FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cautare Moderator

«13456711»
Marius02.07.2009 19:04

wtf? :mellow:

 

get a job bah poponarilor!

dulcicutza02.07.2009 19:21
si nikita a trecut prin faza asta, insa nu uita ca a reinviat intr-o alta emisiune, like a raven. Lasa suicidul, gandeste-te la sesiune, ca e mai important sa treci toate materiile si sa profesezi dupa ceea ce iti place intr-un mod profesionist.

Poi nu mai am decat o restanta :)) de profesat nu cred ca o sa ajung sa o fac,cine stie...cred ca tot in vanzari o sa raman ..

Deni de aia ai tu ignore ca nu stii sa glumesti si te mai bagi si ca musca in cacao.....macar daca ai sti limba romana.......

dee02.07.2009 19:27
Poi nu mai am decat o restanta :) ) de profesat nu cred ca o sa ajung sa o fac,cine stie...cred ca tot in vanzari o sa raman ..

Deni de aia ai tu ignore ca nu stii sa glumesti si te mai bagi si ca musca in cacao.....macar daca ai sti limba romana.......

 

mi se pare normal, e ok agent de vanzari, ca doar cine ne-ar mai aproviziona magazinele cu produse de calitate? :)

App, vreau sa te intreb ceva, mai ales ca lucrezi in vanzari: lebenita aia de Dabuleni e marca inregistrata? chiar nu exista nici o firma de consultanta care sa le spuna la oamenii din Dabuleni cum sa cultive lebenita (aia cred ca stiu), cum sa o ambaleze si cum sa o distribue in strainatate in lanturi de magazine, doar sunt destui romanasi destepti in strainatate (directori de supermarketuri) care le pot plasa marfa, daca asta corespunde normelor europene sau normelor tarii in care o exporta. Mi-e mila cand ii vad pe marginea drumurilor,amendati zilnic de jandarmi, cand ar putea sa-si faca o retea inteligenta de distributie (producator, transportator, distribuitor etc), o afacere legala, profitabila si impozabila. Si asta se poate aplica la orice produs romanesc de calitate si cerut pe piata externa. E normal sa importam produse de calitate ce nu se gasesc pe piata romaneasca si care sunt cerute (asta dupa efectuarea unui studiu), insa mai trebuie si sa exportam produse romanesti daca vrem sa ramana cultivatorii si muncitorii romani in tara, daca nu, o sa ajungem o tara depopulata, plina de straini. Sa nu va mai mirati daca o sa vina chinezii, turcii, filipinezii sa munceasca in locul nostru, pentru ca romanii, fiind platiti f prost, migreaza care pe unde pot.

Virgil02.07.2009 19:48

Dee a denaturat sensul forumului. Dati-i oameni buni ban, sa o potolim odata. Dee, ai tai stiu ce tampenii fara precedent scrii aici? O sa stie.

micutZu' Deni02.07.2009 19:51
si care-i problema ta? nu are voie sa fie? e tanara, frumoasa, isi traieste viata asa cum doreste.

Tu ce esti si ce ai realizat? te crezi mai bun decat ea? macar ea nu e egoista si e o fata inteligenta.

Nu cred ca e cazul sa-ti bati joc de ea, caci nici tu nu esti mai "tare". Pun pariu ca piticu porno te bate la orice ora, ca ala e sportiv si mai e si baiat inteligent si corect, care stie sa scrie si sa vorbeasca impecabil limba romana, iar la cat de inteligent e, poate oricand sa-si deschida un bussiness propriu, sa evolueze si sa se maturizeze.

 

 

Am zis-o ca un compliment ... chiar mi se pare ceva pozitiv :))) ... si au !!!!!!!!

