pe bani deci m**E, deci nu merita respectati, deci nu-s asa de Reali ca noi, fanii adevarati care suntem hip-hopul in persoana si mari specialisti... Cedr2yk e ovationat peste tot pe unde merge. Iar albumul asta e dintre cele mai tari ever. Dar totusi, nu il pot compara cu altele sa zic ca e mai bun sau mai slab, nu am cunostintele necesare si sincer, nici timpul necesar... cand asculti asa ceva, mai degraba te gandesti la muzica in sine decat la cine e mai bun, sisu dragonu sau doc ![]()
trecand peste faptul ca toti astia is niste comerciali non undergounrd care se *** in cur pt bani pentru ca si-au scos albumele la vanzare pe bani deci m**E, deci nu merita respectati, deci nu-s asa de Reali ca noi, fanii adevarati care suntem hip-hopul in persoana si mari specialisti... Cedr2yk e ovationat peste tot pe unde merge. Iar albumul asta e dintre cele mai tari ever. Dar totusi, nu il pot compara cu altele sa zic ca e mai bun sau mai slab, nu am cunostintele necesare si sincer, nici timpul necesar... cand asculti asa ceva, mai degraba te gandesti la muzica in sine decat la cine e mai bun, sisu dragonu sau doc
Mai degraba te gandesti la ce iti place. ![]()
Mai degraba sa cumpere lumea cd-uri.
Pe langa Haarp Cord, cred ca 2012 e cel mai tare crew.
ADN, Aforic, Sagace si Subsapte dau genial.
2012 feat Doc si Cedry2k - Blitzkrieg e ... ![]()
Din punctul meu de vedere asta e albumul anului pana acum: http://hiphopkulture.ro/stiri/stiredetalii.php?id=2817
Albumu lu Deliric e blanaaaa. El e de vina ca am albumu pe repeat de cand a aparut zi de zi.
Si Dragoste sau frica a lu Haarp cord pare promitator.
Pentru noutati in Hip-Hop'u romanesc uitati-va aici http://bronews.com/ . Pentru cei care nu stiu deja.
Big up.
Sa moara Gigi, eu am celcareuraste pe repeat si mi se pare fenomenal.
Cred ca s-a schimbat ordinea si gustul in lume ![]()
Eu unul mizez pana acum pe anul acesta cam asa : 1. Sisu : 2.Cheloo 3.Doc . Doc pe 3 din doua motive : nu am ceva nou (sau n-am habar) de la Spike si Arssura. Albumul lui Spike nici acum nu l-am scos din playlist-ul de pe mp3 si nici din winamp.
'ITP' nu am ascultat inca asa cum se cuvine.Pe de alta parte,ultimul album pe care am dat bani a fost ''Tot ce e bun tre` sa dispara'',asa ca ma multumesc cu ce primesc si ma bucur ca am libertatea de a-mi exprima parerea
.
Sunt tare curios sa vad cum o sa iasa sondajul asta.
Am vot secret ![]()
Am vot secret![]()
Mafia.
Esti prea pr...evizibil.
Daca am sarit pe cineva sa ma anuntati si pun imediat. Votul meu s-a dus la doctor ![]()
Asta-mi place!
Dar K.S.T, Ceilalti sau Add Litteram(Scanteie)nu aveau loc?
Cedry2k
Pe langa Haarp Cord, cred ca 2012 e cel mai tare crew.
ADN, Aforic, Sagace si Subsapte dau genial.
2012 feat Doc si Cedry2k - Blitzkrieg e ...
Blitzkrieg e intradevar geniala melodia!
Despre albumul lui Cheloo (sunt fan Parazitii), in afara de melodia Promo: "SAU" si poate "Paranoia e mare" nu ai ce sa asculti, e slab rau...
Cel mai bun album pe anu asta fara discutie e a lui Deliric. Chiar daca pe mai multe piese, tema este aceeasi, ramana inegalabil pe anu asta, dar nu se poate compara cu "Cuvinte ce vindeca", Cedry2k e ZEU deocamdata in hh-ul romanesc.
P.S.: Mesajul meu sa fie luat ca atare si sa nu supere pe nimeni.
Votul meu s-a dus la Deliric cu toate ca ii mai am ca favoriti pe Cedry2k, DOC, Sisu, Specii, Maxi, Raku, Afo, 2012...
Mai important este ca toti cei enumerati in poll si-au pus amprenta in hh-ul romanesc.
Sunt ceva sperante in hip-hop momentan...Albume multe si bune! ![]()