Vad ca apare si o papusa care-l reprezinta pe Stanici
Vad ca apare si o papusa care-l reprezinta pe Stanici
Slaba rau melodia. Acelasi beat, acelasi stil modest... nimic nou.
Rupe Doctorul !!!! DOC, hai cu mixtape-ul !!! ![]()
Probabil albumul "Tot ce e bun tre' sa dispara" va fii in nota clipului, un album caterincos care chiar nu isi are locul in vremurile astea de kkt.
Cat despre Doc, mi se pare cel mai GENIAL MC roman alaturi de Cedry2k , deci mixtape-ul va fii clar cel mai bun material al anului, indiferent de ce va mai fii scos si de cine. Poate sa se apropie albumul lui Deliric1 daca il scoate anul asta.
e loc de caterinca si pe patul de moarte ma.
Astazi am reascultat albumul "Nopti prea lungi" al lui Nimeni Altu... nu pot sa spun decat ca de 3 ani tot el a ramas numarul 1 la lirica.
E mai vechi dar acum l-am descoperit ... Uzzi la costum .
Parazitii par ca o iau usurel la vale
.Piesa "Arde" este de departe una din cele mai slabe auzite in ultima vreme.
Cand te gandesti ca piesa asta ar trebui sa promoveze albumul.. ![]()
Poate ma grabesc,tre' sa ascult albumul.
SKIZZO SKILLZ & GRASU XXL / gandul poate ucide / HD
Foarte foarte bun clipu si piesa.
D-abia astept sa iasa si pe TV.
Rahat!
Parazitii par ca o iau usurel la vale.Piesa "Arde" este de departe una din cele mai slabe auzite in ultima vreme.
Cand te gandesti ca piesa asta ar trebui sa promoveze albumul..
Poate ma grabesc,tre' sa ascult albumul.
De ce ti se pare slaba ? Piesa e foarte buna...
Am luat albumul ''Tot ce e bun tre sa dispara'',Parazitii.
Piese.
1.tango la rece
2.celebrii
3.apa in vin
4.cui ii pasa
5.parol
6.nu in balcani
7.o chema...
8.cum se face?
9.arde featuring cainele
10.respect maxim
11.lasa-ma sa beau
12.tot ce e bun tre sa dispara.
Si mai sunt numerotate pana la 20,cred ca la misto,ca n-am ajuns acolo.Dar au anuntat 12 piese.Coperta e ok,cd-ul se aude bine,pacat ca am luat ziarul degeaba.Primele 4 Piese sunt caterincoase,continut explicit,etc.etc. Mizez pe piesa nr. 5.
@Razvan 28
Pai,inafara unui beat simplut,poti asculta melodia de 10 ori consecutiv si tot ce-ti ramane este "arde".
Poate unii vor spune:"du-te bah ca nu-ntelegi mesajul"..eu asi intreba " care mesaj",pare atat de simpla incat si devoratorul de manele sa o poata asculta la maxim in masina.
Ma asteptam la ceva diferit din partea lor si poate d-asta sunt dezamagit.
Doar o parere.
Acum am terminat si eu de ascultat albumul. Nu imi pare cines tie ce piese. Cel mai mult imi place "Arde" si "O cheama".
Parazitii si-au terminat de mult mesajele,acest album e pur comercial,vine doar pentru palmares.Spre exemplu,piesa cu Realitatea TV a avut mesaj,dar albumul de fata nu cred ca urmareste asa ceva.
Votez pentru ''Arde'',''Parol'' si ''Tot ce e bun tre sa dispara''.
Ba, voi ma tineti in casa. Voiam sa ma duc sa-mi iau albumul dar vad aici numai pareri negative. ![]()
Poate isi pastreaza piesele tari pentru cel de-al doilea album din acest an, care va iesi spre iarna parca.. :-?
Pan la urma cred ca-mi fac curaj si ies pe caldura asta pan la un chiosc sa iau albumu.
P.S. DOC hai cu mixtape-ul !!!!!
A aparut noul album Parazitii!E genial!Este si o melodie anti-"Undeva in balcani"!
Garcea casca morbid sub cascaPutem asocia vizual cu fantoma lui **** fleasca
Europa si.o ia la mwe
Nu vrea sa recunoasca
Ca si.a vazut doar interesele si nu poa' sa recunoasca
Va lasam si noi vreo 14 ani la mila lu` Stalin
Sau in lagar 30 de ani pe insula Zaharin
Inc amuscam si.avem venin
Hai sa ne trezim !
Cand o sa intre Istanbul in Europa, noi o sa iesim.
Aveti 2 la geografie, suntem la nord de Balcani
Si manca.mi.ati **** vesnic, romanii nu sunt tigani !
N.avem regi sau imparati, caci am fost abandonati
Cand mureau pe front bunicii nostri inghetati
Ati fugit cu totii intr.un exil de lux sa luptati pentru noi
Iar noi acum.. ne cautam eroi
Post comunistii ne.au vandut si ne.au vandut si tara
Si vezi copii de 14 ani purtand tricou cu Cheguevara
Manca.mi.ati **** toti in o mie si una de nopti de vara
N.am suflet, n.am sange, n.am apucaturi de cioara
Nu traim in Balcani, studiati istoria reala.. Nu cea din scoala.
De ce alegeti mereu calea usoara?
Patrulati in 4 labe, v.ati pierdut umoru
Plangeti toti ca niste pzde, columpus [?!] taiati sonoru
Esti erou in Romania
Esti un soclu de muste
Ai ceva nespus de bun de spus.. vor sa te.mpuste
Posteritate ane va intoarce posterioru`
Si atunci fiind foarte praf o sa.i dam cu picioru` .
Esti erou in Romania
Esti un soclu de muste
Ai ceva nespus de bun de spus.. vor sa te.mpuste
Posteritate ane va intoarce posterioru`
Si atunci fiind foarte praf o sa.i dam cu picioru` .
Nu as spune chiar genial... E un album destul de mediocru, cam de nota 7. Cateva piese bune ,in rest..
Slab album.
chiar ca slab.
Acelasi beat repetitiv si obsedant.
chiar ca slab.
Parol.
Parol.
Parol cred ca e cea mai buna piesa.
Si celebrii merge.