FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«11819202122115»
Ronnie15.01.2010 15:38

Clip nou de la Vescan ce anunta venirea celui de-al doilea album in colaborare cu Ligia Moldovan. Sper sa il scoata cu GSP-ul.

 

RobYnho15.01.2010 16:11

Apasati pe butonul "HD" daca nu va porneste clipul.

AG15.01.2010 17:02
Clip nou de la Vescan ce anunta venirea celui de-al doilea album in colaborare cu Ligia Moldovan. Sper sa il scoata cu GSP-ul.

 

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

frate.. asta deja e dnb

STELIST 8615.01.2010 22:37
bodanelu16.01.2010 07:33
Clip nou de la Vescan ce anunta venirea celui de-al doilea album in colaborare cu Ligia Moldovan. Sper sa il scoata cu GSP-ul.

 

Melodia asta imi aduce aminte de raposatii t-short :))

Maye16.01.2010 11:22

Sunt "uncool" pe topicul asta daca nu imi place Vescan?

Mi se pare ca e slab.

blindica16.01.2010 11:41

Nu esti uncool daca nu-ți place Vescan! Eu despre Vescan stiu că a câștigat niste premii privind creatii poetice.Și are capabilitatea de a canta si caterincă si siropoase,gen...ultima ploaie.Nu cred că o să-l promoveze gsp.

Eu sunt uncool dacă nu-mi place Spike dar imi place cum cantă Guess Who?

Adrian16.01.2010 14:24
frate.. asta deja e dnb

 

Cred ca N&D :))

puyol16.01.2010 15:17

eu despre cumicu stiam ca a luat ceva premi pt poezie...

dragos_ghinea16.01.2010 16:19

Numele lui Giurgiu Raul.

 

http://www.poezii.biz/poezii.php?author=6186 - link cu poeziile

 

de amintit un vers foarte bun din "In dulcele stil clasic" = "sunt diferit decat majoritatea, poate din simplul fapt ca mi-a placut si berea si cartea"

blindica16.01.2010 18:31

@dragos_ghinea : ai dreptate! m-am grabit,tocmai trebuia sa plec.Da,Cumicul este "vinovatul" pentru premiile acelea.De altfel si am albumul sau ==In dulcele stil clasic==.Nu prea sunt multi artisti care mai scot albume cu atatea piese.

puyol16.01.2010 18:48

da, dar multe piese sunt destul de scurte... :D

 

oricum, pentru mine, albumul respectiv e cel mai bun ever, il am in doua exemplare tocmai de-asta.. :)

blindica16.01.2010 19:22

Exemplare originale ?

pytycrys16.01.2010 22:19

Cumicu e clar cel mai bun MC alaturi de Cedrea.Pe aproape mi se pare si Spike.

Sa vedem ce scoate si Deliric,poate si Doc.

STELIST 8617.01.2010 09:38

WTF?Cedrea,Deliric si Doc cei mai tari!la battle-uri si aforic!

AG17.01.2010 23:35
@dragos_ghinea : ai dreptate! m-am grabit,tocmai trebuia sa plec.Da,Cumicul este "vinovatul" pentru premiile acelea.De altfel si am albumul sau ==In dulcele stil clasic==.Nu prea sunt multi artisti care mai scot albume cu atatea piese.

in dulcele stil clasic a avut initial 32 de track'uri, insa au ramas doar 28.

pytycrys18.01.2010 10:18
in dulcele stil clasic a avut initial 32 de track'uri, insa au ramas doar 28.

 

Asa este.

Cum zicea si el ,ca daca o facea pentru bani scotea lejer 3 albume cu track`urile alea.

 

PS: Ce se mai aude de albumul nou Parazitii?

Ronnie20.01.2010 18:09
Pe data de 4 februarie lansez impreuna cu Gazeta Sporturilor noul meu album, Goana dupa fericire. Contine 13 trackuri 100% urban soul si include colaborari cu B-Real of Cypress Hill, Holograf, Young De, Artan, Maximilian si Mario. Materialul este promovat de primul single care a beneficiat de videoclip si anume piesa Numele tau - un alt fel de varianta a piesei Oriunde te vei afla semnata Holograf, carora le multumesc inca o data pentru acord si suport.

