FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«11314151617115»
puyol05.01.2010 10:38

daca melodiile alea doua sunt hip hop sau nu, nu ma simt in masura sa ma pronunt. Dar albumele Romanisme 1 si 2 au in total 26 de track-uri, din care doar alea doua "nu sunt hip hop". In rest, cam toate celelalte piese sunt tari. Bine excludem vocooderu lu George de pe romanisme 1 :))

Daniel-Ionut05.01.2010 10:57
Bug mai fac Hip-hop sunt foarte retardati

 

Nu mai fac acum ca au si ei o varsta... da' nimeni nu ii intrece! :thumbdown:

AG05.01.2010 11:40
Nu mai fac acum ca au si ei o varsta... da' nimeni nu ii intrece! :thumbdown:

vezi k Dre are aproape 50 de ani si inca face muzica ce rupe .. orice e posibil

STELIST 8605.01.2010 12:21

De CTC se mai aude ceva?:D

Ronnie05.01.2010 12:22
Fara intentia de a jigni ,dar cine spune ca Puya si Bug mai fac Hip-hop sunt foarte retardati.

 

Pai ei ce stil canta mai desteptule?

_yang05.01.2010 12:23
De CTC se mai aude ceva?:D

Doc si Deliric o sa scoata anul asta cate ceva.

pytycrys05.01.2010 16:33
Pai ei ce stil canta mai desteptule?

 

Pai.Bug nu a mai scos cam nimic de aproape 3 ani,Iar ceea ce scoate Puya in opinia mea nu este hip hop.

AG05.01.2010 16:39

puya o spune cu gura lui k se vinde pentru bani , si k el nu mai e hip hop e comercial

Daniel-Ionut05.01.2010 16:53
Pai.Bug nu a mai scos cam nimic de aproape 3 ani,Iar ceea ce scoate Puya in opinia mea nu este hip hop.

 

Cu talpile arse ce e ma?

pytycrys05.01.2010 17:24
Cu talpile arse ce e ma?

Ma refeream la album,si talpile arse ...nu prea ... nu mai zic ca nu prea e hip-hop ca imi sare lumea in cap.Si nu ziceti de "Viata voastra vol II " ca sunt doar remixuri deci nimic.

puyol05.01.2010 17:26

ca tot veni vorba de faptul ca Mafia nu prea a mai scos. VN2 a trebuia sa iasa in vara lui 2007 dar s-au intamplat mai multe chestii trestii, printre care faptul ca destule piese fusesera facuta cu Adriana Vlad cu care au avut un conflict si apoi ca au schimbat studioul. Asta a facut sa faca albumul de la 0. A spus-o chiar Tataee pe twitter. ;)

Daniel-Ionut05.01.2010 17:26
Ma refeream la album,si talpile arse ...nu prea ... nu mai zic ca nu prea e hip-hop ca imi sare lumea in cap.

 

Voi fi incantat sa'ti sar in cap de fiecare data cand zici ceva de BUG daca vrei :happy:

Ronnie05.01.2010 17:32

Eu prefer sa aud in cluburi Undeva-n Balcani si Change decat Inna sau Lady Gaga. Ce face Puya sa numeste hip-hop comercial, nu manele sau dance.

David05.01.2010 19:36

Eu nu inteleg ce are de impartit cu George Hora si Kamelia.

The Game05.01.2010 19:41

Shobby feat. Lala-Ce poti sa-mi dai

 

http://www.youtube.com/watch?v=7Scp3i3MO10

MoWeed05.01.2010 20:51
Eu prefer sa aud in cluburi Undeva-n Balcani si Change decat Inna sau Lady Gaga. Ce face Puya sa numeste hip-hop comercial, nu manele sau dance.

Aici ai si tu dreptate, dar si o maimuta poate face muzica mai buna decat cele 2 panarame din exemplul tau.

AG06.01.2010 08:45
Eu nu inteleg ce are de impartit cu George Hora si Kamelia.

vezi k George si kamelia sunt frati :))) ii cunosc de vreo 4 ani .. cum mult inainte sa apara si pe sticla sau la radio

dragos_ghinea06.01.2010 18:58

kamelia e buna (aici nu ma refer la muzica neaparat) si George hora ala mi se pare foarte fals in miscri in videoclip. dar altii (care nu sunt din anturajul lui puya) au zis ca e un producator foarte bun...

