hai ady...dam pe 5 beri la jumate ?
merge si asa
hai ady...dam pe 5 beri la jumate ?
merge si asa
Cineva din P. Neamt pe aici ?
As avea nevoie si eu de doua bilete cand se vor pune in vanzare pentru ca cu siguranta nu as mai gasi in ziua meciului si nu pot ajunge la Piatra pana in ziua respectiva.
![]()
Daca nici pe Ceahlaul nu-i batem,n-are rost sa ne mai gandim la campionat.Lasati vrajelile cu Kosovo...asta era acum 10 ani...acum spunea cineva ca n-au prea multi oameni care sa fi jucat in prima divezie,deci...victorie clara!
omul asta e pe toate threadurile,park aveai ban !?
esti prea optimist, noi nici nu avem jucatori destui in lot, inca ne miscam greu, credeati in sclipirile din amicale ?? trezirea k nu suntem in rai , mai e mult de munca pana sa mai luam un nou campionat!
1.Si ce legatura are daca am avut sau nu ban? Ce problema ai tu cu asta?
2.Ce e ilogic in ce am spus? Ceahlaul e totusi o nou promovata,nu?...treaba mea daca sunt optimist.
2.Ce e ilogic in ce am spus? Ceahlaul e totusi o nou promovata,nu?...treaba mea daca sunt optimist.
La fel au fost si Brasovul, Argesul sau Otopeniul sezonul trecut...
La fel au fost si Brasovul, Argesul sau Otopeniul sezonul trecut...
Cu Brasovul te contrazic...chiar daca erau nou-promovati aveau multi jucatori care jucasera ani buni in prima divizie,unii chiar la echipe mari.Iar in general,nou promovatelor le ia cateva etape pana sa-si intre-n mana...la inceput joaca slab.
Si sezonul trecut s-a vazut...am terminat pe 6.Asta am zis...daca nici pe astia nu-i batem...ce sa mai vorbim de titlu?
Chiar daca au fost nou promovate Arges si Brasov macar au jucat ceva da Otopeni s-a aparat tot meciu si a avut noroc in tur la golul lor.
daca nu ai sustinerea suporterilor e foarte greu...Iar cei de la Otopeni erau cam ai nimanui...
Bine,dar si Ceahlaul a lipsit doar 1 an din Liga I.
Steaua s-a impiedicat in ultimii ani de promovate.. mai ales in prima etapa.. freddy o sa te astept cu berile ![]()
Cei care credeți cã Steaua va avea un meci ușor la Piatra - Neamț, vã înșelați.
Steaua n-a avut niciodatã meciuri ușoare la Piatra - Neamț, chiar și când a câștigat cu 3 - 0 a avut un meci extrem de disputat. Mai amintesc cã Steaua a pierdut un campionat în favoarea lui Динамо tot sub Pietricica, taman pe vremea când pe banca Ceahlãului era chiar... Marius Lãcãtuș.
Pinalty urãște Steaua din tot sufletul, este un dinamovist notoriu, echipa sa, Ceahlãul, este una dintre echipele vasale Miliției, așa cã meciul se va juca pe viațã și pe moarte. În plus de asta Pinalty va apela și la mijloacele specifice, cu care s-a consacrat în fotbalul autohton, va pune în mișcare pârghiile cooperativei, totul pentru a împiedica pe Steaua chiar din prima etapã. Inutil sã mai reamintesc cã Pinalty este un om de vazã în PDL, un prieten apropiat a lu' Bãse', așa cã lui i se cam fâlfâie de recenta campanie a DNA-ului pornitã pe tarlaua Ligii I.
Asta spre deosebire de Gigi, care de când a fost arestat i-a intrat frica-n oase, nu mai poate "apãsa pe butoane" și chiar dacã ar vrea s-o facã, oricum nimeni nu-l mai bagã în seamã. Mai adãugați în acest colaj și faptul cã Steaua nu are jucãtori și nu are antrenor și veți obține un peisaj destul de sumbru. Singurul atu ar putea fi experiența jucãtorilor Stelei fațã de cei ai Ceahlãului, dar și acest argument este cam subțire, având în vedere cele menționate mai sus...
În ceea ce mã privește pe mine, eu unul voi onora acest meci prin absențã. Dacã în anii trecuți am cutreierat țara în lung și-n lat (Satu Mare, Arad, Oradea, Timișoara, Cluj, Craiova sau Constanța) numai ca sã susțin pe Steaua, anul acesta nu voi face nici minimul efort de a mã deplasa la stadionul din propria urbe. Acest cioban dement m-a scârbit în ultimul hal, încât mi-am propus ca pe toatã perioada în care acest gunoi va mai spurca emblema acestei echipe, sã urmãresc meciurile echipei doar ca pe un fapt divers, de la televizor...
Nici eu nu cred ca vom avea un meci usor sub Pietricica.
Totusi, eu am ceva mai multa incredere in Bergodi decat are nenea LDS.
Dar cred ca el are mai multa scarba in suflet decat am eu...
Ce sã facem, nene Lari ?! Pentru mine, aceastã gãlușcã, Bergodi, are un gust rânced, de mucegai...
Ce sã facem, nene Lari ?! Pentru mine, aceastã gãlușcã, Bergodi, are un gust rânced, de mucegai...
Daca ai explica logic poate ca as reusi sa inteleg de ce are gust ranced. Si mai cu seama ce vrea sa insemne acest gust ranced.
