Sa vedem daca ai dreptate. Momentan nu se vede
Am scris la pauza treaba aia. Nu aveam de unde sa stiu ca Rafael va fi eliminat si astfel tot planul tactic va fi dat peste cap. 11 vs 11 nu se califica Bayern niciodata.
Semifinale de ca.cat
Sa vedem daca ai dreptate. Momentan nu se vede
Am scris la pauza treaba aia. Nu aveam de unde sa stiu ca Rafael va fi eliminat si astfel tot planul tactic va fi dat peste cap. 11 vs 11 nu se califica Bayern niciodata.
Semifinale de ca.cat
Din sezonul 2002-2003 nu s-a mai intamplat ca nicio echipa britanica sa nu fie in semifinalele Ligii.
Semifinale de ca.cat
Da...Si se anunta cred o finala Barcelona-Bayern...
As spune mai degraba Lyon-Barca.
Da...Si se anunta cred o finala Barcelona-Bayern...
Sper sa ai gura aurita. ![]()
Azi a fost o zi de caca.t,a castigat Fc Steaua si zdrentele astea de nemti,care au un bulan fantastic.Incredibil cat noroc au putut avea,sa n-ai un sut 45 de minute si sa dai un gol din nimic.Fata aia de cur transpirat(roben) nici din 100 de incercari nu mai reuseste asa executie.Rafael baiat necopt,nu trebuia bagat intr-un meci asa inportant.Asta-i viata nedreapta...........................Mori ciobane
Azi a fost o zi de caca.t,a castigat Fc Steaua si zdrentele astea de nemti,care au un bulan fantastic.Incredibil cat noroc au putut avea,sa n-ai un sut 45 de minute si sa dai un gol din nimic.Fata aia de cur transpirat(roben) nici din 100 de incercari nu mai reuseste asa executie.Rafael baiat necopt,nu trebuia bagat intr-un meci asa inportant.Asta-i viata nedreapta...........................Mori ciobane
Da, frate, in meciurile cu Manchester, Bayernul are un bulan fantastic... ![]()
Azi a fost o zi de caca.t,a castigat Fc Steaua si zdrentele astea de nemti,care au un bulan fantastic.Incredibil cat noroc au putut avea,sa n-ai un sut 45 de minute si sa dai un gol din nimic.Fata aia de cur transpirat(roben) nici din 100 de incercari nu mai reuseste asa executie.Rafael baiat necopt,nu trebuia bagat intr-un meci asa inportant.Asta-i viata nedreapta...........................Mori ciobane
trebuie sa fii tare frustrat ca sa poti sa scoti ceea ce ai scris tu, si totusi uite ca se poate.
Oricum Barcelona spulbera Bayernul.Si Bayernul trece de francezi.
trebuie sa fii tare frustrat ca sa poti sa scoti ceea ce ai scris tu, si totusi uite ca se poate.
Intr-adevar, nu-i suport pe bayern si n-au meritat calificarea asta.Nici macar nu meritau sa treaca de Fiorentina.
Daca ar fi jucat mai bine nu m-ar fi durut asa rau, dar sa ai atata noroc.................
Vorba aia,daca-i sa ai ghinion si-n pida dai de cui.
Forza Steaua,mori ciobane
@raul_stelistul
Alo , bayern a cam dat clasa in astea 2 tururi lui Manchester United, desi a fost mereu echipa condusa , a avut forta si daruirea sa revina. Putini jucatori ar fi incercat ceea ce a facut Robben acolo , mie imi aduce aminte de Zidane. De ce ar fi meritat MU sa mearga mai departe din moment ce ei si in minutul 90 inca se aparau si sperau la aparitia miraculoasa pe teren a unui Ole Gunnar Solskjær care sa-i scoata inca o data .
PS: Felicitari lui Bayern, sincer nu ma asteptam, insa nemtii au aratat din nou ca fac parte din elita fotbalului mondial.
Referitor la celalalt meci , ma asteptam ca dupa ce a fost 1-0 la pauza , sa se califice si bordeaux in semifinale.
Oricum Barcelona spulbera Bayernul.Si Bayernul trece de francezi.
Nu te grabii cu nemtii.
