FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«13536373839115»
MoWeed08.06.2010 18:32

Vad ca apare si o papusa care-l reprezinta pe Stanici

Ronnie08.06.2010 18:36

Slaba rau melodia. Acelasi beat, acelasi stil modest... nimic nou.

LanDSharK08.06.2010 18:55

Rupe Doctorul !!!! DOC, hai cu mixtape-ul !!! :worthy:

pytycrys09.06.2010 07:36

Probabil albumul "Tot ce e bun tre' sa dispara" va fii in nota clipului, un album caterincos care chiar nu isi are locul in vremurile astea de kkt.

Cat despre Doc, mi se pare cel mai GENIAL MC roman alaturi de Cedry2k , deci mixtape-ul va fii clar cel mai bun material al anului, indiferent de ce va mai fii scos si de cine. Poate sa se apropie albumul lui Deliric1 daca il scoate anul asta.

rezistenta_ultras09.06.2010 17:58

e loc de caterinca si pe patul de moarte ma.

Ronnie13.06.2010 21:26

Astazi am reascultat albumul "Nopti prea lungi" al lui Nimeni Altu... nu pot sa spun decat ca de 3 ani tot el a ramas numarul 1 la lirica.

rezistenta_ultras13.06.2010 22:57

E mai vechi dar acum l-am descoperit ... Uzzi la costum .

 

weedandweird14.06.2010 08:08

Parazitii par ca o iau usurel la vale :( .Piesa "Arde" este de departe una din cele mai slabe auzite in ultima vreme.

Cand te gandesti ca piesa asta ar trebui sa promoveze albumul.. :thumbdown:

Poate ma grabesc,tre' sa ascult albumul.

rezistenta_ultras14.06.2010 09:50

SKIZZO SKILLZ & GRASU XXL / gandul poate ucide / HD

 

pytycrys14.06.2010 10:44

Foarte foarte bun clipu si piesa.

D-abia astept sa iasa si pe TV.

RobYnho14.06.2010 13:22

 

 

Rahat!

razvan2814.06.2010 16:09
Parazitii par ca o iau usurel la vale :( .Piesa "Arde" este de departe una din cele mai slabe auzite in ultima vreme.

Cand te gandesti ca piesa asta ar trebui sa promoveze albumul.. :thumbdown:

Poate ma grabesc,tre' sa ascult albumul.

 

 

De ce ti se pare slaba ? Piesa e foarte buna...

 

blindica15.06.2010 06:04

Am luat albumul ''Tot ce e bun tre sa dispara'',Parazitii.

 

Piese.

 

1.tango la rece

2.celebrii

3.apa in vin

4.cui ii pasa

5.parol

6.nu in balcani

7.o chema...

8.cum se face?

9.arde featuring cainele

10.respect maxim

11.lasa-ma sa beau

12.tot ce e bun tre sa dispara.

 

Si mai sunt numerotate pana la 20,cred ca la misto,ca n-am ajuns acolo.Dar au anuntat 12 piese.Coperta e ok,cd-ul se aude bine,pacat ca am luat ziarul degeaba.Primele 4 Piese sunt caterincoase,continut explicit,etc.etc. Mizez pe piesa nr. 5.

weedandweird15.06.2010 07:24

@Razvan 28

Pai,inafara unui beat simplut,poti asculta melodia de 10 ori consecutiv si tot ce-ti ramane este "arde".

Poate unii vor spune:"du-te bah ca nu-ntelegi mesajul"..eu asi intreba " care mesaj",pare atat de simpla incat si devoratorul de manele sa o poata asculta la maxim in masina.

Ma asteptam la ceva diferit din partea lor si poate d-asta sunt dezamagit.

Doar o parere.

Ronnie15.06.2010 07:27

Acum am terminat si eu de ascultat albumul. Nu imi pare cines tie ce piese. Cel mai mult imi place "Arde" si "O cheama".

blindica15.06.2010 07:41

Parazitii si-au terminat de mult mesajele,acest album e pur comercial,vine doar pentru palmares.Spre exemplu,piesa cu Realitatea TV a avut mesaj,dar albumul de fata nu cred ca urmareste asa ceva.

Votez pentru ''Arde'',''Parol'' si ''Tot ce e bun tre sa dispara''.

LanDSharK15.06.2010 09:42

Ba, voi ma tineti in casa. Voiam sa ma duc sa-mi iau albumul dar vad aici numai pareri negative. :confused:

Poate isi pastreaza piesele tari pentru cel de-al doilea album din acest an, care va iesi spre iarna parca.. :-?

Pan la urma cred ca-mi fac curaj si ies pe caldura asta pan la un chiosc sa iau albumu.

 

 

P.S. DOC hai cu mixtape-ul !!!!!

David16.06.2010 08:38

A aparut noul album Parazitii!E genial!Este si o melodie anti-"Undeva in balcani"!

 

Garcea casca morbid sub casca

Putem asocia vizual cu fantoma lui **** fleasca

Europa si.o ia la mwe

Nu vrea sa recunoasca

Ca si.a vazut doar interesele si nu poa' sa recunoasca

Va lasam si noi vreo 14 ani la mila lu` Stalin

Sau in lagar 30 de ani pe insula Zaharin

Inc amuscam si.avem venin

Hai sa ne trezim !

Cand o sa intre Istanbul in Europa, noi o sa iesim.

Aveti 2 la geografie, suntem la nord de Balcani

Si manca.mi.ati **** vesnic, romanii nu sunt tigani !

N.avem regi sau imparati, caci am fost abandonati

Cand mureau pe front bunicii nostri inghetati

Ati fugit cu totii intr.un exil de lux sa luptati pentru noi

Iar noi acum.. ne cautam eroi

Post comunistii ne.au vandut si ne.au vandut si tara

Si vezi copii de 14 ani purtand tricou cu Cheguevara

Manca.mi.ati **** toti in o mie si una de nopti de vara

N.am suflet, n.am sange, n.am apucaturi de cioara

Nu traim in Balcani, studiati istoria reala.. Nu cea din scoala.

De ce alegeti mereu calea usoara?

Patrulati in 4 labe, v.ati pierdut umoru

Plangeti toti ca niste pzde, columpus [?!] taiati sonoru

 

Esti erou in Romania

Esti un soclu de muste

Ai ceva nespus de bun de spus.. vor sa te.mpuste

Posteritate ane va intoarce posterioru`

Si atunci fiind foarte praf o sa.i dam cu picioru` .

Esti erou in Romania

Esti un soclu de muste

Ai ceva nespus de bun de spus.. vor sa te.mpuste

Posteritate ane va intoarce posterioru`

Si atunci fiind foarte praf o sa.i dam cu picioru` .

pytycrys16.06.2010 09:03

Nu as spune chiar genial... E un album destul de mediocru, cam de nota 7. Cateva piese bune ,in rest..

Maye16.06.2010 09:22

Slab album.

rezistenta_ultras16.06.2010 10:03

chiar ca slab.

Maye16.06.2010 10:05

Acelasi beat repetitiv si obsedant.

LanDSharK16.06.2010 11:49
chiar ca slab.

Parol.

blindica16.06.2010 13:44
Parol.

 

Parol cred ca e cea mai buna piesa.

RobYnho16.06.2010 14:10

Si celebrii merge.

«13536373839115»