@AG
@AG
stiu ma cine e mario .. ma mira faptul ca Razvan a auzit de el doar pt colaborarea de pe "strazile" ..
Astea sunt colaborarile lui Mario de-a lungul timpului. Sursa: site-ul lui oficial proaspat lansat: http://mariovoficial.com/home/biografie/
-Grasu XXL feat. Mario " Elegant, de pe albumul Curaj, semnat Grasu XXL. (2006)
-Grasu XXL feat. Mario " Nimeni De Nicăieri " inclusă pe compilatia Vocabule , un produs Rebel Music. (2006)
-Tonik Obiektiv feat. Grasu XXL si Mario " Ar Fi Timpul, single de pe primul LP al lui Tonik Obiektiv, Ar Fi Timpul, care a beneficiat si de videoclip. (2008)
-B.U.G. Mafia feat. Mario " Hoteluri (Remix) si Străzile (Remix) de pe albumul Viata Noastra vol. 2³ si participă la concertul sustinut de B.U.G. Mafia la Sala Polivalentă pe 16 decembrie 2009.
-Bitză feat. Mario " N-aș Fi Vrut Să Plec, inclusă pe albumul lui Bitză, Goana După Fericire. (2010)
-OvP feat. Mario " În Derivă, promo al albumului de debut OvP. Piesa reprezintă prima productie oficială realizată de Mario V si a fost lansată exclusiv pe site-ul apropo.ro. (2010).
-JerryCo feat. Mario " Între Cer Și Pămant si Subiect Închis piese care fac parte din primul album JerryCo, Orice E Posibil. (2010)
A mai avut o bucata dintr-o piesa care va face parte pe viitorul album care mie unul mi-a placut:
vad ca a uitat sa pomeneasca piesa alaturi de Casino - Mai tarfa ca ea
Fanii lui DOC au in sfarsit motive de bucurie. Se pregateste sa isi lanseze in sfarsit albumul Scapat de sub control . Lansarea va avea loc in Silver Church, in 10 octombrie. Iata mai jos comunicatul de presa oficial:
Dupa ce a tinut in suspans intreaga suflare hip hop, DOC (membru al trupei CTC) pune in sfarsit capat asteptarii si lanseaza albumul SCAPAT DE SUB CONTROL " probabil cel mai dorit material al lui 2010. Conceput initial ca un mixtape, materialul s-a transformat pe parcurs intr-un album de 22 de trackuri, adica 80 de minute de foc liric continuu la care au contribuit artisti ca CTC, Cedry2k, Maximilian, Guess Who, Mike Diamondz, Bitza si nu numai . Si cum un album de nota 10 avea nevoie de o lansare pe masura, Scapat de sub control va fi prezentat oficial publicului pe data de 10.10.2010, ora 10 seara, la Silver Church (ex. Preoteasa). Mai multe detalii despre albumul ce va aparea la Facem Records in colaborare cu Chill Brothers, precum si despre evenimentul de lansare vor fi dezvaluite in cateva zile, cand va fi facut public si playlistul
![]()
sursa:monden.info
sunt mult mai multe piese cu Mario pe refren netrecute de puyol .
imi vin asa repede in cap cateva bucati : Da frate ! , Zi-mi de unde esti , Ingeri pierduti ...
Nu prea le am eu cu hip-hop-ul asa mult ca voi, dar stiu ca parca polonezii aveau cateva melodii bune.
Eu o descoperisem pe asta mai demult:
Deci are mai mult de o colaborare...nu e chiar asa rau ![]()
![]()
http://www.youtube.com/watch?v=wdS9kPHJi1M desi nu stiu o boaba nemteste, piesa asta chiar imi place. Si clipul e marfa.
Ce zici de ei? Ii stiu de vreo 5-6 ani cu piesa respectiva.Mai au vreo 2-3 placute la ureche din punctul de vedere al ritmului,fiindca limba n-o inteleg nici eu !
wallpaperu' meu
cum ai putut sa uiti de Zale?
wallpaperu' meu![]()
Puya?
Bai Ramses.
CTC? Carbon? Cumicu? RimeZic? Ais the Chef? Dragonu? Ursacian? Chimie? Bean? ![]()
Vad ca Marijuana aia e considerata cantareata de hip hop...wtf ? ![]()
Guess Who si Spike au pregatit un adevarat serial pentru promovarea concertelor din seria reTU-R.
Libertatea.ro te invită să urmaresti toate cele sase episoade mai jos. Lista completă de orase in care Spike si Guess Who vor concerta o puteti gasi pe retu-r.ro.
Pregatiri reTU-r // Ep.1 - Biroul from Music Expert Company on Vimeo.
Pregatiri reTU-r // Ep.2 - Primul antrenament from Music Expert Company on Vimeo.
Pregatiri reTU-r // Ep.3 - Playstation from Music Expert Company on Vimeo.
Pregatiri reTU-r // Ep.4 - Luni... nu creste... nimic. from Music Expert Company on Vimeo.
Pregatiri reTU-r // Ep.5 - Pe teren from Music Expert Company on Vimeo.
Pregatiri reTU-r // Ep.6 - Biserica (ultimul episod) from Music Expert Company on Vimeo.
libertatea.ro
Pai , wallpaperu' nu e facut de mine
Eu doar am gasit-o
E caterinca rau faza cu "serialul" lui Spike si Guess Who. Maine e meciu' ![]()
@ Ramses : ah ok , totusi mi se pare aiurea ca Marijuana aia sa fie considerata cantareata de hip hop...
@pytycrys: da am vazut si eu , e tare ![]()
si titlul e sugestiv...spike si guess who sunt pe iarba
Ce dracu s-a apucat si asta cu refrene in engleza?! Si canta asa frumos...
E bine ca macar daca canta in engleza , canta doar o melodie sau doua nu ca altii numai in engleza.Uneori chiar merge o schimbare ![]()
5 din 6 melodii au strofe in engleza. Si nume in engleza... prea mult.
In rest, el o da foarte misto.