Pai si'atunci? de unde pana unde allez Lyon?![]()
Am ales raul cel mai mic.
Pai si'atunci? de unde pana unde allez Lyon?![]()
Am ales raul cel mai mic.
@_yang
Eu zic ca Manchester 2007-2009 este peste cea din '99. De restul echipelor nu zic, ca nu le-am urmarit deloc.
@_yang
Din perspectiva viitorului nu se apropie.
In 99 erau toti tineri , era clar ca Manchester va avea viitor.
Iar viitorul e acum si vorba aia , toamna se culeg roadele si ei exact asta fac de cativa ani incoace.
Apogeul a fost atunci... Cu Giggs, Scholes si Beckham la 24-25 de ani. Plus Dwight Yorke si Cole(nu-i mai retin prenumele). Manchester azi sta in golurile lui Rooney. Nu prea i-am urmarit in ultimul timp, dar nu ma puteti contrazice ca au scazut odata cu plecarea lui Ronaldo.
Vedem diseara daca am dreptate sau exagerez cu increderea mea in Milan...
Plus Dwight Yorke si Cole(nu-i mai retin prenumele)
Andy Cole
, si sa nu uitam ce capitan aveau atunci, pe Roy Keane.
Asa este, Roy Keane era un jucator special, dar dupa parerea mea, Darren Flatcher a crescut in ultimii 2 ani incredibil. Cei care urmaresc meciurile lui Manchester pot confirma. Parerea mea este ca scotianul este printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume la ora actuala. E greu sa spui ca Flatcher este peste Keane, pentru ca Roy Keane ramane o legenda.
Si astazi Manchester are jucatori. Si totusi, Cristiano Ronaldo din perioada Man.Utd este mult, mult peste ce a oferit Beckham in intreaga lui cariera, oricat de infumurat si fitos este portughezul. Iar Ryan Giggs... el este ca vinul, cu cat imbatraneste, cu atat devine mai bun.
Cat despre care e cea mai buna echipa din istoria fotbalului, Manchester 2009-2010 nici nu se apropie macar de Manchester 1999, ca sa nu mai vorbim de Milan 1989, Real in anii 50 s.a.m.d.
Sau Liverpool de la finalul anilor 70 si inceputul anilor 80
AC Milan 4-3-3: Dida - Bonera, Nesta, Silva, Antonini - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Pato, Ronaldinho, Huntelaar
Manchester UNITED 4-5-1: Van der Saar - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Nani, Flatcher, Carrick, Scholes, Park - Rooney
UEFA.com
Milan cu o clasa peste Manchester!
Manchester se bate singura meciul asta.
Forza Milan ![]()
Castiga United.Mai da Rooney o "boaba".
Castiga United.Mai da Rooney o "boaba".
Esti praf ba.A dat 2 "boabe".
Optimi de finala
Milan - Manchester United 2 - 3
Lyon - Real Madrid 1 - 0 ![]()
Urat meci ![]()
Bv Lyon ![]()
Real nu cred ca castigat vreodata la Lyon.Ce-i drept la ultima vizita a pierdut 3-0.Azi doar 1-0. E un progres de vreo 200 de milioane de euro investitii ![]()
Milan cu o clasa peste Manchester!
Sa-i anunte cineva pe cei de la Milan ca meciul nu are numai 30 de minute!...
Frumos primul gol a lui Rooney.
Ca sa nu mai zic de "perla" lui Seedorf,magicianul...
Real fara egal ... nici macar atat nu au fost in stare sa scoata ![]()
Man U calificati , urmeaza Bayern si Arsenal maine cu cate o victorie fiecare
Real nu cred ca castigat vreodata la Lyon.
Asa e.Si parca Real n-a batut pe Lyon nici acasa,deci nu cred ca i-a batut niciodata...Chiar surprinzatoare infrangerea Realului,mai ales la ce investitii au facut in jucatori...Si nici Lyon nu mai are forta de acum cativa ani...
Rooney a mai dovedit o data,daca mai era nevoie,ca e un jucator de clasa...Desi Milan nu merita sa piarda,a avut mai multe ocazii,a ratat mult,inca o data s-a dovedit ca fotbalul greseala o asteapta,iar United a profitat de acest lucru...
United se califica,dar Real are sanse sa intoarca rezultatul in retur...
Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo ![]()
Man U calificati , urmeaza Bayern si Arsenal maine cu cate o victorie fiecare
E greu sa bata Arsenalul pe Porto!
In Europa Porto mereu a fost cu o clasa mai sus fata de Sporting sau Benfica...
Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo![]()
Ar fi bine sa fie asa,dar sa fim realisti,e greu,aproape imposibil...Barem de egala Pippo aseara in final,cand a avut o ocazie buna...Din pacate,Milan sunt ca si eliminati...
Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo![]()
E tardiv.Nu o sa faca Pippo super meci , desi e posibil sa marcheze.
Joaca prea bine Rooney asta.Oare nu foloseste sibutramina?
Real Madrid este deja calificata mai departe ![]()
Nu uita ca se joaca in optimi.