Albumul o sa apara.
Si trebuie vandut cumva... Poate cu Gazeta Sporturilor...
Albumul o sa apara.
Si trebuie vandut cumva... Poate cu Gazeta Sporturilor...
Aleluia!
Astazi a scapat pe net o piesa de pe viitorul album al lui Grasu XXL, "Azi nu", in colaborare cu Guess Who. Este o piesa super-chill si ar putea iesi un nou hit daca vor face si videoclip.
Tot astazi a iesit si albumul lui Cumicu, "Un nenorocit" si este disponibil gratuit la download.
Tracklist:
01.Intrare
negativ: Bufu si Cmc
pozitiv: Nichita Stanescu
02. Un Nenorocit
negativ: Cmc si Bufu
pozitiv: Cmc
03. Superstar feat. Fely si Dj Twist
negativ: Cruxfader
pozitiv: Cmc , Fely
scratch: Twist
04. Ritm Sacadat de jazz feat. Shamanu
negativ: Cmc, Shamanu
pozitiv: Cmc
05. Liber feat. Cruxfader
negativ: Cruxfader
pozitiv: Cmc
06. Prima oara
negativ: Cmc
pozitiv: Cmc
07. Gluma
negativ: Twist
pozitiv: Cmc
08. Asa cum vrei
negativ: Twist
pozitiv: Cmc
09. Mi-e jena feat. I-gura & Seb
negativ: I-gura & Seb
pozitiv: Cmc
scratch: I-gura
10. Mii de ganduri
negativ: Rappy
pozitiv: Cmc
11. Yo! feat. George D.
negativ: Commy
pozitiv: Cmc, George D.
scratch: Twist
12. Pasarela cu George D.
negativ: Cmc
pozitiv: Cmc, George D.
13. Ghetto Tehnica feat George D.
negativ: Cmc
pozitiv: George D., Cumicu
scratch: Twist
14. Vorbele ranesc adanc
negativ: Bufu
pozitiv: Cmc
15. Din placere feat. Rimaru
negativ: Twist
pozitiv: Cmc
16. Pentru ca vorbele ranesc
negativ: Cmc
pozitiv: Cmc
17. Direct din statii
negativ: Twist
pozitiv: Cmc
18. Patinaj artistic feat. Ais
negativ: Fanas
pozitiv: Cmc, Ais da Chef
19. C-M-C
negativ: Rappy
pozitiv: Cmc
20. Bd-ul 21 Dec. nr. 75 feat. Dj Undoo
negativ: Undoo
pozitiv: Cmc
scratch: Undoo
21. Nu ne pare rau
negativ: Cruxfader
pozitiv: Cmc
22. Iesire
negativ: Keri
pozitiv: Scarface
23. Refuz la drama 2
negativ: I-gura & Seb
pozitiv: Cmc
Mixaj si masterizare: Exo, Bufu, Cmc
*exceptie:
track 09 (I-gura)
track 20 (Undoo/DAW Studio, Hades Records)
http://forum.cumicu.ro/viewtopic.php?p=44726
Mai multe servere de dwld aici: http://sunetesubsol.ro/2010/02/22/dw...enorocit-2010/
Albumul lui Cumicu merita cumparat!
Albumul lui Cumicu foarte,foarte bun.Sunt sigur ca va fii cel mai bun material scos in 2010.Poate sa aiba concurenta al lui Doc,Deliric,poate Parazitii,sa vedem ce face si Nane cu albumul.
cum spunea su kuz mai sus. merita cumparat, un album foarte bine lucrat, foarte destept baiatu asta cmc, tot respectul pentru mcee k el , munca lor trebuie rasplatita pentru a mai avea parte de astfel de albume !

Din cate stiu a mai fost o polemica chiar dupa ce au aparut zabrautenii la meciul Steaua-Gloria Bistrita din 2008/2009 cu tricouri cu "Free Jiji" legat de un tricou purtat de Grasu cu acelasi mesaj,el declarand intr-un interviu ca este un tricou cu mesaj "subliminal" si ca de fapt tricoul se referea la una dintre denumirile marijuanei,si anume Gigi ![]()
La aia se referea.Priveste sub FREE.
