FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor , Editia 2009-2010

«1131415161730»
Arian16.02.2010 15:32
Pai si'atunci? de unde pana unde allez Lyon? :)

 

Am ales raul cel mai mic.

Ronnie16.02.2010 15:44

@_yang

 

Eu zic ca Manchester 2007-2009 este peste cea din '99. De restul echipelor nu zic, ca nu le-am urmarit deloc.

Maye16.02.2010 17:02

@_yang

Din perspectiva viitorului nu se apropie.

In 99 erau toti tineri , era clar ca Manchester va avea viitor.

Iar viitorul e acum si vorba aia , toamna se culeg roadele si ei exact asta fac de cativa ani incoace.

_yang16.02.2010 17:25

Apogeul a fost atunci... Cu Giggs, Scholes si Beckham la 24-25 de ani. Plus Dwight Yorke si Cole(nu-i mai retin prenumele). Manchester azi sta in golurile lui Rooney. Nu prea i-am urmarit in ultimul timp, dar nu ma puteti contrazice ca au scazut odata cu plecarea lui Ronaldo.

Vedem diseara daca am dreptate sau exagerez cu increderea mea in Milan...

bogdanbog16.02.2010 17:34
Plus Dwight Yorke si Cole(nu-i mai retin prenumele)

 

 

Andy Cole :thumbsup: , si sa nu uitam ce capitan aveau atunci, pe Roy Keane.

Ronnie16.02.2010 18:20

Asa este, Roy Keane era un jucator special, dar dupa parerea mea, Darren Flatcher a crescut in ultimii 2 ani incredibil. Cei care urmaresc meciurile lui Manchester pot confirma. Parerea mea este ca scotianul este printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume la ora actuala. E greu sa spui ca Flatcher este peste Keane, pentru ca Roy Keane ramane o legenda.

 

Si astazi Manchester are jucatori. Si totusi, Cristiano Ronaldo din perioada Man.Utd este mult, mult peste ce a oferit Beckham in intreaga lui cariera, oricat de infumurat si fitos este portughezul. Iar Ryan Giggs... el este ca vinul, cu cat imbatraneste, cu atat devine mai bun.

MoWeed16.02.2010 19:00
Cat despre care e cea mai buna echipa din istoria fotbalului, Manchester 2009-2010 nici nu se apropie macar de Manchester 1999, ca sa nu mai vorbim de Milan 1989, Real in anii 50 s.a.m.d.

Sau Liverpool de la finalul anilor 70 si inceputul anilor 80

Ronnie16.02.2010 19:02

AC Milan 4-3-3: Dida - Bonera, Nesta, Silva, Antonini - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Pato, Ronaldinho, Huntelaar

Manchester UNITED 4-5-1: Van der Saar - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Nani, Flatcher, Carrick, Scholes, Park - Rooney

 

UEFA.com

 

David16.02.2010 20:30

Milan cu o clasa peste Manchester!

Ronnie16.02.2010 20:34

Manchester se bate singura meciul asta.

MikStelista16.02.2010 20:39

Forza Milan :D

Maye16.02.2010 20:40

Castiga United.Mai da Rooney o "boaba".

Maye16.02.2010 21:38
Castiga United.Mai da Rooney o "boaba".

Esti praf ba.A dat 2 "boabe".

Arian16.02.2010 21:38

Optimi de finala

 

Milan - Manchester United 2 - 3

Lyon - Real Madrid 1 - 0 :))

MikStelista16.02.2010 21:39

Urat meci :dry:

Bv Lyon :D

Maye16.02.2010 21:40

Real nu cred ca castigat vreodata la Lyon.Ce-i drept la ultima vizita a pierdut 3-0.Azi doar 1-0. E un progres de vreo 200 de milioane de euro investitii :)

danimarcu16.02.2010 21:48
Milan cu o clasa peste Manchester!

Sa-i anunte cineva pe cei de la Milan ca meciul nu are numai 30 de minute!...

Frumos primul gol a lui Rooney.

Ca sa nu mai zic de "perla" lui Seedorf,magicianul...

Stryker16.02.2010 23:08

Real fara egal ... nici macar atat nu au fost in stare sa scoata :blink:

 

Man U calificati , urmeaza Bayern si Arsenal maine cu cate o victorie fiecare

red&blue_boy17.02.2010 06:26
Real nu cred ca castigat vreodata la Lyon.

 

Asa e.Si parca Real n-a batut pe Lyon nici acasa,deci nu cred ca i-a batut niciodata...Chiar surprinzatoare infrangerea Realului,mai ales la ce investitii au facut in jucatori...Si nici Lyon nu mai are forta de acum cativa ani...

 

Rooney a mai dovedit o data,daca mai era nevoie,ca e un jucator de clasa...Desi Milan nu merita sa piarda,a avut mai multe ocazii,a ratat mult,inca o data s-a dovedit ca fotbalul greseala o asteapta,iar United a profitat de acest lucru...

 

United se califica,dar Real are sanse sa intoarca rezultatul in retur...

zloty17.02.2010 07:16

Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo :yes:

danimarcu17.02.2010 07:25
Man U calificati , urmeaza Bayern si Arsenal maine cu cate o victorie fiecare

 

E greu sa bata Arsenalul pe Porto!

In Europa Porto mereu a fost cu o clasa mai sus fata de Sporting sau Benfica...

red&blue_boy17.02.2010 08:58
Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo :yes:

 

 

Ar fi bine sa fie asa,dar sa fim realisti,e greu,aproape imposibil...Barem de egala Pippo aseara in final,cand a avut o ocazie buna...Din pacate,Milan sunt ca si eliminati...

Maye17.02.2010 09:53
Nu se califica United ,trebuie doar sa intre Super Pippo :yes:

E tardiv.Nu o sa faca Pippo super meci , desi e posibil sa marcheze.

Joaca prea bine Rooney asta.Oare nu foloseste sibutramina?

Daniel-Ionut17.02.2010 10:00

Real Madrid este deja calificata mai departe :excl:

Maye17.02.2010 10:02

Nu uita ca se joaca in optimi.

«1131415161730»