Ronnie06.01.2010 19:08

Producatorul nu prea apare in piese. El a vrut doar sa isi faca reclama. Si e normal, avand in vedere ca l-a ajutat enorm pe Puya la succesul acestuia.

AG06.01.2010 19:14

George Hora s-a nascut pe 25 martie 1985 si a inceput sa compuna si sa scrie texte inca de la varsta de 15 ani. Atunci si-a format prima trupa pop, impreuna cu sora lui, Kamelia, in care activa atat ca si artist dar si ca producator executiv si compozitor. A terminat cursuri de Pian, Keyboard, Percutie si Inginerie de sunet Studio in cadrul Scolii Populare de Arte Timisoara intre anii 2000 si 2006. In 2003 a terminat liceul de arhitectura Ion Mincu, iar imediat dupa aceea a decis sa dea la Facultatea de Muzica din Timisoara. Din 2008 este licentiat in muzica si Pedagogie muzicala.

Primul album l-a compus in 2001.Tot atunci a castigat concursul pe zona Banat Best New Band sustinut de PRO FM si emisunea ZERO. Prima colaborare cu artisti de pe piata muzicala romaneasca a avut loc in 2004 cand a compus 2 piese pentru trupa ACTIV, printre care si single-ul lor de mare succes Doar cu tine. In 2006 si 2007 a compus si produs 2 single-uri de succes NEVER si SOARE ale trupei SISTEM. Tot in 2007 a colaborat prima oara ca si inginer de mix si master cu Crush si Alexandra Ungureanu pentru albumul Hello. In acelasi an incepe si colaborarea ca si producator si compozitor cu DJ Andi pentru care a compus pana acum 2 hituri electro club : Colours of the rainbow (2008) si Freedom (2009) ambele feat Stella.

In tot acest timp a pus bazele studioului propriu si labelului independent STUDIO 66.

In 2008 a castigat primul concurs de compozitie privat din Romania, Battle of Songs , premiul cel mare in valoare de 10 000 euro cu piesa De cand ai plecat cantata de Alin NICA. Iar in 2009 a participat in finala Eurovision Romania cu 2 piese cantate de Juan Xavier Perdoname si Alin Nica Dont leave.

In iarna anului 2008 este contactat de Puya pentru a colabora pe partea de productie la albumul Romanisme I. Astfel in ianuarie 2009 produce si compune mai multe track-uri pentru Puya printre care si piesa UNDEVA IN BALKANI. Prima aparitie oficiala a artistului George Hora are loc odata cu aparitia videoclipului si piesei cu Puya. Aceasta ajunge repede NO 1 in Romania pe radio si TV.

Compune primul single VOXIS vs Dj Andi To the moon si devine producatorul executiv exclusiv/manager al proiectului VOXIS din 2009.

La Cerbul de Aur 2009 concureaza cu piesa Dirty Dancer cantata de reprezentanta AUSTRALIEI ,artista XONIA.

In prezent compune si produce pentru multi artisti din Romania atat cunoscuti cat si necunoscuti. Printre acestia se numara: PUYA, SISTEM, KAMELIA, ALEXANDRA UNGUREANU, ELI , SIGN (finalisti Megastar 3 Romania) , XONIA, Alin NICA , JUAN Xavier , JAPHET NIVEN , DJ ANDI , VOXIS.

 

ei ? asta nu stiati

_yang06.01.2010 19:30
ei ? asta nu stiati

 

 

Asa si...? Asta ar trebui sa ma faca sa cred ca e producator de rap? Sau ca Puya nu canta manele?

 

Maye06.01.2010 19:36

Da AG.M-ai convins , Hora asta e un geniu. Un Moga cu rap-ul.

AG06.01.2010 21:06

am spus eu k e un geniu in hip hop ? am bagat descrierea lui k producator muzical . hienelor

_yang06.01.2010 21:12

Mie mi s-a parut ca-i faci reclama.

David07.01.2010 13:59

Vedeti bai cum se infiltreaza maestrii in inginerie sociala si ne intra pe sub piele,cand de fapt fac parte din caracatita "Puyu enterprise"!

«11314151617115»