Nu stiu prietene, nu sunt un om trecut prin viata si care sa le stiu pe toate sa-ti raspund la astfel de intrebari. Eu doar mi-am exprimat propria parere.
Nu stiu prietene, nu sunt un om trecut prin viata si care sa le stiu pe toate sa-ti raspund la astfel de intrebari. Eu doar mi-am exprimat propria parere.
Eu te-am intrebat unde crezi tu ca ar trebui sa se traga linia. Ca doar nu oi fi eu ala trecut prin viata ![]()
Se pare ca albumul lui Bitza "Goana dupa fericire" deja a scapat pe net. L-am downloadat si eu, dar il voi cumpara si maine cu GSP.
este un album demential, imi place foarte mult... recomand
mie nu imi place.. e tipic bitza... un tzaran care a trecut in mai putin de un an de la acordeon si tzambal la bass si beaturi
Patetic album.
E cel mai tare album de la Bitza. Imi place extrem de mult. Piesele "Numele Tau", "Banii nu tac", "N-as fi vrut sa plec", "Pe strada mea" si "Straight from the Sun" sunt cele ma bune.
ne'am convins, moldoveanu s'a dat pe manelele lu puya si populara lu bitza ![]()
Ronnie , e penal albumul in comparatie cu Sevraj , de exemplu.
Nu se compara.
da frate... au ajuns toti taranii sa aiba colaborari cu b-real de la cypress hill ![]()
"nu exista idoli, lasati muzica sa vorbeasca"
AG, asculta piesa Concluzii a lui Bitza, cu siguranta te vei simti vizat...
"nu mi-e rusine c-am cantat la Ro-mania, mai mult, sunt mandru ca mi-am reprezentat etnia..." te las pe tine sa descoperi continuarea versului ![]()
frate. tu te bucuri la inca un album de rahat ce va iesi cu gesepe , fiindca altfel nu va fi cumparat la cat e de rahat ..
stiu ce canta si ce zice, mie unu bitza nu imi place, si toate albumele seamana intre ele, mai bine se da pe muzica pop , poate acolo sa faca si el ceva .. asta nu a crescut cu muzica hip hop, asta a cantat si dance, si etno si tot ce se putea k sa apara si el la TV , poate poate se nimerea vre'una sa'l dezvirgineze, am avut si ocazia sa'l cunosc si e mai mult decat scarbos si silos acest bitza.
asta spun eu despre el, nu ma int ce spun restu, si cu atat mai mult, cu siguranta nu imi va impune nimeni niciodata ce muzica sa ascult .
asculta aici ce hip hop mananc eu zilnic pe paine .. si nu ai auzit de astia.. dar se pisa pe bitza de la distanta
sa inteleg ca tu esti un fel de etalon al ascultatorilor, al gusturilor, tu poti preciza cu exactitudine cine e bun si cine nu ? Daca cineva nu iti place, nu inseamna ca e de kkt. Mie imi suna a comportament becalian faza asta. Dar nu e becalian, nu ? E o atitudine chiar echidistanta, la rece, bazata pe argumente temeinice...
Eu ma bucur la un album bine lucrat, pe gustul meu... iesit cum o fi. Nu imi pot da seama de ce tot cautati fel de fel de scuze pentru a nu-l cumpara... asta e, cam nimeni din specialistii de aici nu da bani pe muzica, ceea ce mie mi se pare foarte corect.
eu chiar nu am auzit ca respectivul, al carui link l-ai publicat, sa fi spus vreodata ca se pisa pe bitza... sau ca asta ar fi facut. ah, ca iti place tie mai mult e cu totul si cu totul altceva.
puyol , te cam agiti degeaba.
Omul a explicat de ce nu ii place.Daca nu ii place , normal sa spuna ca e de rahat.
Uite , alte albume de-ale lui imi plac , asta nu . Deci mi se pare de rahat albumul asta.
Bitza are un stil mai calm si mai melodios, nu e agresiv, poate d-aia nu va place. Eu consider ca e un album excelent si il voi cumpara cu siguranta maine.
Imi place Bitza , ma repet , Sevraj a fost extraordinar.Dar asta suna a... nimic.
da, interesant... nici lui Gigi nu i-a placut de Elton, dar a iesit si l-a facut circar... e normal, atata timp cat nu ii placea, nu ?
da, stiu, ma agit degeaba... poate se interpreteaza gresit, nu am nimic personal cu nimeni, ci doar cu felul unora de a-si expune parerea despre o ARTA, cu jigniri in stanga si in dreapta.
bitza nu face hip hop , nu stie sa faca .. el leaga doar niste fraze cu multe injuraturi si rime .. dar nu transmite niste mesaje exacte ori stari de spirit des intanlite
Ooh, stai putin frate. Melodiile de pe albumul asta (ca despre asta vorbim) nu transmit mesaj?! Le-ai ascultat macar?
nu am spuns k nu transmit, am spus k nu transmit un mesaj clar, da am ascultat albumul..
cel putin mie nu imi transmite nici o stare..sunt lucruri care le'am auzit pe 10-15 albume, nu a adus nimic nou din ceea ce stiam cu totii deja, daca ar fi adus, cu siguranta ar fi rupt, exemple ? sisu, spike .. urmeaza si cumicu in curand
multe injuraturi ? e clar atunci...
bitza e printre artistii care injura cel mai putin...
pe mine piesa "in direct", chiar prima, efectiv m-a rupt. Apoi, colaborarea cu B-Real a iesit foarte tare.. bine, nici nu prea avea cum sa iasa altfel ![]()
Bitza e unul din hip hopperi mei preferati...mie unu imi place , lui AG nu.Gusturile nu se discuta...
Din afara o melodie foarte tare de la Nas
Dupa o prima auditie, tind sa le dau dreptate lui Maye si AG. Albumul e mai slab decat Sevraj, de exemplu
sub asteptari si din punctul meu de vedere dar nu pot sa zic ca nu imi place.
Timpu' curge in pahare imi pare de departe cea mai reusita piesa de pe album.
de la Volumul la maxim...ilian n-am mai prins niciun album sa imi placa de la cap la coada.
In legatura cu faza de la Cheloo cu"l-a obligat nevasta".
Roaga-te sa n-ajungi sclavul curvelor,caci vei deveni in scurt timp investitia lor pe viitor!