Mie Bergodi imi da impresia unui om serios, care stie meserie si stie ce are de facut la Steaua. Si sper sa si faca. E un antrenor cu o cariera frumusica in Romania si parerea mea e ca nu a gasit pana acum echipa care sa vrea sa faca performanta. Sau sa poata sa faca. Eu cred ca Steaua si-a ales bine antrenorul de data aceasta.
Iar in ce priveste aceasta echipa spurcata promovata in Liga I in mare parte cu ajutorul arbitrilor care au taiat si spanzurat pentru ea, cred ca in Liga I nu va mai putea recurge la mijloacele specifice.
E o echipa venita din esalonul secund care nu va putea face fata inca din prima etapa unei echipe ca Steaua. Cred in victoria Stelei, scorul nu conteaza.
Despre infectul de Pinalty cunosc ca e "pretin" bun cu "domnul Dinu" si ca e dinamovist spurcat in ganduri si-n simtiri. Dar degeaba.
Daca ai explica logic poate ca as reusi sa inteleg de ce are gust ranced. Si mai cu seama ce vrea sa insemne acest gust ranced.
Mie Bergodi imi da impresia unui om serios, care stie meserie si stie ce are de facut la Steaua. Si sper sa si faca. E un antrenor cu o cariera frumusica in Romania si parerea mea e ca nu a gasit pana acum echipa care sa vrea sa faca performanta. Sau sa poata sa faca. Eu cred ca Steaua si-a ales bine antrenorul de data aceasta.
Bergodi "dã" impresia unui om serios pentru cã este un om... serios, adicã nu-l auzi sau îl vezi spunând cimilituri sau glume, așa cum face angajatorul sãu, ilustrul Oaie.
În ceea ce privește "meseria" pe care o știe, înseamnã cã acesta și-a ascuns-o cu îndemânarea unui maestru iluzionist, întrucât eu nu am auzit pe nimeni care sã vorbeascã despre vreo echipã care sã poarte "amprenta lui Bergodi", așa cum este în cazul lui Dan Petrescu. Așa cã, pânã la proba contrarie, voi crede cu tãrie cã "meseria" lui Bergodi e sublimã, dar lipsește cu desãvârșire.
ªi încã ceva, nu Steaua "și-a ales bine (?) antrenorul de data aceasta". Tot Gigi a ales antrenorul. ªi de data aceasta. Asta explicã și gustul rânced...
Iar in ce priveste aceasta echipa spurcata promovata in Liga I in mare parte cu ajutorul arbitrilor care au taiat si spanzurat pentru ea, cred ca in Liga I nu va mai putea recurge la mijloacele specifice.
Te înșeli. Anul acesta Pinalty este pus pe fapte mari. Spre deosebire de sezonul precedent, când a retrogradat pentru cã nu l-a interesat ca sã se implice la echipã, acum el vrea sã justifice investițiile fãcute din bani publici, de ordinul a zeci de milioane de euro, cu care a transformat vechea arenã pãrãginitã într-una de Liga Campionilor. Ori acest om este incapabil sã edifice o echipã prin muncã, prin valoare, așa cã va apela la mijloacele la care se pricepe cel mai bine: jocurile de culise, manevrele cu fluierașii și tradiționalele blaturi. Are și protecție politicã, așa cã nu vãd ce altceva l-ar putea opri.
E o echipa venita din esalonul secund care nu va putea face fata inca din prima etapa unei echipe ca Steaua. Cred in victoria Stelei, scorul nu conteaza.
În mod normal așa ar trebui. Doar cã Steaua de acum e vulnerabilã, iar în plus de asta, va fi nevoitã sã joace și împotriva arbitrajului.
Despre infectul de Pinalty cunosc ca e "pretin" bun cu "domnul Dinu" si ca e dinamovist spurcat in ganduri si-n simtiri. Dar degeaba.
"Pretin" cu Dinu, dar și cu Borcea și Badea, vasal trup și suflet Miliției. Își va vinde scump pielea și în niciun caz degeaba. Așa cã va trebui sã vedem "meseria" lui Bergodi...
Ma rog, sunt opiniile tale si ai tot dreptul la ele. Pe ale mele le-am spus.
Despre Dan Petrescu as spune ca a castigat un campionat cu foarte mult noroc. Ca Dinamo si Timisoara s-au speriat de ce puteau realiza si au clacat. Stii ce a spus Olaroiu mai deunazi? Ca mai degraba castigi un campionat cu o echipa mica decat cu Steaua sau Dinamo. Pentru ca la o echipa mica nu e presiune.
In rest sanatate si sa auzim numai de bine. ![]()
Steaua va bate pe ceahlau cu scorul de 3-1
as vrea sa stiu de unde as putea lua bilete pentru meci se pot cumpara online de pe net sau daca cineva face rost sa ma contacteze la ID *** as avea nevoie de 5 bilete pt mine si prieteni ![]()
![]()
![]()
Un egal plictisitor.Atat...
stiti cumva...gasesc deschise casele la stadion sambata? ca sa imi prelungesc si yo abonamentul?
Vedeti acolo frustrari,cand o sa ne facem de ras cu astia....Deci daca nu abia reusim sa egalam in ultimul minut.Ma omoara pesimismul asta.
0-1
Te astepti sa castigam?Noi?
va fi un meci difici da sper sa trecem cu bine
abia astept etapa a V a sa vad o victorie a Stelei si o atmosfera incendiara in ghence, si gur o sa fac un efort sa vin si eu ,chiar daca nu sunt din Bucuresti , voi cumpara bilete oneline:P
Hahaaa....pana in etapa a V-a e drum lung...si aici e vorba despre meciu nostru cu Ceahlau....
si la semnatura ta...ce e cu preturile alea ![]()