FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Victoras Iacob

«13456720»
I.N.Money20.03.2006 11:26
S-a dus si criminalul ala de Burca la Spital si si-a cerut scuze? Un NENOROCIT, un CRIMINAL... Sa vedem ce se va intampla daca va intra la fel si la Niculescu? Dar oare va intra la fel? ma indoiesc. E un Criminal nu e un sportiv acest Burca... Un NENOROCIT de OM... dar nu e OM e un ANIMAL...

Trebuia sa il vezi pe Netoiu la Recursul Etapei,cu cate ironie caracteriza aceasta faza cand a fost intrebat de Andrei Vochin daca se impunea penalty..

FANATIK RED-BLUE24.03.2006 14:05

Saracul Iacob :(... Ce ne facem fara el? Sper sa revina pe teren cat mai repede! Si toate astea din cauza unui mare **** care l-a facut sa stea 1 luna nici macar ca rezerva!

X524.03.2006 14:48

Pacat ca sa accidentat,era un jucator de baza,fara el nu stiu cat va mai castiga Steaua de acuma in colo mai ales daca nu ii gaseste Olaroiu un inlocuitor pe masura.

c_strike24.03.2006 19:35

Aici ai dreptate. Dar acum din pacate nu mai e nimic de facut decat sa vedem ce pot face ceilalti jucatori din atac. Poate Cristea prinde o zi buna, asa cum a prins in meciul cu Valencia.

sorin_77710.04.2006 08:15

Ce se mai aude de Victoras? Sunt sanse sa joace macar returul semifinalei cu englezii? Ne era cel mai de folos Victoras in aceste partide... Sau macar va mai juca in acest sezon?

sorin_77711.04.2006 13:05

Am primit astazi o veste buna, Victoras vrea sa joace returul cu englezii... Sa speram ca si sanatatea lui vrea...

Bogdan4Steaua17.04.2006 17:42

Victoras e invitat la emisiunea Arena de pe TVR2.

spre_2417.04.2006 20:46

stiti cumva la ce ora ? PLS

Bogdan4Steaua18.04.2006 01:37

Emisiunea era in desfasurare la ora la care am postat. In alta ordine de idei, Victoras are toate sansele sa joace in returul cu englezii. Azi s-a antrenat pentru prima oara dupa accidentarea din meciul cu FC National.

 

 

" A inviat!

 

Victoras Iacob a efectuat ieri primul antrenament de la fractura de clavicula suferita in meciul cu FC National. Oli il va introduce simbata, cu Farul, pentru a-l avea in forma in returul cu Middlesbrough.

Cea mai mare problema a Stelei in aceasta perioada a fost lipsa lui Victoras Iacob. Accidentat in meciul cu FC Na- tional, dupa intrarea dura a lui Burca, Jancker a fost diagnosticat cu fractura de clavicula. Dupa o perioada de convalescenta, Victoras a inceput usor recuperarea, in urma cu citeva zile. Acesta a efectuat ieri primul antrenament cu echipa, venind la arena din Complexul Lia Manoliu in jurul orei 16:00.

 

Cu miscari inca lente, acesta s-a echipat, acuzind inca o oarecare jena in zona in care a avut fixat un corset ce l-a tinut imobilizat mai mult timp. Incurajat de colegi, care l-au intrebat cum merge recuperarea, Iacob a iesit impreuna cu ceilalti pe teren. Cu figura concentrata de ambitia cu care isi dorea sa ajunga la nivelul de pregatire optim, Victoras a inceput usorus or sedinta de antrenament. Cum muschii sai nu au mai fost solicitati in ultimul timp, Jancker a efectuat cu mare atentie incalzirea. Strechingul l-a solicitat, totusi, pe Victoras, care a respirat ceva mai adinc la terminarea exercitiilor.

 

Preparatorul fizic l-a urmarit cu mare atentie, dupa care a facut impreuna cu Victoras o serie de alergari si exercitii care trebuie treptat sa-l readuca la parametrii fizici normali. Iacob a terminat antrenamentul transpirat si obosit, dar cu zimbetul pe buze. Revenirea este tot mai aproape! Mai mult ca sigur, el va reveni in returul de foc cu Boro.

 

Incurajat de impresar

Victoras Iacob a avut o perioada extrem de grea dupa accidentare. Avind spatele si bratele imobilizate intr-un corset, Jancker nu putea la inceputul convalescentei sale sa manince singur. Astfel, el a avut nevoie de sprijinul familiei si al prietenilor. Printre cei care l-au sustinut a fost si impresarul sau, Dumitru Tudor, desi acesta se afla in Spania: "Am vorbit mereu la telefon cu Victoras. Avea nevoie de sprijin sufletesc. As fi vrut sa fiu linga el, dar mi-am deschis un birou la Madrid impreuna cu un impresar sirb, Petar Kovacevic". "

 

Sursa: SPT.ro

spre_2418.04.2006 06:37

super marfa ! deci ii rupem ! CLAR !