" e atat de niiiiice, cand iesim de la spiiiiice" ce comercial, ce manea, etc... tare de tot versul asta
manele, nu e under, e comercial
Grasu XXL feat. GuessWho - Azi nu ( versiunea demo )
Prea chill melodia lui Grasu si al lui Guess...poate mult prea chill pentru gusturile mele...
Concerte Guess Who si Spike:
12.02. Constanta " Club Wish
13.02. Braila " Green Club
18.02. Roman " Club Save
19.02. Botosani " City Central
20.02. Suceava " Club Babylon
25.02. Craiova " Soho the Club
26.02. Pitesti " Club Zion
27.02. Rovinari " Club XS
04.03. Cluj Napoca " Club Ring
05.03. Sibiu " Club Kapital
06.03. Alba Iulia " E-Sensy Club
11.03. Baia Mare " Gold Time
12.03. Oradea " No Problem
13.03. Satu Mare " Club Insomnia
18.03. Brasov " No Problem
19.03. Bacau " Club Zebra
20.03. Focsani " Club Apollo
24.03. Arad " Club Space
25.03. Timisoara " Youtopia
26.03. Hundeoara " Club Mojo
27.03. Targu Mures " Club Apollo
face turneu? clar.. e vorba de manele, comercial... clar nu e under
rahat de turneu!
Maine o sa fie la Sibiu in acelasi club si la aceeasi ora cu Flamingo Boys.
Plua mea!
Da tu de unde naiba stii la cat vin Flamingo Boys in Sibiu si unde? ![]()
Da tu de unde naiba stii la cat vin Flamingo Boys in Sibiu si unde?![]()
Are bilet ![]()
sau e din sibiu? ![]()
nu stiu exact care e treaba, dar, din cate stiu (si asta e manelistic, comercial,nu e under) dar rareori se intampla ca ora de pe afis sa se respecte in cazul unui concert. Cluburile si discotecile au obiceiul asta pentru ca lumea sa vina mai devreme si sa faca mai multa consumatie. Ca deh, asa e cand vin manelisti, non-undergounzi si comerciali sa canta. Cius!
Concert Bug Mafia in Bucuresti ( Club Turabo , vineri , 12 martie , intrare libera )
atentie la tinuta...nu se permite accesul in haine largi chiar daca e vorba de un concert hip hop.
Parazitii, dati afara din Janis
Patronul clubului Janis a dat dispozitie ca membrii trupei Parazitii să fie scosi din local după concertul de miercuri, deoarece nu au cantat atat cat era stabilit.
Adrian Munteanu, patronul clubului Janis, a solicitat ca membrii formatiei Parazitii să fie scosi din local după concertul care a avut loc, miercuri seara, in pub. Muntean spune că muzicienii au fost platiti in avans, iar una dintre conditii a fost ca durata concertului să fie de o oră si jumatate. Parazitii au cantat o ora insă la coborarea de pe scenă i-a asteptat o surpriza
Cu Parazitii ne-am inteles că vor canta 90 de minute, ca si cu alti artisti care au urcat pe scenele din Janis si My Way din 2007 incoace. Enumar aleatoriu cateva nume mari: Phoenix, Iris, Cargo, Celelalte Cuvinte, Semnal M, Vita de Vie, Vama etc. Niciuna din aceste cantari nu a durat mai putin de o oră si jumatate, a explicat, pentru ZIUA de Cluj, Adrian Munteanu. Ei bine, de data aceasta se pare că cineva a luat de bun sloganul concertului, care ne apartine si se dorea doar o autoironie -«**** you, Janis». Ne-au tras-o in cel mai veritabil stil «miticesc», ca la niste ardeleni fraieri ce suntem!, a subliniat Munteanu.
Desi nu au avut o intelegere scrisa patronul Janis spune ca oricum, o hartie nu ar fi avut nicio valoare pentru Cheloo sau Ombladon: Problema e că ne-am facut-o singuri, de fapt, pentru că am acceptat să le platim in avans. Niciodată nu am procedat asa si nu am platit integral inainte. Exemplu actual: Taxi, in 9 martie, in My Way, vor primi jumatate din bani după concert, e stabilit.