 

 

Ps : Dee m-ai lovit la corzile sensibile :((

ninutza02.07.2009 19:51
mi se pare normal, e ok agent de vanzari, ca doar cine ne-ar mai aproviziona magazinele cu produse de calitate? :)

App, vreau sa te intreb ceva, mai ales ca lucrezi in vanzari: lebenita aia de Dabuleni e marca inregistrata? chiar nu exista nici o firma de consultanta care sa le spuna la oamenii din Dabuleni cum sa cultive lebenita (aia cred ca stiu), cum sa o ambaleze si cum sa o distribue in strainatate in lanturi de magazine, doar sunt destui romanasi destepti in strainatate (directori de supermarketuri) care le pot plasa marfa, daca asta corespunde normelor europene sau normelor tarii in care o exporta. Mi-e mila cand ii vad pe marginea drumurilor,amendati zilnic de jandarmi, cand ar putea sa-si faca o retea inteligenta de distributie (producator, transportator, distribuitor etc), o afacere legala, profitabila si impozabila. Si asta se poate aplica la orice produs romanesc de calitate si cerut pe piata externa. E normal sa importam produse de calitate ce nu se gasesc pe piata romaneasca si care sunt cerute (asta dupa efectuarea unui studiu), insa mai trebuie si sa exportam produse romanesti daca vrem sa ramana cultivatorii si muncitorii romani in tara, daca nu, o sa ajungem o tara depopulata, plina de straini. Sa nu va mai mirati daca o sa vina chinezii, turcii, filipinezii sa munceasca in locul nostru, pentru ca romanii, fiind platiti f prost, migreaza care pe unde pot.

 

lebenita aia de Dabuleni-poate lubenita :)

Virgil02.07.2009 19:53

Mai sigur = pepene.

dee02.07.2009 19:58
Mai sigur = pepene.

 

mai, in Cluj spunem lebenita, in Moldova lubenita si in Sud pepene... dar in fond, tot un drac e :P.

de ani de zile vin oltenii in pietele din Cluj si nu se supara ca spun lebenita, caci ei stiu ca noi asa vorbim. Acum nu-i mai lase prin piete, i-au scos in strada.

Marius02.07.2009 20:05

care vrea ma sa fie moderator pana la urma?

Dragoshel02.07.2009 20:11

sa nu zici ca te retragi si tu (de parca ne-ar interesa)

Marius02.07.2009 20:14

pai daca nu va intereseaza... :mellow:

Dragoshel02.07.2009 20:26

da daca te retragi macar iti dau sobolanu meu si pleci din tara?

Marius02.07.2009 20:30

mi-e frica ma sa merg cu dacia... daca-i fi avut si tu un Leon d-asta nou mai discutam

Dragoshel02.07.2009 20:32

mai du-te la culcare...

Marius02.07.2009 20:34

deci sa nu renunt?

Dragoshel02.07.2009 20:38

pana nu imi iau Leon dala nou nu renunta

dulcicutza02.07.2009 20:48

Habar n-aveam ce e aia lebenita :)))) la noi sunt doar pepeni sau harbuzi....si nuj daca e marca inregistrata ...

micutZu' Deni02.07.2009 21:57
mi-e frica ma sa merg cu dacia... daca-i fi avut si tu un Leon d-asta nou mai discutam

 

 

Nu ai incredere in marca Romaneasca ... sa iti fie rusine :| .... si pe deasupra iti mai e si frica .... de cand m-am nascut merg cu Dacie din 85 si uite cas intreg ....

dulcicutza02.07.2009 21:59

eu sunt printre norocosii care au scapat de dacie :))

micutZu' Deni02.07.2009 22:02
eu sunt printre norocosii care au scapat de dacie :))

 

Ce arunca toti cu namol in masina noastra istorica :(( ....

Dragoshel03.07.2009 07:22

norocoasa ca ai scapat de dacie?? da e vreo boala asta? sau chiar va este rusine in dacie.

mihaitza8503.07.2009 07:39
mai, in Cluj spunem lebenita, in Moldova lubenita si in Sud pepene... dar in fond, tot un drac e :P.

de ani de zile vin oltenii in pietele din Cluj si nu se supara ca spun lebenita, caci ei stiu ca noi asa vorbim. Acum nu-i mai lase prin piete, i-au scos in strada.

 

 

bai am auzit de lubenita, harbuz, bolbotina dar de lebenita nu :)) ...

Marius03.07.2009 08:31
eu sunt printre norocosii care au scapat de dacie :) )

 

Ai Leon? :wub:

DelPiero1003.07.2009 08:49

Ce gay e Marus! :unsure:

Marius03.07.2009 09:25

E doar o fantezie de-a ta, mah.

«13456711»