***alex***01.05.2006 15:03

Middlesbrough, fosta adversarã a Stelei în semifinalele Cupei UEFA, a pus ochii pe Victoraș Iacob. Englezii l-ar dori pe atacantul campioanei din sezonul viitor, în condițiile în care contractul lui Hasselbaink expirã la 1 iulie, iar Maccarone, "cãlãul" Stelei în returul de pe "Riverside", se gîndește tot mai mult la o revenire în Italia. Managerul lui Boro, Steve McClaren, n-a negat interesul pentru Iacob, însã susține cã lucrurile sînt într-o stare incipientã: "Am primit cîteva casete video, dar șansele de a-l vedea live au fost limitate deoarece era accidentat".(gsp.ro)

 

Daca cei de la gazeta o tin tot asa cu zvonurile despre jucatori care pleaca de la Steaua sau sunt doriti de alte echipe, pana saptamana viitoare avem toti jucatorii din unspele de baza transferati :roll:

spre_2401.05.2006 16:31

deci e clar ! Iacob nu sa refacut complet !

Bogdan4Steaua02.05.2006 00:48

Povesti de adormit copii care nu se vor materializa vreodata. Englezii l-au putut observa in meciul direct si Iacob nu a facut mare lucru. Cand ai un jucator ca si Maccarone faci tot posibilul sa il pastrezi in lot nu renunti la el atat de usor. Ia ganditi-va: i-a costat 12 mil $, insa golurile cu Basel si cu noi au bagat in buzunarul celor de la Boro cel putin 4-5mil $ sau chiar mai mult, in cazul in care echipa engleza cucereste trofeul.

Oricum, sper ca Iacob sa ramana la Steaua, desi de multe ori nu este util echipei(nu se descurca deloc pe spatii mici); insa daca il aveam in meciul cu Dinamo, probabil ca ii invingeam pe onanisti.

pipos02.05.2006 02:26

Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

Ionutdal02.05.2006 03:36
Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

 

Ba tzigan de valcea dute la tine la tara si sa vorbesti despre jucatorii din valcea . Ce dobitoc .

steauafans.tk02.05.2006 04:47
Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

 

Frate...lasa-ne!!!!!

 

Ai venit aici sa strici atmosfera? :x

spre_2402.05.2006 11:22
Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

Ce cauti u aici ma ? huaaa la catune :D! Iacob joaca bne ! dar nu e refacut complet :| nici psihic nici fizic :|

sefu_boss05.05.2006 20:03
Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

Ce cauti u aici ma ? huaaa la catune :D! Iacob joaca bne ! dar nu e refacut complet :| nici psihic nici fizic :|

 

Bai nimicule ca asta esti fata de Iacob..UN NIMIC.nu i ajungi nici la degetu mic ba fraierule..am dovezi rahatule ca el nu era beat...ai vrea tu sa fii ca el..da ce sa faci tu un ratat..la tara cu tine cu vaciile pe camp...esti un invidios fraierule...la tara cu tine :lol:

Ionutdal08.05.2006 01:47

Victoras ??? , ce s-a intamplat cu tine , de ce ai cedat nervos ??? chiar daca serea isi bate joc de noi nu trebuie sa reactionam asa , daca erati calmi pun pariu ca ii bateam 100 % dar asa ... , au trecut multe min din meci numai cu cartonase si aiurea cu certuri si scandaluri . Acum si suspendari pt meciurile viitoare .

 

Sfat : nu mai raspunde niciodata la provocari si mult CALM

spre_2408.05.2006 08:10
Mare fotbalist Iacob asta......poate prin divizia B.In sambata dinaintea returului cu Boro era mortal de beat la discoteca la Valcea.Se antrena intens.Urma un meci important si trebuia sa isi innece emotiile.

Ce cauti u aici ma ? huaaa la catune :D! Iacob joaca bne ! dar nu e refacut complet :| nici psihic nici fizic :|

 

Bai nimicule ca asta esti fata de Iacob..UN NIMIC.nu i ajungi nici la degetu mic ba fraierule..am dovezi rahatule ca el nu era beat...ai vrea tu sa fii ca el..da ce sa faci tu un ratat..la tara cu tine cu vaciile pe camp...esti un invidios fraierule...la tara cu tine :lol:

bai pipos ! ia cauta tu pe net cum juca Iacob inainte sa fie accidentat ? si beleste bine ochi acolo sa iti intre in cap ! el trebuie sa isi revina!

I.N.Money08.05.2006 09:41

Nu are cum sa isi revina !!!

Iacob nu mai este atacant in acest moment,el este omul care creaza permanent culoare in "inima" defensivelor adverse.

Cand o sa fie folosit iar atacant de gura portii cum a fost in toamna atunci o sa inscrie iar multe goluri.

forever_STEAUA08.05.2006 11:15

Toata lumea, si aici ma refer la presa, l-au acuzat pe Iacob de lovirea lui portarului bistritean, dar toti au uitat de faptul ca Iacob a trecut printr-un moment foarte greu. Si atunci un neica-nimeni l-a lovit INTENTIONAT provocandu-i o accidentare care l-a costat foarte mult. Nu a facut nici o declaratie la adresa acelui criminal. A strans din dinti si a incercat sa revina la forma de dinainte. Acum idiotul ala de portar a facut un gest care nu se face, pur si simplu nu se face! Dar toti au vazut doar gestul lui Victoras!

forever_STEAUA08.05.2006 11:24
Editat. Nu mai e cazul. Moderatorii
Melku08.05.2006 15:57

A primit 2 etape de suspendare!!! As vrea si eu sa aflu motivul pentru cele 2 etape de suspendare pentru ca el nu a primit cartonas rosu direct.

antonika08.05.2006 16:15
A primit 2 etape de suspendare!!! As vrea si eu sa aflu motivul pentru cele 2 etape de suspendare pentru ca el nu a primit cartonas rosu direct.

 

ca la lovit intentionat pe portarul lor! joc ne sportiv.... rahat!!!

«13456720»