FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«16465666768115»
MoWeed02.03.2011 13:18

Fiecare are parerile lui. Eu intre cele 2 variante l-as fi ales tot pe Nimeni Altu, deoarece nu-mi plac melodiile recente de la Mafia.

Asa ca, din punctul meu de vedere, eu nu inteleg cum de BUG Mafia(ma refer la stilul lor actual) e in concurenta cu Nimeni Altu'. Asta nu inseamna ca nu ii respect pe cei de la BUG Mafia pentru tot ce au facut pana acum in hip-hop-ul romanesc.

Totul tine de gusturile fiecaruia. Doar pentru ca tu preferi BUG Mafia, nu inseamna ca toti trebuie sa fie de acord cu tine, la fel cum tu nu trebuie sa fii de acord cu toti ceilalti.

ebonyc02.03.2011 15:55
Cred ca si acest chestionar este deja la epuizare. Cele mai asteptate albume par a fi cele de la Bug Mafia si Nimeni Altu.

 

Ma gandeam sa fac unul referitor la cea mai reusita melodie de la Eminem. Ce ziceti?

 

Ori daca nu astept orice fel de propunere de chestionar. :)

 

Cam greu cu cea mai reusita piesa Eminem. Numai scriind cuvintele astea imi vin 10 piese de pe primele albume. N-as putea alege una decat facand un compromis.

red&blue_boy02.03.2011 19:03

Asa e,are multe piese bune Eminem,dar daca ar fi sa aleg una,as alege Stan.

MoWeed02.03.2011 19:29

Bine a zis ebonyc, chiar nu as sti ce sa votez.

Stan, The Way I am, Sing for the moment, The Real Slim Shady, Business, Whitout me, Guilty Conscience, Under the Influence, Amityville, Cleanin' Out My Closet, When the Music Stops, Say what you say, Lose yourself.

Pe toate le-as vota.

Dragos_G02.03.2011 19:44

Lose yourself ruleaza :))

 

Ar merge ceva de genul East vs. West dar sa venim si cu argumente.

RaMs3s02.03.2011 19:49

Nu cred ca ar fi buna ideea , sunt unii care nu asculta...

Cel mai bine ar fi sa votam melodiile hip-hop romanesti care ne "obsedeaza " , ceva gen de 5 zile ascult pe repet melodia lu' X , si apoi votam cea mai "cu priza la public " melodia hip-hop noua sau oarecum nou aparuta

butcher_6903.03.2011 10:10

Nu spun ca nu sunt bune cele autohtone,dar,tot mai reusite sunt cele de-afara...stil...original.

Dragos_G03.03.2011 19:47

uite si varianta romaneasca

RaMs3s03.03.2011 20:16

Criss Blaziny asta in afara de 2 melodii mai siropoase , si vreo 2 mai caterincoase...in rest nu prea-mi place . Are un fel de a vorbi foarte , foarte ciudat , deranjant...cel putin pentru mine

navodarean03.03.2011 21:37

Prefer varianta asta :

 

De altfel Novi Novak asta, mai are si altele misto.

 

 

 

mai vedeti pe canalul lui. Astea-mi plac mie.

aliuta4704.03.2011 10:21

haos!

Dragos_G04.03.2011 17:55

 

Suna bine.

catalinluk04.03.2011 18:46
Maye04.03.2011 20:55
Suna bine.

Exceleeeeeeeent!

AG05.03.2011 10:01

mergea mult mai bine fara negativul lui doc, doar cu mici elemente din el , suna binisor.

AG05.03.2011 11:25
aliuta4705.03.2011 12:38

ma cam streseaza ca e beatu peste voce ...

Doc rupe!

 

Vikloth!

 

 

 

si asta daca am gasit-o prin pc m-am gandit sa o pun aici.

 

Big Bangu' in graffity.. omu a lucrat luni/ani..


BIG BANG BIG BOOM – Teoria evolutiei (Lumea vazuta… - MyVideo

 

 

 

 

 

 

EDIT: Piesa + Clip nou frateleNORD

dr.adrian907.03.2011 13:35
Dragos_G07.03.2011 20:18

http://www.raku.ro/

 

Raku a lansat 'Emite semnale'.

Albumul se poate cumpara prin sms (link de download, melodii mp3).

Eu vreau varianta cu CD dar nu am vazut nimic pana acum despre asta.

Are colaborare chiar si cu Kazi. Sunt curios daca au scos melodia acum, sau e putin mai veche, cand mai activa si el.

LanDSharK07.03.2011 21:10

Da, imi place ideea lui Ramses pentru sondaj.

Exemplu meu : Kazi Ploae - Nimic nu e o concluzie feat. Silent Strike.

Am ascultat-o pe repeat acasa, pe drum, la job, pe drum inapoi, acasa iar ...

Bogdan07.03.2011 22:03

Album nou Vescan 3 in 1

 

 

psr07.03.2011 22:20
RaMs3s07.03.2011 23:31

Chimie o sa ajunga mare ( nu ca acum n-ar fi ) !!!

Si pe "usile" e tare rau . E POET !

MikStelista08.03.2011 06:54
Bogdan08.03.2011 09:33

Am ascultat albumul Raku. Este foarte tare...

«16465666768115»