De altfel, Munteanu e convins că țeapa era programată: Acum inteleg de ce au insistat atat de mult Parazitii (predestinat nume) să primească banii inainte. Sunt sigur că teapa asta nu am luat-o numai noi. Mă rog, noi o meritam, dar nu si publicul, care a primit două treimi din ce a platit. Culmea, la proba de sunet, ca să nu existe dubii, am reluat aspectul cu cele 90 de minute si ni s-a spus «Da, da, sigur ca da!». E bine ca toti cei care mai doresc să-i aducă să cante să stie cu cine au de-a face. Nu mă bazam pe onestitatea lor, să fim seriosi, ci pe faptul că au un nume, o imagine de protejat.
Parazitii au cantat aproape o oră pe scena din Janis, timp in care au dat glas unor melodii celebre precum **** you, Romania!, mai vechea Alcoolul este viata sau mai proaspata Slalom printre cretini. Publicul a fredonat cu ei, fanii s-au inghesuit cat mai aproape de scena iar mainile de rapperi au fost in aer aproape in permanență. Concertul a fost, de altfel, foarte bun " ce-i al lor e al lor! După cele 57 de minute, incluzand bisul, am realizat cu stupoare că au coborat de pe scenă si au venit la barul din spate să-și ia protocolul, respectiv două sticle de whisky, a povestit proprietarul clubului Janis.
Cand am inteles că nu era o pauză de «alimentare», ci chiar sfarsitul, m-am infuriat, am dat imediat dispozitie să nu le mai dea whisky-ul si să fie scosi degrabă afara cu forta dacă e nevoie! De altfel, intre timp venise langă mine Florin, asociatul meu, care statuse langă scena El mi-a zis că i-a batut unul dintre membrii trupei obrazul atunci cand l-a intrebat de ce nu mai canta adaugand «Ce, ma parc-ati fi țărani de langă Caransebeș!»
Ce a urmat e de poveste, iar naratorul este chiar patronul Janis: Am avut o altercatie verbala in cel mai clasic stil rap, eu si cel mai mare, mai nesimtit, nu stiu cum il cheama N-am stiut niciodată care e unul si care e altul. Putin a lipsit să nu trecem in planul contondentelor fizice. M-a chemat afară să ne batem si marturisesc acum că imi pare tare rau că m-am abtinut! Merita «miticul» o corectie ardelenească! in fine, după vreo cinci minute au plecat, luand si ceva fanatici cu ei spre un local din vecini, mai potrivit stilului lor.
La iesirea din Janis, pe Bulevardul Eroilor, Cheloo a fost abordat de catre ZIUA de Cluj pentru a-și prezenta pozitia vizavi de conflictul cu patronii Janis. Rapperul a cerut să i se acorde cateva minute pentru a se calma, apoi a inceput o conversatie cu fanii care il inconjurau si si-a continuat drumul pe pietonala alaturi de ei.
Iubita e motivul
Patronul localului a explicat cum se face că o trupă ca Parazitii a ajuns să concerteze intr-un club al carui nume e inspirat de celebra Janis Joplin. Sincer? Pe la inceputul lui ianuarie aveam o iubită care e mare fan Parazitii. Mi-a promis că dansează pe bar in bikini , la concert, dacă aduc trupa. M-a convins. Era cadoul pentru ea după sesiunea din iarna.., apoi a fost prea tarziu să mai contramandez. Vă asigur insă că niciodată nu ar fi cantat vreo trupă de rap in Janis fară motivatia asta...
Dora Mircea-RADU
d***@***
ce basini are si patronul asta.deja se vede stapan pe tot Ardealul.
Daca e adevarat ceea ce zice acest patron, Parazitii sunt niste ****. Si mai canta "noi vrem respect..."...
Nu stiu daca este adevarat, ar putea fi si un articol scris in goana dupa senzational. Daca intr-adevar este adevarat, sunt de acord cu Ronnie
Albumul urmeaza sa fie lansat pe data de 11 aprilie.