Da, m-am exprimat eu gresit. Ma refeream la albumul lui Underman
.
din ce am gasit, era vorba sa apara la sfarsitul anului 2009, cel tarziu primavara lui 2010, da' cam atat.
Din cate stiu eu Underman lucreaza de ceva timp la albumul "Eroism Neautorizat".
Underman trebuia sa scoata albumul la inceputul acestui an, dar, ca de obicei cand vine vorba de aceste lucruri, lucrurile intarzie.
Si daca nu sunteti misogini:
Prea tare asta de la Blaziny ![]()
frate cum poate sa fie melodiaa . genial . sagace iar la inaltime
face treaba buna doc, k nu da drumu la album inainte de lansare, oricum, pe 11-12 oct o sa fie raspandit pe intreg internetul la download.
Melodia aia Blasic a lui Blaziny se afla pe albumul "Tatuat pe creier" care a aparut cam de prin martie cred. Sunt mai multe piese misto p-acolo.
Chris Blaziny vad ca are melodii destul de bune...
DOC / Scapat de sub control
Lista Trackuri:
01. Griji Materne
02. Permite-mi Sa Ma Prezint (feat. Maximilian)
03. Scapat De Sub Control (feat. DJ Paul)
04. Grav Magic Fin
05. FRati (feat. Carbon, V.D.)
06. Ivan Turbinca (feat. Rey)
07. Astept Ce-o Sa Vina (feat. CTC)
08. Ia Loc (feat. Mike Diamondz)
09. Genti De Bani (feat. Deliric 1, V.D.)
10. Ma Uit
11. Muzica (feat. V.D., Deliric 1, Nwanda, Cedry2k)
12. DOC Zis Jim
13. De Ce A Uitat Doctorul Lumina Aprinsa
14. Calaul (feat. Guess Who)
15. Omul Meu (feat. Faibo X)
16. Vor Sa Stie (feat. V.D., Deliric 1)
17. Ma Joc Un Pic (feat. raku)
18. De Ce Tipa Femeia Asta? (feat. Deliric 1)
19. Regulamentul
20. La Stanga (feat. ADN)
21. Piesa De Dans (feat. Deliric 1, Mike Diamondz)
22. Grav Magic Fin Remix (feat. Bitza, Cedry2k)
Am un gol mare in buzunar dar o sa fac un efort pentru asa ceva.
Promo-uri pentru "Scapat de sub control":
Libertatea.ro vă prezintă un nou videoclip in premiera După ce ieri ati putut citi un interviu cu artistul Shift, astazi puteti viziona clipul piesei "Fară regrete".
Acesta a fost realizat la studioul artistului si nu este unul plin de efecte speciale, insă mesajul melodiei este cel care dă culoare productiei monocrome.
Golim buzunarele pentru albumele lui Axes si Doc...
Cel putin Axes-Plecat definitiv e de geniu.
Al lui Doc o sa fie printre cele mai bune materiale scoase vreodata in hip-hop-ul romanesc.
A iesit mixtape-ul lui Doc, se poate cumpara prin SMS sau livrare.
Dupa o ascultare pot spune ca este cel mai bun material ascultat in viata mea. Mixtape-ul asta iti rupe capul la propriu, figurat si ce mai vreti voi.
DOC>Facem Records>>>>>>>>restul lumii.
Salut.
Atat am de zis despre mixtapeul lui Doc: GRAV MAGIC FIN!
nu e mixtape ba
http://www.youtube.com/watch?v=fZSDQeWR3fs
http://www.youtube.com/watch?v=z_9YP8L54Xs
Cateva piese care-mi plac mie foarte mult;daca are cineva rabdarea sa le asculte, astept ceva pareri ![]()
Fantastic Doc! Printre cele mai bune materiale din istorie. Geniu!
Ceva de pe album:
Foarte tare melodia lui Doc , si din ce ma inteles tot albumul e foarte bun.
O intrebare am , Nimeni Altu inca nu a scos ultimul album sau sunt eu prost informat ?
Nu l-a scos. Inca vinde albumul 'Nopti prea lungi' dar si remix-urile de la el.
Nu cred ca va mai dura mult, dar nici nu am sperante ca o sa il avem anul asta.
El a zis ca tema albumului va fi putin schimbata. Daca primul a fost cam trist, acum si-a schimbat atitudinea si acesta va fi mai vesel...