FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«13637383940115»
razvan2816.06.2010 14:16

Nu am ascultat inca albumul , dar stiu ca ziceau intr-un interviu pt gsp ca va fi cel mai bun album al lor.Din ce spuneti voi vad ca nu prea e asa.

MoWeed16.06.2010 16:32
Sa opreasca cineva cacatul ala din radio

Am bani de dat, ai de luat, te pup, te sun eu

Ciudat vers, tinand cont ca Cheloo abia a facut un feat cu cel care canta "cacatul ala din radio".

David16.06.2010 16:52

"Am bani de dat!"

Chiar e cam aiurea!

 

LE.Probabil s-au certat intre timp..

blindica16.06.2010 18:14

Pai daca au lucrat 3 ani la album,si-o fi schimbat convingerile.Ati vazut ca a reaparut cu White and Proud in videoclipul Arde?

razvan2816.06.2010 19:20

Sincer au lucrat 3 ani da nu prea se vede.Arde , Cum se face si Nu in Balcani mi se par singurele piese bune.Cam slab albumul la cat a fost de mediatizat

 

rezistenta_ultras16.06.2010 20:07
David16.06.2010 20:40

Dupa cum a zis si Cheloo,e greu sa nu te repeti in indei cand canti de 15 ani.Iar parea mea ramane ca e printre cele mai bune albume hip hop romanesti.E un album mai caterincos,le-a trecut vremea pieselor legendare,e mai mult sa tina stafeta,insa Parol,Nu in Balcani i Tot ce-i bun tre' sa dispara sunt geniale!Iar Arde e muzicala,haioasa,versuri amuzante,etc.

razvan2816.06.2010 22:25
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

 

 

Cred ca am facut indigestie...

ebonyc17.06.2010 07:20

Mie-mi place track-ul 10. Aia mi se pare cea mai tare,dar nu stiu cum se numeste.

puyol17.06.2010 08:07

cei care sunt tristi, socati, dezamagiti si chiar oropsiti de soarta datorita colaborarii comerciale dintre Smiley si Cheloo, am o veste tragicomerciala pentru voi: pe albumul scos in 2001 "Categoria Grea", au o colaborare cu un comercial, si anume............................... Bitza. Care pe vremea aia ori inca facea parte din trupa comerciala Ro-mania, ori abia iesise din ea, nu stiu exact. Deci Smiley nu e un faker comercial de curand, ci de mai multi ani. Si nu numai el, ci si comercialii Fdd si Ombladon.

LanDSharK17.06.2010 08:08

@rezistenta_ultras :offtopic:

MoWeed17.06.2010 08:54

@puyol

 

Nu e nimeni trist si oropsit de soarta, doar ca nu mi se pare normal ca, dupa o colaborare cu el, sa foloseasca una din melodiile lui ca exemplu pentru muzica de rahat de pe la radiouri.

Pai daca ala face muzica de rahat, muzica pe care tu o blamezi, si tu colaborezi cu el pe albumul lui asta te face un ipocrit. Fara suparare!

 

Si nu, nu am nimic cu Parazitii, ii consider una din cele mai bune trupe din Romania, doar ca eu consider deranjant faptul ca mesajul pe care ni-l vand prin melodii nu inseamna nimic pentru ei.

puyol17.06.2010 10:08

cred ca mai degraba se refera la piesa respectiva, nu la artist. De exemplu, Ombladon a caracterizat activitatea recenta a lui Puya drept "un fel de prostitutie", dupa care a specificat ca ei sunt prieteni. Asta nu-l face ipocrit.

rezistenta_ultras17.06.2010 19:37

Piesa Fericire-n doi a fost publicată cu numai câteva zile in urmă, iar astăzi a fost lansat videoclipul melodiei, proiect ce poate fi urmărit mai jos.

 

 

MoWeed17.06.2010 21:11

@puyol

 

Inseamna ca nu vedem lucrurile la fel.

Pe scurt, Ombladon a declarat ca ii este prieten chiar daca ceea ce face este prostitutie, ceea ce mi se pare complet normal. Dar nu imi amintesc sa fi aparut Ombladon pe o piesa de-a lui Puya.

LanDSharK18.06.2010 07:06

Kazi, Dragonu` si Chimie.

Dubstepu de pe instrumental e mortal.

Dragonu rupe.

Kazi nu-mi place de fel dar piesa asta e prea tare.

AG18.06.2010 12:39
David18.06.2010 12:56
Ronnie18.06.2010 15:00

 

Prea porno piesa. :)

 

PS: Ce buna e gagica care canta.

AG18.06.2010 15:24

mai bine zis, ce bot de tras la mwie are

razvan2818.06.2010 15:42

+1 @ AG :))

AG18.06.2010 20:58

Vezi mai multe din Vedete pe 220.ro

David18.06.2010 21:16

Asta am pus si eu mai sus! :))

AG19.06.2010 07:44

aa..plm :)) daca nu mi'a sarit in okii

Daniel-Ionut19.06.2010 08:01

Cine mai e si Fely asta :huh:

Ce bine le zicea Codu' Penal in "Industria muzicala" ...

«13637383940115»