Si mai are si burta.
Si mai are si burta.
Pai daca asta e forma lui maxima, asta e fotbalul jucat de el, pana acum facea la fel , parca nu????
ESTI DE PE MARTE ?
Iacob pana la accidentare juca extraordinar.Acum ,e doar o mana moarta.Si asa va continua.Am inteles ca CFR il doreste si pe el si pe Croitoru . O sansa extraordinara sa scapam de ei .
Cu banii pe astia sa luam un PORTAR si un fundas lateral mai de doamne ajuta - ca Stancu ne-a ingropat sezonu asta.
Nu sunt de acord cu cedarea lor la CFR. Mai ales a lui Victoras. Sper sa isi gaseasca un contract afara. Are sanse sa isi revina, dar Steaua in situatia asta nu mai are timp sa astepte dupa el...
Nu sunt de acord cu cedarea lor la CFR. Mai ales a lui Victoras. Sper sa isi gaseasca un contract afara. Are sanse sa isi revina, dar Steaua in situatia asta nu mai are timp sa astepte dupa el...
La cum joaca ,poate doar un contract pe la coreeni sau chinezi
@MadFroG
Acolo a ajuns si Neaga si jumatate de forum plange dupa el...
Intr-adevar Victoras e total iesit din forma, dar inainte de blestematele alea de accidentari a demonstrat ce poate... Si nu exclud posibilitatea ca el sa isi revina... Repet: nu la Steaua pentru ca momentan tine ocupat aiurea un post de atacant, dar nu as risca sa il dau la Cluj, sau la alta echipa din tara... Nu ar fi prima data cand ne-am ars...
Daca pleaca la CFR poate scapa de burta.
Are burta? ca eu nu am observat-o... ![]()
Iacob nu trebuie sa plece acum..si nici la vara .. e doar intr-o faza mai proasta dar isi revine.
Cand? De juma' de an tot se zice ca isi revine...
Si mai are si burta.
Axl23, vad ca ai o obsesie cu burta lui Victoras. :-)
Ar fi bine sa il cedam din vara pe Victoras, dar numai in conditiile in care am achizitiona un atacant mai valoros decat acesta.
Si sper sa nu-l dam in tara, la CFR sau alta echipa...
Da, nici eu nu militez pentru cedarea jucatorilor catre echipe din campionatul intern, mai ales a celor care pot emite pretentii la locurile fruntase. Imi pare bine ca am scapat de Oprita, dar nu ma bucur ca a plecat la Dinamo. Aceeasi chestie si in cazul lui Iacob. Oricum, acesta mai are cateva sanse de a demonstra ca i-am regreta plecarea in cazul in care aceasta s-ar produce.
Janker Steaua: cum comentati evolutia ''buldozerului'' in meciul cu Iasi ?
S-a vazut ca este la 50% din capacitati, de prin min 65 a jucat cu crampe musculare, este greu sa stai o luna dar un an, stiu unde vrei sa ajungi, eu am spus din iarna ca o sa plece dar am gresit.... va pleca din vara 100%!
janker Steaua: cum comentati evolutia ''buldozerului'' in meciul cu Iasi ?
Nu ajucat mai rau decat ceilalti din echipa. Atacantii daca nu primesc pase nu pot face mai nimic singuri. Eu nu l-as da pe Iacob. Bara pe care a dat-o la pasa adevarata primita de la Bostina dovedeste ca are stofa de golgeter.
Iar parerea mea este ca, din pacate, meciul cu iasiul l-a castigat Jiji altfel, si jucatorii au stiut asta. Si ai nostri si ai iasiului!
Probabil singurul lui defect este ca nu are viteza, nu ca nu ar sti sa dribleze, pentu ca daca ar sti ar juca in Spania acum sau mai stiu eu unde... dar viteza lui este sublima, chiar lipseste cu desvarsire. Atunci cand a scapat singur cu portarul s-a vazut.
Concluzia: Nu e un jucator slab, in niciun caz, dar nu cred ca e de Steaua
@janker
Sa nu exageram. Ce treaba are familia mea aici?
@axl23: janker Steaua a primit un ban de 7 zile pentru a se mai racori.
@mountytoma: din nou aberezi. Ne-au inghesuit iesenii in ultimele 10 minute in careu si tu spui ca a fost blat. Cat despre Iacob...no comment.
Si in meciul cu Iasi mi-a demonstrat ca nu are viteza sau tehnica. Mai lasati-o moarta cu accidentarea. A revenit cumva acum doua saptamani sau de luni bune? Hai sa asteptam vreo doi ani pana isi revine. Intre timp, ar trebui sa fie titular meci de meci, sa il ajutam sa revina "la termen". Nu conteaza ca nu da goluri, nu conteaza ca nu luam puncte, conteaza ca Victoras sa isi revina, pentru ca mai apoi, in ultimele 6 luni de contract sa mearga la CFR sau Dinamo gratis.
Si apropo...aseara merita fara dubiu al doilea galben si implicit rosu.
Imi pare rau. E cel mai slab dintre toti atacantii. Daca nu ai viteza si/sau tehnica nu ai ce sa cauti la "vitezisti". Thereau e la fel de inalt, dar ... are si tehnica si viteza.
@ulvius
Sunt foarte multe diferente intre Thereau si Iacob, in primul rand as spune ca francezu nu are burta.
Mai serios acum, Iacob e foarte lent in reactii, francezul e mai iute. Iacob are uneori un plasament defectuos, francezul nu. Iacob are mai mult curaj in fata portii, francezul e mai "altruist".
Pe de alta parte, Iacob imi pare mie ca pune mai mult osul, in ciuda accidentarilor, francezul e mai firav, mai fricos. Iacob e mai puternic, francezul are mai multa finete.
Mai dar tu n-aveai ban? Sau am dormit eu lung somn, voinicii mei?!
Mici probleme cu ban-urile la noul forum. S-a rezolvat. ![]()
V-am zis ca o sa-si revina Iacob
:D
Mai are de dat goluri ca sa putem spune ca si-a revenit...deocamdata nu ma multumeste jocul lui chiar daca a marcat in ultimele 2 etape.