 

La productia instrumentalelor am lucrat cu Double L, Dribbler, RazOne, Sez, restul de beaturi sunt facute de mine, majoritatea impreuna cu Dj FaiboX. Pentru cunoscatori si nu numai am inclus un slagar mai vechi, sub o forma noua, care se numeste Vrrr of AutoTune, legata de toti cantautorii si interpretii care folosesc efectul AutoTune pe voce (cunoscut si sub numele de efectul Cher, pentru ca artista in cauza a adus cea mai mare notorietate acestui procedeu). Piesele au fost mixate si masterizate in studiourile Ines, de catre Cristian Dobrica, alt om caruia trebuie sa ii multumesc.

 

Materialul video a fost realizat de catre Ador Media, regizor Alex Ceausu, alaturi de care am lucrat la scenariu si productie. Dupa foarte multe incurcaturi si belele, am reusit sa filmam in timp record un videoclip pe care il puteti urmari pe posturile de muzica, in cateva zile. Cum spuneam si mai sus, piesa aleasa este Numele tau.

 

Pregatesc si concertul de lansare, o sa fie in prima parte a lunii februarie, iar ca invitati confirmati pana acum, sunt Maximilian, care va deschide seara cu un mini-recital incendiar (asta ca sa pun exprimarea din manual), Pupe de la Vita de Vie, Artan, Dj FaiboX, Mario, si inca vreo alti cativa, pe care ii tin surpriza, pentru seara concertului. De mentionat faptul ca o sa cant cu trupa pe spate, in formula Dj - tobe - chitara - bas, urmand sa anunt line-up-ul complet cand o sa am si afisul gata.

 

4 februarie - Bitza, Goana dupa fericire, impreuna cu Gazeta Sporturilor.

 

Sursa : http://www.bitza.ro/blog/

 

OLE! :D

dragos_ghinea20.01.2010 18:30

o sa fie pentru prima data dupa cativa ani cand o sa cumpar gsp.

la instrumental si beaturi a lucrat cu oameni de la Facem Records, dar ca MC vad ca nu a ales pe nimeni. pacat.

legat de colaborari: B-Real of Cypress Hill. ce e cu asta? este vreun membru cypress hill???

psr20.01.2010 18:53

Da, e membru Cypress Hill.

pytycrys20.01.2010 20:20

Intrebare simpla.Asculta cineva Bitza? Nu as putea asculta un asa om in viata mea.

De la populara la hip-hop nu se poate.E ca si cum ar incepe gutza putza sa cante hip-hop.

PS: Colaborare cu Holograf-> s-a dat de gol :(

dragos_ghinea20.01.2010 20:53

muzica etno face parte din folclorul neamului, din traditie.. nu o poti compara cu manelele :D ascult bitza, dar nu ma consider fan, dar o sa iau cd.

 

ca tot a venit vorba de cypress hill: http://www.youtube.com/watch?v=d12EI3xNiqE

AG20.01.2010 21:31

bai, sincer, ne'am cam spart la asta cu b real ...

puyol20.01.2010 22:51
Exemplare originale ?

 

evident ;)

 

 

Ronnie26.01.2010 17:58

Nimeni Altu' " Nopti Prea Lungi Remixurile (Download)

 

articol_coperta-Nimeni-Altu-Nopti-Prea-L

 

Nimeni Altu', artist Sociopat Records, a lansat materialul Nopti Prea Lungi Remixurile, proiect ce poate fi descarcat contra sumei de 3 euro. Instrumentalele au fost produse de catre Ortega, Sagace, FreakaDaDisk, 1Oarecare si nu numai.

 

Descarcă Nimeni Altu' " Nopti Prea Lungi Remixurile

 

Ascultă Poetul nu poate fi inteles si Nopti prea lungi (Ortega Remix)

 

http://bronews.com/hip-hop/nimeni-altu-nop...urile-download/

«11819202122115»