@raul_stelistulAlo , bayern a cam dat clasa in astea 2 tururi lui Manchester United, desi a fost mereu echipa condusa , a avut forta si daruirea sa revina. Putini jucatori ar fi incercat ceea ce a facut Robben acolo , mie imi aduce aminte de Zidane. De ce ar fi meritat MU sa mearga mai departe din moment ce ei si in minutul 90 inca se aparau si sperau la aparitia miraculoasa pe teren a unui Ole Gunnar Solskjær care sa-i scoata inca o data .
PS: Felicitari lui Bayern, sincer nu ma asteptam, insa nemtii au aratat din nou ca fac parte din elita fotbalului mondial.
Referitor la celalalt meci , ma asteptam ca dupa ce a fost 1-0 la pauza , sa se califice si bordeaux in semifinale
Nu te grabii cu nemtii.
Cu ce au fost mai presus de Manchester?A doua repriza din prima mansa intr-adevar au jucat foarte frumos pe fondul retragerii lui Man in aparare care au crezut ca le e deajuns un 1-0 fragil.In meciul de azi n-au tras un sut 45 de minute.Au dat un gol din nimic, si o eliminare prosteasca a lui Rafel au schimbat dramatic soarta in favoarea lor.
Sper sa piarda finala cu Barca in ultima secunda...............sunt obisnuiti cu asa ceva ![]()
Pana acum te cainai ca au prea mult bulan, acum ti-ai amintit brusc de evenimentul pe care orice fan Bayern incearca sa-l elimine din memoria colectiva...
Parerea mea e ca Barca nu va ajunge in finala, forta defensiva a lui Inter poate sa-l blocheze pe Messi. E anul lui Mourinho, care daca va ajunge in finala, va avea un adversar mai slab cotat.
Pana acum te cainai ca au prea mult bulan, acum ti-ai amintit brusc de evenimentul pe care orice fan Bayern incearca sa-l elimine din memoria colectiva...
Poi cam asa a fost si atunci, in finala bayern a jucat mult mai bine si meritau sa castige............
Acum Man a meritat sa mearga mai departe dar na, asta-i viata.
Bayernul a fost carat in spate de Robben si Ribery.
PS.E o parere ignoranta de necunoscator,sau fobalul a ajuns la un nivel mai inalt ca niciodata?
@gio_stgloria
Stai linistit, poate scoate Laporta calificarea Barcelonei in semifinale la licitiatie sau o pierde la barbut, si asa nu se mai califica Barça in semifinale.
------
Traisca fotbalul spectacol! No al calcio moderno! (cu drepturile de autor aferente:P)
Parerea mea e ca Barca nu va ajunge in semifinale, forta defensiva a lui Inter poate sa-l blocheze pe Messi. E anul lui Mourinho, care daca va ajunge in finala, va avea un adversar mai slab cotat.
Barca e deja in semifinale.Si Arsenal a fost umilita fara Ibrahimovic,Puyol,Pique.
Nu va mai agitati atat ma!
Felicitari nemtilor ca au obtinut calificarea dupa ce au profitat de indecizia englezilor.
Bafta mai departe si sa dea Domnu` sa vedem o finala de vis.
Titlurile ziarelor :
Bild : Robben , we love you!
Kicker : Imensul Robben!
The Sun : Roo was ROBBED
Daily Mail : Eliminati!Cacealmaua cu Rooney a esuat , iar Robben a oprit visul european al lui United.
BBC : Bayern a scos-o pe United din Europa.
Declaratia lui Sir Alex Ferguson de la sfarsitul meciului(nu cred ca mai trebuie tradusa) :
The United boss was furious at Bayern's antics as right-back Rafael Da Silva was crucially sent off in the second half.
Bayern's players surrounded the referee after the Brazilian's challenge on Franck Ribery, leaving Fergie fuming.
He said:
"He's a young boy and inexperienced, but they got him sent off."They all rushed towards the referee. Typical Germans. You can't dispute that.
"The key issues were the goal before half-time and then the boy getting sent off, but it's still taken an exceptional goal to win the tie."
ferguson parca e Lucescu...numai el nu e de vina niciodata...
Oricum Barcelona spulbera Bayernul.Si Bayernul trece de francezi.
A trecut Barca deja de Internazionale si nu am aflat noi? ![]()
Dar se pune problema?![]()
Bineinteles, echipele pornesc cu sanse egale 50%-50%
Daca revin Ibrahimovic si Puyol,nu prea cred.Mai joaca si Henry...