Observ pe "Siteurile sportive" ca Ceahlaul ar juca un 4-1-4-1 sau 4-1-3-1-1 (WTF??? ). Oricum, asta e varianta oficiala. In teren vor fi probabil portarul, 9 fundasi si un baiat pe la centrul terenului doar asa ca sa nu ii lase pe Goian si Baciu sa urce prea mult. Acum vom vedea de fapt ce inseamna sa joci cu adevarat. Ujpest si Motherwell au incercat sa joace fotbal cu noi , dar s-au fript. Echipele din Romania de la locul 5 in jos baga autobaza in poarta cand joaca cu Steaua. Daca ar fi fost Lacatus inca antrenor, probabil meciul ar fi fost asa : maxim 40 de minute (cu indulgenta) cu mingea in joc, atacuri neputincioase, pase intre Lovin si celalalt mijlocas defensiv, joc haotic, jdemii de centrari plouate in careul lor, desi noi nu atacam decat cu maxim 2-3 oameni pe vremea lui Laca, etc.
Cu Bergodi macar mai am speranta ca jucam FOTBAL ! Jucatorilor nu le mai este teama sa paseze inainte, ceea ce este super.
Sa vedem

