A plecat! Gata! Adio!
A plecat! Gata! Adio!
kaiserslautern a reusit sa se salveze de la retrogradare in ultima etapa din 2. bundesliga. la acel meci cu FC koeln au asistat 48500 spectatori!
chiar daca e Liga a IIa, Iacob joaca in Germania, in fata a 48500 spectatori, fara un oier in tribune! ii doresc insanatosire grabnica si goluri multe, caci vreau sa il aud pe oier cum isi da cu caramida-n c...e de ciuda!
chiar daca e Liga a IIa, Iacob joaca in Germania, in fata a 48500 spectatori
Nu prea a jucat, mai ales datoritã unei accidentãri... ![]()
Iacob ajunsese la stadiul la care era mai bine sã plece. La același stadiu la care sunt acum Goian, Dicã, Nicolițã, Lovin, poate și Badea. Chiar dacã acum sunt huiduiți, dacã ar pleca și s-ar întoarce în Ghencea (dar nu ca jucãtori ai Stelei) ar fi (cred) aplaudați de tot stadionul.
Chiar dacã acum sunt huiduiți, dacã ar pleca și s-ar întoarce în Ghencea (dar nu ca jucãtori ai Stelei) ar fi (cred) aplaudați de tot stadionul.
eu l-as aplauda din toata inima. si acum ii tin pumnii sa arate ce poate si la kaiserslautern!
Astazi, Iacob a fost pus pe lista de transfer a lui Kaiserslautern... Se pare ca accidentarea din iarna si-a spus cuvantul...
mai grav e ca pe forumul lui FC kaiserslautern unii vorbesc de "invaliditate sportiva". sper sa nu fie adevarat, si ca Iacob va putea sa joace fotbal. nu conteaza unde (sa nu fie la Dinamo), dar sa joace. mie mi-a placut foarte mult si ii doresc sa revina pe teren cu realizari cat mai frumoase, poate chiar ca acelea care ne-au entuziasmat pe noi in trecut
Iacob a avut momentul lui de glorie cand a dat 7 goluri in UEFA dar acum gata i sa dus vremea
Victoraș Iacob va semna cu Salernitana!
Fostul atacant al Stelei, Victoraș Iacob, va semna un contract pentru douã sezoane cu formația de Liga a doua italianã Salernitana.
Conform ziare.com, gruparea din Peninsulã este dispusã sã îi plãteascã jucãtorului un salariu de 200.000 euro pe sezon.
Iacob a rãmas liber de contract în varã dupã ce a fost dat afarã de la Kaiserslautern, formație la care a evoluat doar în douã meciuri, dupã care s-a accidentat. Victoraș Iacob a fost în discuții în ultimele luni cu mai multe cluburi din Liga I, printre care și Universitatea Craiova, FC Vaslui, Oțelul Galați și Farul Constanța.
mai bine decat sa revina inapoi in tara in campionatul asta mediocru si cu toate scandalurile specifice.
mai bine decat sa revina inapoi in tara in campionatul asta mediocru si cu toate scandalurile specifice.
Ce sa spun frate,O fi prea bun Iacob pentru campionatul nostru.
ma refeream ca nivel in general, nu faceam comparatie intre 'valoarea' lui si cea a campinatului nostru.
ma refeream ca nivel in general, nu faceam comparatie intre 'valoarea' lui si cea a campinatului nostru.
Da,dar nu cred sa faca prea multi pureci nici pe-acolo,e un jucator terminat.Ati vazut si cu Dica...
daca Victoras Iacob isi revine dpv fizic, e cu mult peste orice atacant al Stelei din acest moment, cu exceptia lui Neaga! cand imi aduc aminte de caricatura de pepe moreno, cum e el regretat acum, si ce-l mai injura unii pe Victoras Iacob, ma intreb oare unde s-a rupt filmul... e adevarat ca se lovea uneori mingea de el ca de gard, dar stia sa o bage in ate. adica, ce-i trebuie unui varf. atat si nimic mai mult.
Dupa ce facuse senzatie in grupele UEFA atunci in 2005-2006, tin minte ca l-au dorit Hertha si Schalke04.
Accidentarile repetate l-au terminat. Din cate imi aduc aminte totul a inceput cu lovitura aia primita la genunchi in meciul acela cu Craiova de pe Lia Manoliu, 3-0 parca, cand a continuat sa mai joace 10 minute dupa ce s-a lovit iar totul s-a agravat.
Mai bun decat Kapetanos?Ma indoiesc...
ati vazut cum a inceput Victoras sa joace e un alt jucator acum Protasov la redescoperit.
poate cel mai bun atacant pe care Steaua l-a avut in ultimii 10 ani... si Thereau mi-a placut mult, dar parca Iacob punea mai mult suflet pentru Steaua
Gol de senzatie, "a la Messi" pentru Iacob. (LINK)
dedicatie de la un suporter al unei echipe unde a jucat Victoras Iacob.
acum e la chiajna? si noi jucam cu chiajna? nu cred ca va juca impotriva Stelei, i-ar strica socotelile sotului anamariei Prodan, ah da reghekampf il cheama...
Frumos montajul , uitati-va la primul gol cu aris sa vedeti ce isterie a provocat in public. Peluza ia pur si simplu foc la golul lui.
Data nasterii : 14.10.1980
Locul nasterii : Ramnicu Valcea
Post : atacant
Nr tricou : 19
Email : V***@***
Debut in divizia A : 04.12.1999 - FC Arges - AS Rocar 3-1
Mai stiti cat a dat Steaua pe el ?